PDA

Zobacz pełną wersję : Wybory do "Starej Gwardii" - opinie i propozycje



Marat
23-12-2010, 14:57
Tutaj możecie dyskutować na tematy związane z plebiscytem SG oraz zgłaszać swoje propozycje dotyczące ew. zmian.

Sam Fisher
23-12-2010, 17:11
Trza uhonorować najpierw roczniki 2003/2004 o ile takowe są. Wiem, wiem. Forum zostało "zresetowane" i teraz u nikogo nie widnieje data rejestracji w 2003/2004 roku. Jeśli jest jednak ktoś kto nie ma SG i nadal jest aktywny na forum to moim zdaniem można takiej osobie z góry przyznać SG. Pamiętam, że była taka sytuacja (bodajże chodziło o Volomira), że nic nie wygrywał a ciągle jest z nami i to jacyś inni z 2007-2008 dostawali nagrodę.

voitek
23-12-2010, 17:16
To akurat sie lapie, musze miec SG bo inaczej nie dostane prezentu pod choinke :oops:

Dagorad
23-12-2010, 18:53
Czy to nadal jest stara gwardia w ogóle? Skoro niemal wszyscy się łapią? No i to raczej nie powinno polegać na wybieraniu. Poza tym na co to komu?

voitek
23-12-2010, 18:56
Czy to nadal jest stara gwardia w ogóle? Skoro niemal wszyscy się łapią? No i to raczej nie powinno polegać na wybieraniu. Poza tym na co to komu?

Wille, piekne dziewczyny i szybkie samochody


i uscisk dloni Pana Prezesa

Aquila
23-12-2010, 19:20
a ja nie jestem z rocznika 2003/2004 ale czuje sie jak swoj na forumku :D

Ronin
23-12-2010, 19:29
Trochę to trąci amatorką. Po co przepisy z jakąś datą skoro i tak nie ma danych na potwierdzenie tego kto kiedy logował się na forum a to chyba powinna być podstawa do tego aby dostać rangę plus oczywiście aktywność forumowicza.
Ja sam nie pamiętam kiedy dokładnie się logowałem wiem że latem 2007 roku a o innych użytkownikach to to już w ogóle nie mam takiej wiedzy, bo po prostu nikt nie mógł przewidzieć że stanie się taka katastrofa na serwerze.
Głosowanie w takich okolicznościach to jak rozmowa ze ślepym o kolorach. Dlatego wstrzymuję się od głosu. PS. Mam tylko nadzieje że rangę dostaną osoby które jeszcze ich nie posiadają bo często w innych głosowaniach tego typu mamy ciągle te same nicki jako laureatów danego konkursu. ;)

Marat
23-12-2010, 21:18
Trza uhonorować najpierw roczniki 2003/2004 o ile takowe są. Wiem, wiem. Forum zostało "zresetowane" i teraz u nikogo nie widnieje data rejestracji w 2003/2004 roku. Jeśli jest jednak ktoś kto nie ma SG i nadal jest aktywny na forum to moim zdaniem można takiej osobie z góry przyznać SG. Pamiętam, że była taka sytuacja (bodajże chodziło o Volomira), że nic nie wygrywał a ciągle jest z nami i to jacyś inni z 2007-2008 dostawali nagrodę.

Uroki demokracji... Wszystko w waszych rękach.


Czy to nadal jest stara gwardia w ogóle? Skoro niemal wszyscy się łapią? No i to raczej nie powinno polegać na wybieraniu. Poza tym na co to komu?

Innej możliwości nie ma, jakieś zasady muszą obowiązywać. Przed crashem i tak wystarczyło mieć 2-letni staż by dostać się do SG, więc wielkich zmian nie ma - za rok powrócimy do tych 2 lat.
Jeżeli tobie nie jest to potrzebne, to nikt nie zmusza cię do głosowania.


Wille, piekne dziewczyny i szybkie samochody

A jednak na coś się to przydaje :!:


Trochę to trąci amatorką. Po co przepisy z jakąś datą skoro i tak nie ma danych na potwierdzenie tego kto kiedy logował się na forum a to chyba powinna być podstawa do tego aby dostać rangę plus oczywiście aktywność forumowicza.
Ja sam nie pamiętam kiedy dokładnie się logowałem wiem że latem 2007 roku a o innych użytkownikach to to już w ogóle nie mam takiej wiedzy, bo po prostu nikt nie mógł przewidzieć że stanie się taka katastrofa na serwerze.
Głosowanie w takich okolicznościach to jak rozmowa ze ślepym o kolorach. Dlatego wstrzymuję się od głosu.

To samo co do Sama - wszystko w waszych rękach. Rezygnując z oddania głosu, nie pomagasz tym którzy zasłużyli na SG. Jakieś zasady wyboru muszą być ustalone.


PS. Mam tylko nadzieje że rangę dostaną osoby które jeszcze ich nie posiadają bo często w innych głosowaniach tego typu mamy ciągle te same nicki jako laureatów danego konkursu

Tłumaczyłem już to kiedyś przy okazji konkursu KO i na najlepszych forumowiczów - jeżeli ktoś ciągle jest najlepszy w danej kategorii, to niby dlaczego ma nie wygrać? Czy jak aktor dostanie jednego oskara, to nie może już dostac drugiego? Jak klub piłkarski wygra lige, to za rok przyznaje sie tytuł drugiej druzynie, jeżeli mistrz obroni tytuł?
Idąc takim tokiem rozumowania, za kilka lat wystarczy być na piątym miejscu by dostać rangę. Nie o to w tym chodzi.

PS: Apeluję o branie tego rodzaju konkursów i plebiscytów z lekkim przymrużeniem oka, to jest tylko forum.

voitek
24-12-2010, 02:24
Czy w ogole jest jakas lista osob, ktore maja status Starej Gwardii? Bo byc moze zaglosowalbym na kogos jeszcze, ale tak naprawde nie wiem kto juz tam przynalezy :P

Presidente
21-02-2011, 15:27
http://forum.totalwar.org.pl/memberlist.php?sk=m&sd=d&start=25

voitek
24-04-2012, 14:32
Czyżby jakiś zbanowany użytkownik powrócił? Nikt nowy nie udziela się od razu w Agorze, nie pisze takich bzdur i nie ma takiego podpisu

Asuryan
25-04-2012, 00:15
Innej możliwości nie ma, jakieś zasady muszą obowiązywać. Przed crashem i tak wystarczyło mieć 2-letni staż by dostać się do SG, więc wielkich zmian nie ma - za rok powrócimy do tych 2 lat.
To za rok się załapię. Na starym forum zarejestrowałem się przed premierą Medievala II - więc nie później niż w 2010.

Ronin
05-05-2012, 11:24
Moim zdaniem jeżeli już dajemy ten tytuł Stara gwardia to trzeba ustalić ostatecznie za jaki okres czasowy. I się go trzymać. Wtedy będzie wiadomo że każdy kto jest przykładowo dłużej niż 5-8 lat na forum z automatu dostaje taką nominację. Oczywiście konieczna jest jakaś aktywność forumowa bo nie chcemy dawać tytułów tzw. martwym duszom. Ja jestem tutaj chyba od sierpnia 2007 roku o ile dobrze pamiętam a ludzie są tu podobno od 2004 roku którzy nie mają jeszcze tego statusu. Trzeba coś z tym zrobić. Problem w tym że po awarii serwera nie ma danych potwierdzających ew. info użytkowników i tu mamy zonk-a.
Sprawa zatem nie jest prosta.

Asuryan
05-05-2012, 17:26
Dlatego ja jestem za przyznaniem tej rangi Roninowi. 2007 r, to ten sam w którym zarejestrował się np Pampalinex, który ma taką rangę.

W zasadzie to ja jednak chyba też już powinienem mieć już dawno tą rangę, okazało się że jestem tu od 2005 r. (ale ten czas szybko leci :mrgreen: ) - http://web.archive.org/web/200711101129 ... 175#291175 (http://web.archive.org/web/20071110112942/http://totalwar.org.pl/board/viewtopic.php?p=291175#291175)

adriankowaty
05-05-2012, 19:55
Jestem na forum w zasadzie od grudnia, tylko jakąś cholerą usunęło mi pierwsze konto i musiałem rejestrować się jeszcze raz. Gdy przeczytałem maila, który mi z okazji tego "ciachnięcia" wysłali, było tam o jakimś "błędzie technicznym". No cóż, gdyby nie tamten numer, to bym do SG dołączył za rok w grudniu, a tak muszę czekać do lutego 2014.

Aquila
05-05-2012, 22:07
Siedzę na tym archiwum i próbuję namierzyć któryś z moich nicków, ale większość tematów nie działa :(

Asuryan
05-05-2012, 23:34
Działa sporo ostatnich stron tematów, ale przyznawanie się do posiadania kilku kont (nicków) na forum to chyba najszybszy sposób na otrzymanie rangi związanej z banem :mrgreen:

06-05-2012, 08:38
Działa sporo ostatnich stron tematów, ale przyznawanie się do posiadania kilku kont (nicków) na forum to chyba najszybszy sposób na otrzymanie rangi związanej z banem :mrgreen:
W tym wypadku nicki zmieniane były nie konta, więc nie ma problemu ;) , siebie znalazłem w archiwum, ale młodziak jestem przy niektórych, 2008 rok :D

Pampa
15-05-2012, 16:32
To już wiem na kogo będę głosował w następnych wyborach :)

Marat
16-05-2012, 03:21
No cóż, gdyby nie tamten numer, to bym do SG dołączył za rok w grudniu, a tak muszę czekać do lutego 2014.

Taki pewny, że ludzie by na ciebie głosowali? :mrgreen:

Lena
16-05-2012, 13:12
adriankowaty, bycie na forum przez określony czas nie jest gwarantem dostania się do Starej Gwardii. Trzeba mieć dobrą kampanię wyborczą i wielu popleczników 8-)
Spójrz, byłam już na starym forum, jeszcze przed pamiętnym crashem a Starogwardzistką nie jestem. Czym więc jest Twój grudzień wobec mojego stażu :D

Asuryan
20-05-2012, 15:23
Leno, masz przecież osobną osobistą rangę - "The Mistress of Silence". Naprawdę wolała byś zamiast niej rangę "Stara Gwardia"? :D

Co z moim przypadkiem i Ronina? Gdzieś będą zebrane kandydatury przed samymi wyborami? Kiedy owe wybory się odbędą?

Ronin
23-05-2012, 12:47
No dokładnie o to samo chciałem zapytać co Asuryan jest już jakiś klucz doboru wybrany?

Lena
23-05-2012, 19:04
Wybory zazwyczaj odbywają się w okolicach Nowego Roku. Dotychczas kandydatury do SG wysuwane były intuicyjnie, jednak po pamiętnym crashu, ustalony zostanie minimalny staż, potrzebny do uzyskania tytułu. O wszystkim będę Was na bieżąco informować :)


Leno, masz przecież osobną osobistą rangę - "The Mistress of Silence". Naprawdę wolała byś zamiast niej rangę "Stara Gwardia"? :D

Własna ranga to nie to samo :) Szczególnie w moim przypadku :)

Pampa
23-05-2012, 19:34
Co nie zmienia faktu że na SG byś się raczej nie wymieniła :)

Asuryan
23-05-2012, 22:15
Na dzień dzisiejszy, jeśli nie brać pod uwagę osób mających własne czy klanowe rangi, to do SG jest tylko dwóch kandydatów - Ja (7 lat stażu) i Ronin (5 lat stażu) :mrgreen:

Pampa
24-05-2012, 07:59
ja bym nazgoola dorzucił ;) należy mu się ;)

nazgool
05-06-2012, 10:39
Na dzień dzisiejszy, jeśli nie brać pod uwagę osób mających własne czy klanowe rangi, to do SG jest tylko dwóch kandydatów - Ja (7 lat stażu) i Ronin (5 lat stażu) :mrgreen:

ja bym nazgoola dorzucił ;) należy mu się ;)
Dzięki Pampalinex :-) dobrze jest mieć poparcie ;-) przyda się na następne wybory ;-). W poprzednich jak zwykle zabrakło mi głosów, szczęścia plus jedno z boolean moim zdaniem nie do końca było sprawiedliwe ;-)
.
Ausyran, jeśli chodzi o staż to u mnie to będzie albo 8 albo 7 lat bo z tego co pamiętam to rejestrowale się w 2004 roku. Takich osób jest pewnie więcej.

kuroi
05-06-2012, 14:50
Ale staż to nie wszystko, trzeba też być aktywnym, nie? :)

nazgool
05-06-2012, 19:48
Ale staż to nie wszystko, trzeba też być aktywnym, nie? :)

Kuroi, a co rozumiesz przez aktywność ? Ja ze swojej strony chyba nie mam się czego wstydzić - tak przynajmniej mi się wydaje. "Prowadzę" temat EBII i przetłumaczyłem razem z Baalem łącznie kilkaset stron z zapowiedzi EBII. Nie wypowiadam się w innych tematach, jak nie mam nic do powiedzenia, a statystyk nie będę sobie sztucznie nabijał. W związku z tym jestem głównie w jednym temacie. Staż można zaliczyć tylko jako dodatkowy atut, a nie główny argument za przyznaniem SG.

Sareth4
05-06-2012, 19:53
Ja już ponad 4 latka , ale jak widzę ile osób się tutaj odzywa to będe musiał poczekać jeszcze rok , dwa :cry: :cry:

Scooter
05-06-2012, 21:23
2004/2005 ;)

Salvo
08-06-2012, 10:32
Co Wy się tak na to SG tak nakręcacie?
Z tego co widzę już połowa userów jednogłośnie sobie członkostwo przyznała :D

Niech zostanie jak jest, starogwardzistów będzie mało, lecz przynajmniej ranga będzie miała swoją unikatowość i niepowtarzalność. To, że niektórzy, którzy "powinni" ją otrzymać nie otrzymają...cóż trudno, tak już w życiu bywa :)

Ronin
09-06-2012, 18:15
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia jak to mówią. Łatwo komuś kto ma już rangi mówić żeby zostało wszystko po staremu. Po to są rangi specjalne żeby otrzymywać je za specjalną aktywność a Stara Gwardia jest dla starych użytkowników więc jak ktoś jest już tu ładnych parę latek to powinien mieć prawo do zgłaszania swojej kandydatury. W końcu i tak rozwiązanie przyjdzie w drodze demokratycznego głosowania.

nazgool
09-06-2012, 18:53
Popieram w 100% Ronin. Salvo, potraktuj to jak początek kampanii wyborczej 8-)

Herod
10-06-2012, 09:37
O Wielki Wodzu Judo, oni się o podpisik nad Avatarem spierają. :lol:
Osobiście bym tej swej nigdy, ale to nigdy bym nie zamienił na to co ma... co drugi użytkownik tego forum. Jak piesów w piesiarni. Już pomijam iż ona może co najwyżej zawyżyć wasze mniemanie o sobie. Moja rada - postarajcie się wygrać jakiś konkurs/ kupcie Lenie 10 kg cukierków i wymyślcie sobie jakąś oryginalną tą rangę. Np. PaskudnyPludrak ma taką na dwie linijki, sprytny tekścik. To Kali rozumie, to jest słoń konkretny.

Ronin
10-06-2012, 13:29
O Wielki Wodzu Judo, oni się o podpisik nad Avatarem spierają. :lol:
Osobiście bym tej swej nigdy, ale to nigdy bym nie zamienił na to co ma... co drugi użytkownik tego forum. Jak piesów w piesiarni. Już pomijam iż ona może co najwyżej zawyżyć wasze mniemanie o sobie. Moja rada - postarajcie się wygrać jakiś konkurs/ kupcie Lenie 10 kg cukierków i wymyślcie sobie jakąś oryginalną tą rangę. Np. PaskudnyPludrak ma taką na dwie linijki, sprytny tekścik. To Kali rozumie, to jest słoń konkretny.




Herod nie wiem czy dobrze umiesz czytać ale temat wątku jest jednoznaczny:" Wybory do Starej Gwardii" więc nie rozumiem o co ci chodzi. Nikt się tu nie spiera z nikim po prostu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Nie jest prawdą że co drugi użytkownik mógłby mieć status Starej Gwardii bo po pierwsze nie każdy jest tutaj zarejestrowany od przynajmniej 5 lat a po drugie nie każdy jest tu aktywny tyle czasu a na ponad 5 tyś userów ma ten tytuł tylko garstka ludzi najbliżej związana z Administracją starą lub obecną. Dlatego mam nadzieje że Kali wszystko pojąć i nie strzelać już więcej do słonia z procy.

Herod
10-06-2012, 16:46
Herod dobrze potrafi czytać i widzi co i jak w tym temacie i niezdrowe napalanie się na na "tytuły i urzędy" niczym szlachta Polska przed rozbiorami. Na 100-150 aktywnych osób ok. 20-25 będzie miało taką rangę i ja to widzę czyszcząc po was tematy.


bo po pierwsze nie każdy jest tutaj zarejestrowany od przynajmniej 5 lat a po drugie nie każdy jest tu aktywny

Dwa lata temu kandydowałem, a miałem na forum 1,5 roku. Zresztą nie tylko ja byłem z takich na liście. "Stara Gwardia" to nagroda przyznawana przez publiczność i to niezależnie od stażu, jeżeli masz poparcie (co zazwyczaj wiąże się jednak ze stażem i aktywnością, gdyż takie sobie trzeba wyrobić i potrafić się sprzedać, tym samym coś sobą prezentuje. Jest znany, lubiany i posiada respekt, szacunek). Możesz siedzieć tutaj 2 lata, 3 lata - jak cię wybiorą (jak cię ktoś wpisze na listę) to nagrodę dostaniesz i jakoś wątpię, aby większość z administracji protestowała, skoro wówczas nikt tego nie zrobił... Jak nie masz poparcia to i za 10 lat tego podpisiku nie dostaniesz. Normy czasowe są mym zdaniem niepotrzebne, a staż powinien być co najwyżej nieśmiałą sugestią. To zasługi i podziw wśród wyborców powinny stać na pierwszym miejscu.


Niech zostanie jak jest, starogwardzistów będzie mało, lecz przynajmniej ranga będzie miała swoją unikatowość i niepowtarzalność. To, że niektórzy, którzy "powinni" ją otrzymać nie otrzymają...cóż trudno, tak już w życiu bywa

No dokładnie, a i tak tenże tytuł nie jest tym co dawniej. Powinien być "cenzor", który by to kontrolował i oczyścił szeregi tego szacownego gremium z ludzi nieaktywnych. Nie dość iż od razu podniesie się prestiż, to jeszcze można by dla ocal... reszty pomyśleć nad kolorem wyróżniającym, który jeszcze "wzbudzi większy szacun na dzielni joł". Tym samym też ranga wzbudzi większe pożądanie czyli dojdzie do bardziej zażartego agitowania wyborców = zwiększy się liczba głosujących = będzie trudniej ją zdobyć, ale jednak ci którzy ją dostaną będą na nią w pełni zasługiwać.


Ps. A Nazgool i tak ma mój głos, bo ćwiczy się w modelowaniu grafiki i zrobi dla mnie stado żydów. :P

nazgool
10-06-2012, 19:59
Dzięki Herod ;) jak to mówią, do 3 razy sztuka ;)
BTW. W tym temacie znajdują się moje pierwsze kroki w fachu modelarskim :P viewtopic.php?f=19&t=10665 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=19&t=10665)

A wracając do tematu, to ja myślę, że ten wątek idealnie nadaje się do autopromocji, bo gdzie indziej jak nie tu. I tak na samym końcu będzie demokratyczne losowanie, które rozstrzygnie o tym komu należy się SG.

Marat
10-06-2012, 20:02
Dwa lata temu kandydowałem, a miałem na forum 1,5 roku. Zresztą nie tylko ja byłem z takich na liście. "Stara Gwardia" to nagroda przyznawana przez publiczność i to niezależnie od stażu, jeżeli masz poparcie (co zazwyczaj wiąże się jednak ze stażem i aktywnością, gdyż takie sobie trzeba wyrobić i potrafić się sprzedać, tym samym coś sobą prezentuje. Jest znany, lubiany i posiada respekt, szacunek). Możesz siedzieć tutaj 2 lata, 3 lata - jak cię wybiorą (jak cię ktoś wpisze na listę) to nagrodę dostaniesz i jakoś wątpię, aby większość z administracji protestowała, skoro wówczas nikt tego nie zrobił... Jak nie masz poparcia to i za 10 lat tego podpisiku nie dostaniesz. Normy czasowe są mym zdaniem niepotrzebne, a staż powinien być co najwyżej nieśmiałą sugestią. To zasługi i podziw wśród wyborców powinny stać na pierwszym miejscu.

Jestem podobnego zdania. Taka była tradycja od początków forum i należy ją pielęgnować. Niech użytkownicy decydują o tej randze. Ew. wybory można by robić co pół roku.

PS: W najbliższych Nazgool ma mój głos!

Pampa
10-06-2012, 22:07
Po upadku starego forum to już nie to samo, klimat się totalnie zmienił. A szkoda bo tamto forum było na prawdę kultowe :D

Ronin
17-06-2012, 09:14
Asuryian ma mój głos. A co do komentarzy niektórych to wychodzi na to że wszystkie rangi są nadawane na tej samej podstawie czyli na zasadzie "towarzystwa wzajemnej adoracji". Skoro Stara Gwardia ma być traktowana na tych samych zasadach co rangi Specjalne to w takim razie ludzie którzy nie znają się na modowaniu albo nie zajmują jakiś specjalnych stanowisk na forum a są jego uczestnikami aktywnymi pisząc dużo postów zakładając nowe wątki a także czasami krytykując kiedy pewne projekty zawodzą i są przy tym już ładnych parę lat tutaj nie odwracając się po krachu tego serwisu, są traktowani jak cała reszta nowicjuszy. Dziwna retoryka przyznaję :)
Ps. Co do przedmówcy to trzeba by się zastanowić czy owy upadek starego forum nie był na własne życzenie. Wszyscy pamiętamy poprzednie kierownictwo( i nie mówię tu tylko o najwyższym szczeblu ale też o ówczesnych przybocznych) niereformowalne żeby nie powiedzieć chamskie i apodyktyczne to w gruncie rzeczy spowodowało odejście znacznej liczby zapaleńców a symbolem tej sytuacji był sławetny złowrogi "Mroczny rycerz" który wieszczył smutne czasy.

Salvo
17-06-2012, 11:13
gdzie którzy nie znają się na modowaniu albo nie zajmują jakiś specjalnych stanowisk na forum a są jego uczestnikami aktywnymi pisząc dużo postów zakładając nowe wątki a także czasami krytykując kiedy pewne projekty zawodzą i są przy tym już ładnych parę lat tutaj nie odwracając się po krachu tego serwisu, są traktowani jak cała reszta nowicjuszy.
Jak wyborcy uznają to za stosowne to dostaniesz rangę ;)

Ale serio ta ranga ma dla Ciebie takie znaczenie? To tylko forum, nic ponad to. Wirtualna zabawka, nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością (nawet żadnych zlotów itp. nie ma i nie będzie, a czemu to nie chce mi się pisać). Nie rozumiem czemu niektórzy tak bardzo to przeżywają i ciągle marudzą, że należy im się unikatowy bazgroł pod avatarem. Rangi to kwiatki, fajne, ale bez przesady, wciąż tylko kwiatki...


A co do komentarzy niektórych to wychodzi na to że wszystkie rangi są nadawane na tej samej podstawie czyli na zasadzie "towarzystwa wzajemnej adoracji".
Podaj przykłady, kto niesłusznie dostał rangę? Byli moderatorzy/redaktorzy?
Swoją drogą jeśli tak bardzo chcesz dostać rangę to napisz do Amroda, że będziesz pisać newsy, popracuj, a zostaniesz nagrodzony.
Rangi specjalne są dla tych co zapracowali, stara gwardia dla osób wybranych, przez całe forum za:

są jego uczestnikami aktywnymi pisząc dużo postów zakładając nowe wątki a także czasami krytykując kiedy pewne projekty zawodzą i są przy tym już ładnych parę lat tutaj nie odwracając się po krachu tego serwisu
nie wiem, czy stękanie "mi się należy, mi się należy" coś tu pomoże ;)

I nie pisz, że mówię tak, bo swoją mam.Chcesz, napisz do czerwonych, że mogę się jej dla Ciebie zrzec :)

Herod
17-06-2012, 11:25
Skoro Stara Gwardia ma być traktowana na tych samych zasadach co rangi Specjalne to w takim razie ludzie którzy nie znają się na modowaniu albo nie zajmują jakiś specjalnych stanowisk na forum a są jego uczestnikami aktywnymi pisząc dużo postów zakładając nowe wątki a także czasami krytykując kiedy pewne projekty zawodzą i są przy tym już ładnych parę lat tutaj nie odwracając się po krachu tego serwisu, są traktowani jak cała reszta nowicjuszy. Dziwna retoryka przyznaję

Na uboczu:
W świetle prawa forumowego (tzn. w mych oczach) wszyscy, niezależnie od rang, są traktowani równo (oprócz Czerwonych). Chyba nie chcemy, aby dochodziło do patologii i żeby nie było trzeba rzucać oskarżeniami iż "tutaj są znajomości, więc ma plecy i go chronią".

Użytkownicy pozytywnie aktywni w takim systemie zostają nagrodzeni. Chyba sama społeczność choćby przez sam ogrom swych głosów najlepiej oceni pracę danego usera na rzecz forum. Po co narzucać z góry kandydatów, na których zagłosuje łącznie 15-25 osób? Bo reszta może nie kojarzyć ich postów np. z takiej tawerny.
Aby wytworzyć tzw. "towarzystwo wzajemnej adoracji" trzeba najpierw czegoś dokonać. Taki nazgool np. pilnie pracuje w kwestii EB od wielu, wielu lat. Jako iż ten mod leży wielu, wielu ludziom na sercu - doceniają jego pracę, uważają ją za wartościową, i na niego głos oddadzą w następnych wyborach.

Ronin
17-06-2012, 11:38
Salvo nie masz się niczego zrzekać tylko trzeba trzeźwo patrzeć na pewne sprawy. Po Pierwsze jeżeli te wszystkie rangi to tylko kwiatki to po co je stosujemy ? A może jednak jest to jakaś nobilitacja dla jej posiadaczy i pewnego rodzaju ambicjonalne wyróżnienie? Po drugie jeżeli mamy podział na te rangi to powinien on być jasno przedstawiony i przestrzegany. Ranga specjalna to ranga specjalna a więc za szczególną aktywność, pracę moderską, edytorską etc. etc. a Ranga SG powinna być dostępna dla ogółu userów którzy jak sama nazwa wskazuje do podlotków już zaliczyć się nie mogą i są aktywnymi starymi wyjadaczami.
I tylko tyle jasno i prosto napisane i gitara.
PS. A co do tego czy słusznie czy nie słusznie są przyznawane te wyróżnienia to inna kwestia ja tylko zwracam uwagę że już rok temu przy tej okazji pisałem że w zasadzie nominowane są ciągle te same osoby przykładowo : Wittia, Marat, KLA czy Barsa i to pomimo tego że gro z tych osób już ma rangi specjalne lub pełniło bądź pełni funkcje administracyjno-moderskie. Więc dla mnie jako laika jest to zastanawiające czy nie ma innych osób aktywnych na tym forum i nie mówię tu o sobie bo na siebie i tak nie głosujemy ale po postach widać że więcej osób jest aktywnych a ciągle ci sami są nominowani nie dziwna sprawa? OK. powiedziałem co myślę więcej do tematu już nie wracam.

PS. Asuryian ma mój głos jeżeli jest tu od 8 lat pisze zakłada tematy jest aktywny a nie wchodzi raz na miesiąc na forum aby napisać 1 post w Centrum Humoru to dla mnie taka osoba jest już kandydatem na to żeby móc ubiegać się o to wyróżnienie dla niektórych kwiatkowe dla innych jednak nobilitujące do jeszcze większej aktywności na forum.

PS.2 Herod nie każdy jest moderem czy to znaczy że nie zasługuje już na miano Staro Gwardzisty? Cały czas próbuję to wam wytłumaczyć że stosujecie jedną kalkę do 2 różnych rang. Ale jak to mówią głową muru nie przebijesz próżny zatem mój trud. Ja jako stary bywalec forum który nie ma zdolności moderskich ale za to stara się być maksymalnie aktywny mobilizuję także grono administracyjne do lepszej pracy a na zewnątrz na innych forach tj ( Elektroda.pl, AC.PL, Fifa Serwis.com) rozreklamowuję bądź chwali nasz serwis jako pod wieloma względami wzorowy chciałbym bez jakiś przytyków móc w spokoju stanąć do tego wyróżnienia. To nie moja wina że nie jestem moderem czy nie pełnię innej funkcji jak mogę to pomagam dla dobra ogółu. Przypomnę że ja rozpętałem tutaj burzę na starym forum w obronie jego kształtu jako jeden z pierwszych spierałem się w tej kwestii często bezpardonowo z Barsą który swego czasu stawał się Urbanem starego reżimu i " Mrocznego Rycerza".
Tak więc wydaje mi się że tak całkiem anonimowym userem nie jestem i nie byłem choć może się mylę nie mnie oceniać.

glaca
17-06-2012, 12:25
chcę jedynie abyście wyróżnili i docenili Nazgoola.
amen ;)

Herod
17-06-2012, 12:25
PS.2 Herod nie każdy jest moderem czy to znaczy że nie zasługuje już na miano Staro Gwardzisty? Cały czas próbuję to wam wytłumaczyć że stosujecie jedną kalkę do 2 różnych rang. Ale jak to mówią głową muru nie przebijesz próżny zatem mój trud. Ja jako stary bywalec forum który nie ma zdolności moderskich ale za to stara się być maksymalnie aktywny mobilizuję także grono administracyjne do lepszej pracy a na zewnątrz na innych forach tj ( Elektroda.pl, AC.PL, Fifa Serwis.com) rozreklamowuję bądź chwali nasz serwis jako pod wieloma względami wzorowy chciałbym bez jakiś przytyków móc w spokoju stanąć do tego wyróżnienia. To nie moja wina że nie jestem moderem czy nie pełnię innej funkcji jak mogę to pomagam dla dobra ogółu. Przypomnę że ja rozpętałem tutaj burzę na starym forum w obronie jego kształtu jako jeden z pierwszych spierałem się w tej kwestii często bezpardonowo z Barsą który swego czasu stawał się Urbanem starego reżimu i " Mrocznego Rycerza".
Tak więc wydaje mi się że tak całkiem anonimowym userem nie jestem i nie byłem choć może się mylę nie mnie oceniać.


Nazgool jest moderem? Pierwsze słyszę, aby działał coś w tej kwestii. Pisze jedynie na temat danego moda, zajmuje się aspektem historycznym, tworzy artykuły... ale moderować zaczął dopiero 2-3 tygodnie temu i póki co jest tylko jeden model jego autorstwa. Nikt go jeszcze nie postrzega jako modera i dużo wody w Orontesie upłynie nim będzie go można tak nazwać.
Pampa jest moderatorem? Voitek?


chciałbym bez jakiś przytyków móc w spokoju stanąć do tego wyróżnienia.
A ktoś ci tego broni? Skoro uważasz iż twoja praca jest wartościowa i rozpoznawalna dla tego forum to czego się tu bać? Ludzie (ogół) na ciebie zagłosują i wygrasz, a jak nie masz pewności iż tak będzie to np. utwórz w "Nasi forumowicze" dział o swej twórczości i ciężkiej pracy dla dobra ludu. Przytyki byłyby gdybyśmy (w sensie władza) wybierali (narzucali) kandydatów (bo tego nie znam, tego nie kojarzę, a kto to? Nie uważam jego pracy za wartościowej więc nie, nie lubię dziada).

Salvo
17-06-2012, 12:52
Herod
+1


Wittia, Marat, KLA czy Barsa i to pomimo tego że gro z tych osób już ma rangi specjalne lub pełniło bądź pełni funkcje administracyjno-moderskie.
I co odebrać im? Tobie należy się bardziej? Jako eksmoderatorzy/admini/redaktorzy/modderzy itp. nie powinni ich mieć?

Chcesz starą gwardię wygraj wybory, chcesz specjalną pisz newsy na główną, zrób supermoda. Masz proste zasadzy :)


Po Pierwsze jeżeli te wszystkie rangi to tylko kwiatki to po co je stosujemy ?
Mamy po prostu inne spojrzenie na te sprawy ;)
Dla mnie to miłe rzeczy, ale nie mają żadnego znaczenia w realnym życiu i na pewno nie ma sensu się o nie wykłucać.

Marat
17-06-2012, 19:09
Skoro Stara Gwardia ma być traktowana na tych samych zasadach co rangi Specjalne to w takim razie ludzie którzy nie znają się na modowaniu albo nie zajmują jakiś specjalnych stanowisk na forum a są jego uczestnikami aktywnymi pisząc dużo postów zakładając nowe wątki a także czasami krytykując kiedy pewne projekty zawodzą i są przy tym już ładnych parę lat tutaj nie odwracając się po krachu tego serwisu, są traktowani jak cała reszta nowicjuszy. Dziwna retoryka przyznaję

Gdzie jest tak napisane? Zasady są jasne i moderatorzy nigdy nie narzucali kandydatów, tych wybierali zwykli userze. Mówiąc krótko albo kłamiesz, albo nie masz pojęcia co dzieje się ( i działo ) na forum.


A może jednak jest to jakaś nobilitacja dla jej posiadaczy i pewnego rodzaju ambicjonalne wyróżnienie?

Oczywiście, że nobilitacja, dla ludzi którzy zrobili coś dla tego serwisu po za samym pisaniem. Stara Gwardia jest właśnie za pisanie ( nie tylko oczywiście, ale i to wystarczy ) i nadają ją zwykli userzy. W czym problem, bo nie rozumiem.


Ranga SG powinna być dostępna dla ogółu userów którzy jak sama nazwa wskazuje do podlotków już zaliczyć się nie mogą i są aktywnymi starymi wyjadaczami.

Czy ty masz pojęcie, co się wokół ciebie dzieje na tym forum? Przecież SG jest właśnie dla ogółu i w najbliższych wyborach możesz spokojnie kandydować, oczywiście, jeżeli kilku userów na ciebie zagłosuje. No administracja nie ma już na to wpływu.


A co do tego czy słusznie czy nie słusznie są przyznawane te wyróżnienia to inna kwestia ja tylko zwracam uwagę że już rok temu przy tej okazji pisałem że w zasadzie nominowane są ciągle te same osoby przykładowo : Wittia, Marat, KLA czy Barsa i to pomimo tego że gro z tych osób już ma rangi specjalne lub pełniło bądź pełni funkcje administracyjno-moderskie. Więc dla mnie jako laika jest to zastanawiające czy nie ma innych osób aktywnych na tym forum i nie mówię tu o sobie bo na siebie i tak nie głosujemy ale po postach widać że więcej osób jest aktywnych a ciągle ci sami są nominowani nie dziwna sprawa? OK. powiedziałem co myślę więcej do tematu już nie wracam.

O czym teraz mówisz? O SG, czy o forumowych wyborach na najlepszych userów w danej dziedzinie ( typu avatar, podpis, dyskutant )? Do SG nigdy nie były nominowane te same osoby. A w konkursie dla najlepszych? Tłumaczyłem to kiedyś. Skoro aktor dostanie raz Oskara, to oznacza, że już nigdy nie może go dostać? Tak samo jest u nas, to że taki KWidziu czy Baal mają ciągle największą wiedzę historyczną, to dlaczego ma być wybrany ktoś, kto ma gorszą? Idąc takim tokiem, kiedyś wygrywać będzie osoba z piątego czy szóstego miejsca, ma być nagradzana przeciętność?


PS. Asuryian ma mój głos jeżeli jest tu od 8 lat pisze zakłada tematy jest aktywny a nie wchodzi raz na miesiąc na forum aby napisać 1 post w Centrum Humoru to dla mnie taka osoba jest już kandydatem na to żeby móc ubiegać się o to wyróżnienie dla niektórych kwiatkowe dla innych jednak nobilitujące do jeszcze większej aktywności na forum.

Ale kto twierdzi, że tak nie jest? Masz takie prawo przecież, możesz na niego głosować. Ale do finałowego etapu dostaną się osoby z największą ilością głosów, więc jeżeli nikt inny go nie docenia, to rangi nie dostanie.


PS.2 Herod nie każdy jest moderem czy to znaczy że nie zasługuje już na miano Staro Gwardzisty? Cały czas próbuję to wam wytłumaczyć że stosujecie jedną kalkę do 2 różnych rang. Ale jak to mówią głową muru nie przebijesz próżny zatem mój trud. Ja jako stary bywalec forum który nie ma zdolności moderskich ale za to stara się być maksymalnie aktywny mobilizuję także grono administracyjne do lepszej pracy a na zewnątrz na innych forach tj ( Elektroda.pl, AC.PL, Fifa Serwis.com) rozreklamowuję bądź chwali nasz serwis jako pod wieloma względami wzorowy chciałbym bez jakiś przytyków móc w spokoju stanąć do tego wyróżnienia. To nie moja wina że nie jestem moderem czy nie pełnię innej funkcji jak mogę to pomagam dla dobra ogółu. Przypomnę że ja rozpętałem tutaj burzę na starym forum w obronie jego kształtu jako jeden z pierwszych spierałem się w tej kwestii często bezpardonowo z Barsą który swego czasu stawał się Urbanem starego reżimu i " Mrocznego Rycerza".
Tak więc wydaje mi się że tak całkiem anonimowym userem nie jestem i nie byłem choć może się mylę nie mnie oceniać.

Ale kto napisał, że tylko i wyłącznie moderzy mają szansę? Owszem, dobrze coś więcej robić niż tylko pisać posty, ale i to wystarczy. Sam zresztą jestem dobrym przykładem, bo miałem SG przed tym jak zostałem moderatorem i po za częstym pisaniem na forum nic więcej nie robiłem.

Asuryan
17-06-2012, 20:13
Ale kto twierdzi, że tak nie jest? Masz takie prawo przecież, możesz na niego głosować. Ale do finałowego etapu dostaną się osoby z największą ilością głosów, więc jeżeli nikt inny go nie docenia, to rangi nie dostanie.
Kiedy zostaną wystawieni kandydaci i rozpocznie się pierwszy etap głosowania? Ile głosów będzie można oddać?

Marat
17-06-2012, 20:27
A skąd mam wiedzieć? Jestem zwykłym użytkownikiem.

Zresztą masz stare zasady. Może będą podobne.

viewtopic.php?f=105&t=7315 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=105&t=7315)

Asuryan
18-06-2012, 16:10
PS. Asuryian ma mój głos jeżeli jest tu od 8 lat pisze zakłada tematy jest aktywny a nie wchodzi raz na miesiąc na forum aby napisać 1 post w Centrum Humoru to dla mnie taka osoba jest już kandydatem na to żeby móc ubiegać się o to wyróżnienie dla niektórych kwiatkowe dla innych jednak nobilitujące do jeszcze większej aktywności na forum.
Dzięki, co prawda na razie dawanie głosów jest przedwczesne - i tak trzeba będzie je pewno powtórzyć, gdy ruszy pierwsza faza głosowania, by były brane pod uwagę przez sędziów owego konkursu.

Ronin
18-06-2012, 20:36
I co odebrać im? Tobie należy się bardziej? Jako eksmoderatorzy/admini/redaktorzy/modderzy itp. nie powinni ich mieć?

Chcesz starą gwardię wygraj wybory, chcesz specjalną pisz newsy na główną, zrób supermoda. Masz proste zasadzy :)

A czy ja mówię że mnie się bardziej należy? Jak co roku widać te same kandydatury i tych samych laureatów to dla mnie jest to podejrzana sprawa i tyle. Można rok dwa ale nie co wybory to już nikt inny się nie udziela? Marat twierdzi że SG jest nawet dla ludzi którzy tylko piszą dużo postów więc jak jest w końcu. Mamy jakiś kandydatów z poza Ekipy Modersko Redaktorsko Administracyjno Edytorskiej czy tylko Administracja szeroko pojęta tutaj piszę bo tak sobie można pomyśleć jest 5 tyś userów a rangi ma non-stop ta sama 15 a reszta to co nabija tutaj tylko liczniki ? Bo nie chce mi się wierzyć że ludzie zwykli ludzie nie piszą tutaj nic ciekawego.

Nie ma co się zagłębiać bo sprawa nie jest warta strzępienia języka po próżnicy ale nie jest to takie jasne i klarowne jakby się mogło wydawać. ;)

Salvo
18-06-2012, 20:52
Marat twierdzi że SG jest nawet dla ludzi którzy tylko piszą dużo postów więc jak jest w końcu. Mamy jakiś kandydatów z poza Ekipy Modersko Redaktorsko Administracyjno Edytorskiej czy tylko Administracja szeroko pojęta tutaj piszę bo tak sobie można pomyśleć jest 5 tyś userów a rangi ma non-stop ta sama 15 a reszta to co nabija tutaj tylko liczniki ?
Mówisz, że jesteś tu tak długo, ale do corocznych wyborów chyba za dużej uwagi nie przykładałeś, skoro tak piszesz :P

Po pierwsze...kandydaci wskazywani są przez userów! Głos admina, moderatora itp. jest tu tak samo ważny, jak Twój, mój, czy gościa, który ledwo co się zarejestrował.
Drugie. Marat miał na myśli, że SG nie wymaga niczego, poza głosami użytkowników. Nie musisz moddować, adminować itp. Wystarczy, że jesteś i ktoś to docenia.
Trzecie. Kto raz zdobył Sg nie może drugi raz kandydować! Co innego plebiscyt typu "użytkownik najlepiej znający historię:, "użytkownik z najlepszym avatarem" itp.

Coś jeszcze pozostaje niejasne ;) ? Zresztą nie wiem co ze mnie za rzecznik rządu się zrobił, ale z tego co zauważyłem od roku 90% moich postówpadło tutaj, a do tajnych zakątków forum nie mam dostępu od 1,5 roku :D

Ronin
18-06-2012, 21:13
I tak dobrze że się orientujesz tutaj teraz, ja szczyt aktywności miałem 2 lata temu wtedy to tu nawet okrzyknięto mnie jednym z najbardziej kontrowersyjnych użytkowników forum hehe ale to oczywiście przesada. Kiedyś to były czasy i pogadać było można i pokłócić się czasem inteligentnie też :) Szkoda że tak późno przyszedł czas na Obiego bo widać że dzisiejsze Forum czasy świetności ma za sobą za dużo ludzi się wykruszyło a garstka co pozostała to się wypala ja też.
Wybieramy panowie :)

Marat
19-06-2012, 04:27
W sumie Salvo wszystko wytłumaczył, ale nie był bym sobą, jeżeli bym się nie odezwał ;)


A czy ja mówię że mnie się bardziej należy? Jak co roku widać te same kandydatury i tych samych laureatów to dla mnie jest to podejrzana sprawa i tyle. Można rok dwa ale nie co wybory to już nikt inny się nie udziela? Marat twierdzi że SG jest nawet dla ludzi którzy tylko piszą dużo postów więc jak jest w końcu. Mamy jakiś kandydatów z poza Ekipy Modersko Redaktorsko Administracyjno Edytorskiej czy tylko Administracja szeroko pojęta tutaj piszę bo tak sobie można pomyśleć jest 5 tyś userów a rangi ma non-stop ta sama 15 a reszta to co nabija tutaj tylko liczniki ? Bo nie chce mi się wierzyć że ludzie zwykli ludzie nie piszą tutaj nic ciekawego.

Po crashu dwa razy mieliśmy wybory do SG. Zwycięzcy: Baal-Melkart, Volomir, Voitek i Pampalinex. To są te same osoby? W dodatku tylko Voitek kumał się z "władzą" i był redaktorem, reszta nie ma tak haniebnych epizodów w życiorysie, co więcej, żaden z nich raczej nie moduje! W czym jest więc problem? Bo na razie w twoich postach nie widzę za grosz konstruktywnej, merytorycznej krytyki, tylko takie pitolenie w stylu "coś mi się zdawało, coś tam widziałem, gdzieś słyszałem", a prawda jest zupełnie odwrotna.


Nie ma co się zagłębiać bo sprawa nie jest warta strzępienia języka po próżnicy ale nie jest to takie jasne i klarowne jakby się mogło wydawać.

Ależ jak najbardziej należy się w to zagłębiać, bo skoro już rzuciłeś pewne oskarżenia, to trzeba sprawę wyjaśnić do końca, co zresztą zrobiłem wyżej. Wystarczy przejrzeć cztery do pięciu tematów ( pierwsze i drugie etapy dwóch głosowań do SG oraz regulamin ) i wszystko jest jasne, a zarazem zadaje kłam temu co próbujesz sugerować.

A co do "Nagród forumowych" to ideą tego konkursu nie jest rozdanie jak największej ilości rang specjalnych, tylko wyróżnienie najlepszych użytkowników w danej kategorii. Dlatego taki KWidziu co roku jest najlepszym znawcą, bo po prostu ma ogromną wiedzę historyczną i często udziela się w działach jej poświęconych. Choć akurat w pierwszym półroczu 2012 r. za dużo nie pisał, możliwa jest więc detronizacja.
To samo z najlepszym dyskutantem. To, że taki Witia i Elrond często piszą w agorze i to w dyskusjach które zajmują po kilkadziesiąt stron, a ich pojedyncze posty są długości maturalnej rozprawki, daje im akurat dużą szansę by triumfować w ww. kategorii. I dlaczego niby trzeba ich eliminować? Ma za entym razem wygrać przeciętniak, który napisał dwa posty w działach stricte dyskusyjnych ( tak, wiem, że przejaskrawiłem, ale jest to celowy zabieg ), tylko dlatego, bo ciekawsze persony mają zakaz udziału?
A najsurowszym moderatorem ma zostać najłagodniejszy baranek, bo dziewięciu z dziesięciu modów wygrywało poprzednie edycje, a teraz został jeden bidulek co nawet muchy w życiu nie ubił?
To tak jakby - Euro, temat na czasie - zabronić Hiszpanii gry w mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie, bo w końcu wygrywali ostatnio dwie wielkie imprezy. A co to, inne reprezentacje nie grają ? Im też się należy, a nie ciągle ta nudna tiki-taka. Wtedy nasze nieloty w końcu miały by szansę na puchar, albo przynajmniej półfinał ( bodajże 6 drużyn=uczestników tegorocznego Euro nie triumfowało w czempionacie kontynentu ).
Także zastanów się nad tym co piszesz, a najlepiej jeszcze przejrzyj tematy poszczególnych kategorii i policz, ile procent głosów oddała "władza" i jej "kolaboranci z rangami", a ile zwykli, uciskani userzy ;)

I jeszcze do Asuryana, wybory będą najprawdopodobniej w grudniu, czyli rok po ostatnich, więc możecie panowie wstrzymać się z "kampanią wyborczą", by z impetem uderzyć w listopadzie. Ja osobiście przyznam, że takie pchanie się do rang budzi u mnie niesmak, zapewne u innych userów z dużym stażem również, także radzę zastanowić się nad tą taktyką ( Nazgool i tak ma u mnie głos, nawet jak wyciągnie na kogoś "dziadka w wermachcie" :lol: ). Dobrym przykładem jest Volomir, skoro jesteście takie "staruchy" to pewnie dobrze znacie sytuacje z nim związaną.

A na koniec w kwestii formalnej, już do samej administracji. Zauważyłem, że w ostatnich wyborach do SG, mogli brać udział userzy z rocznym stażem. Z tego co pamiętam, to po crashu ustalaliśmy, że będą to dwa lata, tak jak to było od zawsze na tym forum ( czyli za czasów Fraq-a i Vithala ). Nastąpiła pewnie pomyłka, dlatego tylko uczulam na przyszłość ;) A nawet sugerowałbym walnąć trzy lata, czyli grudzień 2009, ale to już taka luźna propozycja.

Ronin
19-06-2012, 12:47
Maracie Niepotrzebnie się produkujesz skoro Salvo już wszytko tu wyjaśnił ;). I błagam nie przywołuj mi już tutaj Kwidzia bo poległ pezkreśnie podczas dyskusji o Piłsudzkim ze mną 2 lata temu a jego czupurność i nagonka jaka się z tego wszystkiego narodziła na moją osobę skutecznie mnie powstrzymuje od angażowania się w dysputy o tematyce historycznej bo jeżeli jest ktoś na forum kto myśli inaczej niż utarte przekonania kilku osób tu aktywnych to zaraz zaczyna się huzia na Juzia i udowadnianie kto jest najmądrzejszy i posiada jedynie słuszne przekonania czy teorię. Mnie taka zabawa już nie bawi zresztą swego czasu o relacjach na forach historycznych jakie tu panują pogaworzyłem sobie z "Piłsudczykiem" i była to pożyteczna lekcja dla mnie.
W kwestii formalnej jeszcze Maracie nie liczy się ile tekstu ktoś piszę tylko jaką wartość merytoryczną poprzez dany tekst chce przekazać dlatego tekst typu Elrond czy Witia piszą tutaj posty wielkości rozprawek nie robią na mnie najmniejszego wrażenia. Nie raz już czytałem tu wypociny niektórych użytkowników (nie mówię że akurat Witii czy Elronda) które były tyleż długie co bzdurne. ;)