PDA

Zobacz pełną wersję : [ROME 2] Patch zapowiedziany



Ensis
04-09-2013, 16:40
Jak donosi pcgamer już w najbliższy piątek światło dzienne ujrzy pierwszy patch, który przede wszystkim skupi się na błędach krytycznych i optymalizacji. Twórcy zarazem zapowiadają że przez najbliższy okres będą starać się aktualizować swoje dzieło w cotygodniowych poprawkach.

Źródło: http://www.pcgamer.com/2013/09/04/total ... 0&ns_fee=0 (http://www.pcgamer.com/2013/09/04/total-war-rome-2-to-get-first-patch-this-friday-weekly-fixes-for-immediate-future/?ns_campaign=article-feed&ns_mchannel=ref&ns_source=steam&ns_linkname=0&ns_fee=0)

Scooter
04-09-2013, 16:48
W porównaniu z sh2 będą mieli ręce pełne roboty..... mając takie doświadczenie jak tak można zpierd.... grę :idea:

voitek
04-09-2013, 16:50
Mam wrażenie, że SEGA naciskała z terminem jak w przypadku Empire i to jest powodem słabej optymalizacji. Przynajmniej inne aspekty gry są świetnie zrobione.

Ensis
04-09-2013, 16:57
Jak umożliwią mi normalne grania to wrócę do opiekowania się działem o Rome II. :P

Klierowski
04-09-2013, 17:43
Ehh śmieszna jest cała ta sytuacja, to już nie jest nawet zwykłe robienie w konia tylko oszustwo czyli sprawa nadająca się do pozwu, gra w tej chwili nie nadaje się do użytku, wszelkie obietnice typu "Uruchamiałeś Shoguna, uruchomisz i roma II " zostały niespełnione, Ba ! pamiętam te przechwałki że nawet na słabych PC-tach RTW II będzie mógł być odpalony, a co jest w tej chwili ? mój "Middle class game rig" nie nadaje się do użytku, te high endowce pc-ty ludzi których znam też nie, na każdym forum ludzie z komputerami z NASA skarżą się że nieważne czy lowest czy extream graphic settings - zawsze mają kilkanaście fpsów i OKROPNĄ grafikę - bo jak dla mnie Shogun II miał znacznie lepszą ;o .

Mestavo
04-09-2013, 17:59
Skąd będzie można pobrać te patche ?

bachuxd
04-09-2013, 18:02
Steam aktualizuje gre automatycznie.

Ensis
04-09-2013, 19:59
CA prosi również o zgłaszanie błędów w oficjalnym dziale na ich forum: http://forums.totalwar.com/forumdisplay ... port-Forum (http://forums.totalwar.com/forumdisplay.php/144-Total-War-Rome-II-Support-Forum)

Wonsz
04-09-2013, 20:10
Dobrze że wstrzymałem się z kupnem...Dzięki za info panowie ;) .Jak nie poprawią optymalizacji w piątkowym patchu to mają o 100 zł w plecy :)

BLooDek
04-09-2013, 20:30
No skoro u kolegi na całkiem dobrym sprzęcie laguje to u mnie gdy spełniam tylko najniższe wymagania gra się pewnie nie uruchomi. Poczekam do jakiejś promocji i kupie gift z rosji :D

Chmurny
04-09-2013, 20:36
Ja może nie mam jakiegoś super PC, ale z samym graniem nie mam większego problemu, fakt widać że trochę klatkuje ale nie tak że znowu grać nie mogę, jest parę błędów, które mam nadzieje szybko znikną ;)
ps. wiadomo kiedy bd Free-LC ? z The Seleucids ? ;)

McAbra
04-09-2013, 20:43
No skoro u kolegi na całkiem dobrym sprzęcie laguje to u mnie gdy spełniam tylko najniższe wymagania gra się pewnie nie uruchomi. Poczekam do jakiejś promocji i kupie gift z rosji :D
Nie radzę ;)
http://wiki.totalwar.com/w/Total_War_RO ... strictions (http://wiki.totalwar.com/w/Total_War_ROME_II:_Regional_Restrictions)

ps. wiadomo kiedy bd Free-LC ? z The Seleucids ?
Za miesiąc. Ale jak nie możesz się doczekać to jest już mod z nimi.

aron94
04-09-2013, 20:47
panowie mnie na intel core 2 duo e7400 2.8 ghz 4 gb ramu ddr2 i 9600gt 512 ram na ultra skala jednostek duza smiga az milo nie wiem ze wam tnie xD mi dziala lepiej niz shogun 2 wiec ja co do optymalizacji nie mam zastrzezen ale jak poprawia jeszcze troche to juz w ogole :D

Dawido
04-09-2013, 21:20
panowie mnie na intel core 2 duo e7400 2.8 ghz 4 gb ramu ddr2 i 9600gt 512 ram na ultra skala jednostek duza smiga az milo nie wiem ze wam tnie xD mi dziala lepiej niz shogun 2 wiec ja co do optymalizacji nie mam zastrzezen ale jak poprawia jeszcze troche to juz w ogole :D

Kupi mama helikopter, kupi. :D

seraf90
04-09-2013, 23:04
Jeśli chodzi o patch'a który ma wejść w życie w piątek to się bardzo cieszę... Tym bardziej że na mojej konfiguracji (prawda cudów nie oczekiwałem ale mogłoby być jak w shogunie 2 czyli na średnich detalach bez ścin:])
Intel Core 2 Duo 2Ghz
4GB DDR3
nvidia 9600M GT 1GB ram
Win7 64bit

teraz co prawda da się grać ale w pewnych momentach gra zalicza freezy:(
no cóż zobaczymy bo patch'u/patch'ach:)

Klierowski
05-09-2013, 01:12
panowie mnie na intel core 2 duo e7400 2.8 ghz 4 gb ramu ddr2 i 9600gt 512 ram na ultra skala jednostek duza smiga az milo nie wiem ze wam tnie xD mi dziala lepiej niz shogun 2 wiec ja co do optymalizacji nie mam zastrzezen ale jak poprawia jeszcze troche to juz w ogole :D

Nigdy w to nie uwierzę...
@ up No co jest do cholery... mam 2 razy lepszy sprzęt a nie da się grać u mnie.

aron94
05-09-2013, 06:16
Nie kaze ci wierzyc, wylaczcie zbedne programy, oczyscie dyski zdefragmentujcie je odpalcie rome i bedzie lepiej zobaczycie ja specjalnie dla rome pol dnia czyscilem kompa i optymalizowalem :D i sa efekty :)

callmeflipper
05-09-2013, 13:51
Dziwna sprawa, mam laptopa i mimo że Win7, procek i7 - to nie jest to mocna maszyna, bo karta graficzna w wersji mini nawet mi symulatora lotów nie pociągnie. Często się też przegrzewa i siada komp od temperatury (szogun II chodził mi na ustawieniach medium). Romek II jednak chodził mi płynnie, end turn trwał paręnaście sekund - w ogóle miodzio. Komputer jednak grzał temperaturą jak piecyk elektryczny. Sprawdziłem grafic details i okazało się że mam wszystko ustawione na very-high. Zmieniłem więc na medium.... no i już muliło całą grę ma mapie kampanii. To musi być optymalizacja ustawień sprzętu. CA jakoś nie chciało się sprawdzić gry na niższych ustawieniach

bachuxd
05-09-2013, 14:59
Rozkręć lapka i go przeczyść. Też mi się kiedyś grzał strasznie. Otworzyłem go i przeczyściłem chłodzenie karty graficznej. Było tam tyle kurzu że się po prostu przeraziłem :O
Sry za offtop.

SadFacE87
05-09-2013, 20:27
Gierka super mi tam grafika nie przeszkadza ale boje się kończyć turę xD bo na moja kolej muszę czekać 2minuty ... myślałem że to przez grafe ale czy na wysokich czy tez średnich a nawet na low trwa to tyle samo ;/ odechciewa się grac ...

Ensis
06-09-2013, 06:10
Szybkość tur zależy raczej od procesora i MHz kości ram. Akurat w tym aspekcie grafika ma mało do powiedzenia.

Ensis
06-09-2013, 07:04
Lista zmian nowego patcha: http://forums.totalwar.com/forumdisplay ... 0afc809a4e (http://forums.totalwar.com/forumdisplay.php/154-Total-War-ROME-II-Patch-testing?s=8e0d25511bb4d35a0acc0e0afc809a4e)

Frutis
06-09-2013, 08:12
Ten patch wyszedł w wersji beta? Opinie są dość krytyczne, amd i nvidia swoją drogą pewnie wypuszczą sterowniki poprawiające współpracę z rome II. Gra ma olbrzymi potencjał i wspaniały klimat, ktoś w CA powinien w końcu odpowiedzieć za zamieszanie z optymalizacją.

Ensis
06-09-2013, 08:46
Tak, jest już beta.

viewtopic.php?f=574&t=13914 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=574&t=13914)

Frutis
06-09-2013, 10:18
amd wypuściło beta sterowniki poprawiają rome 2, niestety tylko dla cross fire :evil: tak czy inaczej posiadacze radeonów powinni zainstalować.

Spukologist
06-09-2013, 12:20
Cross fire? Mógłbyś napisać, czy zainstalować te sterowniki jeśli mam Radeona HD5850?

Frutis
06-09-2013, 13:54
Instaluj, sterowniki są z 5 września czyli świeże, beta ale może warto, ja tam wieczorem instaluje, nie zaszkodzi. Cross fire- czyli jak masz w kompie 2 karty graficzne ati.

scyzoryk999
06-09-2013, 15:25
Nie udało mi się niestety zainstalować tych sterowników bo wyskoczył błąd: "Instalacja aplikacji :Błąd instalacji pakietu"... Mam radeona 4850

Zaskroniec
06-09-2013, 16:05
Poprawił ten patch optymalizację? czy w sumie nic nie widać?

Beomir
06-09-2013, 16:10
Ehh śmieszna jest cała ta sytuacja, to już nie jest nawet zwykłe robienie w konia tylko oszustwo czyli sprawa nadająca się do pozwu, gra w tej chwili nie nadaje się do użytku, wszelkie obietnice typu "Uruchamiałeś Shoguna, uruchomisz i roma II " zostały niespełnione, Ba ! pamiętam te przechwałki że nawet na słabych PC-tach RTW II będzie mógł być odpalony, a co jest w tej chwili ? mój "Middle class game rig" nie nadaje się do użytku, te high endowce pc-ty ludzi których znam też nie, na każdym forum ludzie z komputerami z NASA skarżą się że nieważne czy lowest czy extream graphic settings - zawsze mają kilkanaście fpsów i OKROPNĄ grafikę - bo jak dla mnie Shogun II miał znacznie lepszą ;o .

intel core dou e8400, 3ghz, 4gb ramu, geforce GTX 550 Ti - jak uruchomilem prolog zaraz po pierwszym odpaleniu gry - fakt cielo mi, nie zawsze ale przy duzej ilosci jednostek jaka tam ma miejsce i w obserwacji miasta - cielo. Dlaczego cielo? Bo mialem ustawione domyslnie najwyzsze ustawienia graficze - zmienilem na "wysokie" ( czyli zaraz po slabych i srednich ), gra dziala az milo i na grafike nie narzekam. Tez mam wrazenie ze jest postep wzgledem SH2.

Pozdrawiam

Frutis
06-09-2013, 20:18
Nie udało mi się niestety zainstalować tych sterowników bo wyskoczył błąd: "Instalacja aplikacji :Błąd instalacji pakietu"... Mam radeona 4850 Usunołeś poprzednie oprogramowanie ATI? http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx Jakby co to na dole strony masz4 filmiki jak zainstalować sterowniki "Graphics Driver Help Videos". generalnie to 1) wykrywasz jaką masz kartę (jakby ktoś nie wiedział) 2) ściągasz stery 3) usuwasz poprzednie stery 3) instalujesz nowe. Niby jasna sprawa ale część osób instaluje nowe stery bez usuwania nowych co powoduje czasem problemy.

Sam Fisher
06-09-2013, 20:34
Ja usunąłem stare sterowniki i chciałem zainstalować betę. No i też się nie udało.

Vlad
06-09-2013, 21:20
Ehh śmieszna jest cała ta sytuacja, to już nie jest nawet zwykłe robienie w konia tylko oszustwo czyli sprawa nadająca się do pozwu, gra w tej chwili nie nadaje się do użytku, wszelkie obietnice typu "Uruchamiałeś Shoguna, uruchomisz i roma II " zostały niespełnione, Ba ! pamiętam te przechwałki że nawet na słabych PC-tach RTW II będzie mógł być odpalony, a co jest w tej chwili ? mój "Middle class game rig" nie nadaje się do użytku, te high endowce pc-ty ludzi których znam też nie, na każdym forum ludzie z komputerami z NASA skarżą się że nieważne czy lowest czy extream graphic settings - zawsze mają kilkanaście fpsów i OKROPNĄ grafikę - bo jak dla mnie Shogun II miał znacznie lepszą ;o .

Nie jestem pracownikiem, NASA a RTW2 ładuje się szybciej niż ShTW2 nie wspominając o tym że RTW2 idzie mi płynnie na ekstremalnych wymaganiach...Coś na ten temat pisali i uważam że na wysokości zadania stanęli

Vlad
06-09-2013, 21:38
trzeba wyłapywać nazwy tamtejszych plemion, chyba że gdy porównasz je z aktualną wikipedią okażą się że nie miały miejsca w historii kartach.
co do oczekiwania na kolejną turę? Zawsze można wyjść na papierosa

SadFacE87
06-09-2013, 21:50
hehe co ture na fajka człowiek się przekręci ;P ^_^

khorba
07-09-2013, 10:34
co z tym patchem cos mi sciganelo wczoraj i nic mam katastrofe z grafika jest poprostu tragedia grac sie nie da czy tylko ja trafilem na trefna wersje gry czy oco chodzi i jak to poprawic bo czyje ze wywalilem kase w bloto

Akarinos
07-09-2013, 12:03
Heh... U mnie po patchu gra działa wysmienicie :) Wczesniej miałem spadki fpsów, a i tak na ustawieniach wyższych od niskich miałem pokaz slajdów... Teraz gram na wysokich/bardzo wysokich nie mam scinek ani spadków fpsów gra chodzi praktycznie cały czas na 28-30 fpsach, a jednostki przestały wyglądac jak w R1 :D