PDA

Zobacz pełną wersję : RTW: ALEXANDER - dyskusje ogólne



KLAssurbanipal
29-08-2009, 00:50
Tutaj dyskutujemy ogólnie na temat RTW: Alexander. :)

tomsn
10-09-2009, 19:47
Chciałbym zapytać forumowiczów o ich taktykę w początkach rozgrywki - czy zostawiacie Parmeniona w Azji czy przeprawiacie go by uderzyć na Bizantion? Ja zwykle przeprawiam (kilka razy zaczynam bo zwykle ginie sam zainteresowany A.) Aleksandrem podbijam Ilirów... są jakieś inne taktyki?

Soul of Night
10-09-2009, 21:51
Chciałbym zapytać forumowiczów o ich taktykę w początkach rozgrywki - czy zostawiacie Parmeniona w Azji czy przeprawiacie go by uderzyć na Bizantion? Ja zwykle przeprawiam (kilka razy zaczynam bo zwykle ginie sam zainteresowany A.) Aleksandrem podbijam Ilirów... są jakieś inne taktyki?

Niby można zostać. Ale moim zdaniem się nie pyli. Ja staram się szybko zająć całą wschodnią część mapy (bez przepraw do Persów). Ostatecznie można ryzykować desant gdzieś głębiej - ale ryzykować to bardzo lekkie pojęcie. Poza tym chyba na początku nie opłaca się wrąbywać w Persów, szczególnie na cięższych poziomach. Ogólnie jak dla mnie najmniej wymowny dodatek. Praktycznie zero możliwości innej gry - nadrabiają trochę bitwy historyczne. Mimo to przy dobrym rozplanowaniu można zepchnąć Persję do całkowitej obrony i błyskawicznie zmusić do odwrotu. A potem jest już miasto za miastem... Lekko bezsensownie się wtedy robi :(

GSA
11-09-2009, 16:22
Zgadzam się, dodatek jest liniowy. Nie podbijesz swojego kawałka starego kontynentu: Źle, zaatakujesz przy okazji persów - jeszcze gorzej. Gdy pokona się pierwsze 4 armie persów, w tym Dariusza. To zastajemy kraj bez wojska i miasto za miastem. I tak to się kończy. Spokojnie przed 80, albo 75, raz nawet za 60 turą, gra ulegnie zakończeniu. (A może nawet szybciej, wystarczy, że się znudzi, albo podbija się za szybko).

Olafinh0
17-10-2009, 21:30
dla mnie gra jest trochę nudna, na początku kilka ciężkich potyczek a potem podbijasz bez więszkych strat...
u mnie sam Alexander zabił chyba tylu Persów, że powinien dawno zdechnąć :P
po prostu: tam, gdzie sie dało to walczyłem Alexandrem :)

Furiusz
31-10-2009, 10:37
Czemu to słynne przemówienie Aleksandra - pokażcie mi miejsce gdzie macie rany a ja pokaże rany na swoim ciele w tym miejscu :D albo opowieść o tym jak samotrzeć szturmował miasto. On chyba lubił ryzyko po prostu :D
Ale dodatek nudny troszkę, choć lubię go za sam początek i walkę z grekami :D

MateuszKL
31-10-2009, 10:59
U mnie gra trochę inaczej wyglądała niż u was. Początkowo trzeba było stawiać czoło armiom 2-3 razy większym, po podbiciu Egiptu niewiele większym, a gdy zaczął się podbój Mezopotamii, liczebność armii moich i wroga stała się podobna. Zastanie Persji bez armii? Żart. Nawet w końcowym etapie wojny mieli mnóstwo flag, duża bitwa praktycznie co chwile.

Soul of Night
04-11-2009, 20:33
U mnie gra trochę inaczej wyglądała niż u was. Początkowo trzeba było stawiać czoło armiom 2-3 razy większym, po podbiciu Egiptu niewiele większym, a gdy zaczął się podbój Mezopotamii, liczebność armii moich i wroga stała się podobna. Zastanie Persji bez armii? Żart. Nawet w końcowym etapie wojny mieli mnóstwo flag, duża bitwa praktycznie co chwile.

Jakby tak było... może bym i 2 raz przeszedł kampanie :P U mnie po zajęciu brzegu miałem miasta z 5-6 oddziałami do podboju. Większa bitwa raz na 10 tur?

sianokos
05-11-2009, 19:36
mam takie pytanko
ile macie bitew historycznych w aleksandrze bo ja mam tylko jedną trzeba ją przejść żeby inne się odblokowały czy jak??

Mavrug
05-11-2009, 21:24
Tak. Misji jest 100 ale trzeba przejść by odblokować następną ;)

sianokos
07-11-2009, 11:41
dzięki Mavrug za odpowiedź ale to 100 to chyba przesada ??
to mam następną prośbę do was bo kampanie przeszedłem może i łatwa (dlatego chyba ze grałem na łatwym poziomie) no ale powiedzcie mi jak przejść tą pierwszą bitwę historyczną zawsze jest tak ze mi zostaje ok 60 % wojska a komputer ucieka i automatycznie moi też próbowałem od frontu udezac od tyłu z flanki zabijałem ich generała święte zastępy i zawsze komp ucieka jak pierwsza bitwa jest taka to już wyobrażam sobie następną mało tego nadmienie ze gram na najłatwiejszym poziomie
pozdrawiam

Vedymin
09-11-2009, 18:39
Ja na średnim poziomie trudności likwidowałem jedną jednostkę zastępu, zanim nastąpiła przegrana, a na łatwym bez trudów rozwaliłem wszystkich. Tu jest ważny czas, musisz jak najszybciej przebić się przez walczących piechociarzy Filipa i wroga, a następnie atakować ze wszystkich stron jednocześnie.
Dobrze jest tu wykorzystać Aleksandra, po prostu sieje spustoszenie :)

Soul of Night
18-11-2009, 15:00
Dodatkowo nie możesz wjechać w dowolną część pola bitwy - musisz zablokować jednostki greckie maszerujące na flance.

Fallen
29-11-2009, 14:11
Dziwne ja porostu brałem z frontu wyciągali te takie mieczyki i rach ciach i po św.zastępie

Furiusz
19-12-2009, 20:01
grał ktos bitwe w aleksa na gs?

Jarl
20-12-2009, 00:32
Grałem jak wyszedł, szybko przestałem - strasznie kijowo zbalansowany.

Fallen
12-01-2010, 19:16
a co to jest en turniej w Alku?

Cztery nacje w Multi chyba ich powaliło. :lol:

marcinus1002
06-02-2010, 20:17
Kampanię szybko wygrałem ustałem na bitwie pod Issos w bitwach historycznych

Gimli
07-04-2010, 14:29
Mam pytanie czy jest sens kupowac Aleksandra? Mam BI i mi sie podoba ale Aleksander jest ponoc gorszy. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Vedymin
07-04-2010, 14:36
Jeślibyś kupił w zestawie (Rome + BI + Alek), to by się opłacało, ale tak to sam nie wiem, kilka nacji na krzyż, nawet łatwa kampania, której oczywiście nie możesz kontynuować, ani grać inną nacją, co jest niby zgodne z historią, ale sprawia, że nic nowego po przejściu kampanii nie zobaczysz. Twój wybór.

chochlik20
09-04-2010, 12:18
grać innymi nacjami da się, wystarczy przenieść do frakcji grywalnych resztę

Soul of Night
11-04-2010, 18:02
grać innymi nacjami da się, wystarczy przenieść do frakcji grywalnych resztę
Tylko co to za przyjemność grac np. Persją?

OskarX
11-04-2010, 18:58
A jak gracie Macedonią, ja dawno nie grałem w ten dodatek [grałem raz] Ale jak pokonałem to 1 plemię, to klikałem po prostu tury. Po 20 Alexander zmarł no i koniec kampanii tak jak podejrzewałem...dobrze ,ze gralem tych 20 bo bym stracil czas. Czy ten dodatek jest na bdb.dobrych graczy, ktorzy podbija Persję i wygraja gre w 30 tur, czy da sie cos z tym zrobic?

chochlik20
11-04-2010, 20:39
grać innymi nacjami da się, wystarczy przenieść do frakcji grywalnych resztę
Tylko co to za przyjemność grac np. Persją?
A próbowałeś nią grać? Bo ja tak. Mimo iż mamy ogromne armię to kasy brak, spowodowałem bunty w kilku miastach i nawet po wyrżnięciu ludności nie miałem plusa w dochodach.Zresztą warto spojrzeć na kampanie z innej perspektywy.

Vedymin
11-04-2010, 21:12
No cóż, kampania perska nie może najłatwiejsza, choć ta armia która stoi niedaleko armii Parmeniona może podbić Pellę za pomocą jedynie niewielkich posiłków.
Jednak ta kampania jest zawsze skazana na porażkę, jeśli wygramy tzn. zabijemy Aleksandra, to przegramy, bo gra myśli że gramy Macedonią. Poza tym ta kampania może trwać co najwyżej 10 tur. Taka jest cena odblokowania nacji nieprzeznaczonej do gry nią

Soul of Night
12-04-2010, 23:00
A próbowałeś nią grać? Bo ja tak. Mimo iż mamy ogromne armię to kasy brak, spowodowałem bunty w kilku miastach i nawet po wyrżnięciu ludności nie miałem plusa w dochodach.Zresztą warto spojrzeć na kampanie z innej perspektywy.

Próbowałem. I jest tak jak pisze Vedymin, jest jakaś modyfikacja pod Alexandra - Megas Alexandros lub coś podobnego w brzmieniu, może tam jest ciut lepiej, ja nie mam pojęcia, bo niestety Aleksandra mam zablokowanego przez pliki innej modyfikacji - jak ktoś spróbuje niech opowie to się może skuszę ;)

OskarX - wiesz, trochę historyczności musi być, Alek nie żył tak długo, a pod koniec wycofywał się w głąb kraju. Już dawno nie grałem, ale kampania nie jest ani szczególnie trudna, ani szczególnie łatwa - ale wykonać się da, nawet na wyższym poziomie trudności :)

Radowid Srogi
19-04-2010, 14:22
Warto zainstalować Megas Aleksandros. Przede wszystkim przemyślana mapa i po krótkiej zabawie z plikami można w kampanii pograć Indiami. Niestety armie są takie same ale i tak jest dużo lepiej niż w Aleksie bo Gra Macedonią nie kończy się śmiercią Aleksandra(mamy kilku generałów w drzewku familii macedońskiej).

A tu link do tematu:

http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=836

KLAssurbanipal
25-06-2010, 15:09
Jakie są najniższe ceny Alexandra w komplecie?

Vonihidilix
25-06-2010, 21:05
Jakie są najniższe ceny Alexandra w komplecie?
Odpowiem tak, kupiłem antologię za 50 zł (R:TW, Bi, Alexander + masa modów). Był to niewątpliwe korzystny zakup. 8-)

KLAssurbanipal
26-06-2010, 14:14
Mi nie za bardzo chce się aż tyle płacić. Mam oryginałkę RTW i BI. Brakuje mi Alexandra, ale by go mieć nie chcę kupować powtórnie gier które mam. Dodatek ma 4 frakcje i nie jest to tak duży powód by się poświęcać. :)
Może wyjdzie kiedyś antologia za 20 zł.

Vonihidilix
26-06-2010, 15:53
Mi nie za bardzo chce się aż tyle płacić. Mam oryginałkę RTW i BI. Brakuje mi Alexandra, ale by go mieć nie chcę kupować powtórnie gier które mam. Dodatek ma 4 frakcje i nie jest to tak duży powód by się poświęcać. :)
Może wyjdzie kiedyś antologia za 20 zł.
Może niech Ci otuchy doda fakt że pod Alexandra jest wiele modów, choćby Lord of The Rings: Total War. ;)
Albo szukaj okazji gdzieś na allegro.

Ja, Klaudiusz
09-08-2010, 11:19
Louis, rozumiem Cię w 100%, sam szukam dodatku do MTW(Kingdoms) ale za Chiny Ludowe, nie mogę znaleźć oddzielnie po normalnej cenie, dodatki do RTW akurat posiadam, ale też było cieżko je oddzielnie dostać.

Krang
09-08-2010, 23:46
W Empiku, w Warszawie niedawno widziałem w Ekstraklasyce za 20zł- Kingdoms bez podstawki.

skwara
19-08-2010, 09:20
Kingdoms za 9,99zł w Saturnie (katowice, pewnie w innych po tyle samo)

SkoQ
31-12-2010, 13:12
Chce pograć persami, co zrobić, są na to mody czy trzeba ręcznie się bawić ? :)

kuba4101994
31-12-2010, 17:46
Z tego co wiem to ręcznie nie da sięzabardzo ponieważ niema persji w pliku descr_strat.Oto część pliku:

campaign Alexander
options +defeat_movie_bi_style
playable
macedon
end
unlockable
end
nonplayable
parthia
gauls
germans
dacia
scythia
end

Vonihidilix
05-01-2011, 16:34
Żeby grać Persami trzeba przenieść "parthia" do sekcji "playable" w descr.strat.

Arrim
11-07-2012, 22:43
Mam 2 małe pytanka, więc nie będę specjalnie dla nich zaśmiecał działu nowym tematem.

1. Podczas bitwy w podstawce Rome była możliwość przeniesienia się do danej jednostki poprzez dwukrotne kliknięcie na jej kartę. Jak trzeba było się przenieść do jednostki na drugim końcu mapy, to wciskałem strzałkę (albo poruszenie myszką) i błyskawicznie znalazłem się w tym miejscu. W Alexandru natomiast widok powoli się przesuwa, a jak chcę zrobić taki "myk" jak w Rome, to wracam z powrotem tam gdzie byłem. Czy tylko ja tak mam czy może to jest normalne? Strasznie to wkurzające jak na strategię w której trzeba szybko manewrować oddziałami po całej mapie.

2. Cholernie wkurzająca jest kawaleria. Flankowanie wrogich łuczników czym się kończy? Pół ciężkiej jazdy gryzie ziemię! A przecież to rzec można nadzy i uzbrojeni w sztylet żołnierze. Jeszcze lepsza jest szarża na jednego włócznika (nawet nie falangistę). Przed zderzeniem moja ciężka konnica miała 16 chłopa, a po... 11. To jest śmieszne, że jeden człowiek z mizerną włócznią zabił 5 dobrze opancerzonych konnych. Też tak macie? :cry:

Samick
11-07-2012, 23:25
Nie chce Ciebie martwić brakiem odpowiedzi, ale to jedna z tych przyczyn, dlaczego w Alexandra się nie gra, a ten dział jest taki pusty. :P

Jeśli grasz bitwy na vh, to możliwe, że jest tak normalnie. Jeśli nie ... To nie mam pojęcia.

Neron
27-12-2012, 18:29
Mam 2 małe pytanka, więc nie będę specjalnie dla nich zaśmiecał działu nowym tematem.

1. Podczas bitwy w podstawce Rome była możliwość przeniesienia się do danej jednostki poprzez dwukrotne kliknięcie na jej kartę. Jak trzeba było się przenieść do jednostki na drugim końcu mapy, to wciskałem strzałkę (albo poruszenie myszką) i błyskawicznie znalazłem się w tym miejscu. W Alexandru natomiast widok powoli się przesuwa, a jak chcę zrobić taki "myk" jak w Rome, to wracam z powrotem tam gdzie byłem. Czy tylko ja tak mam czy może to jest normalne? Strasznie to wkurzające jak na strategię w której trzeba szybko manewrować oddziałami po całej mapie.

2. Cholernie wkurzająca jest kawaleria. Flankowanie wrogich łuczników czym się kończy? Pół ciężkiej jazdy gryzie ziemię! A przecież to rzec można nadzy i uzbrojeni w sztylet żołnierze. Jeszcze lepsza jest szarża na jednego włócznika (nawet nie falangistę). Przed zderzeniem moja ciężka konnica miała 16 chłopa, a po... 11. To jest śmieszne, że jeden człowiek z mizerną włócznią zabił 5 dobrze opancerzonych konnych. Też tak macie? :cry:
Co do pierwszego punktu,ja mam normalnie,może twoja wersja ma jakiegoś buga?
Szarży jednego włócznika nie spotkałem,chyba że wyłączysz morale i zmęczenie w pliku preferences.