Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Wątek: Książki o I i II wojnie światowej

  1. #1
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach

    Książki o I i II wojnie światowej

    To polecam także:

    tego samego autora jak i wydawnictwa. A tą drugą stronę możemy poznać choćby w:

    tego samego wydawnictwa w książce z tej samej serii.
    Ostatnio edytowane przez kirlan ; 17-07-2014 o 09:37

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  2. #2
    Podkomorzy
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Zamek w Lotaryngii
    Postów
    1 540
    Tournaments Joined
    7
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    164
    Otrzymał 112 podziękowań w 68 postach
    Z podobnej serii, nie pamiętam dokładnie, już jakiś czas temu widziałem w Empiku album tyle, że z umundurowaniem od starożytności do dzisiaj, około 500 stron chyba za jakieś 200 zł. Warte to jest? Może ktoś ma?

  3. #3
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Dla osób, które dopiero co zaznajamiają się z lotnictwem podczas 2wś książki są dobre, ale dla osoby, które już są bardziej obeznane są nieprzydatne.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  4. #4
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Tak, ale są to dobre książki poglądowe, dla poznania tematu. Oczywiście najlepsze są kilkusetstronicowe monografie konstrukcji, poszczególnej kampanii, jednostki lotniczej czy pilota. Ja od kilkunastu lat prenumeruję takie periodyki jak Technika Wojskowa, Morze statki i okręty, Lotnictwo (wyd Magnum-X), Skrzydlata Polska, Raport (wyd Altair), a od kilku lat doszło Technika Wojskowa-Historia i Technika Wojskowa-Historia Numer Specjalny który wybił się na samodzielny periodyk (wyd Magnum-X), Militaria XXw, (wzorem TW-HNS także Militaria XXw Numer Specjalny wybił się na regularnie ukazujący się samodzielnie periodyk), Okręty (wyd Kagero). Przekrój artykułów pozwala mi określić się, że obracam się w temacie dość mocno. Wspomnę także że po ojcu (dotyczy to jak nietrudno się domyślić także zainteresowania) mam dostępne całe roczniki Skrzydlatej Polski i Morze od głębokich lat PRL, a tego ostatniego nawet numery przedwojenne. Co nie znaczy że nie mam kilkuset książek poświęconych głównie IIWŚ Więc tak jak pisałem wcześniej bodaj w tym temacie, tak jak książki z serii HB traktuję jako przetarcie się w temacie dla zainteresowania, tak poważniejsze pozycje zostawiamy po określeniu się czy zgłębiamy temat dalej, czy nie. I tak traktuję takie przekrojówki jak w moim poście powyżej.
    http://www.magnum-x.pl/
    http://sklep.kagero.pl/
    http://www.altair.com.pl/magazines

    Edit:
    Biorę się za zaległości z wydawnictwa MILITARIA, na początek Maksyma Kołomyjca:

    Ostatnio edytowane przez Gajusz Mariusz ; 10-07-2014 o 21:47

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  5. #5
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach
    Tak! Bezsprzecznie można co najmniej dwa podejścia stosować (choćby na przemian). Czytać zbiorcze ogólne opracowania (grube i baaardzo grube). Czytać wąskie opracowanka, na wybrany temat (nie zawsze cienkie, choć i takie bywają i bywają cenne).

    Ja osobiście lubię niegrube książeczki z różnych serii do których zaglądam ponownie co pewien czas. Właśnie zabieram się za ponowne przeczytanie "Duchów stalingradu" aby skonfrontować to z Bieszanowem.

    Inne książeczki z tej serii to np: Ostatnia ofensywa czy Śladem lisa paustyni. Może nie są to wybitne analizy historyczne (no z wyjątkiem "pod niebem Flandrii - autor Karl Bodenshatz ), ale czyta się rewelacyjnie i akurat pasują mi do mojego rytmu życia. Tak: jest i o niemeickich tygrysach - "Pancerna pięść" ale nie pamiętam z jakiej jednostki pochodził niemiecki pancerniak na bazie którego wspomnień powstała ta książeczka.
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  6. #6
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Zapewne chodzi Ci o Willa Freya z 8 kompanii (ciężkiej, czyli Tygrysów) 2 Pułku Pancernego 2 DPanc "Das Reich" Waffen SS, a później ze 102 batalionu czołgów ciężkich Waffen SS który właściwie został stworzony na bazie owej kompanii.

    Też żałuje że wydawnictwo Kagero zakończyło tą mini serię na 14 tomiku:

    Gdybyś któregoś nie mógł zdobyć, wal na pw!

    Wald-kojarzę tą książkę, ale jej nie mam, więc Ci nie odpowiem. To ta pozycja?
    Ostatnio edytowane przez Gajusz Mariusz ; 13-07-2014 o 10:08

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  7. #7
    Podkomorzy
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Zamek w Lotaryngii
    Postów
    1 540
    Tournaments Joined
    7
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    164
    Otrzymał 112 podziękowań w 68 postach
    Gajusz
    To chyba było to tyle, że jakby jakaś nowsza wersja.

  8. #8
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach
    Dzięki Gajusz Mariusz
    Właśnie to!!
    Wygląda że mam wszystkie 14 części - tyle że nie wszystkie zrecenzowałem (na razie).
    A może JEDNAK wydano dalsze numery ? ? 15 i dalej ? ?
    =====================
    Mam też parę miniatur morskich. Jeszcze mniejsze książeczki. Też pasują mi do trybu życia.
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  9. #9
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Tylko 14. Z kagero jestem na bieżąco. Z miniaturek morskich też mam co nieco. Były na różne tematy w poszczególnych seriach: o IIWŚ, o jednostkach Polskiej Marynarki Wojennej, o odkryciach geograficznych, o... różnych rodzajach piratów sprzed wieków, o ciekawostkach morskich, o katastrofach morskich, itd, itd:

    próbowano je nawet niedawno reaktywować:

    ale chyba brakło kupujących, lub zapału wydawniczego...

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  10. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  11. #10
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Panowie, trzeba by chyba założyć nowy temat, bo zamiast pisać co czytamy piszemy co zostało reaktywowane
    Gajuszu - z Miniatur Morskich nie zostało tylko wydane "Najdłuższy patrol komandora Lutha", sam mam "Bitwa koło przylądka Spada", "36 dni adm. Makarowa", "Moskity w Kronsztadzie", "Zatopienie "Viribus Unitis".
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •