PDA

Zobacz pełną wersję : Zasady Nagród Forumowych 2017/ Informacje odnośnie konkursu/ Dyskusja



Polemajos
11-01-2018, 20:08
I. Startujemy od teraz.

II. Głos może oddać każda użytkowniczka i użytkownik zarejestrowany na forum przed 01.12.2017.

III. W pierwszym etapie plebiscytu można wskazać maksymalnie pięć osób. Nie oddajemy głosu na siebie. Etap ten potrwa 16. dni (do 27.01.2017, godz. 23:59). Mile widziane uzasadnienie wyboru.

IV. Do drugiego etapu konkursu przechodzi pięć osób z największą ilością głosów po pierwszym etapie. Drugi etap zwycięża tylko jedna osoba (wyjątki zostały określone w punktach VII i X). W tej fazie pojawiają się ankiety, ale głosy są podliczane wyłącznie na podstawie postów, tak więc może zdarzyć się sytuacja, że w ankiecie będzie prowadzić jedna osoba, a okaże się, że prawdziwym zwycięzcą zostanie kto inny.

V. Zwycięzca kategorii zwykłych zostanie nagrodzony wybraną przez siebie rangą albo czasowym* pozwoleniem na używanie GiF-a w avatarze lub w podpisie. Zwycięzca dwóch kategorii (jeśli komuś uda się ta sztuka) może wybrać dwie spośród tych 3. nagród, ewentualny zwycięzca trzech kategorii otrzymuje wszystkie 3 nagrody.

VI. Tegoroczne kategorie to:
1. Najbardziej aktywny Użytkownik
2. Najlepszy znawca historii
3. Najlepszy avatar
4. Najlepszy podpis/sygnatura
5. Najlepszy youtuber serii TW
6. Najlepszy funkcyjny
7. Ulubiony Użytkownik
8. Najbardziej pomocny Użytkownik
9. Autor najciekawszego tematu.
10. Najlepszy dyskutant
11. Najlepszy modder
12. Najlepszy gracz multiplayer (wliczając KO)
13. Objawienie świata multi (wliczając KO)
14. Najzabawniejszy Użytkownik.
15. Autor najciekawszej inicjatywy (turnieju, cyklu spotkań, itp.)
16. Najbardziej surowy administrator/moderator.

VII. W tym roku możemy wybrać dwa największe objawienia multiplayer.

VIII. Otrzymanie bana (także czasowego) automatycznie likwiduje wszystkie zdobyte nagrody.

IX. Nie oddajemy głosów na banitów. Można jednak głosować na byłych banitów.

X. W wyborach do Starej Gwardii można głosować tylko na osoby mające minimum 3 lata stażu na forum, nigdy nie ukarane banem. W tym roku w tej kategorii nagrodzone zostanie tylko pierwsze miejsce.


Zapraszam do głosowania!

*na okres roku, do finału następnych nagród forumowych (jeśli je także by zwyciężył, będzie sobie mógł tą formę nagrody przedłużyć o kolejny rok).

Arris
12-01-2018, 12:20
Skasuj jak przeczytasz

Jesteś pewien tej daty (a konkretnie roku) w punkcie X.?

Samick
17-01-2018, 12:06
Dzisiejszej administracji czas nie ma znaczenia. :)

Polemajos
28-01-2018, 21:09
Można powiedzieć, że Sara Temer zwyciężyła w kategorii ,,Najciekawszy temat", o ile nie zostanę przekonany, że osobom głosującym na Lożę Szyderców chodziło o konkretny temat lub tematy założone w grupie o tejże nazwie.

Chaak
28-01-2018, 21:41
A co z Arroyo za WH i Tobą za Trzy Królestwa?

Polemajos
28-01-2018, 21:53
Wszystkie tematy z subforum Trzech Królestw zostały założone w bieżącym roku, a wątek z opisami dotyczącymi świata Warhammer'a przed ponad dwoma laty. Ponadto Arroyo nie jest autorem tego ostatniego.

Il Duce
28-01-2018, 21:54
Z całym szacunkiem dla ogromu pracy włożonej przez Arroyo w ten temat to został on założony prawie trzy lata(!) temu. Z kolei nominacja za założenie tematu z okazji powstania jakiegoś TW jest niepoważna bo to zrobić mógłby każdy i nie ma w tym inwencji ani wkładu własnego autora takiego wątku. Wiem,że jest ostatnio kiepsko z aktywnością ale szanujmy się. Myślę że tym kierował się Polemajos ;).

NiemiłosiernySamarytanin
29-01-2018, 14:44
Ale jak to "muszę zostać przekonany" przecież Loża to jedna z najbardziej aktywnych grup, a już temat Ostatnia dyskusja z jego wymogami toż to majstersztyk interpunkcji, interpretacji i indolencji xD Nic ciekawszego nie znajdziecie xD

Arroyo
30-01-2018, 13:51
Z całym szacunkiem dla ogromu pracy włożonej przez Arroyo w ten temat to został on założony prawie trzy lata(!) temu. Z kolei nominacja za założenie tematu z okazji powstania jakiegoś TW jest niepoważna bo to zrobić mógłby każdy i nie ma w tym inwencji ani wkładu własnego autora takiego wątku. Wiem,że jest ostatnio kiepsko z aktywnością ale szanujmy się. Myślę że tym kierował się Polemajos ;).
Wiesz, sam się zdziwiłem, że nadal oddawano głosy na temat, który rozkręciłem samodzielnie ponad 3 lata wstecz. Nie dziwię się zatem, że tematu nie uznano w tegorocznych NF.

Chaak
03-02-2018, 00:26
Chciałem tylko zapytać szanownego Pana Kaomisarza czy będzie jakieś oficjalne wyjaśnienie ocenzurowania części kandydatur?

Polemajos
08-02-2018, 20:16
NF zostały zakończone 4.02; jutro przedstawione zostanie podsumowanie.

SaperHeart
09-02-2018, 14:58
Hehehe spóźniłem się ^^

Polemajos
09-02-2018, 21:31
Wyniki NF podane w poszczególnych wątkach nie są jeszcze obowiązujące - potrzebuję kilku informacji, aby nanieść ewentualne korekty i wyjawić listę zwycięzców.

Chaak
10-02-2018, 01:04
Jaki cel ma dodawanie ankiety do tematów z głosowaniem, jeśli jej wyniki nie mają wpływu na rezultaty?

Nezahualcoyotl
10-02-2018, 10:05
Bo to tak ładnie wygląda.Takie tam kolorowe kreseczki :devil:

SaperHeart
10-02-2018, 10:10
Wyniki NF podane w poszczególnych wątkach nie są jeszcze obowiązujące - potrzebuję kilku informacji, aby nanieść ewentualne korekty i wyjawić listę zwycięzców.

Czyli jeszcze mogę oddać głos ?

Pampa
10-02-2018, 10:11
Raczej oznacza to, że się zastanawiają.

Il Duce
10-02-2018, 11:57
Z czego wynika "kreatywne" liczenie głosów w wykonaniu Polemajosa? Z opuszczania lekcji matematyki czy jest tego jakiś inny powód?

1. Najlepszy Avatar,jak byk stoi że Ituriel ma 3 głosy a Presidente 4. Tymczasem Polemajos twierdzi że Presidente otrzymał 2 głosy.
2. Stara Gwardia,dwie osoby otrzymały po 5 głosów,tymczasem Sarze policzono 4...
3. Najbardziej aktywny użytkownik - 4 zamiast 6 głosów dla Arroyo...

Może jeszcze by się coś znalazło ale nie chciało mi się weryfikować każdego tematu. W każdym razie zastanawiają mnie wyniki,których nie powstydziłaby się komisja wyborcza rodem ze Związku Radzieckiego. Czekam z niecierpliwością na odpowiedź.

Chaak
10-02-2018, 12:28
Odpowiedzi się raczej nie doczekasz. Ostatnio władza nie zniża się do tego poziomu, żeby wytłumaczyć nam swoje decyzje.

Jutrzenka
10-02-2018, 14:00
Jak widać każdej władzy trzeba bacznie patrzeć na ręce :D

Il Duce
11-02-2018, 11:55
No najwyraźniej się nie doczekam. Nasz administrator ma czas żeby zajmować się modami ale widać zadbanie o uratowanie resztek prestiżu tych nagród wykracza poza jego ramy zainteresowania. Trudno,jak ktoś woli chować głowę w piasek to jego decyzja,szkoda tylko,że robi to użytkownik który teoretycznie jest tu osobą mającą brać odpowiedzialność za funkcjonowanie tego forum.

voitek
11-02-2018, 13:19
Czyżby forum wreszcie tak zgniło na górze, że w końcu naprawdę upada?

william/kaszanka
11-02-2018, 13:21
Org upada już tyle lat, że ciężko będzie się doczekać :D

Polemajos
11-02-2018, 16:24
Chciałem się dowiedzieć, czy uznać głosy Nezahualcoyotl'a, bo pamiętałem, że gdzieś napisał, aby nie brać ich pod uwagę. Wiem, że chodziło o kategorię, ,,Najlepszy funkcyjny", więc teraz raczej bezproblemowo mogę wstawić wyniki.

Proszę się też trzymać tematu, bo niektóre posty powyżej od niego naprawdę odbiegają, także Was jasno informuję i przestrzegam - mogę za to karać.

PS. Z miłą chęcią porozmawiam z każdym na PW. Kierujcie tam żale różnej treści, a z ulgą się do nich odniosę.

----------------------------------------------------------------------------------

Wypada mi przeprowadzić ankietę odnośnie nominacji dla Pampy, voitka, SaperHearta i Nieśmiertelnika w kategorii na najciekawszą inicjatywę i temat roku 2017. Można dodawać własne, racjonalne propozycje, przy czym poniżej wymienię swoje. Ankieta potrwa 7 dni. Głosy oddajemy w formie postów. Wszystkie z tych rzeczy przeprowadzamy w tym wątku.

Propozycje:

1. Przeprowadzić głosowania w wymienionych wyżej kategoriach na nowo:
a) w formie dwuetapowej z uwzględnieniem wystosowanych przedtem kandydatur
b) w formie jednoetapowej z uwzględnieniem wystosowanych przedtem kandydatur
c) w formie dwuetapowej z uwzględnieniem nowych i wystosowanych przedtem kandydatur
d) w formie jednoetapowej z uwzględnieniem nowych i wystosowanych przedtem kandydatur
2. Uznać obecne wyniki w kategorii ,,Najciekawsza inicjatywa" i :
a) przeprowadzić jednoetapową konkurencję w dodatkowej kategorii ,,Najśmieszniejsza inicjatywa" roku 2017 pomiędzy voitkiem a Pampą
b) ogłosić Pampę zwycięzcą dodatkowej kategorii ,,Najśmieszniejsza inicjatywa" roku 2017
3. Nie przeprowadzać żadnych dodatkowych akcji i uznać wyniki wszystkich głosowań

Pampa
11-02-2018, 16:45
2. a). Myślę, że to ma najwięcej sensu i nie będzie wprowadzało dodatkowego chaosu.

Marat
11-02-2018, 16:48
Nie ma co pajacować i robić dodatkowych głosowań, bo głosy na Pampe, jak i zaproponowanie tej inicjatywy to był czysty trolling, który jednak pokazuje lichą kondycje nagród.
Natomiast dopóki nawet taki trollingowy głos nie łamie regulaminu, to jak najbardziej powinien uczestniczyć w konkursie, więc cała ta sytuacja jest nauczką na przyszłość.
Głosuję na opcję numer 3.

Nezahualcoyotl
11-02-2018, 17:01
Jak to mawiał Stalin: "Nie ważne kto głosuje.Ważne kto liczy głosy" :devil:

NiemiłosiernySamarytanin
11-02-2018, 17:12
To ja proponuję dodać na przyszły rok kategorię "Inicjatywa grupowa" albo jakąś podobnie brzmiącą, coby i twórców, użytkowników i tematy zakładane w grupach móc wytypować i nagrodzić.

Chaak
11-02-2018, 17:15
"[...]jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale."

1 jest nie fair względem względem aktualnego zwycięzcy, który niczym nie zawinił, więc przeciąganie go przez ponowne głosowanie jest nie na miejscu. 2 i 3 bez żadnego powodu uderzają w przejawy poczucia humoru na forum poprzez traktowanie go jako czegoś gorszej kategorii. Jak coś jest śmieszne to nawet nie może pojawić się koło tego najlepszego?

Polemajos
11-02-2018, 17:15
Można zrobić i tak, można jeszcze wytypować dyskusje z danych grup i w takiej formie je zgłaszać.

Il Duce
11-02-2018, 17:21
Chciałem się dowiedzieć, czy uznać głosy Nezahualcoyotl'a, bo pamiętałem, że gdzieś napisał, aby nie brać ich pod uwagę. Wiem, że chodziło o kategorię, ,,Najlepszy funkcyjny", więc teraz raczej bezproblemowo mogę wstawić wyniki.

Proszę się też trzymać tematu, bo niektóre posty powyżej od niego naprawdę odbiegają, także Was jasno informuję i przestrzegam - mogę za to karać.

PS. Z miłą chęcią porozmawiam z każdym na PW. Kierujcie tam żale różnej treści, a z ulgą się do nich odniosę.

----------------------------------------------------------------------------------

Wypada mi przeprowadzić ankietę odnośnie nominacji dla Pampy, voitka, SaperHearta i Nieśmiertelnika w kategorii na najciekawszą inicjatywę i temat roku 2017. Można dodawać własne, racjonalne propozycje, przy czym poniżej wymienię swoje. Ankieta potrwa 7 dni. Głosy oddajemy w formie postów. Wszystkie z tych rzeczy przeprowadzamy w tym wątku.

Propozycje:

1. Przeprowadzić głosowania w wymienionych wyżej kategoriach na nowo:
a) w formie dwuetapowej z uwzględnieniem wystosowanych przedtem kandydatur
b) w formie jednoetapowej z uwzględnieniem wystosowanych przedtem kandydatur
c) w formie dwuetapowej z uwzględnieniem nowych i wystosowanych przedtem kandydatur
d) w formie jednoetapowej z uwzględnieniem nowych i wystosowanych przedtem kandydatur
2. Uznać obecne wyniki w kategorii ,,Najciekawsza inicjatywa" i :
a) przeprowadzić jednoetapową konkurencję w dodatkowej kategorii ,,Najśmieszniejsza inicjatywa" roku 2017 pomiędzy voitkiem a Pampą
b) ogłosić Pampę zwycięzcą dodatkowej kategorii ,,Najśmieszniejsza inicjatywa" roku 2017
3. Nie przeprowadzać żadnych dodatkowych akcji i uznać wyniki wszystkich głosowań

Nieśmiertelnik zdeklasował rywali i ja bym tej kategorii już nie ruszał. Natomiast omijasz całkowicie clue problemu,bo wszystko rozbija się o to że głosy w innych tematach są źle policzone! Czy można popełnić błąd przy liczbie głosów mniejszej niż liczba palców na rękach jak w wypadku głosowania na najlepszy avatar? Trudno mi w to uwierzyć,w każdym razie liczę na szybkie poprawienie wyników a w tematach gdzie dwie osoby mają tyle samo głosów trzeba zrobić 3 rundę.
PS: Dostałem swojego pierwszego osta! :champagne:

Edit: Chyba rozwiązanie Zajaca jest najlepsze...

Nezahualcoyotl
11-02-2018, 17:21
Proponuję już nic więcej nie proponować i zostawić wszystkie głosy w NF tak jak są i dać sobie już z tym kabaretem spokój na...kilka lat ;)

Polemajos
11-02-2018, 17:25
Głosy są ,,źle policzone" tam, gdzie nie uznałem tych zajaca (oczywiście wszystkie te będą uznane). Raczej nie pomyliłem się w liczeniu :P

Marat
11-02-2018, 17:27
Jak w socjalizmie, odważnie walczymy z problemem który sami sobie stworzyliśmy ( mam na myśli zarówno użytkowników, jak i administrację ). Zamykać ten konkurs, wyciągnąć wnioski, rozejść się.

EDIT: A swoją drogą, co to był za dziwny pomysł z nieliczeniem głosów Zajaca?

Nezahualcoyotl
11-02-2018, 17:36
EDIT: A swoją drogą, co to był za dziwny pomysł z nieliczeniem głosów Zajaca?

To był mój osobisty protest o nie branie pod uwagę mego głosu w kategorii "Najlepszy funkcyjny" w związku z kasowaniem postów bez wyjaśniania powodów ich kasacji ze strony Administracji bo się nawet cenzor do dziś nie ujawnił zatem poleciałem hurtowo po "kolorowych".

Polemajos
11-02-2018, 22:00
1. Nie jest to przewidziane w zasadach NF, ale jako że w dwóch przypadkach zaszły remisy (,,Najlepszy modder" i ,,Najlepszy znawca historii"), najprawdopodobniej przeprowadzone zostaną 3. rundy. Zastrzeżenia?

2. W głosowaniu na największe objawienie świata multiplayer zwyciężył Czeremis, jednak wygranych w tej kategorii może być dwóch, a na każdego z dwóch pozostałych kandydatów nikt nie oddał głosu. Stwarza to możliwość wyłonienia drugiego zwycięzcy po rundzie między dwoma pozostałymi kandydatami.

Sprawy te daję do rozpatrzenia do jutra do godziny 23:59, a więc po tej godzinie zostaną poczynione odpowiednie kroki. Wyniki na najciekawszy temat i najciekawszą inicjatywę zostaną przedstawione po zakończeniu procesu zapoczątkowanego wybraniem którejś z opcji z postu #24 tego wątku.

Dzisiaj przedstawiam wyniki głosowania w pozostałych kategoriach.

Pirx
12-02-2018, 08:49
Wypada mi przeprowadzić ankietę odnośnie nominacji dla Pampy, voitka, SaperHearta i Nieśmiertelnika w kategorii na najciekawszą inicjatywę i temat roku 2017. Można dodawać własne, racjonalne propozycje, przy czym poniżej wymienię swoje. Ankieta potrwa 7 dni. Głosy oddajemy w formie postów. Wszystkie z tych rzeczy przeprowadzamy w tym wątku.

Propozycje:

1. Przeprowadzić głosowania w wymienionych wyżej kategoriach na nowo:
a) w formie dwuetapowej z uwzględnieniem wystosowanych przedtem kandydatur
b) w formie jednoetapowej z uwzględnieniem wystosowanych przedtem kandydatur
c) w formie dwuetapowej z uwzględnieniem nowych i wystosowanych przedtem kandydatur
d) w formie jednoetapowej z uwzględnieniem nowych i wystosowanych przedtem kandydatur
2. Uznać obecne wyniki w kategorii ,,Najciekawsza inicjatywa" i :
a) przeprowadzić jednoetapową konkurencję w dodatkowej kategorii ,,Najśmieszniejsza inicjatywa" roku 2017 pomiędzy voitkiem a Pampą
b) ogłosić Pampę zwycięzcą dodatkowej kategorii ,,Najśmieszniejsza inicjatywa" roku 2017
3. Nie przeprowadzać żadnych dodatkowych akcji i uznać wyniki wszystkich głosowań

Czy ktoś może mi proszę wytłumaczyć w prostych słowach, dlaczego wystąpiła konieczność wyjaśniania tematu nagrody dla Niesa w kategorii, w której otrzymał 14 głosów? Bo nie łapię.

Presidente
12-02-2018, 09:08
Czy ktoś może mi proszę wytłumaczyć w prostych słowach, dlaczego wystąpiła konieczność wyjaśniania tematu nagrody dla Niesa w kategorii, w której otrzymał 14 głosów? Bo nie łapię.Bo władza najpierw zdecydowała o usunięciu kandydatur śmieszkowych (które i tak by nie wygrały), ale usunęła je właściwie bez powodu a teraz chce naprawić sytuację poprzez kolejne głosowanie (w którym i tak wygra Nieśmiertelnik :)) albo utworzenie nowej kategorii.

Pirx
12-02-2018, 09:22
Bo władza najpierw zdecydowała o usunięciu kandydatur śmieszkowych (które i tak by nie wygrały), ale usunęła je właściwie bez powodu a teraz chce naprawić sytuację poprzez kolejne głosowanie (w którym i tak wygra Nieśmiertelnik :)) albo utworzenie nowej kategorii.

Dzięki Presidente za wytłumaczenie.

To przynajmniej w temacie Najciekawszej inicjatywy nie bądźmy śmieszni. Nie wiem kiedy ktoś ostatnio dostał tyle głosów co Nies w jednej kategorii. Nie psujmy tego fajnego efektu.

Pyrrus89
12-02-2018, 11:21
Nie wygłupiajcie się nawet, żeby 17 osób miało znowu oddać głos na Nieśmiertelnika. Dajcie mu tę nagrodę i po sprawie.