Strona 1 z 28 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 273

Wątek: Star Wars - Gwiezdne Wojny

  1. #1
    Ensis
    Gość

    Star Wars - Gwiezdne Wojny

    Temat przeznaczony do dyskusji o uniwersum Gwiezdnych Wojen.

  2. #2
    Pampa
    Gość
    Nie lepiej by ten temat pasował do tawerny? Tutaj mi się troche gryzie z tematami o KK czy też innymi cięższymi

  3. Następujących 2 użytkowników podziękowało Pampa za ten post:


  4. #3
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Dobraaa, dobraaa niech będzie. Piszcie co sądzicie o kanonie Gwiezdnych Wojen, wszystko co wam się podoba, wasze zastrzeżenia co do GW oraz co sądzicie o przejęciu marki przez Disney.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  5. #4
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Dla mnie świetne Gwiezdne Wojny to głównie stara republika, czasy wygnanego Jedi znane z gier Knights of the Old Republic 1 i 2 Sith Lords. Potem świetna pierwsza trylogia związana z Obi Wanem. O dziwo czwarta, piąta i szósta część już mi się niezbyt podobały - tam nie ma tak ciekawego wątku jaki był w pierwszych trzech częściach tzn. powstanie nowej potęgi pod wodzą Sidiousa.
    Przejęcie marki przez Disney to dla mnie największy błąd, jaki zrobiło Lucas Arts, głównie z jednego ważnego powodu - Disney słynie z przerabiania świetnych serii na zwykłe bajki, także nie mam zamiaru się czuć przy trzeciej już trylogii jak mały dzieciak przed kolejnym odcinkiem np. jakiś rybek z mini mini.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  6. #5
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Jeśli chodzi o same filmy to jestem największym fanem starych. Mają w sobie to coś, bardzo dobre aktorstwo, żarty z jajem. Większość rzeczy jest starannie dopieszczona. Fakt, efekty specjalna dziś już nie robią wrażenia, walki na miecze świetlne nie przypominają tych z Mrocznego Widma, Ataku Klonów i Zemsty Sithów ale to dlatego że inne były początkowe założenia. Walki miały przypominać pojedynki samurajskie. Nowa trylogia była dobra ale wszystko psuło słabe aktorstwo aktora odgrywającego role Anakina Skywalkera, nijako przedstawiony wątek romansu z Padme, słabe przedstawienie przemiany Anakina i wiele innych niedoróbek. Wszystkie filmy jednak tworzą całość, która opowiada o powstaniu, upadku i zmartwychwstaniu najpotężniejszego Jedi w historii Anakina Skywalkera.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  7. #6
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach
    Podajże zasnąłem na 5 części więc co najmniej mnie stara trylogia nie porwała.

    Dziwi mnie mała ilość wojskowych w uniwersum. Czy to w nowej trylogii czy wojnach klonów okazuje się że całe planety czy nawet sojusze nie mają w ogóle armii. Istnieje planeta-miasto (do której mam zastrzeżenia swoją drogą) i ta cała masa istnień broniona jest niby przez kilku jedi i jakąś cienką milicję. Dopiero klony w ostatniej niemal chwili uratowały republikę przed inwazją droidów. Gdzie normalne armie? W uniwersum występują przemytnicy, przestępcy itd. ale w kwestii zbrojeń wygląda na pacyfistyczny świat (oprócz zacofanych pobratymców Jar Jar Binksa).

    Przejęcie marki przez Disney to dla mnie największy błąd, jaki zrobiło Lucas Arts, głównie z jednego ważnego powodu - Disney słynie z przerabiania świetnych serii na zwykłe bajki, także nie mam zamiaru się czuć przy trzeciej już trylogii jak mały dzieciak przed kolejnym odcinkiem np. jakiś rybek z mini mini.
    Mógłbyś wymienić tych kilka serii?

  8. #7
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Może i nie mógłbym wymieniać tego, ale szczerze? Disney robi praktycznie same bajki i nie chciałbym, by tak świetnie zrobiona marka mogła być zaprzepaszczona przez Disney - po prostu nie mogę pogodzić się z tym, że prawa ma teraz Disney i na pewno nie obejrzę trzeciej trylogii. A poza tym patrzenie na Star Wars wyłącznie przez pryzmat filmów to trochę kiepsko. Spójrz też na te animowane wersje, na Starą Republikę (tak, mam na myśli gry Bioware) - tam jest właśnie nawet lepiej z fabułą niż w filmach.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  9. #8
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Republika w zasadzie nie posiadała armii bo nie była jej potrzebna. Po wojnach z Sithami Republika osiadła na laurach, w końcu praktycznie jedyny i największy wróg republiki już nie istniał(Jak wiadomo, od czasów zasady dwóch, Sithowie starannie się ukrywali i i czekali na odpowiedni moment do przejęcia władzy). Nikt nie spodziewał się wojny domowej, mimo to próbowano powołać armie republikańską ale projekty nie przeszły w głosowaniu. Jedi nie byli żołnierzami, owszem byli strażnikami pokoju ale u schyłku republiki byli nieliczni i służyli głównie jako dyplomaci, doradcy. Każda planeta miała swoje oczywiście siły szybkiego reagowania, ale ich zadania, liczebność zależały od danej planety i nie można ich było nazwać sensu strcto wojskiem.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  10. #9
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Praktycznie przez Wojny Mandaloriańskie tych Jedi zostało kilku, jak nie więcej (działali podobnie do naszych błękitnych hełmów).

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  11. #10
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Nie zgodzę się Od Wojen Mandaloriańskich upłynęło kilka tysięcy lat. W międzyczasie były inne konflikty. Nawet tuż po Wojnach M. wybuchła Wojna Domowa Jedi, która zapoczątkował i zakończył Darth Revan. Przez te 3 tyś. lat dzielące Wony Mandaloriańskie i Mroczne Widmo, Jedi byli niszczeni i odradzali się ale nigdy nie zostało ich tak mało jak po czystce Palpatina. Za czasów pierwszych 3 filmów Jedi byli nieliczni ale wciąż można ich było liczyć w setkach(nie pamiętam dokładnie) Mówię to mając wiedzę o aktualnym uniwersum bo w czasach przed filmowych istnieje olbrzymia luka, którą można jeszcze zapełnić.

    EDIT: Na wookieepedi piszą, że Jedi przed rozkazem 66 było ok 10 tys.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


Strona 1 z 28 12311 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •