Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 273

Wątek: Star Wars - Gwiezdne Wojny

  1. #21
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ja nie lubiłem SW kiedy wszyscy się tym jarali na potęgę. Dopiero kilka lat później obejrzałem przez przypadek w telewizji i mnie wzięło.
    Starą serie telewizyjną wolę bardziej, tak jakoś pasuje mi i nie przeszkadzają mi przestarzałe efekty specjalne ale ja oglądam Mortal Kombat czy Park Jurajski z wypiekami na twarzy.
    Nowa też mi pasuje ale trochę mniej. Jest w niej mój ulubiony Mistrz Jedi Qui-Gon Jinn i następni w kolejności Mistrz Yoda (kozak jakich mało i ostateczna obrona/pomoc) i Mistrz Obi-Wan Kenobi (wypadł beznadziejnie a był jednym z potężniejszych Jedi). Do wad zaliczam też słabo zrobionego Anakina (o grze starszego aktora nie wspomnę).

    Ja tam nie przepadam za cyklem klonów.

    Jak patrzę na zapowiedzi nowej trylogii i widzę ten miecz o trzech ostrzach świetlnych, to w cenzuralnych słowach nie da się wyrazić mojego zdania.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  2. #22
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Jak patrzę na zapowiedzi nowej trylogii i widzę ten miecz o trzech ostrzach świetlnych, to w cenzuralnych słowach nie da się wyrazić mojego zdania.
    A czemu? Przecież takie miecze się już pojawiały w serii SW. Już nie pamiętam czy w książkach czy komiksach. Mi tam to zupełnie nie przeszkadza. Może wygląda dziwnie ale jakoś mnie nie boli

    Starą serie telewizyjną wolę bardziej,
    Będę się czepiać ale co to jest stara seria telewizyjna?

  3. #23
    Łowczy Awatar Faramir
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    128
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Podzielam zdanie Ituriel32 o tym jak na razie wypada Force Awakens. Pomijam już to że Disney wyrzucił tak naprawdę wiele naprawdę dobrych książek do kosza zwanego Legends po to by jeszcze bardziej od Lucasa doić markę.
    Co do miecza to był on wyłącznie w komiksach, raz żę ta rękojeść obetnie ci nadgarstek dwa że to nie ma sensu jak lanca której używał Maul.
    "Wiele spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych którzy umierają zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć?" - Gandalf

    "Ta dzisiejsza młodzież, wcześnie zaczynają(...) to nie wiesz wiedźminie że dziewica, znaczy nietknięta nie może korzystać z mocy?" - Druid Myszowór

  4. #24
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ja tam parę książek mam z SW, nawet taką kioskową serie zbierałem, niestety wymiękłem przy 15 lub 16 tomie gdzie znowu było o klonach.

    Ten potrójny miecz wydaje mi się szalenie nie praktyczny, zwłaszcza przy cyrkowości starć.

    Seria telewizyjna to taki mój skrót myślowy. Chodzi o to że są to jedne z nielicznych filmów które oglądam w telewizji a nie na kompie.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  5. #25
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Co do miecza to był on wyłącznie w komiksach, raz żę ta rękojeść obetnie ci nadgarstek dwa że to nie ma sensu jak lanca której używał Maul.
    Bez przeady Walczę mieczem i wiem że nie obija się nadgarstka rękojeścią. Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że ta star warsowa jest "ostra" ale jednak nie powinna być wielką przeszkodą dla szermierza, a juz tym bardziej Jedi. Poza tym powiedzmy sobie szczerze, to SW! Mamy małe Yodę skaczącego nad innym jedi więc taki potrójny miecz nie jest czymś odstającym. Dwa, czemu lanca nie ma sensu? Generalnie miecz świetlny nie ma sensu ale lanca tym bardziej nie odstaje pod tym względem.

    No i trochę śmieszy mnie wydawanie opinii po trailerze, który jako taki był dobry. Sam wątpię żeby nowy film był czymś genialnym ale też czekam na niego z nadzieją.

  6. #26
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Mnie to nowe "Force Awakens" wcale nie jara... A stworzenie "Legends" i dojenie kasy na książkach od zera jest chamstwem w najczystszej postaci... No ale cóż, Disney zawsze kojarzył mi się tylko z bajkami i filmami familijnymi na sobotnie popołudnie.

    Natomiast strasznie się zawiodłem, że de facto ten nowy film to trochę odgrzewanie poprzednich części. Ja to bym chętnie obejrzał sfilmowaną "Trylogię Dartha Bane'a" Drew Karpyshyna z czasów Republiki (Starej Republiki) przed Zasadą Dwóch, gdy Sithów były całe legiony... Książki czytało się ekstra i jak rzadko kiedy kibicowanie temu złemu było super I jak tylko sobie wyobrażę jak wspaniale mogłoby to wyglądać w filmie, to aż żal, że zamaist sięgnąć do jakiejś książki i napsiać na jej podstawie scenariusz, Disney wolał napisać wszystko od zera...

    Naprawdę radzę wszystkim fanom Gwiezdnych Wojen przeczytać tą trylogię: http://ossus.pl/biblioteka/Trylogia_Dartha_Bane'a
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  7. #27
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    A ja właśnie nie lubię tej trylogii, temu Bane'owi wszystko szło za łatwo...
    Gdzie starania i wysiłek aby coś osiągnąć, niestety cały czas wybijało mnie to (ta łatwość zdobywania/realizowania celów) z rytmu czytania.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  8. #28
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    A mi tam nie przeszkadza, ze robią historię od zera. SW ma tak wiele historii, że jakby zekranizowali jedną, to zaraz pojawiłyby się głosy "czemu tą, a ja wolę inną". Sam uwielbiam historię Darth Revana ale co z tego? Nie widzę niczego złego w tym, że Disney sobie zrywa z historiami już powstałymi. Lepiej to ładnie uporządkować i stworzyć konkretny, nowy, kanon.

  9. #29
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ituriel32 Zobacz posta
    A ja właśnie nie lubię tej trylogii, temu Bane'owi wszystko szło za łatwo...
    Gdzie starania i wysiłek aby coś osiągnąć, niestety cały czas wybijało mnie to (ta łatwość zdobywania/realizowania celów) z rytmu czytania.
    Czy ja wiem czy za łatwo? Ile razy wpadał w kłopoty? Apatros, potem w oddziale żołnierzy Sithów, następnie na Korribanie, jak stracił połączenie z mocą. Jego szaleńcza krucjata podsycona przez stare rękopisy w bibliotece akademii. Ja czytałem całą trylogię jednym tchem i bardzo mi się podobała
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  10. #30
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Star Wars po premierze (osobny temat ze względu na spoilery)

    Pomyślałem, że ze względu na duże zainteresowanie lepiej rozmawiać tutaj niż w temacie Filmy, aby uniknąć spoilerów przez tych, którzy jeszcze nie widzieli filmu.

    Spoiler: 

    No jak oni mogli uśmiercić Hana solo ja się pytam?!?

    Co prawda była taka propozycja już przy Powrocie Jedi, nawet sam Ford ją popierał, ale Lucas się nie zgodził).
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •