Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57

Wątek: Fotorelacje z podróży uzytkowników

  1. #11
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Bardzo fajny pomysł na temat i świetne zdjęcia

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  2. Użytkownicy którzy uznali post Shay Ruan za przydatny:


  3. #12
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 419
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Dzisiaj ożywię wieczorem nieco temat. Mam przygotowane kilka fotorelacji.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  4. #13
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 419
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Izrael 2014 - Masada, twierdza nad Morzem Martwym

    Masada to hebrajska twierdza położona na szczycie płaskowyżu na wschodnim skraju Pustyni Judejskiej nad Morzem Martwym w Izraelu. Dostęp do płaskiego szczytu w kształcie rombu jest trudny, a twierdzy bronią strome kilkusetmetrowe zbocza - do 410 metrów nad poziom Morza Martwego.W roku 66 n.e. w czasie wojny żydowskiej Masadę zajęli zeloci. W roku 73 n.e. Masada była jednym z trzech ostatnich punktów oporu przeciw Rzymianom. Brało w nim udział 5 tys. żołnierzy rzymskich oraz 9 tys. niewolników i jeńców, wykorzystywanych głównie do prac ziemnych. Dzięki nim usypano skarpę, po której rozpoczęto szturm fortecy przy pomocy wieży oblężniczej. Na czele broniących się Zelotów stał Eleazar ben Jair.
    Kiedy dostrzeżono bezcelowość dalszej obrony przystano na propozycję zbiorowego samobójstwa, wysuniętą przez ben Jaira. Każdy mężczyzna zabił żonę i dzieci, następnie wylosowano dziesięciu zelotów, którzy zabili pozostałych mężczyzn, z tych wybrano jednego, który zabił pozostałych i wreszcie popełnił samobójstwo. Pozostawiono nietknięte zapasy żywności, aby Rzymianie wiedzieli, że nie wzięli twierdzy głodem.

    Widok Masady z górskiej drogi, bardzo rzadko uczęszczanej. Minąłem chyba ze 2-3 samochody jadąc Beer Szewy (ok. 50 km).



    Zbliżenie z tego samego miejsca.




    Obecnie można na szczyt Masady wejść pieszo lub wjechać kolejką. Ja wybrałem opcję pierwszą. Na samej górze widoczni schodzący Żydzi amerykańscy z wycieczki. Owa droga praktycznie pokrywa się z zachowanym nasypem, po którym weszli Rzymianie.



    Masada to miejsce o charakterze niepodległościowym. Jest miejscem odwiedzin wielu młodych Chasydów.



    Zachowane termy:



    Rekonstrukcja twierdzy dla osób niewidomych:



    Co prawda, słabo widać, ale na dole znajdują się zrekonstruowane machiny oblężnicze.



    Widok na Morze Martwe - najniżej położoną depresję na Ziemi, czyli –418 m n.p.m. Inaczej mówiąc lustro wody jak i płaska plaża są najniżej położonymi ziemskimi punktami.




    Po drugiej stronie widać płaskowyż, gdzie nad przepaścią widzimy do dziś ślad po obozie legionu rzymskiego. Można rozpoznać poszczególne elementy obozu.




    Zbliżenie na obóz rzymski:



    Tutaj widzimy pałac Heroda, a raczej to co z niego zostało.



    Zbliżenie:




    Z podróży do Izraela będę wstawił jeszcze: Tel-Aviv, Akkę, Cezareę, Morze Martwe, Pustynię Negew, a przede wszystkim Jerozolimę.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  5. Następujących 3 użytkowników podziękowało KLAssurbanipal za ten post:


  6. #14
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Czym robisz zdjęcia?



  7. #15
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 419
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    To był mój wcześniejszy Nikon. Nie pamiętam dokładnej nazwy modelu. W tym roku używam innego. Jak znajdę to podam.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  8. #16
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    A jaki używasz teraz?



  9. #17
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 419
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  10. #18
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Mam prośbę. Masz statyw by zrobić dzisiaj/jutro zdjęcie księżyca w pełni przy maksymalnej ogniskowej?



  11. #19
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 419
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Niestety nie mam statywu, a i tak u mnie nad miastem dziś nie ma warunków. Może jutro, ale nocne zdjęcia z tego aparatu nie są najlepszej jakości - bez statywu, co z księżycem mija się z celem.
    Czy zdjęcie jest Ci potrzebne, żeby ocenić czy kupić aparat? Jest on OK dla mnie, żeby robić zdjęcia w podróży, gdzie robi się sporo zdjęć w dużym czasie i człowiek się przemieszcza. Zgrabny, lekki. Na cele turystyczna jak najbardziej polecam. Jeśli chodzi o profesjonalne sesje fotograficzne, to raczej trzeba celować w inny, bardziej profesjonalny sprzęt.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  12. #20
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Kieruje mną czysta ciekawość i nic się nie stanie jeśli takowego nie zrobisz. Używałem przez parę lat superzooma (czyli ten sam rodzaj aparatu od wszystkiego i niczego) o zoomie 30x i widać coś nieco na Księżycu. Ciągle mnie męczy jak będzie wyglądać podobne zdjęcie wykonane dzisiejszymi superzoomami, które dwukrotnie przewyższają tym parametrem mojego starego Kodaka (a i pewnie nie tylko w tym).



Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •