PDA

Zobacz pełną wersję : [OGŁOSZENIE] Zmiany na forum i portalu - changelog



Obi Wan
12-05-2012, 20:39
Z uwagi na to,że aktualizacje skryptu phpBB,na którym opiera się forum nie idą w parze z obecnym layoutem, przez co pojawiają się ciągłe problemy techniczne, jesteśmy zmuszeni do wdrożenia nowego wyglądu. Dzięki pomocy kolegi Riko,powstała tymczasowa wersja. Bardzo ułatwi nam to pracę, a dla użytkowników nowe forum będzie bardziej przejrzyste ;) Na pewno nie wszyscy będą zadowoleni ale musimy iść z duchem czasu tym bardziej,że w najbliższych dniach będzie miała miejsce premiera nowej szaty graficznej strony głównej. W razie pytań lub sugestii zostawiam ten wątek otwarty abyście mogli wziąć udział w dyskusji ;)

Andzia
12-05-2012, 20:44
1.Nie spóźniliście się trochę z nowym layout'em forum :D ?

2.Nie ma opcji szybkiej odpowiedzi ? Jak nie ma? ;)

Riko
12-05-2012, 20:50
Obecny styl jest w wersji BETA, a wiec mozecie znalezc kilka bledow, wszystkie beda naprawiane na bieżąco, a o poprawach bede informowal w tym temacie.
Ostatnie zmiany dokonane:
+dodanie SZYBKA ODPOWIEDŹ DO KAŻDEGO TEMATU
+Poprawienie nazw z gadu na Gadu itd.
+Ankiety ponownie działają
+Rejestracja odbywa się z pomocą RECAPTCHA, co pozwoli posłać boty do piekła.

Andzia
12-05-2012, 21:14
Czy można poprosić o to żeby główny "obraz" forum czyli staruszek samuraj był jednym, wielkim hiperłączem na stronę główną forum ?

Riko
12-05-2012, 21:16
Dodane do listy życzeń. Jeżeli ktoś ma jakąś propozycję, proszę ją tutaj pisać, jeżeli będzie możliwa do spełnienia i zaakceptowana to zostanie dodana.
Prosiłbym o przypiecie tego tematu.

Andzia
12-05-2012, 21:17
Ponadto opcje typu "nowe posty" poprosiłbym o możliwość wchodzenia na nie z poziomu tematu bo za każdym razem trzeba wejść na stronę główną forum

Oraz "Nowe posty" itd. pokazują tematy w mało przejrzysty sposób, czy można poprosić o "poprawienie" tego aspektu ?

voitek
12-05-2012, 21:19
Przekozackie. Trzeba tylko dopracować i będę wniebowzięty :)

Prawdę mówiąc to zacząłem klikać zakładkę kilkukrotnie bo myślałem że mi się coś ze stronami pochrzaniło :P

Riko
12-05-2012, 21:21
Ponadto opcje typu "nowe posty" poprosiłbym o możliwość wchodzenia na nie z poziomu tematu bo za każdym razem trzeba wejść na stronę główną forum
Wydaje mi się, że nie ma raczej takiej możliwości pod względem technicznym, ale poszperam :)

Oraz "Nowe posty" itd. pokazują tematy w mało przejrzysty sposób, czy można poprosić o "poprawienie" tego aspektu ?
Tak, to zostanie poprawione, pojawi się w wersji 2.0 wygladu.

voitek
12-05-2012, 21:28
Proponuję dać Riko rangę Meiji, od przydomka wielkiego reformatora Cesarstwa Japonii cesarza Mutsuhito!

Andzia
12-05-2012, 21:33
Nad tym pomyślimy jak robota będzie skończona ;p

Wielki Mistrz Malborka
12-05-2012, 21:47
Dla mnie trochę zbyt razi w oczy i jest mniej czytelne.Może to z braku przyzwyczajenia ale na pewno też z "oczojebności". Przyciemnijcie to - proszę.

Kot
12-05-2012, 21:57
Brzzzydko,za jaasno
Tamten wygląd lepszy:D

Rue
12-05-2012, 22:00
Nie ma możliwości zamiany tła na ciemne a liter na białe? Nowe posty też mało przejrzyście,poza tym jest wyśmienicie.

kizi
12-05-2012, 22:06
Nie! Tak ma zostać :P W końcu wszystko jest czarno na białym, propsy. :geek:

Rue
12-05-2012, 22:08
Chodzi mi o wybór tła.

kirlan
12-05-2012, 22:09
:shock: :? :o
No no!
zmiany nadchodziły i wreszcie są!
powiększanie liter 8-)
lepszy ekran logowania 8-)
co do tła i reszty się wypowiem jak odczadzieję od nauki Javy

Lena
12-05-2012, 22:09
Panowie, chyba mocno przyzwyczailiście się do naszej starej czerni :) Nie wiem jak macie skalibrowane monitory, ale u mnie wszystko ładnie się wyświetla i dobrze trybi. Jakaż miła niespodzianka, gdy człowiek wchodzi na Forum, a na nim takie zmiany. Nowa szata bardzo mi się podoba. Jest nowoczesna i czytelna. Teraz tylko trzeba przyzwyczaić się do nowego rozmieszczenia skrótów itd.

Jest możliwość, aby dodać cytowanie selektywne?

Andzia
12-05-2012, 22:20
Jest możliwość, aby dodać cytowanie selektywne?

Podpisuję się pod tym oraz dorzucam od siebie jeszcze propozycję żeby można było cytować do "szybkiej odpowiedzi" czyli bez wywalania do innego okna

Mopek
12-05-2012, 22:27
Ja też jakoś nie mogę się przekonać do tego wyglądu :<

Riko
12-05-2012, 23:30
To jedynie kwestia przyzwyczajenia, w końcu wielu z Was jest tutaj długo i korzystało długo z jednego stylu. Jeżeli nie przyzwyczaicie się do obecnego, to postaram się przygotować dla Was coś w ciemniejszych kolorach. :)
Wzorowałem się tym, że dla ludzkiego oka lepiej czyta się czarne na jasnym niż odwrotnie. To może powodować też niechęć do dłuższego siedzenia na forum. Męczą się po prostu oczy. Dlatego powiększyłem czcionkę i ustawiłem Verdanę, która jest naprawdę ładną czcionką i przyjemną do czytania, zwłaszcza dla panoramicznych ekranów.
Co do kwestii technicznych, forum działa już w 99%, ankiety śmigają, rejestracja z recaptcha, poprawnie wyświetlają się userzy itd. Przypominam, że to wersja beta forum oznaczona numerkiem 1.0, w 2.0 umieszczę istotne poprawki.

Amrod
12-05-2012, 23:34
Jest możliwość, aby dodać cytowanie selektywne?
Teraz najprawdopodobniej tak. Dzięki Rikowi. Propozycje modyfikacji już mamy wybrane od dawien dawna, ale nie można przesadzać, więc dobierzemy to co byłoby najpotrzebniejsze i znacznie ułatwiało wypowiadanie się na forum.

Po odświerzeniu przeglądarki z cookies również czcionka powinna być bardziej czytelna.

Dołączam się do prośby Riko, aby pisać o wszelkich błędach albo co można poprawić.

voitek
12-05-2012, 23:37
A ja od dłuższego czasu czekam na obiecany dawno temu Shoutbox, który demokratycznie został zaakceptowany przez forumową społeczność!

Przydałaby się też legenda lub czytelniejsze ikonki przy tematach(zamknięty, otwarty, nowe posty itp.)

Riko
12-05-2012, 23:42
Nad legendą się pomyśli i zostanie przygotowana. Ale łatwo sprawdzić co jest co, wystarczy najechać myszką na daną ikonę i wyskoczy komunikat. :) Co do shoutboxa to cierpliwości pojawi się już niedługo. Na obecnym stylu instalacja takiego shouta to kwestia 10 minut. Proszę o cierpliwość. :)

glaca
13-05-2012, 02:17
W końcu jakaś nowsza wersja!

Volomir
13-05-2012, 08:05
Teraz jest mało czytelnie:( Znaczki za malo sie róznią, na starej wersji od razu widzaialem czy sa nowe posty itd. Teraz musze sie przygladac

Riko
13-05-2012, 09:32
Teraz jest mało czytelnie:( Znaczki za malo sie róznią, na starej wersji od razu widzaialem czy sa nowe posty itd. Teraz musze sie przygladac
Zmieniono ikonki dla przeczytanych postów i nie przeczytanych. Teraz powinno być już o wiele wygodniej. :) Jeżeli komuś się nie wyświetla to proszę o odświeżenie stron.

Rue
13-05-2012, 09:48
Teraz jest bardziej przejrzyściej :D

Volomir
13-05-2012, 10:21
Teraz jest mało czytelnie:( Znaczki za malo sie róznią, na starej wersji od razu widzaialem czy sa nowe posty itd. Teraz musze sie przygladac
Zmieniono ikonki dla przeczytanych postów i nie przeczytanych. Teraz powinno być już o wiele wygodniej. :) Jeżeli komuś się nie wyświetla to proszę o odświeżenie stron.

Jest czytelniej, ale nadal bede sie czepiac. Ikonki sa takie brzydko mówiąc "z dupy"... jakies miecze, lampiony, ksiązki itd. Bez ładu i składu i mało intuicyjnie. Siedze i zastanawiam sie co oznaczaja i w sumie to nie wiem:P Zarówno kolorystyka jak i przejrzystość poprzedniego forum nie do pobicia.

Nezahualcoyotl
13-05-2012, 10:27
Nie jest zle.Podoba mi sie ten stalowoszary kolor tla 8-) Pare dni musi uplynac nim sie przyzwyczaje.Nareszcie jakies widoczne zmiany na Forum :lol:

Arrim
13-05-2012, 10:41
A mi się w ogóle nie podoba i wątpię, bym się przyzwyczaił. Wcześniejsza szata była tak przyjemna dla oczu, że z wielką chęcią odwiedzałem forum. W dodatku nie przepadam za japońskimi klimatami, to już w ogóle nie mam nic dobrego do powiedzenia o nowej szacie :P. Gdyby jeszcze kolorystycznie było fajnie, to byłoby to jak najbardziej do przełknięcia. Ten szary kolor przypomina mi tylko i wyłącznie papier toaletowy :D. Człowiek chciałby poprawić sobie humor w szare deszczowe dni, a tu, za przeproszeniem, dupa. Nawet forum przygnębi w taki dzień. Oczywiście wiem, że to wersja tymczasowa, ale mam nadzieję, że się szybko ogarniecie z wersją stałą, bo nawet ja, nowy użytkownik z kilkoma postami rozpacza nad tą zmianą :cry:.

Lwie Serce
13-05-2012, 11:08
Już bez przesady, wiadomo od gustu zależy, mi tam się poprzednia szata bardziej podobała ale i ta zła nie jest.

Joopiter
13-05-2012, 12:35
Najwazniejsze, ze wszystko w koncu dziala pod wzgledem technicznym, wyglad nie jest tak istotny, szczegolnie, ze kolega Riko wspomnial, ze to tak naprawde wersja beta forum. Jestem pewien, ze z czasem po prostu dodane zostana nowe skorki, tak, ze bedzie mozna wybrac, czy chce sie obecny wyglad, czy ciemniejszy itd.

Naprawde swietna robota, dzieki!

Amrod
13-05-2012, 13:31
Teraz jest mało czytelnie:( Znaczki za malo sie róznią, na starej wersji od razu widzaialem czy sa nowe posty itd. Teraz musze sie przygladac
Kwestia tylko i wyłącznie przyzwyczajenia. Brak legendy na pewno to utrudnia.

Scooter
13-05-2012, 14:03
To poprzednie było lepsze , teraz to nie wiadomo co , jak i gdzie.

Rafa
13-05-2012, 14:16
Jest dobrze, dodałbym tylko nieco większą czcionke, bo aktualna zlewa się z tłem. Przy dłuższym czytaniu bolą oczy.

voitek
13-05-2012, 14:54
Ja ikonce tematu bez nowych postów dałbym ciemniejszą okłądkę, powiedzmy ciemnobrązową. Ta teraz jest zbyt jasna, "nowe posty" dobrze wyróżniałaby się na tle czegoś ciemniejszego.


Coś w tym stylu, dla porównania dałem na dole ten niezmieniony i wg mnie gorzej to wygląda
http://img37.imageshack.us/img37/8989/nowest.jpg

Amrod
13-05-2012, 15:41
Jest dobrze, dodałbym tylko nieco większą czcionke, bo aktualna zlewa się z tłem. Przy dłuższym czytaniu bolą oczy.
Po prawej stronie nad tematem masz możliwość zwiększenia czcionki. Jeżeli się nie mylę to również w przeglądarce można ustawić.

Ronin
13-05-2012, 15:46
A mnie się wszystko podoba faktycznie trzeba się przyzwyczaić ale po za tym wszystko jest OK. Świetna robota chłopaki :D

Salvo
13-05-2012, 16:10
Ja zazwyczaj zawsze jestem za tym starszym, ale nowa szata jest super! Nawet ten pan w masce świetnie zastępuje rycerzy! Świetna robota!

Dajcie jeszcze cytowanie selektywne i będzie gitara 8-)

Riko
13-05-2012, 16:40
Ja ikonce tematu bez nowych postów dałbym ciemniejszą okłądkę, powiedzmy ciemnobrązową. Ta teraz jest zbyt jasna, "nowe posty" dobrze wyróżniałaby się na tle czegoś ciemniejszego.


Coś w tym stylu, dla porównania dałem na dole ten niezmieniony i wg mnie gorzej to wygląda
http://img37.imageshack.us/img37/8989/nowest.jpg
Dość fajnie Ci wyszła przeróbka, podesłabyś mi ją? Bo faktycznie lepiej wygląda niż ta jasna. :)

Wielki Mistrz Malborka
13-05-2012, 16:47
Zauważyłem dość irytujący błąd - otóż gdy wejdę gdzieś i przeczytam temat, to po powrocie do strony głównej pokazuje mi, że nadal mam coś nie przeczytane w tamtym dziale a gdy tam wracam by sprawdzić okazuje się że to wciąż ten sam temat. Wcześniej tak nie było.

Obi Wan
13-05-2012, 16:54
Przejdź na ostatnią stronę tematu i będzie ok ;) Ja też myślałem,że to błąd a nie zauważyłem,że wątek jest kontynuowany. U mnie jest wszystko ok.

Wielki Mistrz Malborka
13-05-2012, 18:56
robię tak ale mimo to tak mam i to mnie właśnie zastanawia

voitek
13-05-2012, 18:58
Widocznie jakiś temat pominąłeś, u mnie wszystko jest w porządku. Oznacz działy jako przeczytane i po kłopocie

Pampa
13-05-2012, 19:23
Czy jest możliwość żeby zmienić na stare tło w jakiś sposób? Dla mnie to jest zbyt ,,oczoje**e"

Andzia
13-05-2012, 20:48
Wejdź w ustawienia witryny w ustawieniach konta i tam możesz zmienić swobodnie "skin" forum na taki jaki ci najbardziej "pasi"

13-05-2012, 20:58
Wejdź w ustawienia witryny w ustawieniach konta i tam możesz zmienić swobodnie "skin" forum na taki jaki ci najbardziej "pasi"

Ja nie widzę nigdzie takiej opcji :roll:

Lwie Serce
13-05-2012, 21:01
Wejdź w ustawienia witryny w ustawieniach konta i tam możesz zmienić swobodnie "skin" forum na taki jaki ci najbardziej "pasi"

Ja nie widzę nigdzie takiej opcji :roll:
Dokładnie, ja też.

Andzia
13-05-2012, 21:34
No nieładnie Obi 8-) Jeszcze wczoraj ta opcja była dostępna

Obi Wan
13-05-2012, 21:39
Hm. Nic nie wiem na ten temat,poważnie. Jutro obczaimy co i jak,więc proszę o cierpliwość.

Riko
13-05-2012, 22:11
No nieładnie Obi 8-) Jeszcze wczoraj ta opcja była dostępna
Była dostepna ze wzgledu na prace nad obecnym stylem. Proszę o cierpliwosc wersja oznaczona numerkiem 2 jest w drodze. :)

KLAssurbanipal
14-05-2012, 00:01
Trochę za krótko się przyglądałem i siedziałem ostatnio, żebym mógł ocenić jak wygląda od strony technicznej.
Jednak wizualnie jest super. Początkowo wydaje się mniej czytelne, ale ze względu na przyzwyczajenie. Sądzę że za parę dni będzie bardziej czytelne od poprzedniej wersji. Ta jest bardziej nowoczesna i przypomina inne fora TW np. TWC i totalwar.org. Wydaje się większe jako serwis.

Solve Lind
14-05-2012, 09:20
Przywykłem do poprzedniej, słodko-ciemnej wersji z jakże swojskimi rycerzami z Europy hehe. No wygląd rzecz względna zapewne da się przyzwyczaić. Jednak jakby było ciut ciut ciemniej było by chyba lepiej. Jak dłużej posiedzę to z edytuje posta i popisze szerzej.

Riko
14-05-2012, 10:11
v2 forum różni się diametralnie. Nie chce zdradzać więcej szczegółów, ale może jeszcze dzisiaj zostanie wrzucony nowy styl. Poprawiłem sporo rzeczy, na dole forum od v2 będzie numer wersji forum i changelog, będe umieszczał w tym temacie w pierwszym poście Obiego. Usprawni to znacznie prace nad forum i pozwoli informować Was o nowościach.

sir Luca
14-05-2012, 13:02
Sam nowy wygląd zły nie jest, ale mam takie dwa zastrzeżenia (nie czytałem tego tematu od początku więc przepraszam jeśli powtórzę się po kimś):

brak legendy ze znaczeniem ikonek przy tematach, gdyby nie dodatkowy znacznik przy temacie o nowym wpisie, przy pierwszej wizycie po weekendzie miałbym spory problem z odnalezieniem się na forum,[/*:m:571p14ys]
nie działa opcja "Oznacz jako przeczytane", a z doświadczenia wiem, że jest ona bardzo przydatna.[/*:m:571p14ys]

Riko
14-05-2012, 15:30
Wersja 2.0 została wdrożona, proszę odświeżyć przeglądarki. :)

Lwie Serce
14-05-2012, 15:34
Teraz jest świetnie, lepiej niż z tym co poprzednio (z tymi rycerzami).

Riko
14-05-2012, 15:36
Przygotowuje mała niespodziankę dla fanów stylu za czasów Fraqa. Nie powiem o który styl chodzi. :) Także postaram się poszerzyć Wam wybór.

Aquila
14-05-2012, 19:01
Jest ktoś oprócz mnie kto też nie może zmienić wyglądu na stary?

Lwie Serce
14-05-2012, 19:13
Ja też nie mogę, ale coś tam Obi Wan napisał że to zostanie zmienione już niedługo.

14-05-2012, 20:22
"Autor: Ishimaru Design • modified by Riko v 2.0." łiiiii ! Tylko czy można jakoś to tło trochę przyciemnić ? Nie mam zamiaru zmieniać jasności w monitorze tylko na kilka minut (nie lubię jasnych , jaskrawych kolorów , ponieważ oczy mnie od tego bolą ,gdyż jestem dalekowzroczny i nie mam problemów z widzeniem w ciemności , a gdy wrócę do domu o 3 w nocy to TA jasność mnie zabija). :?

Osgiliath
15-05-2012, 08:59
No czekałem cicho na to, aż wygląd forum wreszcie pójdzie w parze z grą CA i proszę jak ładnie :) Gratulacje :)

Da się tylko zrobić tak, by ze strony głównej wchodzić na forum bez konieczności otwierania nowej karty? I - tak, jak ktoś już powiedział wcześniej - by sędziwy samuraj staruszek był łączek do głównej? Byłoby git, ale i tak jest ok :)

KLAssurbanipal
15-05-2012, 09:17
Dajcie newsa na główną że po wielu latach jest zmiana. :)

voitek
15-05-2012, 09:23
Trzeba inaczej rozplanować banner na górze, bo na dużych monitorach przesuwa go w prawo po lewej stronie jest dziura
Przede wszystkim powinien być skrypt, który automatycznie robi z wrzucanych zdjęć miniaturki. Na wielu forach tak jest i wystarczy kliknąć by zobaczyć cały obrazek

Riko
15-05-2012, 09:42
Trzeba inaczej rozplanować banner na górze, bo na dużych monitorach przesuwa go w prawo po lewej stronie jest dziura
Przede wszystkim powinien być skrypt, który automatycznie robi z wrzucanych zdjęć miniaturki. Na wielu forach tak jest i wystarczy kliknąć by zobaczyć cały obrazek
http://s3.amazonaws.com/diigo/2361675_120103439_6993898?AWSAccessKeyId=0R7FMW7AX RVCYMAPTPR2&Expires=1337070347&Signature=x00T3ayRFiRgmDV%2B5wVuUnUpeg4%3D
Problem loga jest mi znany i postaram się dziś go poprawić. Co do skalowania obrazów, to mówisz o tych większych aby się mieściły, tak? Też zainstalujemy taki mod, proszę o cierpliwość i o pisanie kolejnych błędów tego stylu.

voitek
15-05-2012, 09:48
Jeśli chodzi o obrazy, to chodzi mi o coś takiego, jak na forum mojego klanu
http://www.diigo.com/item/image/1erf9/evmj?size=o

Wrzuca się obrazek o dowolnych wymiarach i jest on skalowany do jakiegoś określonego rozmiaru jako miniaturka, która po kliknięciu przenosi do pełnowymiarowego obrazu

Riko
15-05-2012, 09:52
Chodzi o coś takiego jak u mnie na AI?
http://www.arkhaminfo.com/forum/viewtopic.php?f=45&t=97

Mopek
15-05-2012, 09:53
Jest to jak dla mnie bardzo dobry pomysł. Znacznie uprościłby umieszczanie zdjęć.

voitek
15-05-2012, 09:54
Chodzi o coś takiego jak u mnie na AI?
http://www.arkhaminfo.com/forum/viewtopic.php?f=45&t=97
Dokładnie

Pampa
18-05-2012, 20:02
Będzie w końcu możliwość zmiany na dawny wystrój? Nie lubię tych klimatów.

Amrod
18-05-2012, 20:57
Prawdopodobnie nie. Musielismy przejść na nowy ze względu na trudności dostosowania starego do nowych wersji phpBB (znane na forum błędy z ankietami i inne).

Mopek
19-05-2012, 07:16
A ja sie juz nawet przekonałem. Obrazek nowych postów mi pasuje i wiem, że ktoś coś napisał. Nawet ta tonacja mi odpowiada

Baal-Melkart
19-05-2012, 22:58
Prawdopodobnie nie. Musielismy przejść na nowy ze względu na trudności dostosowania starego do nowych wersji phpBB (znane na forum błędy z ankietami i inne).

A jakieś "skórki" czy coś w ten deseń będzie? Nowy wygląd jest dla mnie nie do zniesienia. Kiedyś zdaje się była możliwość wyboru między stylami. Jeśli się nie da, bądź będzie to inwestycja z jakiegoś punktu widzenia nieopłacalna, to trudno. Zniosę to :x

Asuryan
20-05-2012, 14:10
W końcu są nieprzeczytane posty, długo na to czekałem. Jeszcze tylko możliwość przestawienia skórki na subblack i będę wniebowzięty :D

Majkello
20-05-2012, 22:07
Z mojej strony bardzo mi się podoba nowy wygląd lecz, zauważyłem pewną drobnostkę która strasznie przeszkadza w szczególności dla tych co lubią sobie pooglądać przebieg wojen na mapach z kampanii online. A mianowicie ucina tam ( przynajmniej w moim przypadku ) sporą część wschodniej części mapy, lecz po otworzeniu jej na nowej karcie wszystko jest cacy. Czy taka sytuacja jest tylko u mnie i czy byłaby możliwość naprawy tego błędu ?

Przykład tematu z mapą by nie było trzeba szukać :
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=395&t=9552

Obi Wan
21-05-2012, 08:25
U mnie jest ok,mapa ladnie przycieta. Chyba masz cos nie tak w ustawieniach.

Riko
21-05-2012, 08:52
Witam,
Mape ucina poniewaz nie jest jeszcze zainstalowany dodatek skalujacy obraz do normalnych rozmiarow. To nie jest wina wygladu, wkrotce zostanie wydana wersja 2.1 z poprawkami.

Mopek
24-05-2012, 14:11
Bardzo mi brakuje kliknięcia w banner i powrotu do strony głównej.
Czy jest to duży problem to zorganizować?

Aquila
24-05-2012, 19:35
A jakieś "skórki" czy coś w ten deseń będzie? Nowy wygląd jest dla mnie nie do zniesienia. Kiedyś zdaje się była możliwość wyboru między stylami. Jeśli się nie da, bądź będzie to inwestycja z jakiegoś punktu widzenia nieopłacalna, to trudno. Zniosę to

Podbijam, to dla mnie ważne, ten wygląd mi nie podchodzi, nie mogę się przyzwyczaić. Miło byłoby gdybyście to ogarnęli ;)

Asuryan
24-05-2012, 19:54
W opcji nieprzeczytanych postów brakuje na każdym nieprzeczytanym poście informacji "post nieprzeczytany".

25-05-2012, 20:35
Bardzo mi brakuje kliknięcia w banner i powrotu do strony głównej.
Czy jest to duży problem to zorganizować?

Mi też :)
Z mojego doświadczenia to nie jest raczej duży problem. Potrzeba tylko czasu i cierpliwości :mrgreen:

Ronin
26-05-2012, 13:15
Zauważyłem po pewnym czasie że główny banner mi się nie mieści na stronie i przycina lewą cześć czy ktoś zauważył podobny problem?

Joopiter
27-05-2012, 14:03
Tak, mam to samo. Chodzi o rozdzielczosc jaka masz na kompie lub o wymiary okna przegladarki. Jesli sa za male, obrazek sie nie miesci i ucina go z lewej strony.

kirlan
28-05-2012, 10:06
Bardzo mi brakuje kliknięcia w banner i powrotu do strony głównej.
Czy jest to duży problem to zorganizować?

Mi też :)
Z mojego doświadczenia to nie jest raczej duży problem. Potrzeba tylko czasu i cierpliwości :mrgreen:
nie wiem jak w PHP (ale pewnie prawie identycznie, albo jeszcze prościej - zależy jak struktura kodu) ale np w czystym html-u to jest max 100 znaków do napisania . Powiedzmy 5 minut w tym 4 na kawę.

Oczywiście same się nie napiszą, musi to zrobić ktoś, kto nie tylko zna język ale i konkretną strukturę strony - żeby pół dnia nie szukał i przy okazji nie namotał.
=================
Tak! Wielkość ekranu poniżej 1024 x 768 powoduje lekkie posypanie układu.
Tak na prawdę to oprócz zmiany ustawień monitora działa np "suwak powiększenia" w Operze 8-)
bardzo lubię tę funkcjonalność Opery - nie tylko na tej stronie się przydaje, nie pamiętam czy w innych przeglądarkach jest coś podobnego ...zaraz .. .. . na pewno w ognistym lisie jest w menu "widok" ... w chromie też jest ...

Riko
28-05-2012, 10:10
Jak pisałem wcześniej, wszystko zostało poprawione w wersji 2.1, proszę więc o cierpliwość, dopracowuje inne elementy wyglądu, stąd premiera się opóźnia.

kirlan
28-05-2012, 10:25
Jedno mnie wku%$#! bezgranicznie : jak wciskam MOJE POSTY - to chcę MOJE zobaczyć - POSTY a nie wątki w których zabrałem głos - a przynajmniej chcę mieć linki do obu tych miejsc (ostatni post w wątku w którym zabrałem głos) i MÓJ post .

Przez to odwołanie się do własnego posta - wskazanie go jako rozwiązania, albo chociaż skopiowanie / zacytowanie trwa wieczność.
==============
Ale ogólnie i tak jest fajnie, nawet bardzo fajnie. Już do nowych kolorków przywykłem.

voitek
28-05-2012, 10:29
Lol, klikasz na swój profil i w moich postach są normalnie posty

Riko
31-05-2012, 23:15
Dodany został czat.

lofdi
11-06-2012, 20:34
Moznaby poprawic krawedzie tekstury, aby sprawiala wrazenie "seamless". Poza tym moze byc:)

Riko
04-07-2012, 20:53
Zaktualizowałem forum do wersji 3.0. Kosmetyczne zmiany będą wprowadzane z czasem, starałem sie wyeliminować błędy, które zgłaszaliście i nie zgłaszaliście, a więc.
Witaj RZYMIE! ;)

kuroi
04-07-2012, 21:00
Ikonki tematów/działów mówiące o tym, czy są nowe posty nie wyglądają zbyt fajnie. Jakiś symbol byłby lepszy niż ta gęba. ;)

voitek
04-07-2012, 21:03
Mówiłem, Riko? :D

Riko
04-07-2012, 21:04
Wzorowałem się na tym starym od Fraqa, kwestia do naprawy, jak Voitek porobi fajne.

Rostel123
04-07-2012, 21:06
Mi się podoba ; }

Riko
04-07-2012, 21:09
To przejsciowe zmiany, pracuje nad nowymi. Jak napisalem wyzej zmiany kosmetyczne beda wprowadzane na bieżąco.

kuroi
04-07-2012, 21:10
A jest szansa na opcję zwijania niechcianych działów? Na większości for jest takie coś, przydałoby się też i tutaj. :)

Riko
04-07-2012, 22:09
Pozmieniałem ikonki. Mam nadzieje, ze jest lepiej i latwiej. Jezeli jest nowa wiadomosc to przy obrazku jest koperta.

Pampa
05-07-2012, 07:11
No ten klimat forum jak dla mnie dużo lepszy :D

Riko
05-07-2012, 09:40
Do theme została dodana LEGENDA, jeżeli jesteście na stronie głównej forum to widzicie legende forum, jezeli jestescie na pod-forum to zobaczycie legende tamtych ikonek.

Grogmir
05-07-2012, 14:41
Nowy wygląd forum - duży, duży plus! Gratulacje! ;) Teraz czekamy na główną i portal odrodzi się niczym feniks z popiołów. ;)

Mopek
05-07-2012, 21:05
Również bardziej mi się widzi. Mmmmrrrrr

McAbra
07-07-2012, 09:29
Nie no, super! Jako fan Rzymu nowwy wygląd bardzo mi się podoba. Jeszcze gdyby tylko rangi jakieś fajne obmyślić...

Pampa
07-07-2012, 10:36
Powinno się wrócić do starych tradycji z miles i nobilis ;)

Scooter
07-07-2012, 13:36
Ładne choć moim zdaniem o jakieś pół roku za wcześnie , trzeba było poczekać ze zmianą na Rzym do końca roku , w tym roku rządzi jeszcze Shogun2 :idea:

Riko
07-07-2012, 18:13
Witam Was bardzo serdecznie,
Mi przypadł zaszczyt poinformowania Was o tym, że jutro w godzinach wieczornych(08.07) planujemy nie byle jaką premierę, bo otwarcia naszego portalu TotalWar.org.pl.
Zapraszamy Was bardzo serdecznie, bo wierzymy, że warto było czekać! :)
Nie chcę więcej nic zdradzać, ale jako przedsmak tego wyjątkowego zwłaszcza dla nas wydarzenia, dodaje pod tą wiadomością, nowe, odświeżone logo portalu.
P.S. Zastrzegamy jednak, że prace nad uzupełnianiem treści i naprawianiem błędów ciągle trwają.
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/314090_498787636814996_1900843201_n.jpg

Maximus XI
07-07-2012, 19:09
Odświeżona wersja loga naprawdę dobra. :)

Mopek
07-07-2012, 22:44
Wszystko super ale nadal mnie boli brak linku w banerze do strony głównej forum...

Riko
08-07-2012, 19:01
Wybaczcie postaram się to jakoś naprawić, na razie pochłonęły mnie pracę nad portalem.
Ale mam informacje odnośnie premiery otwarcia.
http://www.facebook.com/permalink.php?s ... 9071500853 (http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=499350803425346&id=451929071500853)

Rostel123
08-07-2012, 20:13
Zajebis** stronka : )

nazgool
08-07-2012, 20:16
Super stronka :-), aż miło się na to patrzy. I w końcu na forum wchodzi jak powinno :-)

Marat
08-07-2012, 20:23
Fajny klimat nowej stronki. Ja osobiście jako tradycjonalista wolałem tą najstarszą ( choć jej wygląd był archaiczny, a nowa idzie z duchem czasu ). Brawo dla Riko, bo mało dziś osób którym chce się coś zrobić dla tego portalu.

Amrod
08-07-2012, 21:04
Nowa strona została stworzona kilka miesięcy temu i ciągle uzupełniana o treści jednak zawsze brakowało nam osoby technicznej, która pozwoliłaby nam ją dostosować i opublikować. Bez Riko strona nie byłaby opublikowana pewnie przez kolejne pół roku. Mam nadzieję, że ten przykład zachęci użytkowników do współtworzenia tego portalu.

KLAssurbanipal
08-07-2012, 21:29
Wygląd serwisu nie za bardzo pasuje wg mnie, a konkretnie rysunki w tle. Jest dość nierównomiernie - 2 postaci z ETW, długi motyw z STW2 i aż 2 duże motywy z MTW2. Gdzie jest NTW i RTW, a przede wszystkim zapowiadany RTW2? Wszystko OK, ale jednak powinniście zmienić obrazki w tle, żeby było bardziej równomiernie i dodać NTW i najważniejsze RTW2. :P

Amrod
08-07-2012, 22:05
A klikałeś na poszczególne działy/gry? Każda gra ma swój własny obrazek.

KLAssurbanipal
08-07-2012, 22:41
A klikałeś na poszczególne działy/gry? Każda gra ma swój własny obrazek.

Tak, ale chodzi mi o główną stronę, która powinna zawierać motywy z każdej gry (bo jest nierównomiernie, przez co mam wrażenie chaosu), albo wyszczególniony RTW2, którego całkiem brak.
Mam też wątpliwości przy obrazku w ETW czy to aby z tej gry. Widziałem mnóstwo grafik a tą po raz pierwszy. ;)

Amrod
08-07-2012, 22:44
Strona została stworzona kilka mieisęcy temu, nikomu się nie śniło o Rome II ;)

KLAssurbanipal
08-07-2012, 22:55
Strona została stworzona kilka mieisęcy temu, nikomu się nie śniło o Rome II ;)

Tak, ale kilka miesięcy temu i wypuszczona dziś jak już wiadomo o RTW2? Trzeba być na bieżąco i aktualizować takie rzeczy. ;)
Brakuje też NTW a wtedy był :P

Pampa
09-07-2012, 06:32
Nie ma się co czepiać, stronka jest naprawdę fajna ;)

KLAssurbanipal
09-07-2012, 08:25
Fajna przecież pisałem. Ja piszę jedynie o grafice, gdzie wystarczy na główną zmienić rysunki i usunąć jeden z medka 2 a dać w jego miejsce RTW np. w rogu zamiast tego rycerza umieścić Cezara z tapetki i na dole, zamiast Brytola dać Napoleona. To niedużo, a będzie równomiernie i RTW2 na głównej stronie. :)
Poprzednia strona, która technicznie była słaba zawierała wszystkie elementy. :)

Herod
09-07-2012, 08:38
Jest dobrze jak jest, nie ma co tego ruszać. :P

Jarl
09-07-2012, 11:38
Mnie też średnio się podoba to domyślne tło (za dużo naciapane wszystkiego tak bez ładu i składu), ale to akurat najmniejsze zmartwienie. Jest jeszcze trochę do roboty, głównie kosmetyka. Najważniejsze, że większość starego contentu została przywrócona i uszeregowana.

KLAssurbanipal
09-07-2012, 12:03
Ja tak uważam ze technicznie strona jest bardzo dobra, bez zarzutu, ale właśnie układ graficzny bardzo chaotyczny i nierónomierny.

Salvo
09-07-2012, 17:24
A ja nie.

Riko
09-07-2012, 19:58
Uff ciężki dzisiaj dzien byl, oto dodane dzialy do portalu:
Shogun:
Słownik
Opinie
Galeria
Viking Invasion:
Galeria zdjęć
Tło historyczne
Medieval i Medieval 2:
Tło historyczne
Recenzja
Galeria zdjęć
Rome:
Poradnik Moddera
Prowincje
Porady=> Dyplomacja
Porady=> Prowadzenie Wojen
Porady=> Kampania rzymska
Tło historyczne
Empire:
Wywiady
O grze
Kingdoms:
Recenzja
Tło historyczne
Tipsy
Alexander:
Tło historyczne
Barbarian:
Tło historyczne
Portal:
Do działu „Pomoc” dodano pomoc do gry Rome: Total War
Zmiany zostały zapisane w changelogu: http://totalwar.org.pl/?page_id=12698

Scooter
10-07-2012, 08:01
Riko ,, nie wiem skąd Cię tu przywiało , ale kawał dobrej roboty tu robisz , brakowało takiej osoby (nikomu nie ubliżając) graty stary , tak trzymaj ;)

Grogmir
10-07-2012, 08:30
Brakowało, brakowało. :) Świetna robota!

pretor
11-07-2012, 15:55
...dzieki za maila :) dawno mnie tu nie było, az.....1/5 roku :( Ten nowy wyglad jest super - czysto i przejrzysto ! Dobra robota :)

pzdr.

Salvo
11-07-2012, 16:48
Brawo!

Riko
14-07-2012, 14:37
Witajcie, oto kolejne zmiany, które wprowadziłem na portalu.

Portal & Forum:
Dział download – prace ciągle trwają więc dział jest chwilowo zamknięty, osoby, które mogą pomóc w jego rozwoju bardzo proszę o kontakt ze mną za pomocą PW na forum. ucp.php?i=pm&mode=compose&u=3218 (http://forum.totalwar.org.pl/ucp.php?i=pm&mode=compose&u=3218)
Zmiana nazwy każdej gry w danej grze na „Wiadomości”
Rome 2:
Reorganizacja galerii, dodano kategorię „Arty”.
Rome:
Wideo
Świat modyfikacji
Download
Rome – Barbarian:
Wideo
Świat modyfikacji
Download
Rome – Alexander:
Wideo
Rome Total War Realism
Świat modyfikacji
Napoleon:
Galeria zdjęć
Wideo
Świat modyfikacji
Empire:
Galeria zdjęć
Wideo
Świat modyfikacji
Shogun 2:
O grze
Wideo
Galeria zdjęć
Usunięto dział „Wymagania” i połączono go z działem „O grze”
Świat modyfikacji – aktualizacja
Medieval:
Świat modyfikacji
Download
Medieval 2:
Świat modyfikacji
Wideo
Download
Medieval 2: Kingdoms
Wideo
Galeria zdjęć

Riko
18-07-2012, 01:03
Poprawiłem emotikony, teraz nie mają już fragmentów białego tła. :)

voitek
18-07-2012, 01:54
FAIL! :P

nawet w emotka w twoim poście ma białe tło

Riko
18-07-2012, 12:30
Ciekawe gdzie :P Czyścimy ciasteczka to będą nowe. :)
[ukryj:3fbnctsd][attachment=0:3fbnctsd]emota.jpg[/attachment:3fbnctsd][/ukryj:3fbnctsd]

Riko
18-07-2012, 13:28
Od teraz zdjęcia większe niż 640x480 będą automatycznie skalowane aby mieściły się w oknie wypowiedzi, po kliknięciu w nie otwierane będzie nowe okno z wielkim obrazem. :)

voitek
18-07-2012, 13:30
Bardzo dobrze, o to mi właśnie chodziło

Riko
22-07-2012, 18:19
Witam Was serdecznie, oto kolejne zmiany techniczne wprowadzone na portalu i forum:
Portal:
-Uruchomiliśmy nasze konto w serwisie Twitter: www.twitter.com/totalwarorgpl (http://www.twitter.com/totalwarorgpl)
-Działa już wersja mobilna portalu, a więc możecie przez swoje telefony przeglądać niusy.
Forum:
-Gdy użytkownik otrzyma ostrzeżenie, to pojawi się ono w oknie rozmowy, przy jego profilu.

GRUHA
09-08-2012, 13:05
chciałbym zauważyć iż nie ma obrazkow tylko ikona ze powinien byc http://totalwar.org.pl/?page_id=1831 oczywiscie w innych czesciach takze nie ma

Riko
03-09-2012, 14:12
Dzięki za zgłoszenie. Obrazki będą uzupełnione, tylko czekam na ruch Jarla, bo teraz on odpowiada za ich modernizacje.
EDIT:
+Rangi zostały dodane.
+Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji, czyli 3.0.11, to samo z dodatkami jak Shoutbox czy Download.
+Na głównej stronie po prawej, pod znaczkiem "Forum" dodano Szybkie logowanie, czyli możecie się zalogować na forum z portalu i zostać tam przekierowanym jako już zalogowana osoba, proste a praktyczne. Wystarczy jedynie rozwinąć widget.

Riko
09-09-2012, 12:28
Dodałem bardzo ważną informację związaną z niusami. Zauważyłem, że niektórym uda się znaleźć jakieś wieści przed nami, bardzo proszę takie osoby o kontakt z nami w celu umieszczenia niusa na naszym portalu. Dla przypomnienia umieściłem informację w dziale Rome 2, bo tam najczęściej trafiają nowe wiadomości z gry.

http://i.imgur.com/Ey2Sq.jpg

Riko
25-09-2012, 01:23
Dodano nowy czat, aby wyłączyć dźwięki możecie skorzystać ze swojego panelu lub wyłączyć je bezprośrednio z czatu. Wierzę, że to zmiana na lepsze.
Problem z brakiem nazw do legend ikon jest mi znany i zostanie naprawiony. :)

Amrod
19-11-2012, 17:12
Dodano pole profilu dotyczące przynależności klanowej użytkownika (członkostwa w grupie graczy multiplayer). Dostępne w ustawieniach Profilu w Moje konto.

Riko
19-12-2012, 11:51
Mam nadzieję, że teraz na portalu i forum czuć trochę świętami :P

McAbra
19-12-2012, 12:26
I to jak! Nic tak nie oddaje ducha świąt jak Rzymianin w mikołajowej czapie :)

Amrod
19-12-2012, 13:45
Mi się wydaje, że ten Mikołaj-Rzymianin to już po Sylwestrze jest. Albo przed :P

Ensis
30-05-2013, 08:19
-Powrót do poprzedniego stanu "Pomoc techniczna": viewforum.php?f=287 (http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=287)
-Ujednolicenie nazw pomocy technicznych w działach o grach z serii.

adriankowaty
06-06-2013, 04:11
Kiedyś tematy w działach były porządkowane od najnowszego do najstarszego, teraz jest odwrotnie. Moglibyście rozważyć przywrócenie starego systemu, bo był o wiele wygodniejszy niż ten teraz?

voitek
06-06-2013, 04:24
Przecież są w porządku, sam przestawiłeś sobie forum, pod tematami w dziale masz opcje konfiguracji menu.

Jak zwykle niezwykły bystrzak z ciebie.

adriankowaty
06-06-2013, 05:01
W ich rozłożeniu nic nie zmieniałem, aczkolwiek dzięki za informacje. Mogło się jednak obejść bez tego komentarza.

Ensis
06-01-2014, 08:45
Nowe odnośniki do modyfikacji w działach o grach z serii. Mam nadzieję że to ułatwi trochę poruszanie się po forum oraz rozreklamuje modyfikacje.
http://i1064.photobucket.com/albums/u365/Ensis1410/Beznbsptytu1420u_zpsf7b762cf.jpg
Teraz jeszcze tylko ikonkę trzeba zmienić i gotowe. ;)
Przy okazji ujednoliciłem nazewnictwo w "Wszystko o modyfikacjach".

Wald
16-02-2014, 14:48
W ostatni dniach powstała nowa grupa osób funkcyjnych. Są to "moderatorzy lokalni" którzy zajmują się specjalnie dla nich wydzielonymi działami na forum od modów po inne gry które mają swoje miejsce na stronie. Aktualna lista nowych funkcyjnych jest na dole forum w legendzie grup.

Nezahualcoyotl
30-01-2016, 20:09
Tak sobie spoglądam na Tawernę i myślę że przydałoby się tam trochę uporządkować topici według jakichś generalnych norm,np:muzycznych,sportowych,filmowych,motoryzacy jnych,hobbistycznych,etc...Bo trza powiedzieć że bałagan tam panuje i to dość spory ;)

Asuryan
30-01-2016, 20:19
Czyli stworzyć podfora w Tawernie typu "Muzyka", "Sport", "Hobby", etc?

Nezahualcoyotl
30-01-2016, 20:25
Myślę że to nie jest zły pomysł;)

Samick
30-01-2016, 20:42
1) Nie wiem co to ma wspólnego ze zmianami systemowymi. Wyjaśnisz?
2) Jakby rzeczywiście przybywało tam 100 postów i 1 temat dziennie...

Asuryan
31-01-2016, 02:49
Uporządkowałem nieco Tawernę. Proszę pamiętać o umieszczaniu nowych tematów w odpowiednich poddziałach (jeśli dany temat nie pasuje do żadnego z nich, to o zakładanie go w dziale głównym). Ewentualne komentarze do mojej pracy przyjmuję na PW.

Nezahualcoyotl
31-01-2016, 11:10
No Tawerna ma teraz wystrój jak nie po libacji.Wszystko (no prawie) ładnie i zgrabnie poukładane oraz rozlokowane.Good job :ok:

Il Duce
31-01-2016, 14:31
Także popieram,wszystko jest teraz znacznie bardziej przejrzyste :)

Sara Temer
01-04-2016, 15:42
W imieniu portalu TotalWar.ORG.PL mam zaszczyt ogłosić, że specjalny zespół złożony z osób funkcyjnych naszego forum rozpoczął prace nad nowym wyglądem strony głównej. Projekt ten jest w wysokim stopniu zaawansowania, więc w najbliższych dniach spodziewajcie się nowych informacji odnośnie postępów. Nie zapomnijcie również o przedstawieniu waszych sugestii i obdarzeniu przedsięwzięcia komentarzem!

http://i.imgur.com/Pq7BcZt.png


http://i.imgur.com/9RMZOLq.png

http://i.imgur.com/8INmDrE.png

http://i.imgur.com/kbzatqy.png

http://i.imgur.com/rFWhOvO.png

Xeir
22-04-2016, 16:08
Naprawdę ciekawy mix wam wyszedł, połowa loyoutu(Chyba tak to się nazywało) jest zrobiona w stylu nawiązującym do starszych stron. Jak teamSpeak oraz te paski po kliknięciu w zakładkę jak "Spotkania Multiplayer" czy tam "kontakt/logowanie"
A połowa jest zrobiona w nowym stylu, jak ikony z zaprzyjaźnionymi youtuberami.

Choć może nasunąć się pytanie czy nie jest za mało nowo modnego stylu.

Co do opinii skoro już zacząłem pisać ten post, osobiście był bym żebyście pobawili się jeszcze trochę z jasnością oraz nasyceniem kolorów jak w bocznym pasku "Wieści ze starego świata" i te poniżej.
Dla przykładu, "Historia" oraz "wieśc"i zrobione sa w bardzo ladny sposób, przez co są pierwszymi z rzeczy na które zwróciłem uwagę patrząc "tam"
Trochę dalej w moich osobistych preferencjach są "wymagania", które też dość przyzwoicie kontrastują z resztą.

Nie przypadły mi do gustu "zapowiedzi" których obrazek jest zrobiony trochę w innym stylu, jest trochę ciemnawy przez co osłabia ogólny efekt wizualny reszty. Z braku laku "rasy starego świata" mogły by być. Jednak można by wypróbować tam trochę inny obrazek dla testu.

Jestem też ciekawy czy linki do waszych youtuberów będą przekierowywały na nich profile, czy może w ich top filmiki dzięki czemu zwiększycie szanse na pozyskanie przez nich nowych subów.

Reszty nie oceniam bo to już naprawdę zależy od osobistego gustu osób które to będą oglądać.

Sara Temer
28-04-2016, 07:45
Dzięki za opinię :) Co do grafik ikonek itd. to prawdopodobnie jeszcze będą poprawiane, przyznam, że robiąc je skupiałem się głównie na samym układzie strony, zaś do grafik przywiązywałem trochę mniej uwagi, przez co niektóre odstają od reszty.
Linki do youtuberów będą przenosić na ich profil, już w gestii youtuberów jest by po wejściu kanału pojawiał się film najlepszy/promujący ;)

sadam86
22-07-2016, 15:43
I jak tam postępy prac nad nową stroną, bo ostatnio coś zastój w temacie?

sadam86
13-08-2016, 20:17
Widzę, że nikt nie raczył mi odpowiedzieć, a pamiętam te szumne hasła "Nowa strona na premierę WH", "jak nie będzie nowej strony to odejdę, za granicą mają lepsze fora i w ogóle, i tam będę się udzielał". A jak widać strony brak, osoby krzyczące o odchodzeniu dalej piastują funkcję, zakrawa to co najmniej na niekonsekwencję lub hipokryzję.

Nezahualcoyotl
13-08-2016, 20:36
Gdyż władzy raz nabytej ciężko jest się zrzec w imię wyższych ideałów,własnej słowności a przede wszystkim zdegradowania się do roli szeregowego usera :devil:

http://i65.tinypic.com/2dr74tv.jpg

Samick
13-08-2016, 21:58
A teraz weźcie się do roboty!

sadam86
14-08-2016, 09:49
A teraz weźcie się do roboty!

Drogi Samicku całe szczęście ja już nie muszę, nie muszę tworzyć dżilairda PW czy postów, żeby łaskawie ktoś coś raczył zrobić, choć w sumie i tak chyba nikt ich nie czytał, teraz po prostu sobie użyszkodnikuję i czekam na efekty, bo na to że ktoś odpowie na posty z moimi zapytaniami też nie liczę :P

A żeby off topu nie było to po powrocie Jarla spodziewałem się tych efektów, a widzę wyszło jak zwykle i nowa strona gdzieś utknęła w przepastnych czeluściach netu :D

Samick
14-08-2016, 09:56
Drogi Sadamie, wiem to. Teraz pomyśl co by się działo gdybym od czasu do czasu nie dopingował załogi słowami z mojego poprzedniego posta. :)

Znaczy, nic by się nie działo. Może tylko Kujon by suchara rzucił, ale i on się obija... A Arroyo zaspamowałby chat obrazkami i filmikami... Wolę nie myśleć jakby to wyglądało...

Riko
14-08-2016, 12:25
Może tutaj nie informowałem, ale w czwartek wróciłem i zabrałem się za dokończenie prac nad szablonem, którego zostawiłem dwa lata temu. Przed chwilą włączyłem domyślnie wersję drugą szablonu aby domyślnie była ustawiona. Nowa wersja domyka wiele błędów w stylu z wersji pierwszej. Prace będę kontynuował we wtorek, a potem zabiorę się za portal. Mam nadzieję, że się spodoba. Druga wersja stylu sporo spraw rozwiązuje, a dalsze prace będą kontynuowane.

Można sobie porównać jn.

Dla porównania zmiany:
http://forum.totalwar.org.pl/forum.php?styleid=3 stara
http://forum.totalwar.org.pl/forum.php?styleid=4 nowa

Odświeżcie sobie kilka razy F5 po wejściu w nową, aby ikonki wczytał nowe.

Polemajos
04-08-2017, 22:25
Koniec. Koniec Redakcji i Szachistów. Za jakiś czas powitacie służbę od mediów orga i ludzi od multiplayer. Te dwa słówka będą miały znaleźć się na banerkach funkcyjnych pełniących do tej pory rolę redaktorów i szachistów.

Uprzedzam Samicka, wzięliśmy się do roboty i to nie wszystko na co nas stać...

Uprzedzam sadama vel NiemiłosiernegoSamarytanina, to samo co powyżej.


Jak już tyle ludzi się tu patrzy, to napiszę, że portal przeżywa zmiany za kurtynami.

Moja lista zmian miała 16 podpunktów.


Long live org

Asuryan
05-08-2017, 02:32
Pożyjemy, zobaczymy. Na razie to tylko zmiana jednych słówek na drugie :mrgreen:

Samick
05-08-2017, 07:58
Jak powiedział przedmówca: zmiana nazwy to żadna zmiana. Likwidacja starych nazw niekoniecznie podoba mi się, ale to Wasza piaskownica, róbcie co chcecie.

NiemiłosiernySamarytanin
05-08-2017, 09:51
Jak mówi stare porzekadło Nie wywołuj wilka z lasu bo przyjdzie i Cię zje, ale skoro już wywołaliście, no cóż :devil:
Na wstępie, dobry ruch, rzućmy szokującą!! zmianę, może temat odwróci uwagę od żałosnej zniżki na WH2, choć nie sądzę xD
No i zmiana nazwy funkcji, a tak to majstersztyk, teraz będzie można powiedzieć "To nie my, to ONI, to Szachiści przez dwa lata nie zrobili turnieju, który by przyciągnął więcej niż 20 osób, MY ludzie od multi teraz pokażemy", choć patrząc jakie tłumy walą na turniej "przetarciowy" przed MP na WH jak i na sam turniej oraz na liczbę Szachistów to chyba każdemu uczestnikowi przydzielicie opiekuna na "własność", a nie mój błąd, połowa składu turnieju to sami organizatorzy, oni nie potrzebują opieki, więc na jednego uczestnika przypadnie dwóch!! opiekunów, chyba nikt tak ludzi nie rozpieszcza jak ORG.
I zmiana Redakcji na Służbę od Mediów ORG-a, a elementarze zakupione? Ahh i te profesjonalne filmiki o wyjeździe na event, relacja Q&A, gdzie autor stęka jakby walczył z zatwardzeniem, jak tak ma wyglądać profesjonalizm i długie życie orga, to chyba wskazuje to już na terminalne stadium raka i ja podziękuję za oglądanie tej męczarni i oczekiwanie na ostatni oddech.
Odnosząc się też do słów dwóch przedmówców, ja nie czekam na efekty, bo ich nie będzie albo będą tak odwleczone w czasie, że org będzie setki lat za murzynami (teraz jest tylko dziesiątki, ale dystans się zwiększa), a zagraniczni YTberzy ze swoimi materiałami prześcigną Was o kilkaset długość (terminologia z wyścigów konnych, niech Lew się ucieszy).

Presidente
05-08-2017, 10:09
Zamieńcie jeszcze nazwę "Moderatorzy" na "Służby od Pałowania". Przez duże P - to jest ważne

Ituriel32
05-08-2017, 10:18
Dajcie Polejowi chociaż szanse.

Andrij Marszałek
05-08-2017, 11:00
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?15271-Zapisy - no jak nie 20 jak ponad 20.



:D

Pampa
05-08-2017, 12:05
Dajcie MO (moderator ogólny) :D

Ituriel32
05-08-2017, 12:17
To nie lepiej od razu ZOMO?

Zorganizowany Oddział Moderatorów Ogólnych?

Tak na prawdy zmiana nazwy nic nie zmienia. Liczy się tylko wykonana praca.

Pyrrus89
05-08-2017, 13:53
Moim zdaniem problem leży w innym miejscu, mianowicie czasy kiedy fora tematyczne miały swój najlepszy okres już dawno i bezpowrotnie minęły. Świetnie to dostrzegam będąc już od 10 lat na największym forum historycznym w naszym kraju. Pozostały jeszcze niedobitki wysłużonych wiekiem dinozaurów, co jakiś czas pojawi się jakiś młody gniewny, ale to tylko kwestia kilku lat, jak ostatni użytkownik wyłączy światło. Portal TW ratuje przed zapomnieniem scena multi i takie projekty jak WKA. Młodzi ludzie w większości nie odczuwają potrzeby tutaj zaglądać i to się raczej nie zmieni na lepsze. "Zniżka" od muve też pokazuje, że mają nas w głębokim poważaniu i ten serwis powinien się wstydzić coś takiego zaoferować.

Polemajos
05-08-2017, 13:55
A kim ja jestem?

Cierpliwości.

Samick
05-08-2017, 22:29
Moim zdaniem problem leży w innym miejscu, mianowicie czasy kiedy fora tematyczne miały swój najlepszy okres już dawno i bezpowrotnie minęły. Świetnie to dostrzegam będąc już od 10 lat na największym forum historycznym w naszym kraju. Pozostały jeszcze niedobitki wysłużonych wiekiem dinozaurów, co jakiś czas pojawi się jakiś młody gniewny, ale to tylko kwestia kilku lat, jak ostatni użytkownik wyłączy światło. Portal TW ratuje przed zapomnieniem scena multi i takie projekty jak WKA. Młodzi ludzie w większości nie odczuwają potrzeby tutaj zaglądać i to się raczej nie zmieni na lepsze. "Zniżka" od muve też pokazuje, że mają nas w głębokim poważaniu i ten serwis powinien się wstydzić coś takiego zaoferować.

W telegraficznym skrócie:
1mo. Kiedyś załogę stanowili niemal wyłącznie członkowie klanów i scena multi kwitła.
2do. Potem coś się posypało (nie wnikałem co, przyjąłem z góry to co spotkało scenę Csx).
3tio. W rezultacie multi niemalże umarł (i to tak, że turniej był raz na dwa lata), a załoga zmieniła skład i pochodzenie.

Jeśli faktycznie to multi teraz utrzymuje orga to oznacza zgon, co nakreślił Sadam.

Fakt, fora tematyczne są w odwrocie. Wynika to z trendu odchodzącego od for, a już szczególnie for specjalistycznych. Teraz fora wielotematyczne mają rację bytu, coś co wymierało na rzecz for specjalistycznych, gdy fora wchodziły do gry. Kolejna sprawa to rozpowszechnienie się języka Szekspira, co przekonało wydawców i twórców, że tworzenie scen nie musi polegać na kontaktach z ilomaś tam serwisami, skoro mogą tworzyć społeczności znacznie bliżej siebie, bardziej uległe sobie, pod większą kontrolą i mamione wizją nowości nie do obejrzenia gdzie indziej. Jeśli coś wybiło się i przetrwało (np.: http://www.twcenter.net/) to traktowane jest na poważnie, jako zło konieczne.

Dla mnie dalej aktualna jest wizja stworzenia jednego portalu przez fuzję z kilkoma innymi, przez co dorobienia się sensownej siły. I jest to droga, którą trzeba obrać, przy jednoczesnym wdrażaniu kolejnych elementów, środków itd.


A kim ja jestem?

Cierpliwości.

Właśnie! Kim jest ten człowiek?

Lord_Legionista
05-08-2017, 23:01
Przykro sie patrzy na komentarze ktore tylko duzo mowia a sami nic nie robia bo tak poprostu jest moze i jestesmy 100 lat lub moze 2000 lat za murzynami . Nakresle jedna wazna sprawe kazdy z nas robi to po prostu z pasji poświecę swoj wolny czas nikt nikogo tu nie trzyma na sile a jednak czesto ludzie tu wpadają wchodzą na forum . Czasy sie juz dawno zmieniły krytykowanie mojej osoby ze nie jestem profesjonalny i nie robi filmow jak zagraniczni YTuberzy wogule mnie nie nie rusza nigdy nie powiedziałem ze bede pro i bede najlepszy w Polsce , Jedno chciałbym powiedzieć ze jako admin chociaz z wieloma sie kluce nie moge sie dogadać lub po prostu ktos jest dla mnie dziwny bardzo szanuje ich prace bo dla mnie Orga tworzą ludzie ktorzy maja wielka pasje a niekiedy z niej nic nie maja oprócz paru komentarzy ktore marudzą . CA nas nie rozpieszcza grami i to jest wielki upadek społeczności to trzeba przyznać . Wracając do zmian kazdego dnia od czasu kiedy poświeciłem sie na bycie czlowiekiem od brudnej roboty czyli utrzymywania forum zdobywania znizek nagrod itd robilem to zawsze z mysla ze moze nastepny rok bedzie lepszy niestety nie moge tego powiedzieć bo nikt nie bedzie sobie ludźmi zawracał gitary ktorzy robia sobie cos na jakies tam stronie bardzo bym chcial pozyskac dla orga partnerow ktorzy pozwola nam zajac sie tylko gra filmami czy pisaniem artykułów lecz jest to mega ciezkie choc staram sie czasami wiszę na telefonie lub na mailu pare godzin to i tak kazdy powie ze cos zle zrobilimy i tak bedzie . Z tego miejsca chcialbym serdecznie zaprosic ludzi ktorzy chca jednak dzialac by napisali co mozna zmieniac w naszym portalu bo największym sensem prowadzenia wszystkiego jest dyskusja . Jesli chodzi o nagrania bardzo chetnie zapraszam ludzi chetnych do nagrywania pomocy przy artykułach czy do grafik . Jesli sa jakies pytania z checia odp na priv
pozdrawiam LL

Asuryan
06-08-2017, 01:57
Ja już swoje dla tego forum zrobiłem. Nawet podziękowania w postaci głupiego medalu zasłużonego administratora za to nie dostałem, które jak dotąd dostawał każdy były admin. Widać wg niektórych nie zasłużyłem, tak więc teraz nawet palcem nie kiwnę - będę tylko patrzył jak inni działają dla dobra forum.

Marat
06-08-2017, 02:52
Ja już swoje dla tego forum zrobiłem. Nawet podziękowania w postaci głupiego medalu zasłużonego administratora za to nie dostałem, które jak dotąd dostawał każdy były admin. Widać wg niektórych nie zasłużyłem, tak więc teraz nawet palcem nie kiwnę - będę tylko patrzył jak inni działają dla dobra forum.

W ogóle to najlepiej juz nic nie pisz:drunk: Bądź silny w swoim postanowieniu, będziemy cię wspierać.
Z chęcią zrzeknę się swojego medalu "zasłużonego" dla Asuryana, niech ma chłopina. SG też bierz, będziesz miał dwie!

Nezahualcoyotl
06-08-2017, 07:53
Wszystkim niezadowolonym z działalności tego Forum polecam założenie nowego i na jego łamach wprowadzenie w życie swoich nowatorskich pomysłów.Kto wie być może konkurencja jest tym czego najbardziej potrzebujemy :devil: ?

Samick
06-08-2017, 09:52
Legion, za słowami Sadama - słownik. Masz te polskie znaki czy nie? Bo taki miszmasz ciężko się czyta.

Przykro mi się robi, gdy pomyślę że jako adminowi nie wypadało robić krytyki, pisać co się chce. Teraz gdy mogę pisać i wyrażać swoje myśli, usiłuje się zatkać mi usta niestrawną papką.

Nawiązując do nic-nie-robienia-tylko-narzekania-oraz-zapraszam-do-współpracy, to po zejściu ze stołka wyłożyłem niemało pracy, by wesprzeć portal. Pokiwano nad tym głowami, powiedziano że to użyjecie, minęło półtora roku jak w mordę strzelił i nic. Jeśli nic się nie zmieniło po dwóch rozmowach i jednej awanturze, to ja nie mam zamiaru marnować czasu, sił i środków, by dostać kolejny raz w mordę. Nota bene Legion, po rozmowie z Tobą, miałeś zająć się tym osobiście. Teraz możesz usiąść, zastanowić się, wyciągnąć wnioski.


@Zając,
Tworzenie kolejnego portalu i rozbijanie społeczności na drobne, to największy idiotyzm jaki może być.

NiemiłosiernySamarytanin
06-08-2017, 10:34
Ja też poświęcałem swój czas i nie narzekam, ale nóż mi się w kieszeni otwiera jak pamiętam te szumne zapowiedzi wynikające z rozmów nim zrezygnowałem, a zrezygnowałem głównie dlatego że już wtedy dało się wyczuć że gówno z tego będzie i mi już nie chciało się użerać lub robić wszystkiego za wszystkich. Bo jak czas pokazał Mackoff długo nie podziałał, Pirx też zrezygnował (nie wiem dlaczego, nie wiem czym go zniechęciliście), a akurat on miał pomysł i nazwijmy to "możliwości" żeby coś fajnego zdziałać.
Odnosząc się do słów Samicka o połączeniu się z innymi forami, tu potrzebny jest właściciel, który to obiecywał że będzie dostępny i będzie się pojawiał na ORGu, ale jakoś go nie widuję, więc wnoszę że znów się wypiął, to wiąże się to również z tym, że Obi ponoć ma znajomości w Muve, więc spokojnie mógłby załatwić czy to lepszą zniżkę, czy jakieś fajne nagrody na turniej, ale musi się pojawić.
Następnie, nie wiem czy załatwienie zniżki wymaga godzin siedzenia na telefonie, chyba że ktoś to lubi, dawniej wymagało to 3-4 maili czyli 15 minut z życia (a i tak najwięcej czasu zajęło ustalenie do kogo konkretnie napisać), muve było nam przychylne, więc nie wiem czym podpadliście skoro teraz załatwienie czegoś to problem.
No i kwestia następna, jak chcecie przyciągnąć ludzi skoro z założenia robicie materiały które nie będą profesjonalne bo nie przejmujecie się krytyką, więc wychodzi że wam nie zależy, a skoro władzy nie zależy to nikt się do was nie przyłączy. Wiadomo nie każdy w danej chwili może jechać na prezentację, ok rozumiem, jedzie ten kto może, zbiera materiał, wywiad można nagrać na telefon czy coś, teraz każdy ma opcję dyktafon, wraca i przekazuje wszystko co zdobył komuś kto zrobi to profesjonalnie, żeby to było dopieszczone, a przynajmniej żeby filmik nie zniechęcał po minucie.

Pampa
06-08-2017, 10:54
O jakim filmiku mówimy, bo nie w temacie jestem. :p

Nikczemnik
06-08-2017, 11:31
https://www.youtube.com/watch?v=DF6V46HHAqk
Proszę.

Presidente
06-08-2017, 12:18
Odnosząc się do słów Samicka o połączeniu się z innymi forami, tu potrzebny jest właściciel, który to obiecywał że będzie dostępny i będzie się pojawiał na ORGu, ale jakoś go nie widuję, więc wnoszę że znów się wypiął, to wiąże się to również z tym, że Obi ponoć ma znajomości w Muve, więc spokojnie mógłby załatwić czy to lepszą zniżkę, czy jakieś fajne nagrody na turniej, ale musi się pojawić.
Obi mówił kiedyś, że chciałby wejść na portal i po przejściu do odpowiedniej zakładki sprawdzić jakie jednostki ma dajmy na to Galia w Rome 1 - przeczytać opis, ogarnąć ich statystyki. Bodajże mówił to na jakimś lajwie z Lordem_Legionistą.
Do tej pory tego nie ma.

Samick
06-08-2017, 12:53
Kujon, poprzedni portal do tego się nie nadawał. Ten przy tym układzie także nie posłuży za encyklopedię o której mówił Obi. Kiedyś mówiłem o stworzeniu osobnej strony na poradniki i tego typu rzeczy. Wtedy utknęło to z przyczyn technicznych. Teraz może wypali.

william/kaszanka
06-08-2017, 12:56
Legion robisz filmiki a nie masz pojęcia o grze, nie oszukujmy się. Na TWW masz zaledwie 29h na steam. Graczem multi również nie byłeś i nie jesteś (nawet w dawnych czasach kiedy byłem w IPL-u nigdy w multi nie grałeś), aczkolwiek zawsze uważałeś się za ambasadora MP, (pamiętam turniej Nations Cup na R2TW do którego wrzuciłeś 3 graczy IPL-u gdzie tylko jeden potrafił grać). I Legion nie zarzucaj komuś, że nic nie robi tylko ocenia bo większość ludzi wypowiadających się tutaj dołożyła cegiełkę (często bardzo dużą cegiełkę) do tego forum. Jeżeli coś robisz to krytyka zawsze będzie i trzeba się z tym liczyć, a nie narzekać że tak nie można. W naszej rozmowie na steam zarzucałeś mi że gracze MP nie zadają pytań, ale szczerze mówiąc nie chce mi się oglądać tych filmików, są nie profesjonalne do bólu (screen na niebiesko zaznaczyłem rzeczy dziwne w tym filmiku) a właściwie tle. Info o licencji, banner społeczności klanowej nachodzi na logo TWW, twarz Grimgora ucięta tak że widać tylko ząb. Nie chce się za bardzo czepiać ale jak to jest wizytówka orga, no to nie wiem. Sam się bawiłem chwilę nagrywaniem i nawet najprostsze w obsłudze OBS studio jest proste jak budowa cepa, spędziłem co prawda na początku dużo czasu nad tym ale po kilku godzinach potrafiłem to.

https://preview.ibb.co/m5BC9v/Legion.png (https://ibb.co/n7vuNF)
pic upload (https://pl.imgbb.com/)

Co do szachistów czy raczej "ludzi od multiplayera", kiedy sam byłem jednym z nich Mackoff obiecał wielkie zmiany (dobrze wiemy jak wszystko się skończyło), podczas organizowania turniejów często było tak że wszystko musiała robić jedna osoba. Kiedy rozpoczynaliśmy pierwsze turnieje typu Arena ciężko było o pomoc, wszystko robiły 2 osoby. W moderacji tematów również było ciężko o wsparcie, nawet w ostatniej lidze Rome 2 w mojej grupie musieliśmy prosić Arroyo o aktualizacje (dalej brak wszystkich wyników pomimo tak dużej liczby szachistów http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?15305-Tabela-Ligi-II), ponieważ opiekun grupy nie zaglądał tam. Dziwicie się, że Pirx odszedł? A komu chce się ciągnąć wszystko w pojedynkę. A pamiętajmy, że nawet teraz mamy 8 "ludzi od MP" z czego maksymalnie dwóch coś robi, nie jest to mój wymysł tylko znam to z doświadczenia, z obecnej sytuacji i z opinii również innych osób.

Kolejna sprawa gdzie się podziały wszystkie turnieje które kiedyś były organizowane. Np nocne granie w TWW, archiwum turniejowe działa (lub właściwie nie działa) tragicznie. Nie jestem pewien ale jestem chyba jednym z najdłużej grających, aktywnych obecnie graczy MP na orgu, i obecnie jest chyba najgorzej (ewentualnie kiedy Markus był szachistą i próbował wszystko w jakimś stopniu ogarniać, tylko że wtedy była nisza związana z brakiem ciekawego tytułu TW). Mamy jedynie dwa polskie klany, a nasze multi zdechło jest za mało turniejów, aby przyciągnąć nowych graczy.

Nezahualcoyotl
06-08-2017, 13:13
Kiedyś mówiłem o stworzeniu osobnej strony na poradniki i tego typu rzeczy. Wtedy utknęło to z przyczyn technicznych. Teraz może wypali.
Moim skromnym zdaniem nie potrzeba tworzyć nowych stron dla poradników,przewodników,etc danych frakcji wszystkich opublikowanych gier z TW.Każdy może własnym nakładem sił dorzucić swoje trzy grosze gdyż wszyscy użytkownicy tego Forum grali przynajmniej w kilka pozycji od CA i mają swój pogląd na rozgrywki poszczególnych gier.Nie ma sensu obciążania funkcyjnych czymś co każdy szeregowy może zrobić ponieważ według mnie oni są od dbania o formę Forum i wyznaczania jego kursu a zwykli forumowicze (w tym moja skromna osoba) od wzbogacania jego treści.



@Zając,
Tworzenie kolejnego portalu i rozbijanie społeczności na drobne, to największy idiotyzm jaki może być.
@Samick moja propozycja o drugim forum to był sarkazm.

Samick
06-08-2017, 13:31
Moim skromnym zdaniem nie potrzeba tworzyć nowych stron dla poradników,przewodników,etc danych frakcji wszystkich opublikowanych gier z TW.Każdy może własnym nakładem sił dorzucić swoje trzy grosze gdyż wszyscy użytkownicy tego Forum grali przynajmniej w kilka pozycji od CA i mają swój pogląd na rozgrywki poszczególnych gier.Nie ma sensu obciążania funkcyjnych czymś co każdy szeregowy może zrobić ponieważ według mnie oni są od dbania o formę Forum i wyznaczania jego kursu a zwykli forumowicze (w tym moja skromna osoba) od wzbogacania jego treści.

Przeczytaj całą wypowiedź i przemyśl co napisałem. Podpowiem: osobna strona, przystosowana przez użycie odpowiedniego szablonu, wdrożenie odpowiedniej konstrukcji, w której nawigacja pomiędzy poszczególnymi nacjami, jednostkami, grami, poradnikami, będzie prosta i przejrzysta. Obecny szablon jest na bank łatwiejszy i fajniejszy w obsłudze, ale nie służy choćby takiemu poradnikowi do R2, co wymagało przeróbek. Spójrz jak to wygląda teraz. użyj wyobraźni, że potencjalnych zakładek masz dziesiątki, jeśli nie setki więcej, o bardziej skomplikowanej strukturze. Ten szablon nie jest do tego.

Co do reszty zgadzam się, może dorzucić. Tak powstał poradnik do Rome 2. Potrzebny był tylko redaktor, który to wszystko zbierze. Tylko redaktor. I tylko chęci by ktoś coś napisał. Tudzież redaktor, któremu chciało się czytać i wybierać co lepsze fragmenty. Szkoda, że taka inicjatywa z S2 czy Attylą z lekka siadły i nie podniosły się (S2 zrozumiem, ale Attyla tuż po wyjściu?). A funkcyjni są nie tylko od utrzymywania porządku, ale także do wspierania swoją wiedzą. Tak było gdy zostałem funkcyjnym - moderator z przydziałem na Medka 2 i Rome 1. Rozumiem, że teraz nie trzeba prezentować żadnej wiedzy żeby zostać moderatorem jakiegoś działu? Wątpię. Animowanie działu było zawsze jednym z obowiązków funkcyjnych. Chociaż nie. W sumie to nawet nie wiem kto się czym zajmuje teraz. Tyle tych zmian było, dzieleń, mnożeń, dodawań, odejmowań.

grandcoss
06-08-2017, 13:40
Koniec. Koniec Redakcji i Szachistów. Za jakiś czas powitacie służbę od mediów orga i ludzi od multiplayer. Te dwa słówka będą miały znaleźć się na banerkach funkcyjnych pełniących do tej pory rolę redaktorów i szachistów.

Uprzedzam Samicka, wzięliśmy się do roboty i to nie wszystko na co nas stać...

Uprzedzam sadama vel NiemiłosiernegoSamarytanina, to samo co powyżej.


Jak już tyle ludzi się tu patrzy, to napiszę, że portal przeżywa zmiany za kurtynami.

Moja lista zmian miała 16 podpunktów.


Long live org

Jak to przeczytałem myślałem, że to jakiś żart bądź podśmiechujka. Czytając kolejne posty wychodzi że to na serio...
Od czasu turnieju 2vs2 na Romku 2 widzę że nic się nie zmieniło, a jak czytam że Pirx zrezygnował to w sumie cieszę się że kolega z klanu wreszcie Was opuścił i wyszedł ... na l......
Nie będę tutaj tak ostrożny w słowach jak Samick, ale mam podobne zdanie org to Wasze bagienko wy się w nim taplajcie.

Jak chcecie budować Polską Scenę Multi na Total Warze, która obecnie leży i że się tak wyrażę kwiczy w desperackich próbach wyrwania się z odmętów szaleństwa?
Organizacja turniejów niedużo pomoże, baza graczy jest mała, ciągle te same nicki. Jak ma tu zostać nowy gracz który przypadkowo zgłosi się do turnieju? Wpadnie na gracza który siedzi w multi TW od długiego czasu dostanie tęgi łomot, koniec, następny? Dojdzie w końcu do tego że ostatnie dinozaury pójdą w piach.

Zresztą moje zdanie jest takie, że bez rozbudowania trybu multi w głównych grach serii TW, nic się w tej materii nie zmieni a Arena niewiele pomoże. Bazę graczy mp może rozbudować tylko CA, bazowanie na singlu skutkuje tym, że nawet jak ktoś przypadkowo wejdzie na multi obecnie i zobaczy że niewiele się tu stało od czasów Rome Total War w kwestii wyboru trybów gry odpuści sobie.

Ale faktycznie nadchodzą ogromne zmiany nazw funkcyjnych. Podczas gdy jest problem korzystać z programu który nie wyświetla napisu "KUP MOJĄ PEŁNĄ WERSJĘ" by wrzucić film na youtube.

Nikczemnik
06-08-2017, 15:37
Jak chcecie budować Polską Scenę Multi na Total Warze, która obecnie leży i że się tak wyrażę kwiczy w desperackich próbach wyrwania się z odmętów szaleństwa?
Organizacja turniejów niedużo pomoże, baza graczy jest mała, ciągle te same nicki. Jak ma tu zostać nowy gracz który przypadkowo zgłosi się do turnieju? Wpadnie na gracza który siedzi w multi TW od długiego czasu dostanie tęgi łomot, koniec, następny? Dojdzie w końcu do tego że ostatnie dinozaury pójdą w piach.


Dlatego mamy podział na ligi.Pojawiło się kilka nowych nicków. Niestety w ostatnim sezonie kilku nowych temat zupełnie olało. Zapisali się, a potem słuch o nich zaginął...

grandcoss
06-08-2017, 17:42
Dlatego mamy podział na ligi.Pojawiło się kilka nowych nicków. Niestety w ostatnim sezonie kilku nowych temat zupełnie olało. Zapisali się, a potem słuch o nich zaginął...

Ligi nie traktuje jako turnieju. No chyba że jako 4 turnieje dla ludzi o różnym poziomie umiejętności.
Inna sprawa jest taka że w lepiej reklamować na zewnątrz "duży" turniej z nagrodami niż ligi z nagrodami w stylu "wygrałeś ligę, otrzymujesz zwycięstwo"

NiemiłosiernySamarytanin
06-08-2017, 18:05
No właśnie Liga to nie turniej, kiedyś proponowałem Cenedze jako admin zorganizowanie turnieju, w którym wzięły by udział wszystkie kraje objęte jej działaniem (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry). Plan był aby użyć Areny (niestety z braku ukazania się gry jak i rezygnacji rozmowy nie nabrały realnego kształtu), ale skoro ta na 90% padła i się z gruzów nie podniesie to nie rozumiem czemu nikt nie stara się zrobić tego w oparciu o WH. Wtedy w grę wchodziły by nagrody w ojro, zrobienie czegoś dużego i pokazanie się na arenie Europy jako może nie wyjadacze odsłony, ale dobrzy organizatorzy, a to zawsze zachęta dla partnerów. Fakt wymagałoby to porządnych filmików, anglojęzycznego subforum na orgu i zaangażowania całej ekipy od multi...
Kolejny uknuty plan, który omawiałem z Samickiem i gdzieś tam się przewijał z okazji prób zrobienia turnieju przy okazji wyjścia WH1 było połączenie tego ze zlotem fanów fantastyki w Polsce, bo ta odsłona serii pasuje idealnie do tego. We współpracy z Cenegą/Muve zrobić turniej na konwencie, jakieś cosplaye, to zawsze szansa na nowych maniaków, którzy zasiądą do serii.
Macie dwie porady za darmo, niech stracę xD

Samick
06-08-2017, 18:24
Ja powiem, że takim fajnym miejscem mogłoby być w najbliższym czasie Targi Hobby, które zazwyczaj są równoległe do Poznań Game Arena. Może nie konwent fantastyki, ale dużo zbieraczy, dużo pasji, dużo fantastyki, dużo komputerów i możliwość zrobienia czegoś sensownego. Tylko czy Cenega jest zainteresowana? Patrząc po tym jak czepili się warszawskiego WGW (z racji odległości, czyli obręb tego samego miasta), to może nie być łatwo wyciągnąć ich do Poznania.

NiemiłosiernySamarytanin
06-08-2017, 18:31
Ale przecież jeden z adminów jest z Wa-wy, to jeszcze lepiej, bo WGW blisko, duże wydarzenie Polcon w tym roku w Lublinie, 120 km Cenega powinna przełknąć i dojechać, pisać do Intela czy innych z branży sprzętowej, skoro YTberowi potrafią dać kompa za 8k, to chyba nie będą stawać ością z użyczeniem na większą imprezę, ale to już trzeba coś zrobić, coś pokazać, żeby mieć kartę przetargową w rozmowach.

I nawiązując jeszcze do Ligi i nowych nicków, fajnie że w mękach powstał poradnik do multi, ale to już bardziej zaawansowany poziom, mi osobiście brakuje najlepiej filmiku pokazującego w ogóle jak odpalić taki tryb w grze, jak znaleźć gracza, parę słów o netykiecie gry, pokazanie na inny filmiku zagrań zakazanych w turniejach, ukazanie samych podstaw i piszę to z perspektywy singla dla którego multi było ciemną magią i gdyby nie MP w R2 nigdy bym się z tym nie zetknął i nadal bym nic nie wiedział.

Polemajos
06-08-2017, 21:14
Moja lista zmian miała 16 podpunktów.

Eh ^^

Turek
19-09-2017, 21:49
Na Facebooku powstała grupa społecznościowa TotaWar.org.pl. Serdecznie zapraszam -> https://www.facebook.com/groups/127209724596422/

Samick
19-09-2017, 21:58
Mająca na celu?

Turek
19-09-2017, 21:59
Aktywizację osób, dla których forum jest przestarzałym miejscem. Uderzamy w nowy segment.

Samick
19-09-2017, 22:04
Tak, tylko fakebook orga już istnieje.

Pamiętajcie... patrzymy. ;>

// Kolega chyba nie rozróżnia grupy społecznościowej od strony :/ - Turek

Dyktator
02-10-2017, 21:05
Jak na moje oko, to jest to jeszcze większy strzał w kolano, niż tamte grupy w profilach, które przy modernizacji kilka lat temu wprowadziliście. Strona na facebooku jest świetna, by docierać z newsami jak najdalej, jednak zakładanie grupy to tylko sposób na odciągnięcie ludzi od forum. Stwarza im się w ten sposób więcej pola do dyskusji, a większość osób nie chce jednak poświęcać tyle czasu, by udzielać się w kilku miejscach. A więc dzielicie uwagę, przez co siłą rzeczy musi to doprowadzić do spadku aktywności na orgu (w jakim stopniu, to już zależy od sukcesu grupy na fb).

Żeby nie było, że hejtuję (choć z góry ostrzegam, że jak napiszę coś oczywistego dla was, to przepraszam, ale sam nie mam aktualnie czasu, by czytać na bieżąco więcej niż jedno forum, dlatego przeważnie ograniczam się do TFW) to mała rada ode mnie. Wszelkie zmiany i innowacje są jak najbardziej potrzebne do przyciągania uwagi ludzi, jednak nie mniej istotne (a może nawet bardziej?) jest pielęgnowanie tradycji. To one pozwalają na utrwalanie spójności graczy jako społeczności (społeczności tego forum oczywiście, a nie gry). Jako przykład z multiplayera na Tawernie Four Ways (choć oczywiście najczęściej te tradycje nie mają zbyt wiele wspólnego z samą grą): Puchar Polski. Odbywa się co roku już ósmy raz. O ile kiedyś polskich klanów Warband potrafiło być i kilkadziesiąt, o tyle teraz istnieją może 2 (wszyscy grają w międzynarodowych klanach). Możnaby pomyśleć, że polska scena Mount&Blade upadła.. a jednak na Puchary Polski zbiera się co roku kilkuset polskich graczy (w zeszłym roku padł rekord, prawie 400 zawodników przy 2 istniejących wówczas REGULARNYCH klanach). I co najważniejsze - zawsze w trakcie ich trwania na TFW panuje duży ruch, a ludzie bardzo mocno identyfikują turniej z forum. Często na czas trwania poszczególnych edycji uaktywniają się gracze, którzy nie grali nawet od 6 lat, by raz jeszcze wczuć się w klimat tej społeczności, który zapewnia wieloletnia już tradycja.

Polemajos
02-10-2017, 21:41
Jestem świadomy tego zagrożenia. Rola, jaką powinna spełniać ta grupa to zdecydowanie przyciąganie ludzi na forum. Nie wiem na ile ja mogę ją do tego celu wykorzystać, ale pewnym jest, że nie powinna być traktowana w pierwszej kolejności jako cel, tylko narzędzie. Z drugiej strony jednak nieuniknione jest powstanie grupki dyskutantów na FB, ba, już taka istnieje. Nie będę bezpośrednio przeganiał tych ludzi z wygodnego miejsca jakim jest twarzoksiążka. Trzeba przekierować ich do nas pod ,,dobrowolnym przymusem" chlebem i winem, czyli contentem i polem do większej dyskusji i lepszej integracji.

Presidente
02-10-2017, 21:57
Forum prowadzi swoją politykę w oparciu o strategię umocnienia przez podział - forum, profil FB, grupa FB. Korwinistom przecież zawsze to wychodzi na dobre ;D

Turek
01-11-2017, 21:05
Pampa odszedł z załogi totalwar.org.pl. Został uhonorowany medalem "zasłużony moderator" za całokształt swojej pracy.

Pampa
01-11-2017, 21:16
Patrzta na te medale! Jak generał xD Zaczynam odliczanie. :D

Arroyo
01-11-2017, 21:19
http://i.imgur.com/M0nSFzI.png

Janek
02-11-2017, 08:00
Czy grupę na FB możecie proszę jakoś bardziej rozreklamować? Jestem na forum kilka razy w tygodniu a dopiero teraz przez przypadek zauważyłem, że coś takiego powstało.

Turek
02-11-2017, 13:10
Wszyscy z góry na dół dostali ostrzeżenia za spamowanie. Nie wiem po co Wam to było skoro i tak usunąłem teraz wszystkie posty. Zamykam wątek i od teraz jest to temat tylko dla administracji do ogłoszeń, bez komentarzy.

Janek - Odkąd grupa została założona to widnieje przy wszystkich bieżących projektach. Być może siedzisz na forum, ale nie przeglądasz naszego portalu. (http://totalwar.org.pl/?tabid=136)

Turek
01-03-2018, 17:20
Sara Temer dołączyła do wsparcia technicznego. Już od wielu lat zajmuje się u nas na forum layoutem oraz pracami graficznymi. Obecnie Sara pracuje nad nowymi kafelkami po prawej stronie forum, nowym bannerem głównym i wieloma innymi nowościami. Aktualizowany skład załogi możecie w każdej chwili zobaczyć tutaj -> klik (http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?15608-Changelog-Sk%C5%82ad-Za%C5%82ogi)

Turek
05-03-2018, 09:51
Do Współpracujących z nami Youtuberów (patrz. prawa strona na forum) dołączył kanał GalzagGaming naszego kolegi funkcyjnego Galzaga. Pracuje on obecnie nad filmami dla początkujących do Areny. Zapraszamy do subskrypcji.

Turek
07-03-2018, 22:13
Po raz kolejny przypominam, że forum to nie prywatne podwórko, a miejsce publiczne gdzie trzeba przestrzegać regulaminu (klik (http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?9344-Regulamin)). Wszelkie zachowania niekulturalne, prowokacyjne i po prostu chamskie będą wiązać się z ostrzeżeniami, a w dalszym stopniu z wyrzuceniem z forum.

Jeśli jesteś świadkiem nieodpowiedniego zachowania to użyj opcji "Raportuj zły post" klikając w odpowiednią ikonkę pod postem.