PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy tytuł od Total War - ujawniony już 25-28.IX.2014 !!!



Flagellum_Dei
09-09-2014, 16:58
EGX has just announced they will be revealing our next Total War Title at their show in London on the 25th-28th of September! This unannounced title joins our ongoing ROME II content development and the previously announced ARENA F2P project.
There are still currently limited tickets available for Thursday at EGX so be quick! For more information on EGX London and how to purchase your tickets click the link below.
www.egxlondon.net (http://www.egxlondon.net/)

Jak możemy przeczytać na największych targach gier w UK w dniach 25-28 września 2014, zostanie ujawniona kolejna odsłona z cyklu TOTAL WAR !!!

czujecie już dreszcze ? ;D

Pampa
09-09-2014, 16:59
Nie.

(szczególnie po tym jak nas potraktowano we wrześniu ubiegłego roku)

Jarl
09-09-2014, 17:02
No, ciekawe co tym razem wymyślą 8)

Flagellum_Dei
09-09-2014, 17:07
Nie.

(szczególnie po tym jak nas potraktowano we wrześniu ubiegłego roku)

Masz rację sam byłem zły, dlatego myślę że nowa odsłona cokolwiek to będzie powali na kolana ;))

Ituriel32
09-09-2014, 17:12
Nie bardzo, na razie bawię się Romkiem2. Nie czekam na nic specjalnego.

Saruman555
09-09-2014, 17:16
Masz rację sam byłem zły, dlatego myślę że nowa odsłona cokolwiek to będzie powali na kolana

Zobaczymy co będzie.Trzeba się pocieszyć tym ,że seria Total War absolutnie złej części według mnie jeszcze nie miała i oby tak było dalej.Cociaz nie ma się coemocjonować jeszcze( oni na pewno nie muwią o Arenie w kontekście nowej części)?

Przykłady ,że nie jest tak źle:
-Filmowy Hobbit.
-Arcania
-Risen 2

Gajusz Mariusz
09-09-2014, 17:18
Ja czekałem na Romka 2 i nowa kampania jak i niegrane przeze mnie nacje pozwolą mi na spokojnie 2 lata zabawy. O modach czekających przede mną nie wspomnę! Wiem że ludzie czekają głównie na Medka 3. Mnie mogłoby kupić tylko jakieś TW o XVI-XVIIw

Ituriel32
09-09-2014, 17:21
Sama nowa mapa z Emperor to tak z pół roku zabawy, a nie wygrałem jeszcze tyloma nacjami w podstawce.

@Saruman555
Mi się tam Risen 2 podoba. (jeśli mówimy o dziele piranii)

WaregWenedyjski
09-09-2014, 17:27
Osobiście uważam, że ogłaszanie nowej gry, w trakcie rozwoju poprzedniej, szczególnie jeśli pamiętamy premierową wersję RomeII jest... dyskusyjne. No, chyba że przyjmują zdobywający ostatnio popularność kierunek promocji: "gra zeszła z deski kraslarskie, przez następne 3 lata będziecie dostawać koncepty", co też nie jest za fajne. No i wciąż nie ma informacji o Warhammerze ani o Arenie.

A jesli chodzi o tematykę nowego TW: niemal na pewno Medieval III. Choć osobiście marzy mi sie XVI - XVII wiek bądź epoka brązu na bliskim wschodzie. No pomyślcie tylko, sumeryjskie rydwany zaprzęgnięte w osiołki :cool:

Gajusz Mariusz
09-09-2014, 17:29
Klasyczna armia egipska, tak to byłoby coś!:P

Pampa
09-09-2014, 17:30
Jedyną grą od nich jaką mogę od nich kupić w najbliżswzym czasie to będzie BI2.

RockMiguel
09-09-2014, 17:32
Znając życie nowy tytuł będzie brzmiał Bugs&Glich Total War -_-

WaregWenedyjski
09-09-2014, 17:36
@Gajusz

Mnie tam bardziej rajcują Hetyci, bo indoeuropejscy, i Asyryjczycy. Byliby ciekawą frakcją zorientowaną na oblężenia i opieraliby armię na rydwanach.

Aztec
09-09-2014, 17:50
O ile dobrze rozwinęli by system wasalny, rolę religii i kilka ważniejszych aspektów średniowiecznego świata, Medieval 3 biorę w ciemno :D

Gajusz Mariusz
09-09-2014, 17:52
Tak, wtedy królowały rydwany i nie przeszkadzałyby mi ich wysokie staty! Asyryjczycy! Ale jak już kiedyś pisaliśmy o przyszłych TW (mogłeś jeszcze nie obserwować tej dyskusji) mały target byłby marketingowo i jeśli coś w tym stylu będzie to jakiś mod. Pampa-masz rację, BI2 wziąłbym w ciemno!

Chaak
09-09-2014, 17:54
Mi się wydaje, że będzie to duży i bardzo niezależny dodatek (na tej zasadzie, co N:TW). Pasowałby mi kolejny Barbarian Invasion, Aleksander lub wspomniana wyżej epoka brązu (Asyria, Egipt itd.). Mniej prawdopodobne, ale też ciekawe mogłoby być coś o Persji w VI-IVw pne.
Jeśli miałaby byc kolejna pełnoprawna część to pasowałby mi XVIIw lub starożytne Chiny (mała szansa). Poza tym pewnie znalazłoby się jeszcze parę ciekawych epok, tylko, bogowie brońcie, żeby nie wpadli na pomysł robienia średniowiecza.
Chciałbym też, żeby wzięli się za Warhammera w takiej konwencji gry jak Total Wary, jednak pod innym tytułem, żeby nie mieszać marek.

marko1805
09-09-2014, 18:09
Raczej nie liczyłbym na nowy tytuł, a raczej właśnie tak jak wspomniał Chaak na niezależny dodatek. Jednak cokolwiek to będzie, a będzie pewnikiem na starym silniki nie jestem nim specjalnie zainteresowany. Rome II mimo wielu poprawek i ciekawych modów nadal nieco rozczarowuje, co skutecznie mnie zniechęciło do kolejnych tytułów. Zresztą ukazało się EBII i będzie rozwijane , wkrótce zostanie wydany mój ulubiony mod osadzony w średniowieczu czyli Bellum Crucis 7.0 mam w czym wybierać, więc z mojego punktu widzenia nowy tytuł mogą sobie wsadzić w tyłek.

WaregWenedyjski
09-09-2014, 18:11
Warhammer ponoć robiony, jeszcze przed Romem ogłaszali. Drugie BI - o taak, szczególnie że Rome 2 całkiem nieźle balansował poprawność historyczną z balansem, więc chętnie pograłbym moimi ukochanymi Gotami, Frankami i Bizantyjczykami na świeżo. Ale i tak obstawiam medka. Jeśli zastosują jakiś fajny system polityczny i wspomniany system wasalny (takie, by powodował dylematy: wasalizować, czy podbijać?). Ale w tej epoce wymagania mam spore, podniesione EUIV :twisted:

[EDIT] Jak tak sobie pomyślę, to chyba żaden Total War nie dział się we wczesnym średniowieczu, pod koniec wieków ciemnych (ok. 800-900 n.e.). To całkiem dobry temat, klimatyczny okres, zróżnicowane frakcje, wiele kultur, religii... Ach, nie będzie im się chciało :P

Godlike
09-09-2014, 18:50
Ja też bym chciał coś w XVI - XVII wieku tym bardziej że tej epoki w seriach TW nie było ewentualnie coś w klimacie II połowy XIX wieku. Medka 3 też bym chętnie kupił ale wolałbym jednak coś nowego niż reaktywacje dotychczasowych gier.

Torguan
09-09-2014, 19:00
Moim zdanie od Empire Total War serio straciła to coś co mnie tak do niej przyciągało, jeszcze w Empire dało grać ale Shogun i Rome II nie można nazwać dobrymi grami.

Chaak
09-09-2014, 19:07
Kwestia gustu. Dla mnie drugi Shogun jest najlepszą częścią serii, a grałem we wszystkie + dodatki.

Gajusz Mariusz
09-09-2014, 19:08
Dokładnie, ja zaś kompletnie nie czułem klimatu SH2 i żeby dojechać kampanię ciągle miałem zeszyty Ospreya rozłożone na biurku. Ostatnio miałem się wziąć za RotS, ale ten dodatek Romana krzyżuje mi plany:cool:

Wald
09-09-2014, 20:28
Dajcie spokój....ja dobrze w romka nie pograłem a tu już coś nowego.... xD

Chaak
09-09-2014, 20:34
Gajusz, jak się postarasz, to do premiery Augusta spokojnie wyrobisz się z RoTSową kampanią, zwłaszcza w krótszej wersji:D.

Sara Temer
09-09-2014, 20:42
Cóż, zobaczy się co to będzie, ale cokolwiek by to było, wątpię bym tym razem zamówił Pre-order.
Mam nadzieje że w końcu CA zmieni silnik (i naprawi tych nieszczęsnych łuczników oraz sprawi że bitwy nie będą trwały 5 minut), cieszył bym się również gdyby powrócono do znanego z Rome/Medievala II systemu rozwoju miast oraz gdyby wywalili ten głupi pomysł że oddziały poruszają się tylko z generałem (choć pomysł z tradycjami armii przypadł mi do gustu i on mógłby w jakieś formie pozostać). Jest jeszcze całkiem sporo rzeczy, które chciałbym zobaczyć w nowym TW, jednak nie ma co gadać przed pierwszymi zapowiedziami.
Cóż, czekam na pierwszą zapowiedź ;)

Jarl
09-09-2014, 20:45
gdyby wywalili ten głupi pomysł że oddziały poruszają się tylko z generałem
Raczej bym na to nie liczył, to rozwiązanie służące temu, aby komp nie latał pojedynczymi jednostkami po mapie jak głupi.

Mitusonator
09-09-2014, 20:49
Czyli zamiast naprawić AI wolą stosować różne "triki" :P

Piter
09-09-2014, 20:51
Osobiście uważam, że ogłaszanie nowej gry, w trakcie rozwoju poprzedniej, szczególnie jeśli pamiętamy premierową wersję RomeII jest... dyskusyjne. No, chyba że przyjmują zdobywający ostatnio popularność kierunek promocji: "gra zeszła z deski kraslarskie, przez następne 3 lata będziecie dostawać koncepty", co też nie jest za fajne. No i wciąż nie ma informacji o Warhammerze ani o Arenie.

A jesli chodzi o tematykę nowego TW: niemal na pewno Medieval III. Choć osobiście marzy mi sie XVI - XVII wiek bądź epoka brązu na bliskim wschodzie. No pomyślcie tylko, sumeryjskie rydwany zaprzęgnięte w osiołki :cool:

hm, może wróciliby do czasów wikingów z medka 1.



Raczej bym na to nie liczył, to rozwiązanie służące temu, aby komp nie latał pojedynczymi jednostkami po mapie jak głupi.

Tutaj nie lata, na silniku medka 2 :drunk:

http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?4844-PiterAI-podstawka-3-1%28ulepszona-dyplomacja-walka-itd%29

Sara Temer
09-09-2014, 20:59
Raczej bym na to nie liczył, to rozwiązanie służące temu, aby komp nie latał pojedynczymi jednostkami po mapie jak głupi.
Medievalu jakoś specjalnie tego problemu nie zauważyłem (nawet na podstawce), w Shogunie, zwłaszcza na B.Trudnym również niemal zawsze mam do czynienia z pełnymi armiami wroga.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
09-09-2014, 21:15
Mam nadzieje że w końcu CA zmieni silnik (i naprawi tych nieszczęsnych łuczników oraz sprawi że bitwy nie będą trwały 5 minut)

Bitwy będą trwały dłużej już po następnym patchu bo statystyki ofensywne jednostek zostaną zmniejszone.

Ja osobiście kupie nowego total wara co by to nie było, z czystej ciekawości i mam nadzieje, że w końcu dadzą jakieś normalne AI z którym kampania single będzie miała sens.

Ituriel32
09-09-2014, 21:42
http://forum.totalwar.org.pl/images/misc/quote_icon.png Zamieszczone przez TemerPLhttp://forum.totalwar.org.pl/images/buttons/viewpost-right.png (http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?p=304525#post304525)gdyby wywalili ten głupi pomysł że oddziały poruszają się tylko z generałem



Raczej bym na to nie liczył, to rozwiązanie służące temu, aby komp nie latał pojedynczymi jednostkami po mapie jak głupi.

Problem zrobił się z premierą Empire, choć można powiedzieć że uwidocznił się wtedy. Gdyż te pojedyncze oddziały paliły nam te małe wioski i budynki poza miastami. W Romie2 jest to też widoczne i denerwujące bo komp ma w zwyczaju pustoszyć nasze prowincje. A programiści nie wpadli na to by zrobić jakieś skalowanie tego zjawiska, tylko poszli po najmniejszej linii oporu i zastosowali system 0-1.
Zaś teraz komp lata 10 armiami z samymi generała, ewentualnie walnie gdzieś po dwie jednostki procarzy. Szkoda że nie zrobiłem paru screen armii wokół stolic co poniektórych nacji, bo można boki zrywać ze śmiechu.

szrama86
09-09-2014, 21:53
Ja osobiście kupie nowego total wara co by to nie było, z czystej ciekawości i mam nadzieje, że w końcu dadzą jakieś normalne AI z którym kampania single będzie miała sens.

Jak będzie to pokaz i zapowiedz Areny to nie trzeba będzie jej kupować, gdyż ta jest Free to play

Dagorad
09-09-2014, 22:25
Od Empire nie kupiłem żadnej z gier z serii. Póki co mam więc nadzieję że wydadzą dodatek do Rome II i ogólnie doszlifują grę, a w dalszej perspektywie zrobią nowy silnik w którym umieszczą jakieś "przełomowe" zmiany. Jak mieliby wydać teraz Medka III to pewnie byłoby to odcinanie kuponów.

Sanvone
09-09-2014, 22:37
Rlly - Warhammer Total War albo Three Kingdoms Total War (i szerokie uderzenie w rynek chiński) to mój faworyt/zachcianka. Tym bardziej, że Warhammer w konwencji fantasy nie może doczekać się epickiej strategii, a magiczne umiejętności w tej odsłonie Total War'a nie budziłyby aż takich kontrowersji. Frakcje mogłyby być naprawdę mocno zróżnicowane, elementy RPG by pasowały, a grupa docelowa mogłaby być liczna.

Mimo wszystko jednak tą grę widziałbym najwcześniej nie za rok lecz za 2 :roll: Bo przy takiej szybkości wydawania gier to trochę zamordyzm i raczej kolejne gry R2TW we wrześniu 2013 r. No i chyba czas najwyższy wymienić silnik gry, zacząć w pełni korzystać z więcej niż jednego rdzenia, przesiąść się na 64-bitowe systemy i przede wszystkim przygotować się marketingowo/PijaRowo.

Pozdrawiam

Memnon[pl]
09-09-2014, 23:23
Czuje dziwny niepokoj:confused:...nie zdazyli nawet do konca naprawic Rome(chociaz po ostatnim patchu/15!/ wreszcie da sie grac),a juz zapowiedz nowej czesci.Pewno znowu kolejna platna beta czekajaca na 15 patchy:wall:!Wiadomo-dla Segi kasa musi sie zgadzac-a ze tytul znany to i po co czekac....
Dla mnie niewazne o czym bedzie-kazda epoka do XX wieku mi pasuje-dla mnie wazne jaka ta gra bedzie.Jak znowu tak spartolona jak Rome II to szkoda sie nawet cieszyc ze pwostaje nowy tytul....:(

( ͡º ͜ʖ ͡º)
09-09-2014, 23:46
Jak będzie to pokaz i zapowiedz Areny to nie trzeba będzie jej kupować, gdyż ta jest Free to play

Arena jest już zapowiedziana, więc jej nie zapowiedzą.

@ituriel32 (http://forum.totalwar.org.pl/member.php?1133-ituriel32)
Przed Empire AI też biegało pojedynczymi jednostkami, którymi często zaczynał oblężenia moich osad których nie miał szans zdobyć, co było jeszcze bardziej irytujące niż palenie budynków, bo z przełamaniem oblężenia trzeba było przeczekać turę AI, a w tym czasie w osadzie nie można było nic budować ani rekrutować jednostek.

KLAssurbanipal
10-09-2014, 00:08
Ja sądzę, że nie zerwą tak szybko z Rome 2. Ostatnio wiele w niego pakowali (dosłownie) i gra nabrała zupełnie innych kształtów niż rok temu. Wątpię, żeby teraz nagle to zakończyli i Rome 2 poszedłby porzucony w niepamięć. Oni raczej chcą się zrehabilitować i rok więcej zajęło doprowadzenie im tego silnika do porządku. Wątpliwe, żeby odpuścili teraz.

Wg mnie zatem zostaną na tym silniku nazwijmy "starożytnym". Nie będą się chwytać, czegoś nowego, zeby nie było powtórki z zeszłego roku. Zatem wg mnie jest kilka scenariuszy:

1) dodatek samodzielny (o czym niektórzy wspominali), być może wydany jako samodzielna gra. Coś na wzór Napoleona - wtedy najrozsądniej będzie dać BI - upadek Rzymu.

2) dodatek pudełkowy, jednak nadal pod marką Rome 2, a nie jak powyżej pod innym tytułem. Kampania wielkosci obecnej, tyle że w innym czasie. Jednak w tą opcję trochę wątpię biorąc pod uwagę kampanię Augustus w rozmiarze prawie pdostawowej z niewiele mniejszą ilością frakcji.

3) nowa gra bazująca na "starożytnym" silniku, który teraz osiągnęli, ale osadzona w innych czasach np. Grecja klasyczna, czy epoka brązu.

4) wszystko inne (czyli całkiem inne epoki). Tutaj widziałbym XVI-XVII wiek, do tej pory pomijany przez serię. Bardzo bym się cieszył. Może też być Medieval 3. Jednak opcje z tego scenariusza wydają mi się mniej prawdopodobne niż 3 antyczne powyżej.

Warhammer wg mnie odpada. Kiedyś, gdzieś o tym pisałem. Warhammer to marka sama w sobie tak jak Total War. Nie połączą dwóch niezależnych marek gier. Poza tym konsekwentnie trzymają się gier historycznych. Warhammera wg mnie zrobią w osobnej serii.

Chaak
10-09-2014, 00:46
Jako, że dodatek, patrząc po poprzednich częściach, praktycznie być musi to najlepiej będzie się skupić na tym temacie.
A gdyby tak połączyć opcję 1 oraz 3 i zrobić prawie osobną grę, która odetnie się od Rzymu i skupi na innym okresie w starożytności? BI teoretycznie może się nie pojawić, bo dodatki się nie powtarzały do tej pory. Z bardziej chwytliwych tematów przychodzą mi na myśl dwa: Persja i epoka brązu. Druga jest ciekawsza, ale może być problem z zainteresowaniem ludzi i nie wiem jak tam ze źródłami by było, bo to niezbyt mój temat. Za to Persja też jest dość ciekawa, a Sparta wystarczy do przyciągnięcia klientów. Myślałem też o Chinach, ale to raczej materiał na osobną grę a nie coś około dodatku.

Asuryan
10-09-2014, 02:02
BI 2 może pojawić się pod inną nazwą - na przykład Attila Total War. Persja od Cyrusa II po Dariusza III była by faktycznie bardzo ciekawa.

Ituriel32
10-09-2014, 06:22
@wybobrak
Ja doskonale pamiętam jak Rome/Med2 si blokowało porty 1 jednostką i wszystkie traktaty szły do piachu, ale za to była kolejna wojna. Po prostu od Empire miałem już dużo większe wymagania od serii TW. Bo wtedy to już nie było początkujące studio które dopiero zaczęło przyuczać się, a zawodowcy. Poza tym stare przysłowie mówi że:
"apetyt rośnie w miarę jedzenia".

Na nową osobną odsłonę bym nie liczył, bardziej dodatek pudełkowy (w każdej części był), ale o czym nie mam pojęcia. Romka2 nie porzucą teraz gdy:
- wreszcie zaczyna to jakoś wyglądać, (tylko zrobią coś z flotą, lub całym aspektem morskim)
- włożyli sporo pracy w darmową zawartość.
Dalej liczę na kolejne małe DLC, wszak "mają" teraz aż dwie kampanie gdzie mogą coś dodać.:)

Jeśli chodzi o nową część to w zasadzie raczej kupię wszystko, bo to taka trudna miłość z mojej strony. Osobiście chciałbym coś w latach 500-1000 (czyli przed średniowieczem) lub lata 1600-1700. W zasadzie nie pogardziłbym też nowym mediewalem czy empire.

Gajusz Mariusz
10-09-2014, 07:17
Ituriel ;) 500-1000 A.D. to wczesne... średniowiecze!:cool:

Ituriel32
10-09-2014, 07:23
Nie wiem. Dla mnie średniowiecze to 10xx do upadku Konstantynopola. Można powiedzieć od powstania Polski. :)

Chaak
10-09-2014, 07:26
@GajuszMariusz
Oficjalnie niby tak, ale podobno część historyków sugeruje, żeby to oddzielić jako wieki ciemne:D.

Mimo to, niech najlepiej pominą lata 600-1500 i będę zadowolony. Wcześniej można pobiegać Sasanidami, Hunami czy jakimiś barbarzyńcami, a później mamy już renesans i coraz bliżej do RONu.

Arroyo
10-09-2014, 07:35
Ja bym wolał ujrzeć grę o Renesansie, wojnach Wenecji z Turcją, Republiką Dubrownicką, wojen Borgiów z innymi rodami Włoskimi, walkami Polski z Krzyżakami i Moskwą - te czasy by mnie najbardziej uradowały.

Dagorad
10-09-2014, 08:15
Oficjalnie niby tak, ale podobno część historyków sugeruje, żeby to oddzielić jako wieki ciemne:D.

Niezbyt poważni ci historycy ;) . Nazwa wieki ciemne też niezbyt pasuje do chociażby odrodzenia karolińskiego. Swoją drogą nie ma żadnego oficjalnego początku ani końca średniowiecza, tak jak i innych okresów.

W sumie to mogą nawet walnąć grę w początkach średniowiecza jako nowy tytuł, a później BI jako dodatek do tej gry. Nowa seria z okazji nowego początku (po problemach z Rome II) i nowego silnika (oby). Z tym że jak zauważył ituriel (http://forum.totalwar.org.pl/member.php?1133-ituriel32) mają powody żeby "męczyć" jeszcze Rome II.


Rlly - Warhammer Total War albo Three Kingdoms Total War (i szerokie uderzenie w rynek chiński) to mój faworyt/zachcianka. Tym bardziej, że Warhammer w konwencji fantasy nie może doczekać się epickiej strategii, a magiczne umiejętności w tej odsłonie Total War'a nie budziłyby aż takich kontrowersji. Frakcje mogłyby być naprawdę mocno zróżnicowane, elementy RPG by pasowały, a grupa docelowa mogłaby być liczna.

Tyle że Warhammer to jeden wielki burdel. Z tego co się trochę orientuję to i tak w sporym uproszczeniu: renesansowe Imperium i Estalia, średniowieczne Elfy i Bretonnia, XVII-XVIII wieczny Kislev, wczesnośredniowieczny/barbarzyński Albion i Norska, a do tego dochodzi jeszcze cała fantastyka i ewentualnie inne regiony świata. Taki tytuł byłby bardzo zróżnicowany nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę że twórcy musieliby olać zdrowy rozsądek i uznać że ten cały miszmasz może funkcjonować jako wyrównane siły. Wchodzenie w kwestie długowieczności, rozprzestrzeniania się chaosu, szczurów, smoków itd. robiłyby z tej gry nie dość że połączenie wszystkich poprzednich (co w sumie biorąc pod uwagę ile gier z różnych okresów męczą na jednym silniku trudne by dla nich pewnie nie było) to w dodatku wymagałoby masy pracy. Opcja zrobienia wszystkiego byle jak byłaby ryzykowna bo musieliby uderzyć jednak w fanów Warhammera po uwzględnieniu że nie wszystkich interesuje fantastyka a część może być wręcz oburzona że zamiast kolejnej części dostają jakąś grę ze świata "stworzonego dla niedorosłych pełnoletnich lubiących zbierać lalki".


Three Kingdoms Total War (i szerokie uderzenie w rynek chiński)

Jak przerobią grę na MMORPG i dadzą cycate panienki z wielkimi oczami to może i się takie uderzenie uda ;) . A tak bardziej poważnie to żeby zwojować rynek chiński nie wystarczy chyba stworzyć grę ich dotyczącą, wątpię żeby CA się bawiło w taką ryzykowną grę i na poważnie opierało się na azjatyckim rynku gier.

Chaak
10-09-2014, 10:30
W sumie nazwa "wieki ciemne" odnosi się głównie do małej ilości sensownych źródeł, a nie debilizmu (który był tak samo wysoki jak w reszcie średniowiecza:P). Poza tym, dla mnie, to rozdzielenie też nie ma za dużo sensu, bo jakoś w miarę płynnie epoka ciągnęła się dalej, bez większych rewolucji, jak upadek Rzymu, czy Konstantynopola.
W Warhammerze ta fantastyka jest jeszcze bardziej pomieszana niż te, w miarę logiczne, rasy. Do tego trzeba by pomyśleć jak dobrze magię i pojedynki wprowadzić. Mimo to wierzę, że jakoś się zepną i ogarną temat. Najlepiej jako strategia w formacie tury + bitwy RTS, ale nie jako "Total War" tylko jako osobną grę/serię. Dla mnie to bez różnicy czy byłby znaczek TW, czy nie (ważne żeby gra była dobra), ale części graczy się takie połączenie nie podoba.
Co do Azjatów, to nawet często spotykam Chińczyków i Koreańczyków, rzadziej Japończyków, w STW2 i RTW2, więc poza StarCraftem i LoLem w inne gry też grają:D. Poza tym US&A i Europa takim "ChRL: TW" też by pewnie się zainteresowała, wystarczy spojrzeć jak poszło Shogunowi.

Harry-Potter-TW
10-09-2014, 11:38
Mi się marzy medek 3:krucjaty, rekonkwista, mongołowie, bizancjum, itp. :D. Z drugiej strony jak dają znowu limit slotów, porąbany system rekrutacji, limit generałów to mogą być pewni, że kupię dopiero -75%.

Pampa
10-09-2014, 11:39
Debilizm w średniowieczu? Serio?:rolleyes:

Aztec
10-09-2014, 12:23
Teraz skoro połączyli bitwy morskie z lądowymi, Wikingowie, aż się proszą by nimi pokierować :D

Saruman555
10-09-2014, 12:30
Ja bym chciał Medievala 3.Trzeba też pomyśleć co na silniku Rome 2 da się wykonać a więc:
-Medieval 3
-Total War w Ameryce(coś jak w Kingdoms ale lepiej wykonany z 2 kontynentami).
-Chiny Total War ew. Azja Total War(bez Japonii).
-Renesans/Barok Total War.
-Afryka Total War(ale to trudno wykonać najtrudniejsze warunki przyrodnicze).

Grecja Total War nie .Już dostatecznie dużo jej jest w Rome 2.


Teraz skoro połączyli bitwy morskie z lądowymi, Wikingowie, aż się proszą by nimi pokierować

Zgadzam się.Mapa kampanii Europa + północna Ameryka.

Chaak
10-09-2014, 12:31
Debilizm w średniowieczu? Serio?:rolleyes:
I to niestety dość zaawansowany. Wymyślili wtedy np. wojny religijne, które są jedną z gorszych rzeczy jakie spotkały naszą cywilizację. Wcześniej walczyło się o pieniądze, tereny, zasoby itp. a nie w imię Boga/bogów, zwłaszcza takich, którzy zabraniają wszelkiej przemocy. Zobacz ile kultur zostało zniszczonych dzięki temu okresowi. Poza tym średniowieczni dowódcy nie mają porównania do tych starożytnych. Trafił się w tym okresie ktoś mogący dorównać obu Scypionom, Hannibalowi, Aleksandrowi, czy choćby nawet Cezarowi? Co prawda poza Europą by się kilku znalazło np. Czyngis-chan, czy Minamoto Yoshitsune, jednak u nas było z nimi nieciekawie. Nawet większość bitew była upośledzona taktycznie. Chłopi bili się z chłopami, rycerze z rycerzami i kogo było więcej/miał więcej szczęścia wygrywał.
Nauka jakoś szła do przodu, w końcu wyszliśmy jakoś z tej epoki, ale jeden z z kluczowych wynalazków - proch już musiał przyjść z Chin. W ogóle dużo postępów przychodziło od muzułmanów, którzy rozwijali, to co zostało po Persach. Gdyby nie wschód to nawet sztućców by nie było, a zamiast do lekarza chodziłoby się do rzeźnika, albo egzorcysty.

Pampa
10-09-2014, 12:49
1.Wojny religijne? Serio w to wierzysz że chodziło tylko o Boga?:rolleyes: To był idealny pretekst do kierowania bandą fanatyków.
2.Brak dowódców? Żeby daleko nie szukać: Karol Wielki, Ryszard Lwie Serce, Karol Młot, Fryderyk Barbarossa, Otton I. Wymieniać dalej?
3. Jakie kultury? Że pogańskie? Które żyły w totalnym zacofaniu (vide Polska)?
4. Wiele dzieł starożytnych zachowało się dzięki kościołowi i również były rozwijane. Wystarczy wspomnieć leki na bazie ziół. Dodam jeszcze że odkryto wtedy: okulary, młyn mechaniczny itp.


PS Niech ktoś to przeniesie do dyskusji o średniowieczu bo za duży offtop ;)

majkel
10-09-2014, 13:03
Witam! Nowy na forum;)
Zainteresowała mnie ta zapowiedź zapowiedzi. Grałem w większość TW. Roma II kupiłem w dniu premiery, zacząłem grać w październiku i szybko porzuciłem. Teraz wróciłem i gra się ok. Dlatego poczekam co najmniej miesiąc od premiery nowej części i nie będę kupował w ciemno. Nie wiem kiedy będzie premiera ale na pewno jeszcze dużo czasu. Co do przewidywań: w 90% zostawią ten silnik graficzny:( , strzeliliby sobie w już przestrzelone kolano gdyby wydali tak szybko medievala 3 bo pewnie zawiedliby większość graczy niedopracowaniem gry, ta część wyjdzie ale za 2_3 lata. Nie zrezygnują z rozwijania R2TW (przecież idzie kolejny pacz no i cała nowa kampania), ale na BI chyba nie ma co liczyć tak samo jak na cokolwiek ze starożytności. Według mnie zrobią coś zupełnie nowego, najbardziej chciałbym właśnie wspominany XVI-XVII wiek (w końcu husaria!!!) lub drugą połowę XIX wieku (wojna krymska, wojny Prus, zjednoczenia, potężny rozwój, pancerniki, kolej, może jakieś dlc z powstaniem styczniowym) pod którą położyli bardzo solidny fundament w Zmierzchu Samurajów. Bardzo chciałbym Okres Walczących Królestw starożytnych Chin ale to bardziej podchodziłoby pod coś w rodzaju dodatku. Fantastyka mnie po całości odrzuca, więc nie:) Jeśli chodzi o zmiany, to powinni wrócić do starszych systemów rozbudowy miast, a już na pewno usunąć zbyt dużą ilość umiejętności oddziałów (od kiedy oszczepnicy miotali płonące oszczepy!?). Muszą natomiast zostawić system armii, łączone bitwy no i kamerę filmową;) W ogóle najlepiej gdyby wzięli silnik z Shoguna 2 bo jest najsensowniejszy. Jeszcze tylko 15 dni!

Co do średniowiecza, wieki ciemne to umowne określenie na czasy od upadku Cesarstwa Zachodnio rzymskiego 476 n.e. do mniej więcej początków IX wieku, stanowiące wczesne średniowiecze. Nazwa ma ukazywać niewielką ilość przekazów i mniejszy rozwój cywilizacji w stosunku do Starożytnej Grecji czy Rzymu, niestety umniejsza rolę Bizancjum i Justyniana Wielkiego, oraz trochę zapomina o roli Renesansu karolińskiego w kształtowaniu zachodniej Europy:)

Harry-Potter-TW
10-09-2014, 13:16
Okres kiedy husaria była pro byłby w miarę fajny dla mnie tylko wtedy, gdyby nie przesadzili broni palnej. Dlatego wolę średniowiecze ( bezpieczniejsze, broń palna element strategi nie dominacja ). Zresztą ta epoka dla samej husarii to nieporozumienie ( można ją wcisnąć w średniowiecze:D ). Tak samo płonące oszczepy - dla mnie liczą się możliwości taktyczne , mniejsza o realizm. Zresztą chyba każdy marzy o swoim idealnym TW i najchętniej by go odpicował tak jak każdy sobie chce, we wszystkich aspektach. ^^

Chaak
10-09-2014, 13:32
1.Wojny religijne? Serio w to wierzysz że chodziło tylko o Boga?:rolleyes: To był idealny pretekst do kierowania bandą fanatyków.
2.Brak dowódców? Żeby daleko nie szukać: Karol Wielki, Ryszard Lwie Serce, Karol Młot, Fryderyk Barbarossa, Otton I. Wymieniać dalej?
3. Jakie kultury? Że pogańskie? Które żyły w totalnym zacofaniu (vide Polska)?
4. Wiele dzieł starożytnych zachowało się dzięki kościołowi i również były rozwijane. Wystarczy wspomnieć leki na bazie ziół.

Oczywiście, że religia była narzędziem Papieża do kierowania fanatykami. Szkoda tylko, że osoby, takie jak królowie tez się do tego grona zaliczali. Poza tym, jak osoba rządząca państwem może nie umieć czytać i pisać? W starożytności była to dość powszechna umiejętność.
Tyle, że ci dowódcy byli zdolni tylko w perspektywie swoich czasów. Jakoś taktyka, poza dokładaniem zbroi kawalerii, nie zmieniła się przez ok. tysiąc lat. Żaden z nich nie wpadł na jakieś genialne manewry, nie mówiąc o reformowaniu armii, poza przepychaniem się z, często dużo gorzej uzbrojonym, przeciwnikiem. Dodatkowo, o ile dobrze pamiętam, Ryszardowi podczas którejś z bitew Templariusze lub Joannici rozpoczęli szarżę z własnej woli i prawdopodobnie nie zostali za to ukarani. Jakoś nie przypominam (i nie wyobrażam) sobie sytuacji, gdy któryś z manipułów Scypiona, czy taxis Aleksandra miała podobne pomysły.
Hellenowie potrafili bez wojen "nawracać" inne ludy na swoją kulturę nie szkodząc przy tym poprzedniej, a w Rzymie była pełna wolność wyznania, dopóki nie narzucałeś się z nim innym. A w Europie? Krótki wybór - Jezus lub Krzyżacy, a gratis, w obu wypadkach, mało przyjemne tępienie herezji.
Jeśli ktoś żyje w zacofaniu to nie trzeba od razu go niszczyć. Idąc tym tropem powinniśmy teraz zrobić krucjatę do Afryki, Ameryki Płd. i w inne dzikie regiony. Poza tym Inkowie i Majowie jakoś specjalnie zacofanie nie byli, a pod względem np. astronomii przewyższali Europę mimo to nieciekawie skończyli. Do tego z ich dzieł pisanych zachował się tylko znikomy procent, bo resztę na polecenie kościoła spalono.
Ogólnie wydaje mi się, że świat wyglądałby ciekawiej, gdyby kultura rzymska, hellenistyczna i wschodnia mogłyby się bez przeszkód rozwijać.

edit:
Faktycznie można to przenieść, bo troszkę mnie poniosło ze zmianą tematu:).

majkel
10-09-2014, 13:49
Okres kiedy husaria była pro byłby w miarę fajny dla mnie tylko wtedy, gdyby nie przesadzili broni palnej. Dlatego wolę średniowiecze ( bezpieczniejsze, broń palna element strategi nie dominacja ). Zresztą ta epoka dla samej husarii to nieporozumienie ( można ją wcisnąć w średniowiecze:D ). Tak samo płonące oszczepy - dla mnie liczą się możliwości taktyczne , mniejsza o realizm. Zresztą chyba każdy marzy o swoim idealnym TW i najchętniej by go odpicował tak jak każdy sobie chce, we wszystkich aspektach. ^^

Masz rację z tym odpicowaniem:) Ja cenię total wara za to że jest dość wierny historii i wkurzyli mnie w empire dając husarii lance wyglądające jak dzidy zamiast co najmniej 5 metrowej kopii, dlatego marzę o części gdzie skrzydlata husaria będzie porządnie odwzorowana i jako oddział elitarny będzie w stanie roznieść kilkukrotnie większego przeciwnika (np. jak pod kłuszynem). Płonące oszczepy spoko taktycznie ale ach historii w tym ni cholery:(

Gajusz Mariusz
10-09-2014, 13:57
Nowy tytuł - spokojnie, jak zostanie ujawniony to i tak przed nami 1,5-2 lata zabawy z Romkiem. Ile czekaliśmy na R2? Z początku miał się ukazać w marcu 2013, potem o pół roku opóźnili, co niewiele pomogło samej grze. Chyba że to coś w rodzaju Aleksander/BI to wcześniej ale właściwie otrzymujemy coś takiego 16 IX :hmm:Ktoś wspomniał o Vikingach - fakt, długie łodzie już gotowe :cool:, (w tej chwili strasznie mnie irytuje że wszystkie łodzie "barbarzyńców" w R2 mają wygląd "drakkaropodobny"). A dołączając do offtopu ;) wojny religijne były także już w starożytności- patrz choćby Rzeka Frigidus 394 r A.D. Ale domyślacie się z jaką religią jest to związane... A średniowieczowi zarzucam jedno - jak pisze pampa ileś tam zachowano, ALE ILE BEZPOWROTNIE STRACILIŚMY z dorobku starożytności też dzięki wiadomo komu....

KLAssurbanipal
10-09-2014, 14:16
Gajuszu, jakby wypuścili w marcu 2014 to dopiero byłaby tragedia. I tak wg mnie wypuścili za szybko. :)
Z tego co pamiętam to od początku było planowane na koniec lata 2014. Z tym marcem to był tylko "przeciek", a raczej plotka. :P

Gajusz Mariusz
10-09-2014, 14:59
Gajuszu, jakby wypuścili w marcu 2014 to dopiero byłaby tragedia. I tak wg mnie wypuścili za szybko. :)

Może nie jasno się wyraziłem. Też uważam (chyba jak wszyscy) że dostaliśmy grę niegotową. Chodziło mi bardziej że od momentu ogłoszenia do wydania i tak dużo wody w Wiśle przepłynie. Chyba że to będzie następny potężny dodatek-kampania do R2 samodzielnie wydany bez konieczności posiadania podstawki. :)

Sanvone
10-09-2014, 16:27
Nie chcę psuć zabawy ale albo ja albo moi przedmówcy mają zły kalendarz, bo jeżeli R2TW wyszedłby w marcu 2014 a potem opóźnili o pół roku to gra musiałaby wyjść albo w przeciągu ostatnich 2 tygodni albo do końca miesiąca.

:P

Sara Temer
10-09-2014, 16:42
Ten błąd mógł być spowodowany myślą, iż Rome II powinien wyjść dopiero teraz, gdyby twórcy nie postanowili nam dać płatnej BETY :P

Gajusz Mariusz
10-09-2014, 17:27
@Sanvone, dzięki. Oczywiście mówiliśmy o zeszłym roku. Błąd poprawiłem. :P

WaregWenedyjski
10-09-2014, 17:30
Cóż, skoro i tak tyle osób kupuje early access... Inna sprawa że nawet DayZ w ALFIE jest bardziej stabilne od niespaczowanego roma. Mam szczerą nadzieję, że albo dostaniemy samodzielny dodatek, albo poczekamy z dwa, trzy lata od tego newsa. Bo jeśli zaraz się okaże, że nowy Medie, Empire czy cokolwiek innego wychodzi na lato 2015... podziękował, poszoł, where is ThirdAge mod?

Dagorad
10-09-2014, 19:32
Wymyślili wtedy np. wojny religijne, które są jedną z gorszych rzeczy jakie spotkały naszą cywilizację.

Wojen "nacjonalistycznych" i tak nie przebijają, a pochodzą one z okresu uważanego za najlepszy dla naszej cywilizacji. Tak samo fanatyzm narodowy przebija nawet religijny.


Teraz skoro połączyli bitwy morskie z lądowymi, Wikingowie, aż się proszą by nimi pokierować :D

Lepiej niech najpierw zmienią założenia mapy kampanii. W chwili obecnej granie Wikingami byłoby pewnie organizowaniem jakiejś wielkiej inwazji i podbijaniem świata. Zresztą same łupieżcze rajdy gdyby je dobrze zrobić też nie byłyby ciekawe. W końcu polegały one raczej na łupieniu i unikaniu wroga a nie toczeniu wielkich bitew. Tak samo proponowane przez kogoś wojny Wenecji z Turkami, miast włoskich itd. wyszłyby pewnie źle.

Bardziej niż na tym w jakim okresie byłaby nowa gra zależałoby mi aby była jakimś istotnym krokiem naprzód. Super by było gdyby np. przerzucili się z prowincji na hexy. Takie połączenie trochę Total Wara z Civilization. Każdy hex mógłby mieć jakąś tam wartość (rolniczą, handlową, wojskową itd.), co któryś byłyby miasta. W zależności od tego jak nam się powodzi mogłyby hexy się wyludniać albo odwrotnie i powstawałyby nowe miasta, zamki itd. W przypadku np. średniowiecza armie pochodziłyby z pospolitego ruszenia plus jakaś "drużyna". Wojna między HRE a Polską mogłaby wyglądać tak że Cesarz zbiera siły i uderza na Śląsk. Wojna znajduje rozstrzygnięcie gdzieś na tej krainie w zależności od tego gdzie Polacy postanowią się bronić. Później zawierany jest pokój. Nie ma sytuacji że armia wkracza i wojna toczy się do pełnego unicestwienia. Nie ma też opcji żeby zebrać wszystkie siły bo na pewnych frontach ciągle byłyby niepokoje. Heksy mogłyby się łączyć w prowincje, a dalej w księstwa. Na granicach powstawałyby zamki broniące przed wypadami łupieżczymi itd. Kampania wojenna w Polsce a w Egipcie to byłaby zupełnie inna sprawa ze względu na konieczność dbania o dostęp do heksów z wodą, żywność itd. Taka zmiana dawałaby masę nowych możliwości i pomysłów na gry i dodatki, dodawanie karawan, ośrodków handlu, mechaniki dla heksów stepowych itd. pozwoliłaby twórcom stworzyć nową grę z każdej serii i każda mogłaby być czymś innowacyjnym i różniącym się od poprzedniej gry ze starym systemem prowincji. Wymagałaby jednak od twórców też nowego AI i sporej pracy, jeżeli więc uda im się naprawić reputację nadszarpniętą po premierze bety Rome II to dostaniemy pewnie kolejną grę opierającą się na sprawdzonych pomysłach i odcinaniu kuponów.

majkel
10-09-2014, 22:54
Wydaje mi się że hexy nie są dobrym pomysłem ale to moje zdanie. Jednak jeśli chodzi o mapę kampanii to popieram podział na regiony i prowincje, ale powinni zmienić rozwój prowincji. System z rome 2 jest trochę głupowaty, powinni wrócić do empire i shoguna 2 gdzie miasto rozwijałeś osobno, a farmy, zakłady przemysłowe, kopalnie itd. były gdzieś na obszarze prowincji jako osobne budynki. Jeśli już miałby być Medieval 3 to na pewno należałoby zrobić porządny system feudalny, co poskutkowałoby bardziej realnym sposobem tworzenia armii. Jak napisał przedmówca, główną część sił powinno stanowić pospolite ruszenie, rozwiązywane tuż po wojnie, z niewielkimi możliwościami ulepszenia (rodzaj broni, ewentualnie pancerze), a reszta to już rycerstwo i najemnicy. Wtedy ograniczenie ilości chłopów i wpływ zadowolenia wśród elit, które wysyłałyby swoich lenników do walki, na ilość możliwych do powołania wojaków pomógłby właśnie sprawić, że wojny trwałyby krócej, do walnej bitwy a nie całkowitej destrukcji, i byłyby przecinane wymuszonymi rozejmami na np. nowe pobory. Znacznie cenniejsze stałyby się oddziały rycerskie z racji ograniczonej ilości możnych, im więcej chłopów brałbyś po broń, tym mniejsze plony itd. Dodajmy jeszcze znaczne utrudnienie walk w zimie (w średniowieczu dla obu stron był to raczej okres regeneracji sił) i będzie super gra! Ale chciałbym ją widzieć już na nowym silniku, za 2-3 lata i w pełni dopracowaną. Na razie coś innego proszę;)

Chaak
10-09-2014, 23:11
Dla mnie powinni się wycofać z prowincji i regionów, same prowincje są lepszym rozwiązaniem. Taki podział jest sztuczny (ciekaw, kto odgórnie ustalał takie granice np. w Brytanii, czy innym odległym terenie:D) i utrudnia normalny rozwój. Problemem jest też rozwój kultury (lub ewentualnej religii) w prowincji. Nie rozumiem, czemu każdy region nie może jej mieć niezależnie od innych, jak było na początku, skoro należy do dwóch państw. Normalnie, po jakimś czasie region państwa X uniezależniłby od reszty prowincji należącej do Y.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
10-09-2014, 23:34
@UP
Wątpię, żeby CA chciało się robić tak rozbudowany system tworzenia armii, najprawdopodobniej wszystko będzie tak jak do tej pory.

majkel
10-09-2014, 23:44
Faktycznie, rozwój kultury prowincji jest irytujący, dlatego uważam że każdy region powinien mieć odrębne mikrozarządzanie w kwestii kultury, ew religii. Chodziło mi o to, że generalnie sam pomysł z przypisaniem kilku regionów pod jedno terytorium, niestety odnośnie rome 2 rzeczywiście nieco sztuczny, sprawdziłby się w innych okresach. Sam Śląsk w późnym średniowieczu składał się z wielu księstw, więc zebranie kilku miast z tego rejonu i zgrupowanie ich w jeden region nie jest pozbawione sensu. A przecież w Europie można z historycznego i kulturowego punktu widzenia wyznaczyć wiele takich regionów (pierwsze z brzegu: Alzacja i Lotaryngia, Wielkopolska, Inflanty) i będzie to wyglądało przekonywująco. Posiadanie całej prowincji może dawać różne plusy (np. premia do podatków). Dodatkowo podział mapy na jeszcze więcej regionów da jeszcze więcej zabawy i podbojów:)

Chaak
10-09-2014, 23:48
W Romku odeszli już trochę od starego systemu, więc jakieś kolejne większe zmiany mnie nie zdziwią, chociaż aż takiej rewolucji się nie spodziewam. Ewentualnie moglibyśmy rekrutować szlachtę/rycerzy i najmować zaciężnych, a pospolite ruszenie dostawalibyśmy w formie posiłków zależnych od jakichś tam statystyk prowincji.
W sumie podoba mi się ten pomysł przejścia na jakość bitew, niż ilość. Tylko, że w tym wypadku bitwy musiały by być złożone i długie, co w singlu jest dobre, ale miałbym obawy do multi w tego typu rozwiązaniu.

@UP
Można by zrobić niezależne prowincje (1 region) z osadami, jak w Empire, a w przypadku podbijania przyległych (do jakiegoś limitu) dawać jakieś bonusy, jednak bez utrudnień przy posiadaniu tylko jednej.

Ituriel32
11-09-2014, 07:04
Jak do tej pory najbardziej podoba mi się system rozbudowy z empire, gdzie możemy ulepszać miasta, miasteczka, kopalnie, drogi, mury i farmy osobno.
System z prowincjami z Roma2 jest ciekawa (bardzo ułatwia zarządzanie), ale w detalach przegrywa np. kultura, narzucone mury, mało do rozbudowy. (Ja lubię cały czas coś sobie ulepszać, a w romku często mogłem wybudować kilka budynków i zapomnieć o regionie na długi czas, zwłaszcza w zaawansowanej kampanii.)
Jeśli chodzi o religie to ta z BI gdzie były wpływy z sąsiednich regionów.

Mnie najbardziej ucieszyłoby jak by je połączyli. Napiszę na przykładzie średniowiecznej Brytanii. Mieli byśmy tam 4 prowincje: Irlandię (2 regiony), Szkocję (2 lub 3 regiony), Walię (1 region), Brytanię (4 regiony). Po zjednoczeniu prowincji naliczany byłby bonus np. do podatków. W prowincji wzorem z Roma 2 byłoby miasto główne i mniejsze, różniłoby się większą ilością parceli (miejsc pod rozbudowę), wyższe poziomy owych budynków i struktury specjalne. Zaś na nich można by było wybierać budynki takie jak z med2/roma/roma2 (z uwzględnieniem murów, dróg i budynków militarnych). Poza miastami ulepszało by się farmy, kopalnie, i pojawiające się z czasem winnice, garncarz, tkacz i budynki specjalne (od religii, nastroju) i mniejsze. Już tłumaczę: poza miastem wybudowany byłby taki garncarz, a w małym mieście handlarz (dający +100 złota i +5% do handlu lokalnego z wytworzonych dóbr.) W stolicy prowincji byłby rynek dający największe bonusy np. +500 złota, +15% do handlu lokalnego... +10% z umów handlowych. Dodać do tego wpływy religijne/kulturowe. Wpływ budynków i lokalnych tradycji duży, z sąsiednich regionów mniejszy. Tak by dało się zrobić specjalistyczne prowincje.

A jeśli zostałby system jedzenia z roma2, to chciałbym móc nim handlować.

Mściwój
11-09-2014, 07:40
Moze czasami warto cos takiego napisac na forum CA. Bo pomysl calkiem fajny i jezeli jest to mozliwe, moze by z niego zaczerpneli w przyszlosci.

majkel
11-09-2014, 12:33
I właśnie o takie coś mi chodziło:) a mury powinny być dostępne dla każdego miasta, z uwzględnieniem jego wielkości.

Wątpię by CA się posłuchało bo oni raczej chodzą własnymi ścieżkami:) ale spróbować można

Wonsz
11-09-2014, 13:46
Ja nie kupię już nic od CA przedpremierowo lub zaraz po premierze. Straciłem do nich zaufanie przez Empire czy R2... gniot gniotem pogania, jedynie Shogun 2 trzyma poziom, ale to już z kolei okres i miejsce ,które nie lubię (Japonia Chiny, te sprawy...)

Flagellum_Dei
17-09-2014, 23:48
Po wydaniu EE , dowiadujemy się że to ostateczna wersja Rome 2 i dalej nie będą wydawane patche.
To skłania mnie do postawienia na osobny dodatek typu BI . Wydaje mi się, że może to być coś na zasadzie Napoleona, po totalnej porażce Empire.
No chyba, że Romek tak bardzo odbił im się czkawką , że mają go serdecznie dość i rzeczywiście będzie nowy tytuł w sensie nowej epoki .

Jak myślicie, może ktoś coś słyszał na ten temat ? Dni już niewiele do wyjaśnienia ;))

( ͡º ͜ʖ ͡º)
18-09-2014, 01:02
Kto powiedział, że nie będzie już patchy?

Flagellum_Dei
18-09-2014, 01:24
Kto powiedział, że nie będzie już patchy?

CA , w informacji podanej na Fejsie . Wersja Rome 2 EE , jest ostateczną wersją gry Rome 2

smooqu
18-09-2014, 14:11
http://wiki.totalwar.com/w/Total_War_ROME_II:_Patch_Notes


Next update - coming soon

Możliwe w takim razie że jeszcze jakieś patche/aktualizacje wyjdą.

Chaak
18-09-2014, 16:33
Mi też się wydaję, że jeszcze jakieś patche się pokażą, zwłaszcza że balans na multi wymaga poprawy. Poza tym pewnie dojdą jeszcze DLC/frakcje/jednostki, bo będzie się im to po prostu opłacać.
Z ostateczną wersją może chodzić, o to że nie będzie już żadnych dużych zmian, jak nowy system budowy, polityka itp.

Flagellum_Dei
18-09-2014, 21:19
Dlatego właśnie wnioskuje, że to będzie coś na zasadzie BI czy MTW: Kingdoms.
Zmieni / poprawi Romka 2 i później aktualizację będą wychodziły tylko na tą nową platformę.

pożyjemy , zobaczymy - jeszcze tydzień z hakiem ;))

kilop206
20-09-2014, 12:33
Ja to bym się najbardziej cieszył z Warhammer: Total War oraz Medieval III. Choć Total Warem osadzonym w Azji też bym nie pogardził. A i renesans byłby ciekawy. Ktoś tam wyżej wspomniał o heksach i drastycznej zmianie rozgrywki, z przebudowanym systemem armii włącznie. Podoba mi się to. Póki co w Crusaders Kings II na podobnej zasadzie werbuje się armię, a i system wasalny jest świetnie odwzorowany. Zresztą polecam tą grę Paradoxu, bo jest genialna. Nie obraziłbym się na takie połączenie CKII z TW. Jak tylko sobie wyobrażę system polityki z pierwszego i walki z drugiego, połączone w jedną grę, to aż odpływam.

Ale to niestety nie realne. TW jest grą dla generałów, a CKII dla polityków. Wątpię, by CA próbowało choćby zbliżyć się do złożoności gier Paradoxu. Tak samo wątpię, by próbowało osadzić grę gdzieś indziej niż w Europie. Shogun to wyjątek. Mimo, że nasz kontynent jest malutki (a właściwie jest częścią czegoś większego), to można powiedzieć, że odgrywa decydującą rolę w świecie. Już nie mówiąc o tym, że większość fanów TW to pewnie ludzie z Europy i Ameryki, a to oznacza, że ich kultura Afryki czy Azji nie porwie. A szkoda.

Swoją drogą miała wyjść jakaś książka Sword of Attila. Napisana przez tego samego autora co napisał Zniszczyć Kartaginę. Także spodziewam się dodatku do Rome 2, bo takiego prawdziwego, dużego to jeszcze nie miał.

Poza tym, witam wszystkich! Jestem nowy.

WaregWenedyjski
21-09-2014, 12:11
O połączeniu gier paradoxu i CA, jeszcze zrobionych przez Blizzarda albo CDPRed to można po nocach śnić :D W sumie to Nowe BI byłoby świetną opcją. Po IA myślałem, ze nie dostaniemy niczego w tej skali, ale nowa kampania okazała się być sporo mniejsza niż się spodziewałem, więc zapewne nowy tytuł będzie reklamowany podobnie jak Napoleon.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
21-09-2014, 13:25
ale nowa kampania okazała się być sporo mniejsza niż się spodziewałem
To czego ty się spodziewałeś? Starożytnych Chin? Indii? To jest wojna domowa między Rzymianami, mapa kampanii i tak jest spora jak na tematykę tego DLC, spokojnie mogli by uciąć kilka prowincji nomadów lub dalekich germanów którzy nie mieli nic wspólnego z tą wojną.

Grogmir
21-09-2014, 15:33
Dzięki temu, ze nie ucięli, mamy normalną wielką kampanie w czasach wczesnego cesarstwa, a chyba wiele osób na to czekało. ;)

Dunkel
23-09-2014, 00:46
A nie będzie to informacja jednak o Arenie? W sensie kiedy beta, co i jak?

Samick
23-09-2014, 06:05
Pesymista się znalazł. :)

Grogmir
24-09-2014, 19:23
Zajrzyjcie jutro na naszą stronę o 17:30, nie zawiedziecie się. ;)

Vlad
24-09-2014, 19:56
Medieval Total War 3... Mam nadzieję

Memnon[pl]
24-09-2014, 22:16
Czyli pewne jest ze jutro beda nowe informacje o najnowszym dziele TW?Zamiast -jak zwykle radosci z tej okazji-mam wiecej obaw:confused:...Ostatni tytul pokazal gdzie I jak gleboko CA/Sega ma swoich fanow/klientow.Znowu trzeba bedzie czekac rok aby to cudo bylo w miare grywalne:evil:?

Wald
24-09-2014, 22:32
Czyli jakieś syfiaste fantasy jeśli mamy się nie zawieść. :P

KLAssurbanipal
24-09-2014, 22:36
Na TWC przeciekło coś takiego. Mi wyglada na Attilę:

http://www.incgamers.com/wp-content/uploads/2014/09/total-war-EGX-booth-2.jpg

Wald
24-09-2014, 22:40
Czyli barbarzyńcy. :P

Gajusz Mariusz
24-09-2014, 22:41
No też bym na to stawiał podług tego zdjęcia od KLA ... :cool:

Arroyo
24-09-2014, 22:51
Po tym zdjęciu już stawiam na Attyla: Total War lub na grę o wczesnym średniowieczu (po upadku Rzymu).

Wald, i jak zwykle trzeba każdemu wyjaśniać, o co chodzi w Warhammer Fantasy Battle :mrgreen:

majkel
24-09-2014, 23:42
Cholera, mam nadzieję że to jednak nie to...

Samick
24-09-2014, 23:57
Wald, i jak zwykle trzeba każdemu wyjaśniać, o co chodzi w Warhammer Fantasy Battle :mrgreen:

Nie musisz. Warcrafthammer jest wystarczająco nudny sam z siebie, że dodatkowe próby wyjaśniania tylko pogarszają ten stan. Jeśli ktoś nie lubi to choćbyś brzuch sobie rozpruwał to i tak nie zmienisz tego.

Chaak
25-09-2014, 00:10
Czyli, jednak nie będzie Persja: TW:(.
Jeśli będzie BI2 to dla mnie super, chociaż wydawało mi się, że nie będzie powtórki. Fajnie będzie jak faktycznie powiążą ten dodatek z Atyllą.

Memnon[pl]
25-09-2014, 00:23
Moze byc nawet BI2-byle tylko to nie bylo Beta Total Fail III:yyk:

Chaak
25-09-2014, 01:23
Jeśli to będzie dodatek (a pewnie będzie) to chyba nie powinno być z nim problemów, jako że Romek jest już w dobrym stanie. O ile dobrze pamiętam to NTW i FotS pod tym względem wypadły dobrze w stosunku do swoich podstawek.

Ituriel32
25-09-2014, 06:27
Pisałem to już gdzieś, ale powtórzę. Od Empire twórcy traktują podstawki jak miejsca w których testuje się nowe pomysły, takie bety (nie chodzi tu o stronę techniczną i bugi) i w dodatkach serwują/rozwijają to co się sprawdziło/spodobało. Tak więc od strony technicznej ten dodatek powinien śmigać aż miło.
Dodatek w stylu BI mi pasuje, tym bardziej że jak byłem mały to oglądałem jakiś film o Atylli.

Andrij Marszałek
25-09-2014, 09:18
Bardziej bym chciał 1500 - 1700 :) - jak byłem mały to oglądałem Potop :P

Ituriel32
25-09-2014, 09:35
@Up
Ja czytałem tak z 7 razy. I też nie miałbym nic przeciw tamtym czasom. Grałbym naszymi lub kozakami lub turkami. Ale duży pudełkowy dodatek musi być, więc sobie jeszcze poczekamy z nowościami.

KLAssurbanipal
25-09-2014, 09:45
Po zdjęciu z przecieku (pewnie celowym, bo jak zwykle jest zaklejone w najważniejszych miejscach i zostawione elementy, aby się zastanawiać) widać, że jest to postać góra ze średniowiecza. Odpada okres XIII wzwyż, tym bardziej epoka broni palnej.
Postać przypomina Attilę granego przez Gerarda Butlera. CA często inspiruje się postaciami lub motywami filmowymi przy trailerach, zapowiedziach itp. co zdązyliśmy zauważyć.
Sądzę, że MTW3 odpada. Dopiero niedawno pokonali większe bugi w RTW2, więc nie zrezygnują tak łatwo z tej gry. Zatem szykuje się coś jak FoTS z Attilą jako motywem przewodnim. Jeśli zrobią Sasanidów i Wschodnie Cesarstwo jak powinni to gra może być przednia. :)

Arroyo
25-09-2014, 09:47
Nie zdziwiłbym się, gdyby to był drugi Barbarian Invasion lub gra o czasach zaraz po upadku Rzymu.

Nezahualcoyotl
25-09-2014, 13:14
Za niespełna trzy godziny wszystko będzie wiadomo

http://www.egxlondon.net/

Wonsz
25-09-2014, 13:48
Jak to znowu będzie starożytność to #CA#wal#się#na#twarz#nie#kupuję.

KLAssurbanipal
25-09-2014, 13:55
Za niespełna trzy godziny wszystko będzie wiadomo

http://www.egxlondon.net/

Jesteś pewien, że tak wcześnie? Oni chyba pisali, że w czasie całego eventu, czyli od 25 do 28, czyli np. w niedzielę. Mam nadzieję, że się mylę i dowiemy się dziś.

Arroyo
25-09-2014, 13:58
Eliminator, a #wyjaśnij#mi#czemu#to#mówisz? Przecież to gra jak każda inna :)

Miejmy nadzieję, że dziś się dowiemy :)

Wonsz
25-09-2014, 14:15
Bo za głupie dodatki pewnie będzie trzeba wybulić z 40euro, a mechanika rozgrywki (piechota rulez) będzie taka sama.


A poza tym nie lubię starożytności.

Arroyo
25-09-2014, 14:20
Z dodatkami to masz wszędzie do czynienia, nie dziw się więc. A 40 euro to kwota mocno przesadzona - trzeba polować na przeceny ;) Ja większość DLC mam z przecen lub z kinguina (który polecam szczerze, taniej niż na Allegro + zwracają kasę w wypadku niedogodności). Co do mechaniki nie zgadzam się, można bez problemu takimi nomadami skosić każdego.
Kwestia epoki to już sprawa gustów. Ale wróćmy już do tematu, dobrze? :)

Sara Temer
25-09-2014, 14:30
Ja tam mam prosty sposób na DLC - nie kupuje ich :P Dla mnie to zwykłe zdzierstwo i szanuję twórców, którzy nie wydają masy dodatków do swoich gier (np. REDzi i Bethesda*). Jedyne dodatki jakie uznaje w TW no nowe kampanie (choć jeszcze nie kupiłem dodatkowych kampanii do Rome II, to mam to w planach), pozostałe dodatki dla mnie nie istnieją :P (chyba, że trafi się możliwość zdobycia ich za darmo :D )

*paradoksalnie

Gajusz Mariusz
25-09-2014, 14:30
@KLA

Jak niczego nie dowiemy się o 17:30 to Grogmira pogonimy! :D

Chaak
25-09-2014, 14:51
Widziałem gdzieś rozpiskę tej imprezy i prezentacja Total Wara miała się zacząć dzisiaj o 16.

Wald
25-09-2014, 14:53
Logiczne jest, że będzie coś na bazie R2 z tej racji, że średnio nowy TW jest minimum po 2 latach więc nierealne jest aby w ciągu roku zrobili coś tak nawet niegrywalnego jak RII na początku dlatego będzie to BI. :P
Ktoś pisał, że Persja TW Oo nie widzę tego jako produkt do sprzedania :P


Medieval III też na pewno nie bo musieliby tworzyć coś "nowego" a przy BI za bardzo się nie napracują. :P

Arroyo
25-09-2014, 15:07
Chaak, oni są +1 GMT, a my +2, także za godzinę jednak.

Jarl
25-09-2014, 15:22
O 17:30 wszystkiego się dowiecie. 8)

Andrij Marszałek
25-09-2014, 15:27
Persja... - przecież to było by do zrobienia spokojnie bez zmienia mechaniki i było by bardzo fajne tylko że tak jak Wald napisałeś kasa to linia nie do przełamania :)

sadam86
25-09-2014, 15:27
Wrzućcie news też na fejsa bo pewnie za godzinę forum padnie:)

Nezahualcoyotl
25-09-2014, 15:39
Widziałem gdzieś rozpiskę tej imprezy i prezentacja Total Wara miała się zacząć dzisiaj o 16.

http://www.egxlondon.net/whats-on/schedule

kilop206
25-09-2014, 16:06
A więc wszystko wskazuje na nowe BI. Mi pasuje. To mój ulubiony okres. Byleby go tylko dobrze rozwinęli i mają moją kasę. Jeszcze tylko niecałe 30 minut.

O połączeniu gier paradoxu i CA, jeszcze zrobionych przez Blizzarda albo CDPRed to można po nocach śnić :D
Jak się zgadzam co do pierwszej części, to drugiej nie rozumiem. Panie, Blizz robi typowe(już, bo dzięki nim tak wyglądają typowe) RTS więc ich w roli twórcy gier pokroju Total Wara czy Europy Universalis nie widzę. Natomiast CDPRed zrobili tylko dwie przeciętne ARPG. Skąd pomysł, żeby to oni mieli zająć się taką wymyśloną grą będącą połączeniem gier CA i Paradoxu?
EDIT
A więc. Total War Attila. Do przewidzenia było. akurat na trailer trafiłem i tekst o biczu bożym na tym streamie. :D
EDIT2
Barykady? Coś pewnie na zasadzie tych z empire, tak to wygląda. Przynajmniej pobieżnie patrząc. Ale podoba mi się. Drzewko rodu wróciło, bomby atomowe... :D

Gajusz Mariusz
25-09-2014, 16:10
Attila TW! W praktyce BI 2. Padł mit o braku powtórek. Jest drzewko! W końcu!

Wonsz
25-09-2014, 16:14
Słabe.

Nezahualcoyotl
25-09-2014, 16:22
Cos "nowego" to mozliwosc niszczenia wlasnych osad w obliczu niebezpieczenstwa i przejecie jego ekwiwalentu.To samo sie robilo w Medieval2 ;)
Im dluzej trwa oblezenie na Mapie Kampanii tym wieksze zniszczenie osady(zniszczenie murow,wiez,etc)) na Mapie Bitewnej.Madra inicjatywa.

Barsa
25-09-2014, 16:25
Wreszcie normalne karty jednostek...

voitek
25-09-2014, 16:27
Czy wspominali o dacie premiery?

kilop206
25-09-2014, 16:27
O no faktycznie. Podobają mi się te nowe obrazki, barykady, bomby atomowe...

Nezahualcoyotl
25-09-2014, 16:28
Mamy kusznikow do dyspozycji i cywilow :devil:

kilop206
25-09-2014, 16:30
Cywile? Którzy będą uciekać, chować się i atakować? :D Fajna ciekawostka. Ale bomby atomowe rządzą.

Nezahualcoyotl
25-09-2014, 16:31
https://www.youtube.com/watch?v=HYBWG0ko0lM&feature=youtu.be
http://www.totalwar.com/attila

Luty przyszlego roku prosze Szanownego Towarzystwa;)

Czy dobrze slyszalem?Budowanie barykad w trakcie walk?To ciekawy pomysl naprawde.

Grogmir
25-09-2014, 16:35
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?10525-Total-War-Attila-relacja-z-siedziby-CA!&p=306227#post306227 smacznego ;)

Samick
25-09-2014, 22:36
Zamykam i odsyłam do:
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?10525-Total-War-Attila-relacja-z-siedziby-CA!