Strona 11 z 17 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 168

Wątek: komentujemy MECZE 2014 Copa di Mundo

  1. #101
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach
    Tak jak mówiłem, Włosi odpadli. Wiedziałem, że zagrają na remis i wiedziałem, że coś się zesra. Tak po prawdzie to Urugwaj gówno zagrał, to oni powinni zaatakować a do tego czerwa Włosi raczej kontrolowali wydarzenia. Może jestem nieobiektywny, ale ta kartka trochę z dupy, Marchisio nie zrobił tego celowo. Za to Suarez za kolejny atak wampira nie dostaje nic... no i tak się musiało skończyć kunktatorstwo, oni się nigdy nie nauczą, bramka z dupy ( a raczej z pleców ) i do widzenia makarony. Prandelli podaje się do dymisji, to taka lekcja dla selekcjonerów naszej repry, co się robi w takim momencie. Po tym golu Włosi zrobili więcej niż przez cały mecz, co tym bardziej mnie denerwuje, bo wiem, że gdyby tylko chcieli, to mogli ten mecz wygrać. To nie jest to samo co 4 lata emu, gdy Lippi zabrał wypalonych mistrzów z 2006 roku i się na tym przejechał ( wypisz wymaluj Del Bosque z tych mistrzostw ) , tamto się musiało tak skończyć. A ta drużyna miała potencjał nawet na mistrza, duża różnorodność graczy pozwalała na różne taktyki ( od 4:3:3, przez różne 4:3:2:1 i 4:3:1:2, po 3:5:2, bardziej defensywne, bardziej ofensywne ). Odpadli na własne życzenie...

    Grecja... znowu te cieniasy fartem wychodzą z grupy, oby Kostaryka awansowała dalej, jako prawdziwy czarny koń i rewelacja turnieju. Kolumbia też może dojść daleko. Arcy ciekawy mecz Holandii z Meksykiem. No i Chile z Brazylią, liczę po cichu na La Roja, ale nawet jeżeli staną na wysokości zadania, to sędziowie się już postarają...

    Europejczycy padają jak muchy, klimat im nie pasuje, a sędziowie też chyba łaskawiej patrzą na drużyny z obu Ameryk.
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  2. #102
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Włosi do domu jadą na własne życzenie . W zasadzie sami się ukarali za lekceważenie przeciwnika (drugi mecz z rzędu), grę na remis i ogólnie za włoski styl gry. Urugwaj zagrał naprawdę słabo i makaroniarze jakby zagrali na poważnie to by ich zmiażdżyli.

    A grekom znowu się poszczęściło .

    Europejskie drużyny odpadają bo im się nie chce, zawodnicy nie czują głodu na sukcesy i do tego są zmęczeni ciężkimi sezonami klubowymi. Zaś zawodnikom z krajów afrykańskim czy ameryki się naprawdę chcę, bo takie mistrzostwa to przepustka do najlepszych lig europejskich, a w konsekwencji dużych pieniędzy. Nie mam pojęcia jak wygląda liga piłki nożnej w Afryce.

    Jak ja chcę zmian w przepisach i wystawiania większej ilości kartek za próby wymuszania fauli i ogólnie za grę aktorską. Bo naprawdę czasami aż boli samo patrzenie na takie "widowisko".

    Taka moja myśl. Wszystkie kraje organizujące mistrzostwa potrafiły załatwić sobie przychylność sędziów, tylko my nie. Czy my jesteśmy w związku z tym jakoś cywilizacyjnie zacofanie?

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  3. #103
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    A nie widzę komentarzy odnoszących się do samego karnego, a przecie się nie należał. Samaras przewrócił się przez swoje kalectwo. Dramatyczne zakończenie, dobre dla kuponu, ale niesłuszne. A tak poza tym - naprawdę myślałem, że nie strzeli. Presja psychiczna mogła zmieść sukces w takiej sytuacji. No, ale wyszło. Coś za szybkie te piłki dla bramkarzy są tym razem, w prawie każdym karnym rzucali się dobrze.

  4. #104
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach
    Grecja wyszła z grupy, ale chyba tylko po to, by dostać lanie w drugiej rundzie.
    Co do obecnego meczu, to jak na razie Nigeria dostaje niesamowitego kopa po każdej straconej bramce i remisuje w ciągu minuty lub dwóch.

    EDIT: No po trzecim się nie podnieśli, ale nic to nie zmienia jeśli chodzi o wynik w grupie.
    Ostatnio edytowane przez McAbra ; 25-06-2014 o 19:29

  5. #105
    Szambelan Awatar odi.profanum
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    2 012
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 27 podziękowań w 22 postach
    "What is best in life?
    To crush your enemies, to see them driven

    before you, and to hear the lamentations

    of their woman"

    http://www.lastfm.pl/user/raq7 mój last

  6. #106
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach
    Pary 1/8 jak dla mnie bardzo ciekawe.

    Brazylia - Chile, tutaj będzie dobry mecz. Chile na tym turnieju grają świetnie i myślę, że będą sporą przeszkodą na drodze Brazylii do zwycięstwa. Po cichu liczę nawet na wygraną Chile.
    Kolumbia - Urugwaj, dwie ciekawe drużyny, Kolumbia wybijająca się na mundialu i Urugwaj który chyba stracił część świeżości, którą miał w RPA. Stawiam na tych pierwszych.
    Holandia - Meksyk, obie drużyny lubię, ale na Meksyk to chyba za dobry przeciwnik i Oranje przejdą dalej.
    Kostaryka - Grecja, Ha, siła młodości kontra cwane wygi z Grecji. Ciekawe, czy znajdzie się ktoś kibicujący Grekom w tym meczu.
    Francja - Nigeria, pewnie mecz do jednej bramki o ile Nigeria nie wespnie się na wyżyny umiejętności.
    Niemcy - Algieria, o ile Niemcy nie zlekceważą przeciwnika, łatwo wygrają
    Argentyna - Szwajcaria, podobnie jak wyżej.
    Belgia - USA, chyba najmniej ciekawy mecz i szczerze nie mam pojęcia jak może wyglądać.

  7. #107
    Podstoli
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    361
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 12 podziękowań w 10 postach
    Jak dla mnie, obstawiam że najsłabszy z nich będzie Argentyna-Szwajcaria, po tym co Argentyńczycy pokazują to tylko czekać aż trafią na kogoś mocniejszego i odpadną, tyle że mają łatwą drabinkę aż do półfinałów. Liczę, że Belgia zacznie się rozpędzać i pogoni hamburgerów, a potem ich, ale w grupie też nie przekonała.
    Najbardziej szkoda mi Meksyku bo w grupie grali na prawdę fajnie a teraz pewnie przyjdzie im odpaść. Nie wiem czy dobrze to rozumiem, ale wychodzi na to że gdyby nie te błędnie nieuznane bramki z Kamerunem mieliby taką samą różnicę goli co Brazylia i o 1. miejsce w grupie byłoby losowanie. Chociaż znając fifę, kto by je wygrał...
    No i zanosi się na fajne ćwierćfinały, Francja-Niemcy, no i zwycięzcy dwóch pierwszych meczów, tu ciężko typować.

  8. #108
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach
    Cytat Zamieszczone przez Man_Utd Zobacz posta
    Najbardziej szkoda mi Meksyku bo w grupie grali na prawdę fajnie a teraz pewnie przyjdzie im odpaść. Nie wiem czy dobrze to rozumiem, ale wychodzi na to że gdyby nie te błędnie nieuznane bramki z Kamerunem mieliby taką samą różnicę goli co Brazylia i o 1. miejsce w grupie byłoby losowanie. Chociaż znając fifę, kto by je wygrał...
    Różnica ta sama, ale nie to samo. Brazylia miałaby bilans 7-2 a Meksyk 6-1. W przypadku remisu w różnicy goli lepsza jest drużyna, która strzeliła więcej goli (czyli Brazylia: 7).
    Nie mówiąc już o tym, że nie można patrzeć na to w ten sposób, że "gdyby uznali, byłoby 3-0". Nikt nie wie, z jakim nastawieniem by wtedy grali, jak i kiedy do kogo podali i wszystko mogłoby się zupełnie inaczej skończyć.

  9. #109
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach
    Dokładnie, w takim wypadku biorą pod uwagę bramki zdobyte, więc i tak Brazylia byłaby pierwsza.
    Co do tej Argentyny, to nie powiedziałbym, że ich przeciwnik to jest to samo co Algieria. Szwajcaria zagrała słabo w fazie grupowej, owszem, ale skład mają na prawdę bardzo dobry, a Argentyna również nie zachwyciła. Pewnie Albicelestes przejdą dalej, ale nie lekceważyłbym Szwajcarów, bo mając taki skład mogą zaskoczyć w każdym meczu ( choćby był to tylko jednorazowy wyskok ). W sumie od lat Argentyna jest w gronie moich ulubionych drużyn na mundialu czy copa america, ale na dziś jestem za Helwetami. Belgia, typowana na czarnego konia ( tak jak Szwajcaria i Kolumbia ) na razie totalnie zawodzi, jakieś przebłyski tylko, spodziewałem się czegoś więcej, mimo tego liczę, że jednak walną hamerykanów i trochę się rozkręcą.
    Meksyk z Holandią też nie jest na straconej pozycji. Defensywa Oranje mnie totalnie nie przekonuje, z Hiszpanami momentami się gubili, Australia wbiła im dwa gole, a i trzeciego mogli strzelić ( strzał z klaty, zamiast szczupaka ). Liczę, że Francja powalczy z Teutonami w ćwierćfinale i ich wyeliminuje, szanse na to marne, ale będę trzymał kciuki.
    Brazylia ciągnięta za uszy, ale liczę na La Roja ( choć przyznam, że jakoś mnie nie kupili swoimi występami ), pewnie skończy się awansem gospodarzy.
    Tak swoją drogą w gronie czarnych koni wymienia się Kolumbie, Belgię czy Szwajcarię z Chile ( co sam często robię ), ale nie trzeba być wielkim ekspertem, by to przewidzieć, tymczasem czarny koń to ktoś niespodziewany i na tych mistrzostwach na kogoś takiego zapowiada się Kostaryka. Choć nie zdziwię się, jak jakimś fartem wyeliminują ich beznadziejni Grecy.
    W końcu zaczyna się poważny futbol, teraz już nie ma miejsca na kunktatorstwo czy odpuszczanie, wygrany idzie dalej.
    Napalam się jak Żyd na kamienicę!
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  10. #110
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 841
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Farciarze. Szkoda Chilijczyków z przebiegu meczu, ale jak się tak fatalnie strzela karne, to można mieć pretensje tylko do siebie.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 11 z 17 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •