PDA

Zobacz pełną wersję : Propozycje zmian / Pomysły / Usprawnienia



KLAssurbanipal
02-10-2009, 08:38
Witam. Nie wiem gdzie taki temat zamieścić - dotyczy on serwisu związanego ze wszystkimi modami, więc nie podpada pod żadną kategorię w dziale modów.

http://www.modrealms.com/ jest serwisem, powstałym z TWC - założyli go modderzy z tego serwisu, który dotyczy tylko i wyłącznie modyfikacji. Można podobnie jak na TWC zamieszczać tam swoje mody. Bardzo ładnie to wygląda i jest. Co ciekawe nie jest to serwis poświęcony wyłącznie Total War. Znajdziemy tam też mody pod Mount & Blade oraz inne gry.

Teraz pytanie z mojej strony: czy administracja byłaby w stanie stworzyć taki ''Mod Realms'' analogicznie jak TWC? Byłby to satelicki serwis totalwar.org.pl. Myślę że dla serwisu wzrośnie prestiż, a modami zajmie się zupełnie nowa ekipa co administracji ułatwi możliwość panowania nad serwisem.
Czekam na odpowiedzi.

Gaal Anonim
02-10-2009, 08:59
Administracja jak zawsze wyraża się pozytywnie co do inicjatyw społeczności orga, ale muszę wyjawić swoje obawy:
*ekipa - kto będzie tam pisał i odpowiadał na pytania użytkowników, bo jak wchodzę w przegląd komentarzy na stronie głównej to wszystkie pytania jakie się tam pojawiły odnośnie modów pozostały bez odpowiedzi
*zakres - chodzi o serwis zawierający informacje czy również hostujący "content"
*publika - jakkolwiek jest spora nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ma to sens dopiero gry wyda się to w dwóch wersjach językowych (rodzimy i wspólny)...

KLAssurbanipal
02-10-2009, 10:18
Jesli chodzi o mnie i Salvo to zawsze któryś z nas odpowiada na pytania związane z newsem na głównej o naszym EW. Nie wiem jak to tam wyglada, kto odpowiada za newsy o modach tutaj i za odpowiadanie. Ja i Salvo odpowiadamy tylko to co dotyczy newsów EW, bo reszta nie nalezy do naszych funkcji. Ludzi do tego można zebrać za pomocą ogłoszenia itp. Może ktoś stad by sam się zgłosił. W każdym bądź razie ja i Salvo byśmy na pewno dali radę na początek.
Mam na myśli zakres zbliżony jak u nich. Co masz na myśli z contentem doładnie?
Z tymi językami może być cieżko. Myślę że na początek po polsku wystarczy...

Salvo
02-10-2009, 13:26
Odpowiadam we wszystkich swoich newsach, nie widziałem żadnych pytań bez odpowiedzi.

Gaal Anonim
02-10-2009, 15:32
Dla samego EW i dwóch redaktorów nikt nie będzie wkładał masy pracy... Jeśli chcesz by to zaistniało musisz lepiej przygotować się do tematu: zbierz ekipę (niech każdy zainteresowany napisze do mnie), przygotuj pierwsze artykuły do oceny, i zrób rozeznanie wśród potencjalnych odbiorców (pamiętaj że musi to być stosunkowa duża ich ilość wziąwszy pod uwagę wielkość tego serwisu).
Zaznaczam od razu, że ciężko mnie przekonać...

farin
16-11-2009, 17:52
Opcja logowania się na głównej stronie jest w dym tylko już nie bardzo wiem dlaczego wylądowała na samym dole ?
Fajnie by było dać ją na górze co ?

edit: post przeniesiony do odpowiedniejszego tematu - Barsa

KLAssurbanipal
15-12-2009, 20:46
A może by tak stworzyć czata orga.pl? :P

viewtopic.php?f=27&t=2590 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=27&t=2590)

Zauważyłem, że nieraz na forum siedzi sporo osób i czat byłby dobry żeby pogadać szybko na konkretne sprawy w grupie.

Andzia
15-12-2009, 20:51
Temat do usunięcia

viewtopic.php?f=2&t=120&start=260 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=2&t=120&start=260)

KLAssurbanipal
15-12-2009, 21:48
Nie do usunięcia. Jest we właściwym dziale. Tamten temat dotyczy Forum. Ten jednak dotyczy całego serwisu m.in. Strony Głównej. Propozycja czatu na stronę główną nie jest na temat zmian na forum. :)

Andzia
15-12-2009, 21:55
To czemu nawiązujesz do forum ?

KLAssurbanipal
15-12-2009, 22:05
Nie nawiązuję. Czat ma być na stronie głównej przecież. Napisałem że ludzie siedzą na forum co znaczy ze na serwisie jest więcej, a tak to dodatkowo by na czata wchodzili w szybkich sprawach, bezpośrednio ze strony. Czat był wieki teamu na tym serwisie. Z czasem po prostu został zapomniany, a po odnowie strony nikt go nie przywrócił. :)

Kitraiel
09-05-2010, 20:02
Nie wiedziałem gdzie to napisać, ale przez przypadek trafiłem na artykuł:

http://totalwar.org.pl/news/gora-schodz ... #more-7624 (http://totalwar.org.pl/news/gora-schodzi-na-dol-uzytkownik-nowym-wlascicielem/7624#more-7624)

Hmm, cytując:

- tylko to stare(logo – przyp. red.) musi wrócić

- nie chce żadnych nowych

- wracamy do tradycji

- żadnych nietoperzy na stronie głównej!

odnoszę wrażenie że może się coś ładnie ruszyć i serwis może wrócić do swojej starej świetności, bo chyba odnoszę wrażenie "albo mi się tylko wydaje" że po całkowitej zmianie strony głównej, a potem jeszcze po utracie danych totalwar.org.pl zaczął podupadać...

Jeśli tak, czy jest szansa że niedługo zaczną się poważne zmiany? Jeśli tak czy można jakoś pomóc, czy jakakolwiek pomoc jest potrzebna (grafiki, teksty itp) hmm ? Może by w ogóle założyć nowy temat, chyba że czegoś nie wiem (a dłuugo mnie tu nie było, także jak coś prosze o wyjaśnienie :P )

lofdi
09-05-2010, 21:21
Potrzebna jest pomoc przy redakcji, z tego co wiem trwają prace nad pewnymi zmianami. Jak chcesz pomóc pisz na redakcja@totalwar.org.pl

Pozdrawiam,

voitek
08-09-2010, 12:19
Widze, ze testowane sa rozne usprawnienia strony i podzial tematyczny

Ronin
16-11-2010, 14:51
A czy będzie też nowy dział wydzielony z całości który ma traktować o Polskim Moddingu bo miało powstać coś takiego a nikt nie porusza tego tematu ostatnio. ;)

Amrod
16-11-2010, 15:16
Jest już taki dział. Zaraz pod obszernym zagranicznym.
viewforum.php?f=100 (http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=100)

KLAssurbanipal
22-02-2011, 09:12
Podoba mi się układ nowej witryny nawiązujący do dawnego serwisu. Jednak razi trochę to ze bannery, ozdobne filary są przeniesione z oficjalnej witryny STW2:
http://www.totalwar.com/shogun2/
Z początku myślałem ze tam właśnie wszedłem :D Myślę ze można to zmienić z 2 powodów
1) zachować oryginalność i odrębność naszego serwisu - ktoś może pomyśleć że jesteśmy polską wersją totalwar.com a nie fanowską polską stroną.
2) nikt się aby za to nie przyczepi z CA?

Amrod
22-02-2011, 09:20
Nie, wszystko jest konsultowane z pomocą i pośrednictwem CD Projekt. :) Jeżeli takie będą głosy użytkowników to postaramy się zmodyfikować nieznacznie grafikę o detale odróżniające nas od oficjalnej strony Total War.

KLAssurbanipal
22-02-2011, 09:25
Myślę że wystarczy te filary, kolumny itp. oraz bannery na np. newsach, screenach pozmieniać i wystarczy. Chodzi mi o to żeby zachować odrębność fanowskiej, niezależnej strony jaką zawsze byliśmy. Żeby nie mylono nas z podwitryną tw.com i brano z ludzi od CA.

Jarl
22-02-2011, 22:38
Hej, pewnie o tym wiecie, ale ta zakładka "logowanie / kontakt" jest trochę upstrzona babolami - złe kodowanie, żółte napisy na białym tle no i captcha, która się nie wyświetla. Jakiś miesiąc temu padł mi PC to nie miałem okazji sprawdzać tego na innych przeglądarkach (typu IE czy Opera), na laptopie póki co mam liska na pingwinie. Niezbyt podobają mi się też pewne sformułowania, typu "chmurka odnośników" (czy nagminnie używana "podwitryna" - witryna czasem jako zamiennik dla strona ok, ale imho lepiej brzmi ogólnie przyjęta "podstrona") - ale to już moje prywatne odczucia, po prostu nie lubię spolszczeń na siłę - chociaż Bralczyk pewnie byłby zachwycony :P Są to raczej mało istotne kwestie i wierzę, że sobie z nimi szybko poradzicie, niemniej jednak zwróćcie czasem uwagę na literówki, żeby nie było powtórki z poprzedniej wersji, z wszędobylskimi "kategotriami" i "napewno" :P

Ogólnie jest ok, ludziom się podoba i to jest najważniejsze.

Rue
24-02-2011, 19:26
Jest błąd na nowej podwitrynie Shogun2.Jak klikam na forum->Shogun1 to przenosi do działów z Shoguna 2 (Dojo i Jo) i odwrotnie.
Fajna stronka wyszła.

voitek
25-02-2011, 16:07
Newsy na podstronie powinny byc raczej ulozone chronologicznie, teraz jest kompletnie losowo

Ronin
30-04-2011, 11:42
Czy ktoś jeszcze pracuje nad strona główną? Jak długo można czekać na to żeby zakładka STRONY była posegregowana i bardziej czytelna? Z tego co wiem to spora część forumowiczów narzeka na ten element strony. Administracja niby podziela zdanie forumowiczów ale jakoś od 2 miesięcy nic się nie zmieniło w tym temacie. Skąd ta opieszałość chciałem się zapytać. Pozdrawiam.

Obi Wan
01-05-2011, 23:51
Prace stoja bo niestety nie ma chetnych do pomocy... Sama kasa jak sie okazuje to nie wszystko,ja sie niestety nie znam wiec sam tego nie zrobie...

Ronin
03-05-2011, 11:54
To może jakieś ogłoszenie by się przydało. np. na innym portalu że poszukuję się grafika komputerowego? Wiem że duży portal ogłoszeniowy gdzie są różne kategorie newsów jest na stronie Elektroda. pl. ;)

Niko
03-05-2011, 16:51
Prace stoja bo niestety nie ma chetnych do pomocy... Sama kasa jak sie okazuje to nie wszystko,ja sie niestety nie znam wiec sam tego nie zrobie...

Ja bym chętnie pomógł.
Znam się na grafice i projektowaniu stron (Nie chwaląc się parę ich zrobiłem ;) ).
W razie czego jak byście chcieli pomoc to napiszcie na PW czy coś. Chętnie pomogę. :)

Kitraiel
19-07-2011, 16:27
Witam wszystkich serdecznie. Teoretycznie nie powinienem się udzielać bo bardzo rzadko jestem serwisie totalwar po pierwszej przebudowie strony a tym bardziej po nieszczęsnym krachu, jednak dziś wchodząc na Waszą stronę tak mnie tknęło że nie mogłem się powstrzymać, dlatego proszę nie miejcie mi tego posta za złe, tyle słowem wstępu ;)

Mam jedno zasadnicze pytanie, co się dzieje ze stroną, gdzie podziały się jej lata świetności? Wracam do czasów gdzie była masa działów, artykułów, smaczków i pełno innych ciekawych rzeczy, a obecnie nie ma nic, na chwile obecną jest to chyba najgorsza strona o tej tematyce, a przynajmniej jedna z najgorszych, i nie piszę tego by Wam to wytknąć czy cokolwiek, bo mam pełen szacunek do Was jak i do Waszej pracy, w końcu od tylu lat nieprzerwanie jesteście na Polskiej scenie TW, dlatego byłbym bardzo nie w porządku jedynie "rejdżując" na Was, ale z drugiej strony nie mogę stać bezczynnie i tego przemilczeć. Najśmieszniejsze jest że nawet nie mogłem wejść ogólnie na forum, tylko prowadziło mnie od razu do jednego z poddziałów (choć sam pomysł tej rozwijanej listy bardzo mi się podoba), ale pomijając to najgorszy jest ogólny dział "strony" gdzie wszystko wygląda jak psu z gardła wyjęte. Wyczytałem przelotnie plotkę że strona niedawno się przeobraziła, i domyślam się że to wszystko może być jeszcze niedopracowane, jednak na dzień dzisiejszy sytuacja przeraża człowieka.

Zbliżając się do meritum, starczy tego bo wiem że niemiłym jest czytanie negatywów o swojej pracy, dlatego chciałbym zapytać do czego zmierzacie, czy macie zamiar znów zapełnić stronę i tchnąć w nią życie, a jeśli tak to czy najzwyczajniej w świecie nie potrzebujecie pomocy, czy może skupiacie się tylko i wyłącznie na forum, zostawiając stronę na pastwę losu.

P.S. Swego czasu zapisałem sobie wszystkie artykuły historyczne z Waszej witryny (spokojnie, szanuję pracę nikomu nie udostępniłem ani nic podobnego), gdyby autor wyraził zgodę, mógłbym je Wam przesłać co by umieścić na stronie, niestety zapodziała mi się jedna strona i głupio wierzyłem że ją odnajdę, a doprowadziło to wszystko tylko do napisania tego posta ;)

Pozdrawiam
Kita

EDIT: Parę postów wyżej widziałem "ogłoszenie" admina że brakuje rąk do pracy, to by wszystko wyjaśniało, pytanie tylko czy sytuacja ciągle jest taka sama, bo trochę czasu od tej wypowiedzi minęło.

Obi Wan
19-07-2011, 21:32
Juz Ci odpowiadam ;) Sytuacja wyglada nastepujaco, choc wiele razy juz o tym pisalem. Kiedy przejmowalem strone mialem nadzieje,ze zapewnie jej byt finansowy i choc z tym nie bedzie problemow a reszta zajma sie moderatorzy i administratorzy. Jak sie potem okazalo czesc z nich z roznych powodow "odwiesila buty" na kolku i zostalem praktycznie sam z tym balaganem. Znalazlem czlowieka,ktory mial postawic nowa strone. Nie majac doswiadczenia plus ludzi do pomocy w pewnym momencie modernizacja strony znow utkenla w martwym punkcie...fachowiec tez nie do konca sie sprawdzil. Teraz wynajalem firme,ktora przygotowala projekt graficzny. Jest gotowy i naprawde robi wrazenie... ale znowu nie ma komu przeniesc danych w Word Pressie. Dzieki Fraqowi odzyskalismy duzo danych. W archiwum Word Pressa jest ponad 1200 jego wpisow, takze tych z poczatkow dzialalnosci strony. Ja sam tego nie zrobie bo po prostu nie mam na to czasu. Praktycznie nowy layout juz jest, strona bedzie miala podobna strukture jak ta,z ktora ruszal protoplasta naszego serwisu, tylko... No wlasnie kto ma wprowadzic dane? Wiele razy pisalem zeby osoby znajace sie na WP zglaszaly sie do mnie, ale jakos nie ma odzewu, wiec wyglada to jak wyglada... Mam nadzieje,ze w ciagu najblizszych tygodni stanie nowa strona i bedziecie zadowoleni... oby. I jest to moje ostatnie podejscie do tematu tego serwisu. Bez odbioru.

Ronin
20-07-2011, 12:37
Obi ma rację. Chociaż problem wydaje się jeszcze szerszy. Po prostu wiele osób zwłaszcza moderów opuściło już ten serwis załapując się do zagranicznych zespołów pracujących i publikujących na TWC dlatego sytuacja stała się wręcz tragiczna. Obecnie rozmawiając z moderami słyszę od nich że już nie wchodzą na ten serwis bo on po prostu zamarł dosłownie i w przenośni. Ja osobiście też widzę marazm nad czym ubolewam bo pamiętam czasy światłe i to co teraz mamy to agonia. A jeszcze jak dotychczasowi Admini czy wybitnie aktywni działacze społeczności się wycofali (sam się dziwiłem gdzie jest Nieśmiertelnik) to mamy to co mamy. Sam Obi tego nie udźwignie. Bo serwis tworzą ludzie. Konkludując brak młodych gniewnych a starzy się już wkurwili przez co mamy to co mamy.

PS. Gdybym coś umiał grzebać przy WWW ale za moich czasów szczytem informatycznym było zrobienie arkusza kalkulacyjnego w Exelu więc o Tworzeniu stron WWW mogłem tylko marzyć.
Dziś już jestem też stary baran i kwestię WWW powinni wesprzeć dzisiejsi gimnazjaliści czy licealiści bo dziś na Informatyce projekt strony www to chyba jest nawet wymagany na zaliczenie tego przedmiotu. W latach 90 kiedy ja jeszcze się tego uczyłem to była epoka kamienia łupanego. ;)

Obi Wan
20-07-2011, 12:50
Dokladnie. My stare barany jestesmy na tym forum z sentymentu ;) Potrzebni sa mlodzi gniewni tak jak piszesz, ale mysle ze jak zaprezentuje Wam nowy layout i pare niespodzianek,ktore szykuje towarzystwo sie ozywi. Taka mam przynajmniej nadzieje ;)

Amrod
20-07-2011, 15:04
Bardzo brakuje nam również redaktorów. Osób, które pisałyby newsy o modyfikacjach i które staramy się wspierać, tego jest naprawdę mnóstwo i jest o czym pisać. A nie muszę wspominać, że czasami dostajemy jakieś gry do zrecenzowania, a niektórzy z redaktorów, jeszcze za starej ery, trafiła do znanych serwisów. Może jakiś młody dziennikarz czai się nam na forum, w każdym razie chętnie taką osobę byśmy przywitali w naszym gronie, bo jest bardzo potrzebna (a możliwości sprawdzenia się jest bardzo wiele, recenzje, wywiady, newsy, teksty na tematy związane z historią czy inne, luźno powiązane z okresem historycznym prezentowanym w grach).

Salvo
25-07-2011, 08:15
Gdyby nie mobilny net to z chęcią bym pomógł przy stronie, niestety ponieważ średnio co 1 minutę muszę się ponownie łączyć sprawa się komplikuje :/
Co do tekstów natomiast chyba mogę pomóc, swego czasu natrzaskałem sporo opisów frakcji itp. do ew, gdzieś je powinienem mieć. Po ponownym zredagowaniu byłyby akurat ;) Do tego zawsze mogę coś nowego napisać, w końcu do października wakacje i dużo czasu :twisted:

Dajcie znać, najlepiej na pw czy forma takiej (nie ukrywam, że mocno ograniczonej i nie pierwszej potrzeby) pomocy by się Wam przydała.

Obi Wan
02-11-2011, 14:29
Pozamiatalem, prosze nie robic juz tutaj balaganu. ;)

KLAssurbanipal
08-07-2012, 20:42
Nowe forum i serwis podoba mi się. Wygląd forum także, jednak wygląd serwisu już nie bardzo, a konkretnie rysunki w tle.

Jest dość nierównomiernie - 2 postaci z ETW, długi motyw z STW2 i aż 2 duże motywy z MTW2. Gdzie jest NTW i RTW, a przede wszystkim zapowiadany RTW2? :)

Wszystko OK, ale jednak powinniście zmienić obrazki w tle, żeby było bardziej równomiernie i dodać NTW i najważniejsze RTW2. :)

Herod
08-07-2012, 22:14
Przecież to wszystko jest...

voitek
08-07-2012, 22:19
Przecież to KLA, daj mu trochę czasu to może załapie :P

KLAssurbanipal
08-07-2012, 22:47
Przecież to KLA, daj mu trochę czasu to może załapie :P

Załapałem wcześniej niż Ty na to wychodzi. ;) Nie chodzi mi o działy tematyczne, lecz o GŁÓWNĄ STRONĘ na co niestety nie zwróciłeś uwagi. Na głównej jest: huzar (ETW), grenadier (ETW), król (MTW2), samurajowie (STW2), rycerz (MTW2). Nie chodzi już żeby z każdego tytułu były wątki, ale przynajmniej po jednym z powtarzających się części (np. z RTW2 wystarczy i nie trzeba z jedynki). Poprzednia wersja serwisu była bardziej uboga, ale zawierała w górnej grafice wątek z każdej odsłony. Teraz jest trochę chaotycznie. Przynajmniej z RTW2 by się przydała, w końcu to nowa gra. ;)
P.S. Może się mylę ale mam też wątpliwości przy grafice z ETW w dziale, z tym amerykańskim żołnierzem, czy pochodzi z tej serii, ponieważ nigdy nie widziałem jej w artworkach.

Herod
09-07-2012, 08:21
Zapewne gdy ten grafik, który najprawdopodobniej słono sobie policzył za znakomite efekty pracy, w tamtej chwili nie miał pod ręką żadnego dobrego artworka z RTW2. Takiego, który nie obniżyłby estetycznie ostatecznego, znakomitego efektu wykreowanego przez resztę.
W chwili obecnej dobry artwork z RTW2 jest chyba tylko jeden. Wykorzystany już na forum i w jednym z działów serwisu, nie ma go co wpychać w kolejne miejsce.
Z NTW jest Scots Grey.


P.S. Może się mylę ale mam też wątpliwości przy grafice z ETW w dziale, z tym amerykańskim żołnierzem, czy pochodzi z tej serii, ponieważ nigdy nie widziałem jej w artworkach.

Ale jest ładny.


A serwisu równie ładnego od dawna nie widziałem, więc winszuję twórcą.

KLAssurbanipal
09-07-2012, 10:49
Zapewne gdy ten grafik, który najprawdopodobniej słono sobie policzył za znakomite efekty pracy, w tamtej chwili nie miał pod ręką żadnego dobrego artworka z RTW2. Takiego, który nie obniżyłby estetycznie ostatecznego, znakomitego efektu wykreowanego przez resztę.
W chwili obecnej dobry artwork z RTW2 jest chyba tylko jeden. Wykorzystany już na forum i w jednym z działów serwisu, nie ma go co wpychać w kolejne miejsce.
Z NTW jest Scots Grey.


P.S. Może się mylę ale mam też wątpliwości przy grafice z ETW w dziale, z tym amerykańskim żołnierzem, czy pochodzi z tej serii, ponieważ nigdy nie widziałem jej w artworkach.

Ale jest ładny.


A serwisu równie ładnego od dawna nie widziałem, więc winszuję twórcą.

Ale do zrobienia takiego tła nie trzeba dużo pracy i fachowca, można to zmienić wklejając zamiast rycerza - Cezara, w dosłownie chwilę mając opanowane podstawy Photoshopa. :P Nie chodzi mi, że kolejne miejsce, nie ma co tak wyliczać, że jest tu to nie ma potrzeby tu, ponieważ tam chodzi o główną więc mógłby być. :)
Jak chcecie, może nie być ale byłoby bardziej klimatycznie zwłaszcza przed premierą.
Jest ładny, ale jeśli to artwork do innej gry? :P

voitek
14-07-2012, 08:37
Chyba lepiej byłoby dać na tło głównej strony motyw z podstrony Rome 2. Będzie dużo ładniej i przejrzyściej, tło zawsze będzie można zmieniać jak wyjdzie dodatek lub inna część.

To co jest teraz, jest po prostu zbyt chaotyczne

darius_d
21-07-2012, 15:42
Witam wszystkich. Zaglądam na tą stronę i forum od bardzo niedawna po długiej przerwie, i cieszę się, że wszystko powoli odradza się po zapaści. Podoba mi się to, co już widzę i zaczynam wierzyć, że tym razem będzie lepiej. Poniżej piszę o paru rzeczach, które chciałbym podsunąć pod rozwagę.

Pierwsza rzecz - dostosowanie treści strony głównej, a konkretnie same newsy, oraz wpisy na forum do wyświetlania na małych ekranach jak smartfony.
Na dziś strona i forum dostosowane są tylko do pc. Wprawdzie można sobie za każdym razem powiększać, ale to mało profesjonalne i nie wygodne. Dodatkowo przy wpisach forum autoformatowanie tekstu ucina awatar osoby która robiła dany wpis na forum i mniej wiadomo, kto robił wpis. Może za jakiś czas warto przeprojektować stronę i forum pod kontem dostępności z różnych urządzeń, by mieć dostęp do nowości bez bycia zmuszonym do okazji siądnięcia przed pc. No i najlepiej z możliwością logowania się i dopisywania swoich komentarzy.

Druga rzecz, też trochę w tym samym temacie - szkoda, że nie założyliście konta na Twitterze, tylko na FB. Twitter jest o tyle lepszy, że zapewnia anonimowość, a z FB i tak nie każdy korzysta lub bojkotuje - np ja ;)
Na tych dwóch rzeczach zależałoby mi najbardziej.

Co do Youtube - niezły pomysł, a jeżeli tu czegoś brakuje, to dodania na stronie głównej elementu typu “najnowszy film na naszym kanale YT” z osadzonym filmikiem, coś analogiczne do ostatnich wpisów na forum.
Zaznaczam, że nie wiem ile z tych pomysłów jest w ogóle wykonalnych, ale wiem że lepsze dostosowanie do wyświetlania w telefonach jest możliwe.

Strona główna wydaje mi się nieco chaotyczna jak na dziś - różne odnośniki nawigacyjne są namnożone i często zdublowane z każdej strony - na górze, na dole, z lewej i z prawej. Moim zdaniem to dodaje za dużo chaosu.

Widzę jakiś potencjalnie ciekawy gadżet kalendarza, ale on jakoś nic nie zawiera, i zgaduję, że nie jest z niczym zintegrowany -np z kalendarzem Google?

Ostatnia rzecz, to to aby lepiej docierać od osób zajmujących się modowaniem gier TW na tym forum.
Pamiętam z czasów funkcjonowania poprzedniego forum, ileż to zawsze było zachodu by znaleźć kogoś do zespołu żeby dany mod ruszył żwawiej do przodu. Albo ileż to było narzekań na słabość polskiej sceny TW, a jeśli już ktoś coś tworzył, to nie rzadko zakładał najpierw swój projekt na TW Center i tam szukał sobie ludzi zanim trafiał na org.pl - było tak z paroma osobami, bodajże to byli limes, trashing_mad, czy haeressiarh.
Może przesadzam, ale może dobrym pomysłem byłoby pójście za przykładem TW Center, by wyróżniać profile moderów. Skoro na org.pl wyróżniani są uploaderzy, czy redaktorzy, to czemu także nie moderzy? Myślę, że warto byłoby dodać kilka stosownych pól do wypełnienia w edycji profilu (typu: specjalizacja moderska, jakie tytuły moduje, albo jak z aktualną dostępnością by modować przy nowym projekcie) - i żeby to było ładnie widoczne przy każdym wpisie takiej osoby na forum. Można byłoby też tworzyć zapytania w wyszukiwarce wg takich pól.

voitek
21-07-2012, 15:46
Z Twittera mało kto w Polsce korzysta.

Salvo
22-07-2012, 09:40
Może przesadzam, ale może dobrym pomysłem byłoby pójście za przykładem TW Center, by wyróżniać profile moderów. Skoro na org.pl wyróżniani są uploaderzy, czy redaktorzy, to czemu także nie moderzy?
O ile twc uważam za jedno z lepiej zoragnizowanych forów, a przyjazną politykę wobec modderów chwalę to:
1.Na twc nie każdy modder jest wyróżniany, tylko ten który coś osiągnął i zdobył uwagę i patronat kogoś kto takie wyróżnienie już ma. Jest pełno modderów bez takich wyróżnień.
2.TWC jest wielkim międzynarodowym forum, my "małym, lokalnym". U nas jest nieporównywalnie mniej modderów, a aktywna scena modderska kończy się na medievalu2 i skupia wokół "kilku starych wyjadaczy".

Myślę więc, że takie nobilitacje niewiele by dały, a nadanie takiej rangi mogłoby budzić trochę niesmaku. Każdy modder różni się przecież umiejętnościamii osiągnięciami.

Riko
22-07-2012, 12:22
Pierwsza rzecz - dostosowanie treści strony głównej, a konkretnie same newsy, oraz wpisy na forum do wyświetlania na małych ekranach jak smartfony.
Na dziś strona i forum dostosowane są tylko do pc. Wprawdzie można sobie za każdym razem powiększać, ale to mało profesjonalne i nie wygodne. Dodatkowo przy wpisach forum autoformatowanie tekstu ucina awatar osoby która robiła dany wpis na forum i mniej wiadomo, kto robił wpis. Może za jakiś czas warto przeprojektować stronę i forum pod kontem dostępności z różnych urządzeń, by mieć dostęp do nowości bez bycia zmuszonym do okazji siądnięcia przed pc. No i najlepiej z możliwością logowania się i dopisywania swoich komentarzy.
Wersja mobilna portalu została przed chwilą uruchomiona.

Druga rzecz, też trochę w tym samym temacie - szkoda, że nie założyliście konta na Twitterze, tylko na FB. Twitter jest o tyle lepszy, że zapewnia anonimowość, a z FB i tak nie każdy korzysta lub bojkotuje - np ja ;)
Na tych dwóch rzeczach zależałoby mi najbardziej.
Konto Twitter zostało już założone tylko nie zostały podjęte żadne działania konfiguracyjne. Już powinno być ok, nasze konto to http://www.twitter.com/totalwarorgpl

Co do Youtube - niezły pomysł, a jeżeli tu czegoś brakuje, to dodania na stronie głównej elementu typu “najnowszy film na naszym kanale YT” z osadzonym filmikiem, coś analogiczne do ostatnich wpisów na forum.
Zaznaczam, że nie wiem ile z tych pomysłów jest w ogóle wykonalnych, ale wiem że lepsze dostosowanie do wyświetlania w telefonach jest możliwe.
Planuje coś takiego zrobić, ale jeszcze nie teraz, bo nie mamy swoich filmików na koncie.

Widzę jakiś potencjalnie ciekawy gadżet kalendarza, ale on jakoś nic nie zawiera, i zgaduję, że nie jest z niczym zintegrowany -np z kalendarzem Google?
Kalendarz jest jak najbardziej konfigurowalny w przypadku turniejów będzie uzupełniany. Nie jest zintegrowany z kalendarzem google.

darius_d
22-07-2012, 17:42
Wersja mobilna portalu została przed chwilą uruchomiona.

Działa, i to jak! :o :D

Niesamowicie szybko zachodzą tu zmiany. Dzięki Riko. Jest szansa żeby tak samo wchodzić na forum? Może gdzieś na górze, albo po otwarciu dowolnego wpisu byłby link do forum w wersji mobile?


Konto Twitter zostało już założone tylko nie zostały podjęte żadne działania konfiguracyjne. Już powinno być ok, nasze konto to http://www.twitter.com/totalwarorgpl

Mam nadzieję, że z twitterem zaskoczy, wydaje mi się że to wygodny sposób do bycia informowanym na bieżąco. Mam nadzieję, że macie jakiś automat na publikowanie wpisów i specjalnie nie macie z tym dodatkowej roboty.

@Salvo
Co do moderów, nie twierdzę, że coś trzeba zmieniać na forum. Ja sam nie moduję, chciałem jedynie zasygnalizować konstruktywny (w moim mniemaniu) pomysł z TWCenter.

Salvo
22-07-2012, 19:08
@Salvo
Co do moderów, nie twierdzę, że coś trzeba zmieniać na forum. Ja sam nie moduję, chciałem jedynie zasygnalizować konstruktywny (w moim mniemaniu) pomysł z TWCenter.
Wszelkie pomysłu są tu mile widziane ;)

Dodam, że dwa lata temu była tu debata na temat ruszenia polskiej sceny z udziałem zainteresowanych modderów, ale nic z tego nie wyszło :(

07-08-2012, 09:52
Download forumowyczy tam ktoś działa? Riko sam tego nie ogarnie, a przydałoby sie trochę tych kolosów modów szczególnie pod Medka 2 powrzucać. W tej funkcji jest Andzia, kiedy będą wrzucane i na jakiej zasadzie to się robi?

Riko
09-08-2012, 10:22
Jest grupa uploader, która ma prawa do wrzucania modów, czekam tylko od serwisanta na zwiększenie nam w php.ini, wielkości plików podczas uploadowania.

09-08-2012, 10:25
Czy mógłbyś powiedzieć ile to ma być wagowo? Bo ja licząc modyfikacje pod tylko Medka 2 zastanawiam się czy udźwignie, bo wybiórcze wrzucanie to trochę nie za bardzo, widzimisię Andzi kryterium będzie?

Samick
09-08-2012, 10:36
Pisałem Riko ws. uplodów modów i nie raczył mi odpisać. ;> Mniejsza z tym.

Na poważnie chcecie wrzucić takie ETC, BC, TATW czy SS do downloadu? Przecież już te 4 mody to 10gb. :| A przecież mamy więcej gier z serii TW.

Na dysku i cd mam P&M, XL i Napoleonic Mod pod Medka I. To tak jakbyście szukali.

Ronin
09-08-2012, 10:41
A jeszcze taki mod Tyberiusa TGAW III pod Romka też byście mogli dodać jak już się zastanawiacie. Co prawda można go ściągnąć z jego strony ale dla leszczy wszelkie najpopularniejsze Mody powinny być dostępne z Downloadu u nas. Kwestia jakie są najpopularniejsze pod jaką serię zapewne jest ciężka ale jakąś selekcję trzeba zrobić.

Salvo
09-08-2012, 13:55
Pisałem Riko ws. uplodów modów i nie raczył mi odpisać. ;> Mniejsza z tym.
Mi odpisał, potrzeba ludzi :)

Moim zdaniem wystarczą listy z linkami do downloadów, ale skoro chcecie robić... ;)

Riko
12-08-2012, 14:50
Pisałem Riko ws. uplodów modów i nie raczył mi odpisać. ;> Mniejsza z tym.
Napisałem wyżej:
Jest grupa uploader, która ma prawa do wrzucania modów, czekam tylko od serwisanta na zwiększenie nam w php.ini, wielkości plików podczas uploadowania. :)

16-08-2012, 11:18
Czyli z jakieś 10 tera giga będzie? I po kolei wrzucane? To fajnie, ja mam u siebie moda, pod Rome, co ma 1.5 GB wagi szkoda by go zaprzepaścić, a nie mam zamiaru takich rzeczy trzymać, a w necie go nie znajdzie się, a już na tym forum pytano się o niego

Riko
03-09-2012, 13:58
Witajcie, ze wzgledu na to, ze forum zostalo na dobre zaktualizowane do PHPBB v. 3.0.11 wraz z dzialem Download, to oglaszam, ze na moje PW zbieram dalej kandydatow, ktorzy chca zajmowac sie wspomnianym dzialem. Wielkosc pliku do uploadu to aż 5 GB, pozwoli to wrzucić Wam wszelakie mody itd. na nasz serwer, bez koniecznosci uploadowania ich na darmowych hostingach. Jedyny warunek to prosba o uploadowanie ich w godzinach wieczornych, bo nie wiem jakie przeciazenie bedzie mial serwer, a nie chcemy aby padl :) A wiec czekam na chętnych do grupy "Uploaderzy")

Andzia
03-09-2012, 14:22
5gb ? Wchodzę w to, dzisiaj w nocy spróbuję wstawić część modów a bazę mam sporą ^^ 55GB czeka

Riko
03-09-2012, 14:26
Tylko Andzia prosilbym w godzinach nocnych, gdzie odwiedziny nie są wysokie :) Ciesze się bardzo. Pliki oczywiście mają być nie dla wszystkich widziane, a jedynie dla zarejestrowanych userów.

Samick
03-09-2012, 14:31
Andzia, napisz co masz zamiar wrzucić. Fajnie by było wiedzieć jeszcze w jakiej kolejności, by się nie powtarzać lub nie wchodzić Tobie w biznes. :)

Salvo
03-09-2012, 14:51
Świetna wiadomość, osobiście bym radził zaczynać od skończonych wersji modów, najlepiej pod medka2 i rome ;)

Araven
03-09-2012, 15:17
Super. Andzia wrzuć też jak masz moda Midek & Zgrzybek, wielu o niego pytało, a jego nie mam. Dzięki i pozdrawiam.

Andzia
03-09-2012, 15:48
Dajcie mi do końca tygodnia czas, spróbuję całą zawartość bibliotek (wszystkich) wrzucić do końca tygodnia.

[TIN]_Cichy
04-09-2012, 09:16
Riko, jeśli chcesz przenieść forum do części mobilnej, to mogę wspomóc. Wiem jak zrobić to niewielkim nakładem siły. Słowo klucz: tapatalk.

ah, gdzie można udać się z prośbą o zdjęcie tego ostrzeżenia? Miało zniknąć po miesiącu...

Riko
04-09-2012, 20:26
Zainstaluje tego Tapatalk w wolnej chwili, juz nie powinienes miec ostrzezenia :)

Samick
13-09-2012, 21:42
Może się mylę, a może nie mam pełnego dostępu do downloadu, ale mam wrażenie, że nic się nie ruszyło. :)

Riko
14-09-2012, 20:28
Może się mylę, a może nie mam pełnego dostępu do downloadu, ale mam wrażenie, że nic się nie ruszyło. :)
Nie masz, bo nie jestes w grupie uploader, prosilem aby osoby zainteresowane pracami nad downloadem kierowaly sie do mnie :)

Samick
16-09-2012, 21:49
Pisałem, to nawet nie raczyłeś odpisać. :P
Nie odpowiada to na moje pytanie, czy uploadowanie trwa czy też nie.

Riko
23-09-2012, 11:21
Pisałem, to nawet nie raczyłeś odpisać. :P
Nie odpowiada to na moje pytanie, czy uploadowanie trwa czy też nie.
Oj tam. Czepiasz się szczegółow :D Wybacz dziennie dostaje kilka wiadomości i staram się odpowiadać na wszystkie, czasem mi jakaś przemknie. Dobra już masz prawa.

Samick
24-09-2012, 10:07
Dziękuję, wrócę do mojego PC w czwartek, to zacznę wprowadzać, tego czego nie ma.

TheMongo95
29-10-2012, 20:10
Nie wiem czy to tu ma to trafić, jak nie to proszę o poprawę.
Mam pewne wyzwanie albo raczej propozycję dla osób które umieją robić mody, zróbcie mod do medievala 2 w świecie the elder scrolls, wiem, że to może być trudne ale większość osób lubi grać w third age lub call of warhammer a kolejny świat fantasy byłby niesamowity jakby co to proszę, oto propozycje mapek:
1- na jednym kontynencie w tytułowych częściach gry -http://www.google.pl/imgres?hl=pl&sa=X&biw=1280&bih=675&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=pNSdP3XipGLpaM:&imgrefurl=http://www.giantbomb.com/the-elder-scrolls-v-skyrim/61-33394/do-the-elder-scrolls-games-take-place-in-the-same-world/35-523675/&docid=K9yJQUCfzU4uTM&imgurl=http://media.giantbomb.com/uploads/10/108693/2024805-Oblivion-World-Map.jpg&w=840&h=606&ei=xeGOULPdKo_HsgbxtIHQBA&zoom=1&iact=hc&vpx=598&vpy=154&dur=876&hovh=191&hovw=264&tx=114&ty=93&sig=101248083756852865334&page=1&tbnh=140&tbnw=194&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:2,s:0,i:74
2- na jednym kontynencie wraz z wyspami - http://www.google.pl/imgres?hl=pl&sa=X& ... 6,s:0,i:86 (http://www.google.pl/imgres?hl=pl&sa=X&biw=1280&bih=675&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=8wNfpff2hyHdcM:&imgrefurl=http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Yokuda&docid=OOTvwT8LldF8_M&imgurl=http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20120926224044/elderscrolls/images/d/da/Map_arthmodeus.jpg&w=1800&h=1100&ei=xeGOULPdKo_HsgbxtIHQBA&zoom=1&iact=hc&vpx=369&vpy=313&dur=264&hovh=175&hovw=287&tx=134&ty=82&sig=101248083756852865334&page=1&tbnh=139&tbnw=228&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:6,s:0,i:86)
3 - na całej planecie - http://www.google.pl/imgres?hl=pl&sa=X& ... s:20,i:252 (http://www.google.pl/imgres?hl=pl&sa=X&biw=1280&bih=675&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=ZO6d-uZWrHuyOM:&imgrefurl=http://hen.co.za/blog/2012/01/elder-scrolls-world/&docid=zk7EP8jNldZWaM&imgurl=http://downloads.egg-of-time.us/images/maps/nirn_edz.jpg&w=3750&h=3000&ei=xeGOULPdKo_HsgbxtIHQBA&zoom=1&iact=hc&vpx=988&vpy=309&dur=521&hovh=201&hovw=251&tx=202&ty=131&sig=101248083756852865334&page=3&tbnh=159&tbnw=199&start=39&ndsp=22&ved=1t:429,r:40,s:20,i:252)

Jeśli o mnie chodzi to proponuję propozycję numer 2.
PS.Jeśli w złym dziale napisałem post to proszę o poprawę i przekierowanie mnie do poprawnego działu, a jeśli kogoś zainteresowałem tą propozycją proszę przekazać na inne fora których ja nie znam, nawet te angielskie, rosyjskie i niemieckie.

Amrod
29-10-2012, 21:51
Emm, raczej nie tutaj. Ten temat dotyczy, jak dział na to wskazuje, forum i strony głównej. Odpowiedni temat jest tutaj viewtopic.php?f=101&t=4378 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=101&t=4378)

TheMongo95
30-10-2012, 16:44
dziękuję

KLAssurbanipal
15-03-2013, 18:20
Proponuję zmienić świąteczny wystrój serwisu i forum. Mikołajowe czapki tydzień przed Wielkanocą to gruba przesada. :lol:
Szczerze mówiąc to nie pamiętam podobnej sytuacji w historii serwisu.

Nezahualcoyotl
23-01-2014, 19:20
Proponuje w przyszlorocznych Nagrodach forumowych wprowadzic "prog glosowania".Glosowac mogliby forumowicze ktorzy maja minimum 100 postow na liczniku a nie kilka lub jeden...Powstaja spekulacje na naszym szanownym czacie ;)
Oprocz tego tradycyjnie niektorzy dzialacze zostaja wyrozniani laurami zwyciezcow po raz enty zatem moze powinno sie ich jakos specjalnie dekorowac na profilach,np.
1 gwiazdka(lub cos z TW tematyka)=1 tytul itp. ;)

sadam86
14-06-2016, 19:38
W momencie składania rezygnacji ze wszelkich funkcji prosiłem o usunięcie konta redaktorskiego dającego mi dostęp do Portalu, ale widzę nadal funkcjonuje. Tak więc w celu uniknięcia ewentualnych nieporozumień, niedomówień itp. w przypadku przejęcia owego konta przez niepowołane osoby trzecie chciałbym ponownie prosić o zablokowanie mi dostępu do Portalu. Mam nadzieję, że ten post dostrzegą osoby z odpowiednimi uprawnieniami i konto redaktorskie sadam86 zostanie dezaktywowane. Dziękuję na zaś za wykonanie takowego zabiegu.

Samick
14-06-2016, 20:45
Spoko. To ja Ciebie wyślę do karceru, bo też to mogę robić mimo pisania. :)

Nezahualcoyotl
19-06-2016, 20:17
Czy istnieje możliwość przywrócenia opcji powiadomienia o pojawieniu się nowego posta w trakcie edytowania lub pisania własnego w tym samym topicu?

sadam86
30-08-2016, 15:44
W momencie składania rezygnacji ze wszelkich funkcji prosiłem o usunięcie konta redaktorskiego dającego mi dostęp do Portalu, ale widzę nadal funkcjonuje. Tak więc w celu uniknięcia ewentualnych nieporozumień, niedomówień itp. w przypadku przejęcia owego konta przez niepowołane osoby trzecie chciałbym ponownie prosić o zablokowanie mi dostępu do Portalu. Mam nadzieję, że ten post dostrzegą osoby z odpowiednimi uprawnieniami i konto redaktorskie sadam86 zostanie dezaktywowane. Dziękuję na zaś za wykonanie takowego zabiegu.


Czy jest tu jakaś kompetentna osoba z uprawnieniami?? Dwa miesiące i nic, z pojawieniem się Riko zwróciłem się do niego z nową nadzieją, ale z wymiany PW okazało się, że nie ma odpowiednich uprawnień :C Więc po co w ogóle Admini, jak mrówek ich, a wykonać prostej operacji nie ma komu. Proponuję znaleźć sobie nową Administrację i nadać jej odpowiednie prerogatywy to może ktoś w końcu weźmie się do roboty!! Bo bycie Adminem nie polega na posiadaniu kolorku i nic nie robieniu !!

Presidente
30-08-2016, 16:23
Popieram to o znalezieniu nowej administracji :D

Samick
30-08-2016, 16:43
http://i.imgur.com/PD3GGen.gif

Wątpię by takie apele coś zmieniły, ale z chęcią poobserwuję jak ustosunkuje się obecna władza do Twojego apelu... Choć przyznam że pewnie będzie to minuta ciszy. ;)

Pampa
30-08-2016, 16:47
Też mi się tak wydaje. ^^

Polemajos
30-08-2016, 19:33
Tak na 99.99%. Reszta to ewentualnie mocna riposta.

Nezahualcoyotl
30-08-2016, 19:41
Jedyne co się zmieniło to fakt że Admini już przestali się bawić w czatowego bana.Zawsze to jakiś progres :champagne:.

Polemajos
30-08-2016, 19:45
To regres. Admini nie wyładowując swojego stresu na forum robią to w rzeczywistości, obniżając swoją aktywność dla orga ;D

Samick
04-04-2017, 11:13
Pssst! Premiera Warhammera była rok temu, a sama promocja na grę skończyła się jakoś wtedy. ;)

Asuryan
04-04-2017, 14:11
Dzięki, przeniosłem do Archiwalnych wiadomości.

GRUHA
27-04-2017, 20:00
tylko ja uwazam ze nowa odslona portalu jest swietna lecz za jasna? tlo dalbym troche ciemniejsze, szare? strasznie razi po gałach

Samick
28-04-2017, 01:24
Temer

Redaktorka


Tem-chan, nie obrażaj się. ^^


I poradniki, jakoś tak dziwnie głęboko...

radoslawzal
28-04-2017, 20:08
tylko ja uwazam ze nowa odslona portalu jest swietna lecz za jasna? tlo dalbym troche ciemniejsze, szare? strasznie razi po gałach

albo zrobić możliwość wyboru białe/czarne
popularna opcja na różnych stronach/forach

Samick
09-05-2017, 11:05
Fakt, tło mogłoby być szare. Próba napisania komentarza to jakiś koszmar, bo pola do wpisywania też są białe...

Kolejna sprawa to poradnik do Rome 2. W obecnym układzie, jest on niewygodny w obsłudze. Przejechanie wszystkich tytułów rozdziałów to trzy-cztery ekrany. Wejście w któryś z nich powoduje przeniesienie do treści, ale co dalej? Chce przeskoczyć gdzieś indziej? Dalej, wrócić się. Niezależnie co chcę muszę wcisnąć przycisk powrotu w przeglądarce. Jakaś masakra nawigacyjna. Zróbcie te poradniki na jakiejś podstronie z własnym menu etc., bez tych wszystkich pierdół, które utrudniają odnalezienie się i zasłaniają 1/3 ekranu po prawej, pozostawiając po lewej pustkę. Tudzież zmieńcie układ poradnika, dodajcie nawigację, bo zwykłe skopiowanie jest zrobieniem roboty na odwal.

Sara Temer
14-06-2017, 17:12
Zgodnie z twoją sugestią Samick zmieniłam spis treści, jest on teraz po prawej stronie: http://totalwar.org.pl/rome2/poradnik/ Dodatkowo jako, że marudziłeś, że do poradnika trzeba się dokopać, to w zakładce publikacje dodałam odnośnik do wszystkich poradników ;)

Samick
15-06-2017, 09:41
Prawie byłem skłonny, żeby pochwalić i okazać swoją łaskę, ale kompletnie zignorowałeś uwagi Asuryana:
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?9537-Poradnik-do-Rome-2-komentarze-i-uwagi&p=440554&viewfull=1#post440554

A to już wymaga kary. ;)

Bardzo dobra robota Temer, dziękuję. Teraz ma to ręce i nogi, nawigacja nie jest wielkim problemem. Może ktoś z czasem sprawi, żeby ten spis treści przesuwał się na dół razem z tekstem, a może nie będzie takiej potrzeby?

Presidente
04-02-2018, 15:28
Póki jeszcze można to składam propozycję aby moderatorzy tworzyli listę banitów i ostrzeżeń. Z przyczynami kary. Tak jak było kiedyś na forum.

william/kaszanka
01-05-2018, 23:54
Heja, może czas uaktualnić skład załogi? Pisałem ostatnio do Turka czy mógłby postawić temat a tu zonk Turek poza kadrą, mimo że w "Składzie Załogi" widnieje. I z ciekawości kto teraz zarządza org-iem, sekcją multiplayer i kto będzie odpowiedzialny za nowe tytuły od strony multiplayer na forum (Arena i Total War Saga)?

A co do tego tematu, to prosiłbym kogoś właśnie kompetentnego o postawienie tematu: Świat Multiplayer > Pola Bitew > "Total War Saga".

william/kaszanka
03-05-2018, 12:18
Widzę, że ciężko o odpowiedź także będę pisał post pod postem. Znając chęci adminów do karania, zaraz ktoś się zainteresuje moimi wypocinami. :)

Polemajos
03-05-2018, 12:42
Ktoś zainteresował się już bez potrzeby czytania drugiego posta. Warto obserwować miejsca, odnośnie których wnosi się propozycje.

Pyrrus89
03-05-2018, 14:36
Szefu od multi powinien być mocno zaangażowany w rozwój sceny i najlepiej mieć w CV jakieś cykliczne wydarzenie. Dlatego proponuję Sapera na człowieka od Warhammera. Jako że wymieniony czasem ze względów zawodowych może być kilka tygodni nieobecny, więc z chęcią bym widział w roli jego prawej ręki Kaszankę. Co na to społeczność i sami zainteresowani? ;)

Turek
03-05-2018, 17:49
Moim zdaniem administrator stricte do multi nie jest potrzebny, a społeczność powinna sama się organizować na forum i wyłaniać spomiędzy siebie własnych liderów, którzy będą współpracować z orgiem, a nie nim być.
Arroyo jest zasłużonym użytkownikiem, choć różnie bywa z jego aktywnością. Wymieniona przez Pyrrusa osoby są kompetentne i doświadczone. Wszystko zależy od obecnej polityki orga ws. funkcyjnych i chęci zainteresowanych. Dlatego lepszym wyjściem byłoby zgłoszenie się Sapera i Williama/Kaszanki we własnej osobie, a nie dzika nominacja bez konsultacji.

Pyrrus89
03-05-2018, 18:34
Nie nominacja, tylko propozycja z prośbą o wyrażenie zdania przez wskazane osoby. Jeśli nie pojawi się człowiek, który konsekwentnie pociągnie scenę multi, to zapewne będzie więcej takich kompromitacji jak przy obecnym turnieju romkowym, gdzie gdyby nie przejęcie spraw przez Pirxa, pewnie nigdy by się nie odbył.

Hadvar
03-05-2018, 18:52
Nie wiem czy jest sens tak szybko wybierać człowieka od multi. Myślę że warto było by poczekać, dać czas ludziom na zapoznanie się z grą która dopiero co miała premierę.

Polemajos
03-05-2018, 20:17
Nie mogę zgodzić się z Tobą, Turku. Społeczność nie potrafi się sama zorganizować, póki nie znajdzie się osoba, która najzwyczajniej zbierze ludzi, czy założy wątek, wstawi zasady turnieju, itp. Są to na tyle banalne czynności, że każdy mógłby je wykonać. Sęk w tym, że niewielu się porywa do takiej pracy. Stąd wynikają potem problemy z turniejami, a regularne spotkania leżą i kwiczą, ponieważ mimo tego, że osób chętnych jest przynajmniej zawsze garstka, to nikt nie skrzyknie graczy na TS. Taka sytuacja nastąpiła po ustaniu aktywności hd w Czwartkach z Antykiem, choć ostatnio byłem przyzywany, więc może coś poszło do przodu.

Uważam, że takie osoby, którym regularnie zachciewa się napisać te kilka słów, czy tematów, a dodatkowo mają coś do powiedzenia, powinny być Szachistami.

Tak więc Szachiści to nikt inny, jak aktywni członkowie społeczności. Kolor niebieski ma być udogodnieniem w kontaktach funkcyjnych i dyskusji z bardziej ambitnymi jednostkami na scenie. Admin multi ma zaś wspomagać ich swoimi uprawnieniami, rozstrzygać spory, pomagać w sędziowaniu, utrzymywać hierarchiczny porządek Szachistów i nadzorować zdarzeniom multi.

Jeśli ktoś wątpi w sens istnienia tego urzędu, niech przypomni sobie pracę Pirxa jako admina.

Jeśli chodzi o mnie, Saper ma zielone światło. I takich namiestników osobiście posadziłbym na innych Total Warach.

Pyrrus89
03-05-2018, 21:41
Końcem maja wychodzi bardzo ważny patch, więc byłoby dobrze, gdyby do tego czasu została rozwiązana sytuacja z wakatem na stanowisku Szachisty od Warhammera.

Chaak
04-05-2018, 13:13
A tej listy, co Presidente proponował, doczekamy się kiedyś?

I może jeszcze otwarcia tematu "Skargi i zażalenia", czy nie wolno już mieć zastrzeżeń do pracy panów komisarzy?

Polemajos
04-05-2018, 15:12
Tak, w tym miesiącu reaktywujemy listę banitów.

Skargi i zażalenia są otwarte.

Chaak
04-05-2018, 15:28
Nie jest ci głupio tak bezczelnie kłamać, skoro można to sprawdzić w parę sekund?:
2796

Polemajos
04-05-2018, 17:17
Nie jest mi głupio zapominać, że patrząc z poziomu subforum pierwszeństwo wobec kłódki oznaczającej zamknięcie wątku ma zielona strzałka oznaczająca, że w tym temacie zamieściłem już wcześniej posta.

Temat otwarty.

Paweł-K
04-05-2018, 18:00
Gdzie mogę zadawać pytania odnośnie gdzie i jak kupować oryginalne wersje gier z serii TW aby nie złamać regulaminu i nie zaśmiecać forum ?? ;)

Chaak
04-05-2018, 18:05
Nie jest mi głupio zapominać, że patrząc z poziomu subforum pierwszeństwo wobec kłódki oznaczającej zamknięcie wątku ma zielona strzałka oznaczająca, że w tym temacie zamieściłem już wcześniej posta.

Temat otwarty.

Czyli mam rozumieć, że przerosło cię sprawdzenie zgłoszenia polegające na jednym kliknięciu w temat?

SaperHeart
04-05-2018, 19:54
Hej. Bardzo dziękuję Pyrrus89 za wyróżnienie ale szczerze się przyznam, że nie potrzebuję żadnej funkcji aby działać na scenie multi co z resztą robię. Niestety, mam strasznie duże urwanie głowy w pracy do 22 czerwca i szczerze się przyznam, że organizowanie DMP będzie mnie kosztowało bardzo dużo pracy. Jestem za tym aby Kaszanka został człowiekiem od multi na scenie TWW. Bardzo chętnie mu czy innej osobie, która zostanie człowiekiem od multi, pomogę. Dodatkowo, jeżeli ktoś ma ochotę zorganizować turniej i potrzebuje pomocy to zawsze chętnie mu pomogę ;)

Nie ukrywam, że bardzo chętnie przydałaby się osoba, która by mi pomogła przy organizacji 4Monday, ponieważ z doświadczenia wiem, że jak mnie nie ma to robi się mały bałagan organizacyjny. Ja bym ogarniał temat, punkty i resztę, a osoba, która miałaby mi pomóc sam poniedziałek pod względem organizacji. Jest ktoś chętny ;P ?

Polemajos
04-05-2018, 20:28
Czyli mam rozumieć, że przerosło cię sprawdzenie zgłoszenia polegające na jednym kliknięciu w temat?

Poszedłem drogą na skróty i zasugerowałem się ikonką kłódki przy temacie z Regulaminem, biorąc ten ze skargami i zażaleniami za otwarty.
Ale tak, możesz tak to rozumieć.


Gdzie mogę zadawać pytania odnośnie gdzie i jak kupować oryginalne wersje gier z serii TW aby nie złamać regulaminu i nie zaśmiecać forum ??;)

Proponuję założyć temat z zapytaniem w tym subforum :http://forum.totalwar.org.pl/forumdisplay.php?33-Tawerna

Tu tylko drobna prośba - niech wątek nie nosi nazwy ,,Pytanie" lub ,,Problem". Konkretność tytułów pomaga w znalezieniu pomocnej osoby.


Końcem maja wychodzi bardzo ważny patch, więc byłoby dobrze, gdyby do tego czasu została rozwiązana sytuacja z wakatem na stanowisku Szachisty od Warhammera.

Chciałbym ujrzeć odpowiednie osoby na stanowiskach Szachistów od każdego z w jakimś stopniu ogrywanych na multi tytułów. Mam tu na myśli Warhammery, Rome 2, Napoleona i Arenę. Teraz wyszło Thrones of Britannia i tę odsłonę też miło by było przygarnąć pod skrzydła, tak jak powyższe TW. Pisałem z Pirxem pewien czas temu i wskazał mi co aktywniejszych userów na swoich scenach. Mogą się one spodziewać moich wizyt na PW lub Steam.

Presidente
26-03-2019, 11:09
Proponuję zmianę koloru patronów na różowy

Nezahualcoyotl
26-03-2019, 19:15
Proponuję zmianę koloru patronów na różowy

Dajcie kujonowi każdą literkę innego koloru.Niech będzie ładny i tęczowy :devil:

KLAssurbanipal
27-03-2019, 14:14
Dałem różowy. Podoba się? ;)


Dajcie kujonowi każdą literkę innego koloru.Niech będzie ładny i tęczowy :devil:

Za dużo roboty. Może jak będzie mi się nudziło, ale póki co się na to nie zanosi. ;)

Nezahualcoyotl
21-08-2019, 21:06
Sponsorzy naszego Forum ujawnili na czacie swoje niecne plany których finalną konsekwencją może być finansowy sabotaż niniejszego portalu.
Jednakże dali nam wszystkim promyk optymizmu mówiąc iż ze swych knowań ustąpią w zamian za nowy i oryginalny kolor przypisany jeno ich randze.
Zatem składać proszę oficjalnie propozycje odnośnie przemalowania.

Lord_Legionista
22-08-2019, 09:41
Panowie ja wiem ze wam strasznie nudzi =p

Nezahualcoyotl
09-09-2019, 18:23
Wiele osób korzystało z usług Tinypic dzięki któremu na łamach Forum znalazło się tysiące zdjęć lub zrzutów screenów w wielu działach naszego orga.Niestety serwer odchodzi w niebyt z dniem dzisiejszym a wraz z nim wszelkie materiały tam zmagazynowane.Zatem niechaj nikogo nie zdziwią żółte emotiony które czasem będą się mnożyć na naszych stronach.

https://images92.fotosik.pl/246/505761c9702400b8med.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/505761c9702400b8)

Alternatywą jest znalezienie nowego serwera hostującego grafiki i ponowne ich załadowanie na Forum.
Praca tytaniczna jak dla nawet kilku osób lecz jeśli każdy Forumowicz poświęci kilka dni na edytowanie swoich postów,w których zamiescił zdjęcia z Tinypic tempo oraz wydajność wydatnie wzrosną.

KLAssurbanipal
10-09-2019, 12:15
Lipa. :/ Przepadnie dużo w galerii wojowników i previewów z modów.

Lord_Legionista
10-09-2019, 17:35
dlatego najlepiej trzymac na google :)

Eutyches
11-09-2019, 14:35
Nasz org nie ma już własnego uploadu? Pamiętam, że swego czasu coś tam wrzucałem.
Na naszym orgu zamieszczać i tak byłoby najlepiej, nie mówiąc o modach/modyfikacjach/ czynionych przez Naszych; każdy zewnętrzny to katastrofa, Google drive póki co jest łaskawy, ale już po cichu zlikwidował swoje funkcje, niby że ostrzegał a człowiek ma zawsze czas :P, ja straciłem mnóstwo zdjęć, mam na myśli Google plus, i koniec nastąpił.

Nezahualcoyotl
19-10-2019, 11:56
Proponuję docenić Sponsorów naszego Forum poprzez dodanie do ich profilów takich samych "blach" jakie mają wszyscy Funkcyjni.W mojej opinii rzeczywista oraz finansowa pomoc powinna być bardziej doceniona i nie może się zakończyć jeno na zmianie koloru czcionki.

Lord_Legionista
19-10-2019, 16:23
wszyscy sponsorzy maja dodatkowe otwarte ttematy i maja prawo czuc sie jak u siebie . co do uploudu dzisiaj usiade do tego i dostana pasy do google driva i mysle ze tam bedzie najlepiej wrzucac :)

Eutyches
31-10-2019, 09:23
To proszę zmienić, bo kiedyś mnie wuj trafi^^
Już raz nie mogłem, o czym Lord wie zalogować się i musiałem kupę czasu odczekać.
Poniżej skriny, czemu za każdym razem traktuje każde zalogowanie jako nieudaną próbę i nalicza?
Jakieś jaja? Jak ktoś wchodzi raz na ruski miesiąc, to nie widzi tego.
3108

3109

Eutyches
30-03-2020, 09:18
Panie Lordzie tutaj jest post, po raz setny ponawiam prośbę. Mnie osobiście wnerwia, że wszystkie screeny, a mam ich znowu wiele mogą zniknąć, bo wzorem wcześniejszych portali ze zdjęciami zawiną się.
Wiem, wiem to tylko gra i obrazki, tylko forum, już to kiedyś słyszałem.
Masz tam w spoilerze:
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?15968-Bulat-Steel-Total-War&p=473137&viewfull=1#post473137

Presidente
30-03-2020, 10:33
Test uploadu orga


3303

3303

Rzeczywisty rozmiar: 2295x839 pikseli

No jest słabo, bardzo słabo


Test mniejszego od 1920x1080
3304

3304

Da radę zwiększyć limity wielkości na obrazki? Zarówno te pikselowe i kilobajtowe.

Bo tak to nie ma sensu jak Eutyches pokazuje. Trzeba wrzucać na hostingi zdjęciowe i wtedy wygląda to dobrze - czasami skaluje zdjęcia ale jest odnośnik do oryginału. Ale za to hostingi lubią padać, co widać przeglądając tematy gdzie niejednokrotnie są opisane rozwiązania problemów

To samo tyle, że z imgura

https://i.imgur.com/viVYxVn.png

https://i.imgur.com/viVYxVn.png


Różnica wyraźna - kwestia "trwałości" zdjęcia w internecie

KLAssurbanipal
03-04-2020, 01:03
Panie Lordzie tutaj jest post, po raz setny ponawiam prośbę. Mnie osobiście wnerwia, że wszystkie screeny, a mam ich znowu wiele mogą zniknąć, bo wzorem wcześniejszych portali ze zdjęciami zawiną się.
Wiem, wiem to tylko gra i obrazki, tylko forum, już to kiedyś słyszałem.
Masz tam w spoilerze:
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?15968-Bulat-Steel-Total-War&p=473137&viewfull=1#post473137


Test uploadu orga


3303

3303

Rzeczywisty rozmiar: 2295x839 pikseli

No jest słabo, bardzo słabo


Test mniejszego od 1920x1080
3304

3304

Da radę zwiększyć limity wielkości na obrazki? Zarówno te pikselowe i kilobajtowe.

Bo tak to nie ma sensu jak Eutyches pokazuje. Trzeba wrzucać na hostingi zdjęciowe i wtedy wygląda to dobrze - czasami skaluje zdjęcia ale jest odnośnik do oryginału. Ale za to hostingi lubią padać, co widać przeglądając tematy gdzie niejednokrotnie są opisane rozwiązania problemów

To samo tyle, że z imgura

https://i.imgur.com/viVYxVn.png

https://i.imgur.com/viVYxVn.png


Różnica wyraźna - kwestia "trwałości" zdjęcia w internecie

Podejrzewam, że Raf może zmienić. Maltretujcie go w PW. Ja mam w tym momencie takie same ręce Wy Panowie w tej sprawie.

Eutyches
03-04-2020, 08:43
Podejrzewam, że Raf może zmienić. Maltretujcie go w PW. Ja mam w tym momencie takie same ręce Wy Panowie w tej sprawie.

Chciałem porozmawiać z Rafertim, bo znam go jeszcze z czasów gdy cześć userów nie grała w Totala, ale Pan Lord nie kazał; nie wiem czemu, argumentował tylko Pan Lord, że On jest od tego, by rozmawiać.
Raferti jest to dobry człowiek i to nie jest żadne tam wazeliniarstwo i zapewne by zrobił, ale w obecnej sytuacji, ja bym pozbierał do kupy różne uwagi odnośnie technicznego stanu i dopiero jakby co dostarczył do rozpatrzenia.

Presidente
03-04-2020, 09:55
Czy ja wiem, czy jest sens czekania aż zbierze się tego do kupy? Lepiej chyba na bieżąco

Eutyches
03-04-2020, 09:58
Czy ja wiem, czy jest sens czekania aż zbierze się tego do kupy? Lepiej chyba na bieżąco

To dzwonię https://cdn.fbsbx.com/v/t59.2708-21/20859621_686227524915218_1324841855690473472_n.gif ?_nc_cat=103&_nc_sid=041f46&_nc_ohc=8_ZZ3S4zPLIAX9NZ9K_&_nc_ht=cdn.fbsbx.com&oh=f01566d14b5caf51f5427706fd34a834&oe=5E88807E

Lord_Legionista
03-04-2020, 11:33
wyslalem mu pw co do problemu dodatkowo mysle nad zmiana silnika forum ale w obecnych czasach nieplanuje co bedzie bo jak wiemy jest juz teraz kryzys i mnie on tez dopadl dodatkowo jest na kwarantanie .... i niewiem co bedzie jutro

Raferti
03-04-2020, 12:13
Wprowadzone ograniczenia nie są moim wymysłem, tylko podejściem zdroworozsadkowym.

Jak każdemu dacie możliwość upload obrazkow Full hd lub powyżej Full hd (Bo widzę że pojawiają się też pomysły wysyłania zdjęć z rozdzielczością powyżej 2000 pikseli) to zamiast planowanego od tego miesiąca zmniejszenia kosztow serwera (co jest powiązane ze zmniejszeniem pojemności i wydajności serwra) , będziecie mieli za chwilę jego zwiększenie. ;)

Z założenia większość zasobów idzie na główną i to tam jest dozwolone wrzucanie zdjęć bezpośrednio na serwer, a forum z zasady umożliwiło upload zdjęć o mniejszej rozdzielczości lub że źródeł zewnętrznych. Żadnego problemu przecież nie ma dawać chociażby zdjęć ze swoich usług chmurowych jak chmura Microsoft, czy dysk Google (wstawia się to dokładnie tak samo jak wstawiacie zdjęcia z tych usług co korzystacie, bo jest możliwość wygenerowania linka na zewnątrz w w/w chmurach).

Eutyches
03-04-2020, 13:20
Wprowadzone ograniczenia nie są moim wymysłem, tylko podejściem zdroworozsadkowym.

Jak każdemu dacie możliwość upload obrazkow Full hd lub powyżej Full hd (Bo widzę że pojawiają się też pomysły wysyłania zdjęć z rozdzielczością powyżej 2000 pikseli) to zamiast planowanego od tego miesiąca zmniejszenia kosztow serwera (co jest powiązane ze zmniejszeniem pojemności i wydajności serwra) , będziecie mieli za chwilę jego zwiększenie. ;)

Z założenia większość zasobów idzie na główną i to tam jest dozwolone wrzucanie zdjęć bezpośrednio na serwer, a forum z zasady umożliwiło upload zdjęć o mniejszej rozdzielczości lub że źródeł zewnętrznych. Żadnego problemu przecież nie ma dawać chociażby zdjęć ze swoich usług chmurowych jak chmura Microsoft, czy dysk Google (wstawia się to dokładnie tak samo jak wstawiacie zdjęcia z tych usług co korzystacie, bo jest możliwość wygenerowania linka na zewnątrz w w/w chmurach).

Czy to kwestia kasy, że trza zmniejszać? Jak tak, to możem pogadać, serwer mniejszy?

Raferti
03-04-2020, 13:28
Sorki że pisze na raty, ale piszę to w wolnej chwili.

Ograniczenia takie na niektórych forach są wprowadzane w ścisłym celu. Obciążenie serwera, a co za tym idzie koszta.

Obciążenie serwera musi być przewidziane dla okresu szczytowej ilości wejść , a u Was taki wiąże się z okresem premier nowych tytułów (obecnie zużycie jest ok 10% zasobów serwera , ale w szczycie jest zwiększenie zapotrzebowania 10x, stąd też mamy taki serwer A nie inny, aby strona nie zdychała w szczycie ).

Teraz proszę sobie obliczyć że w szczycie potraficie mieć 500 do 1000 wejść jednocześnie i każda z tych osób nagle otworzy stronę na której będzie wpis z 25 obrazkami Full hd w 1 poście, a na otwartej stronie tych postów macie kilka I wszytko to się musi wczytać.

Obecnie 8 rdzeniowy, 16 wątków 4 GHz dedykowany serwer z 32 gb pamięci dostawał czkawki w dniu premiery na głównej jak mieliście tyle wejść, a jak będzie upload leciał z forum zdjęć to ta czkawką będzie x4.

Mało tego planujecie 4x zmniejszyć wydajność i pojemność dysków serwera 10x, aby zmniejszyć koszta (planowany od weekendu VPS 4 rdzeniowy z 16 gb pamięci i 100 gb dyskiem ssd z czego na forum może zostanie 20).

Tak więc średnio to widzę (w kwestii oszczędności finansowanych, a nie możliwości wprowadzenka tego) przy zwiększonym zapotrzebowaniu na zasoby , ale decyzja niezależy do mnie.

Eutyches
03-04-2020, 13:46
Ile kosztuje by utrzymać ten duży serwer?
Już było przerabiane z słabym serwerem, dzięki :P za powtórkę...

Raferti
03-04-2020, 13:47
Czy to kwestia kasy, że trza zmniejszać? Jak tak, to możem pogadać, serwer mniejszy?
Nie do mnie pytanie. Nie ja decyduje na czym jesteście, tylko co najwyżej dostosowuje propozycję do kwoty w jakiej mam się zmieścić co miesiąc.

Eutyches
03-04-2020, 13:50
Nie do mnie pytanie. Nie ja decyduje na czym jesteście, tylko co najwyżej dostosowuje propozycję do kwoty w jakiej mam się zmieścić co miesiąc.

Dobrze wiedzieć, najwyżej daj mi na sms jakbyś znalazł chwilę, ile to; póki się jeszcze jako patron poczuwam, bo moje miejsce do spamu musi być idealne ;)

Lord_Legionista
03-04-2020, 13:51
serwer bedzie dostosowany do naszej spolecznosci a wszystkie fotki bedziemy wrzucac na google

Eutyches
03-04-2020, 13:54
serwer bedzie dostosowany do naszej spolecznosci a wszystkie fotki bedziemy wrzucac na google

Wiesz, Pan, Panie Lordzie, żeby być tak grzecznie,...raz dwa, nie denerwuj się stary człowieku, nie denerwuj się.....co to za tajemnice? Z kasą, albo pomagam ci i inni albo idziesz szlakiem Gerarda...
To ja mam się dopraszać, ze chcę swoje ciężko zarobione pieniądze dorzucić do czegoś co nigdy mi się nie zwróci, a Ty tak podchodzisz? Ty mnie z kimś nie mylisz może?

Presidente
03-04-2020, 13:56
Ale jak to na google? Bo nie rozumie

Raferti
03-04-2020, 14:12
Ile kosztuje by utrzymać ten duży serwer?
Już było przerabiane z słabym serwerem, dzięki :P za powtórkę...

Tzn słabszy, ale nie tak słaby jak ten co wspominasz.
Obecnie mamy jak wspomniałem serwer dedykowany.
Plusem tego rozwiązania jest fakt, że 100 % zasobów jest po prostu Wasze. Jest to fizyczny serwer, ze ściśle określonym cpu i ilością pamięci i dysku.

Minusem tego rozwiązania jest fakt, że zawsze płacicie za 100 % niezależnie czy używane jest obecnie 10 % czy 100 w szczycie.

Obecnie padła propozycja zmniejszenia kosztów.
Rozwiązaniem dobrym dla Was w takim przypadku jest serwer VPS, z możliwością płynnej rozbudowy zasobów w miarę zwiększenia zapotrzebowania.

Z tym że tu drobne uwagi:
- jeżeli przeliczyć moc takiego VPS, do obecnego 1 do 1, to VPS okaże się zawsze 3 do 4x droższy od serwera dedykowanego.
Wy jednak potrzebujecie tych zasobów obecnie 10x mniej (z zapasem zakładam 5x mniej) bo nie ma szczytu, a takowe występują tyko w dniu premiery nowego tytułu.
Więc możliwość zwiększania tych zasobów po prostu będzie podczas zapotrzebowania na nie (widzę że za mało, to po prostu dokupjje cpu czy pamięć) .

- minusem jest że wydajność 1 rdzenia wirtualnego nie jest równym przelicznikiem z rdzeniem prawdziwym (dam przyklad: usługodawcy u ktorych się kupuje serwery, z dedyka 8 rdzeniowego, 8 wyjątkowego 4 ghz, robią wirtualne 32 rdzenie takiego VPS po 2 Ghz, ba często się przytrafiają oferty typu 4 rdzenie, po czym okazuje sie że one są 1 ghz każdy.... a więc tu nasz 4 ghz procesor dedyka, odpowiada 64 rdzeniem takiego VPS z 1 GHz... ot taka sztuczka usługodawców vps).

My akurat mamy gwarancję posiadania vps mającego prawdziwe rdzenie cpu, a nie pezeliczniki wirtualne i tak naprawdę chcemy sprawdzić, czy to rozwiązanie się sprawidzi u nas.



Z tym że znowu kwestia, czy pomysły uruchomiena pewnych rzeczy z serwera, których nie było, będzie nam podnosić koszta, zamiast je zmniejszać.

Natomiast odnośnie historycznie serwera który mieliście jak było nieciekawie (historia sprzed ratowania Waszej strony i bazy przeze mnie i Conqu z eufi ;) ), to mieliście wtedy serwer wirtualny, czyli najtańsze rozwiązanie oferowane przez firmy hostingowe, a takie serwery są współdzielny tak naprawdę z innymi (ot taki serwer kanibal, bo wystarczy że ktoś na tym samym serwerze ma większe zużycie, to inni dostają czkawkę, a ostatecznie wkurzony usługodawca najczęściej nakazuje klientowi zmniejszyć zużycie, po czym o ile to nie nastąpi wypowiada umowę takiemu klientowi, co ma za duże zużycie, więc jest to rozwiązanie dobre tylko dla naprawdę początkujących stron). Takie rozwiazanie jest ok na strone z 50 userami, a nie tysiącami jak Wy i dlatego to zdechło Wam tam gdzie byliście i takie rozwiązanie nie ma nic wspólnego z rozwiązaniami typu VPS czy serwer dedykowany.

P.S.
Pisze z fonu sorki za literówki

Lord_Legionista
03-04-2020, 16:20
to niechodzi o kase tylko o to ze tez niepotrzebujemy tak duzego serwera ktore sa tez nieużywane . co do google bedziesz wrzucal sobie na dysk i zdysku mozesz skopiowac link na forum tak zeby nie ladowac na serwer strony

Presidente
03-04-2020, 16:35
No google dysku wolałbym nie używać, bo możliwe, że jak będę czyścił to po prostu usunę te fotki i wtedy link idzie się walić. Poza tym możliwość wrzucania ładnego obrazka do postu, czy to w spoiler czy bez niego bardzo mi odpowiada. Oczywiście można to wrzucać z zewnętrznych hostingów, ale jak widać po tematach takie hostingi też padają - dlatego najlepiej by było wrzucać na serwer nasz z większym limitem wielkości na obrazek

Eutyches
03-04-2020, 17:18
W takim razie nie będę wrzucał screenów, bo dysk Google to moja kotołacka ziemia, a już zbyt wiele straciłem screenów - jako ten, (miałem czyszczenie dysku), co lubi ludziom i zmiennokształtnym przybliżać uroki wszelkich modyfikacji...
Pozostaje imgur i taki jeden co Pan Mist używa...
ewentualnie...
Fotosik?

A, teraz proszę zerknąć po orgu, ile jest usuniętych screenów, bo portal z uploadem się zawinął.
I to nie jeden, ja naliczyłem za swojej kadencji w necie już 3 potężne...


Jak pomyślę, co się stanie jak imgur się wnerwi i będzie chciał się skomercjaliozwać? To lepiej nie myśleć.

Dla mnie upload nasz, orgowy to zawsze była moja idea fix.
Niezależni od świata, tam niech się dzieje na portalach co chce, by możemy sobie porobić zrzuty, podpiąć filmik, ba kawał dobrego polskiego moda jego instalkę itp etc..., a są takie a jużci...

Lord_Legionista
03-04-2020, 17:24
ale to bedzie dysk Orgowy ogolno dostepny

Arroyo
03-04-2020, 17:27
Pytanie zatem, jak mielibyśmy dodawać zatem zdjęcia na forum? Przypomnę, że przecież musimy jakoś dodawać, a wolelibyśmy raczej aktualny sposób. Dużo prostszy i nie trzeba się babrać w dysk google.

Eutyches
03-04-2020, 17:50
ale to bedzie dysk Orgowy ogolno dostepny

Już było poruszane jakiej to jakości wychodzi :P

Lwie Serce
03-04-2020, 18:05
Dla mnie wrzucanie z innych stron screenów itp. zawsze było dużym utrudnieniem. Wrzucałem tu dziesiątki jak nie setki screenów i połowy z nich już od dawna nie ma. Po prostu taka strona może pokazać faka jak imageshack niegdyś i po zawodach. Tematy ze screenami chociażby są całkowicie nieprzydatne bo i tak obrazki powygasaly.

Sens Google dysku został opisany już wyżej przez kolegów.

Presidente
03-04-2020, 18:11
Jak wszyscy zaczną wrzucać wysokiej jakości skriny to go szybko zapełnimy a przełączanie między kontami google to będzie kolejny problem.
Ile zużywa nasz serwer przestrzeni dyskowej?

Nezahualcoyotl
03-04-2020, 18:58
Zawsze można w formie piśmiennej opisać zdjęcie które chcecie opublikować na łamach Forum :cool:

Rancor
03-04-2020, 19:27
Panyy a w postaci linku z discorda nadal będzie problem? Ja tak robię I obrazy ładne są

Daje obrazki na bota ME66 potem link I Na stronę

Presidente
03-04-2020, 19:44
Można i niby na discorda. Ale ile te obrazki na discordzie się utrzymają? Chcemy na serwer z większym limitem na obrazek, bo obecny limit w tych czasach to jest trochę żart tak szczerze, bo wtedy jest pewność, że te obrazki nie znikną z forum. No chyba, że zniknie forum :D

Rancor
03-04-2020, 19:57
No narazie moje od Albionskiej kampanii są xD

Eutyches
03-04-2020, 21:00
3310
Kto jest za? :P

Rancor
03-04-2020, 21:03
Moja wyobraźnia chyba da radę xD

Eutyches
03-04-2020, 21:17
Moja wyobraźnia chyba da radę xD

Moja też. :)

Bulat Steel Total War: grafika poprawiona programem Hawka, barwy żywe niczym wiosenna pora, gdy rosa mieni się na trawie w blaskach wschodzącego słońca.
Opodal stoją najlepsi z z najlepszych Jana II Komnena, jego jeźdźcy na swoich silnych, opancerzonych w złoto-lśniących zbrojach koniach.
Błękitne niebo, aż oczy bolą od jego głębi kolorytu - tak bezchmurne...
uffff to dopiero początek...ehmmm...gdzie ja tu skończyłem^^...cdn...

Nezahualcoyotl
03-04-2020, 21:24
No widzisz Panie @Eutychesie zamiast się droczyć można rowijać swoją wyobraźnię (tutaj zamieściłem żółtą twarzyczkę z dłonią okrytą białą rękawiczką i skierowanym ku górze kciukiem jako powszechnie znanym symbolem good job lub jest OK).

Gajusz Mariusz
03-04-2020, 21:35
Szkoda, ale rozumiem oszczędności. Nie będzie już tak kolorowo ;)

Rancor
03-04-2020, 23:49
Na pewno wiele działów ucierpi ale to jednak pozwoli przetrwać forum. Pytanie tylko czy fotki z linku dalej bez problemu będą wchodzić? Jeśli nie to kampanie online nie będą już takie same

Raferti
04-04-2020, 00:39
Aby była jasność, bo widzę że dla niektórych osób gram rolę tego złego, co wprowadził takie ograniczenia :P - nie ja decydowałem o ograniczeniach z uploadem obrazków na obecnym serwerze, nie ja będę też decydować o tym czy takowe będą, czy nie. ;)
Owszem przyczyniłem się historycznie do takiego rozwiązania, ale w kwestii podpowiedzenia co można wywalić, aby nie było spadków wydajności w skrajnych przypadkach.
Jeżeli od administratora technicznego wymaga się aby serwer chodził przy maksymalnym obciążeniu, musi on dać rozwiązania co wpływa na to że ma serwer czkawkę i co należy ograniczyć, aby jej nie miał.

Nie jest wiec to kwestia skryptu forum, ale wprowadzenia świadomych ograniczeń, które wynikały z faktu, że mieliśmy w okresach premier przed laty ogromne zainteresowanie główna i forum...
a główny wpływ na wydajność serwera ma ilość wczytywanych danych x ilość użytkowników jednocześnie.

Uczciwie jednak przedstawiam fakt, dlaczego to wprowadzono i z czym się to wiąże o ile je się zdejmie.
Tu nie chodzi tu o pojemność dysku, bo obecnie mamy 2 dyski w raid 2 TB (edit: stan sprzed zmiany serwera, obecnie jest 100 GB), a więc nie to miało wpływ na obecnym serwerze.
Chodzi o to, że macie ściśle określoną ilość unikalnych odwiedzin strony, która się zwiesza 10x podczas premier gier.
Im więcej na wyświetlanej stronie zdjęć wysokiej rozdzielczości, które muszą się zaciągnąć z serwera, tym bardziej ma to wpływ na przepustowość i wydajność serwera.
Dalego podałem przykład AAR, który w 1 poscie ma 25 takich obrazków, a na wyświetlanej przez usera stronie forum (czyli ile postów na raz wyświetla się userowi na podstronie forum) jest 10 w naszym przypadku... czyli maksymalnie może się przytrafić (odcinek pod odcinkiem) mus wyświetlenia jednemu użytkownikowi 250 obrazków o rozdzielczości full hd... teraz weźcie to pomnóżcie przez 500 czy nawet 100 userów jakich potraficie mieć jednocześnie w dniu premier, lub między 20 a 50 w momencie pojawienia się nowego posta (owszem ta przykładowa liczba to skrajny przypadek, ale uczciwie przeważnie może być tych obrazków kilkadziesiąt nawet w AAR).

Większość zasobów do tej pory szła na główna, bo tam są upoloadowane obrazki wysokiej rozdzielczości bezpośrednio z serwera.
Owszem zmiana technologii dysków z HDD na SSD powinna w naszym przypadku pomóc jeżeli chodzi o szybkość wczytywania danych, ale i też łącze serwera i jego przepustowość nie jest z gumy, a przeważnie w tej cenie co my mamy oferowane są łącza 100 GB (usługodawcy niby piszą że wewnętrzne infrastruktury 500, ale na zewnątrz 100, a realnie mniej wychodzi).

Nowy serwer będzie miał 100 GB dysk, które idzie na system operacyjny, bazy danych, główną i forum... tak licżę że na forum i główną pozostanie jakieś 60, bo muszę dać zapas na roota i wydzielić zapas na backupy (skoro rezygnujemy z usług ovh, nie mamy osobnego niezależnego 2go serwera na nie w cenie).

P.S.
Ogólnie proponuje najpierw przenieść stronę i później zobaczymy jak się serwer zachowuje, a później można robić doświadczenia o ile włączenie takiej możliwości wpłynie nam na wydajność.
Po prostu trzeba to przeanalizować.

P.P.S.
Opisowe obrazki pobudzają wyobraźnie :P

add:
Można technicznie zastosować technologie "mieszaną"... ustawić skrypt tak, aby upload szedł na 2gi niezależny serwer.
Ogólnie dla strony istotne jest, aby baza danych strony i CRM wraz forum były w miarę na przyzwoitym wydajnościowo serwerze pod względem CPU i pamięci.
Ale dla takich rzeczy jak backup i pliki z obrazkami, liczy sie bardziej pojemność i łącze, a nie wydajność CPU i ilość RAMu.

Zamiast wiec zwiększać koszta rozbudowując 2 kronie serwer, można więc zastosować "sztuczkę", że za znacznie mniejszą cenę niż taka rozbudowa, forum robi sobie upload takich obrazków, na niezależny słabszy serwer, kupiony za 30 czy 50 zł na mc (kwestia czy hdd czy ssd)... dzięki temu też nie ciągną sie dodatkowe dane z łącza serwera jednego, a mamy 2 niezależne łącza.
ot taka luźna propozycja, jakby nie starczyło wydajności łącza obecnego.

Ogólnie jednak najpierw bym się wstrzymał z decyzjami, bo zobaczymy na ile zmiana z hdd na ssd nam pomoże, a na ile znowu z 2giej strony będzie dobre łącze u nowego usługodawcy .
Jakby było średnio z tym, to na oku mam 2gą ofertę VPS.

Raferti
04-04-2020, 06:38
Przeniesiono stronę i forum.
Przy okazji zarówno do strony i forum dodano certyfikat SSL (w końcu miałem na to czas, skoro siedziałem całą noc :P ).

Odnośnie certyfikatu SSL na forum w większości przypadków powinna być już kłódeczka, o ile jednak wystąpi napis "niezabezpieczona", będzie to uzależnione od faktu, że jakiś obrazek wstawiony w poście jeszcze ma linka http, zamiast https.
Ogólnie starałem się większość linków przekonwertować (grafiki forum, medale, avatary), jednak biorąc pod uwagę, że takowe są także w postach i ilość tego, może się przytrafić po prostu link zewnętrzny niezabezpieczony http, co będzie skutkować takim napisem w przeglądarce.

Natomiast co do strony głównej to także dodano certyfikat SSL, jednak muszę podobnie jak na forum przerobić styl (czyli podlinkować wszędzie https, zamiast http), co zrobię w terminie późniejszym.

Lord_Legionista
04-04-2020, 10:37
Postaram sie z Rafem rozwiazan problem wrzucania fotek tym dodatkowym dyskiem tak zeby nie zasmiecac dysku z portalem . przeciagu kilku dni mam nadzieje ze uda sie stworzyc dla was miejsce tak zebyscie mogli wrzucac fotki.