Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Skrypt chochlika

  1. #11
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Składam oficjalną samokrytykę na ręce partii!
    Z powody faktu, że wszystko, co robiłem robiłem na złym pliku miałem takie cuda. Znalazłem niezmodyfikowaną wersję Arroyo i rozpocząłem wszystko od nowa. Na szczęście udało mi się wszystko poodkręcać. Przepraszam wszystkich, którzy ściągali niepotrzebnie tamte pliki, obecne moim zdaniem są na 99% poprawne. Dostawałem już oczopląsu i kręćka, ale włączyłem prawie każdą kampanię, by sprawdzić, czy nie powstały takie bzdury jak poprzednio. Okazało się, że nie.
    Co, zostało zmienione:
    - czarnoksiężnicy Nurgla i Tzeentcha szkoleni są w Świątyni Niepodzielnego Chaosu na poziomie 2 i odpowiednio na 3, ulepszeni czarn. Tzeentcha na dyskach tylko na poziomie 3
    - dodatkowo dopisałem linijkę pozwalającą (oby!) na ich szkolenie, gdy gramy już Niepodzielnych Chaosem
    - wywaliłem jak prosił wcześniej Arroyo zwierzoludzi z rekrutacji
    - Kowadło Zagłady zostało przez Ciebie dobrze dodano Arroyo i znajduje się na ostatnim poziomie kuźni - jeżeli ktoś bardzo chce to zmienić, to proszę wyszukać w pliku -
    export_descr_buildings - linijke Runelords, wyciąć ją i wkleić do budynku, który uważacie za właściwy. Mi się już nie chciało z tym bawić.
    - trolle chaosu - byli dobrze dodani i nic tam nie zmieniałem, wychodzi na to, że są na 3 obozie psów wojny, za to poczyniłem inne zmiany. Nocne Gobliny dostały możliwość szkolenia Trolli jak i Kamiennych Trolli
    - i wisienka na torcie - czyli rydwany z Tiranoc też są, na 4 poziomie stajni, jak i na 5

    Więcej zmian już nie planuję - pliki do ściągnięcia na moim chomikuj.pl - rozpakowujemy i podmieniamy oba, bo inaczej gra wywali już po odpaleniu, wywalamy map.rmv i możemy się cieszyć grą.
    Plik jest na tyle mały, że nie musicie zakładać konta, ani się logować.
    Na zakończenie - przepraszam wszystkich za zamieszanie.

    Cytat Zamieszczone przez Araven Zobacz posta
    Czyli zmiany są i w campaign_script i EDB obecnie, czy tylko w EDB ?
    Zmiany są tylko w EDB i EDU.
    Ostatnio edytowane przez chochlik20 ; 05-11-2015 o 09:24
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  2. Następujących 2 użytkowników podziękowało chochlik20 za ten post:


  3. #12
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Zastanawia mnie jedno - czy dałoby radę dodać kamienne trolle i szamanów goblinów również do Orków i Goblinów (tych drugich po sojuszu z Nocnymi Goblinami) i jazdę imperialną dla Imperium (jest taka jednostka, próbowałem ją odblokować, jednak mi się nie udało)?

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  4. #13
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Kamienne trolle są u orków, ale... tylko w górach po wybudowaniu goblińskiej kopalni. Jeżeli zajmiesz miasto i jest juz tam wybudowana kopalnie, nie dasz rady rekrutować tych trolli.
    Myślałem o dodaniu szamanów nocnych goblinów - wystarczy chyba w obu plikach dopisać tam, gdzie one są - turkey, bo chyba pod tą nazwą kryją się orkowie i gobliny. Zresztą skoro mogą rekrutować normalnie nocne gobliny, to po co czekać na event z sojuszem? Ale, czuje, że samo dopisanie może nie wystarczyć, bo w bitwie gracza nie mamy tej jednostki u orków. Pewnie trzeba dodatkowo jeszcze poprzenosić jakieś pliki, albo cóś.
    A, co do jazdy - to Araven komuś tłumaczył, co trzeba zrobić, aby była. Zerknij do dyskusji.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  5. #14
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Gram sobie trochę na tym submodzie i jest mały problem - czy tylko mi się wydaje, czy w obozie Psów Wojny można werbować co turę oddział Ogrów Chaosu?

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  6. #15
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Arroyo Zobacz posta
    Gram sobie trochę na tym submodzie i jest mały problem - czy tylko mi się wydaje, czy w obozie Psów Wojny można werbować co turę oddział Ogrów Chaosu?
    Jeżeli tak, to ja nic w tej linijce nie grzebałem i nie wiem skąd to się wzięło.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  7. #16
    Wojski Awatar kaziu11
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Potrzebuje garnision script, a nie mam konta na chomiku a drugi link wygasł, podesłał by mi ktoś aktywny link, z góry dzięki

  8. #17
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Proszę - https://www.sendspace.com/file/8tclvo - założeniu konta na chomiku jest darmowe, podobnie jak odnawiane, co tydzień 50mb
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  9. #18
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    14
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam
    Jak można ograniczyć ilość armii pojawiających się przy mieście i nie tylko( np. goblinów ) ale w wersji 1.6 gigantusa? Albo zrobić aby pojawiał sie tylko generał bez pełnej armii? Chodzi mi o każde pojawianie sie armii z nikąd. Próbuję grać Krasnoludami ale niestety nie jest to łatwe.
    Ostatnio edytowane przez kusiu666 ; 03-03-2016 o 09:23

  10. #19
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez kusiu666 Zobacz posta
    Witam
    Jak można ograniczyć ilość armii pojawiających się przy mieście i nie tylko( np. goblinów ) ale w wersji 1.6 gigantusa? Albo zrobić aby pojawiał sie tylko generał bez pełnej armii? Chodzi mi o każde pojawianie sie armii z nikąd. Próbuję grać Krasnoludami ale niestety nie jest to łatwe.
    Nie mam najnowszej wersji, ale pewnie działa to tak samo. Odszukujesz w campaign_script linijkę

    - 4. Script battle (Mesn)

    Po, czym idziesz powoli w dół. Pojawia się lista armii, które atakują ze skryptu dane miasta. Modyfikujesz ja według własnych potrzeb, zapisujesz zmiany w pliku. Wywalasz maps.rmv i odpalasz grę. Nie wiem czy nowy plik będzie działał na starym sejvie.
    Pamiętaj by zawsze mieć oryginalny niezmodyfikowany plik. Zdarza się, że coś zrobisz nie tak i gra będzie z tego powodu wywalać.

    Uprzedzam, że nigdy nie modyfikowałem tej rzeczy, więc nie jestem na 100% pewien, że to to. Sam dochodziłem do wszystkiego metodą prób i błędów.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  11. #20
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    14
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Dzieki za pomoc poprubuję. A co zrobić aby armie które będą się pojawiać były takie jak w twoim skrypcie czyli sam generał bez armii? Bardzo chcę pograć krasnoludami ale niestety jest to bardzo trudne dla mnie. A w pathu 1.6 tym bardziej bo doszły scaveny i jest jeszcze gorzej. Jakoś sobie radzę ale gdy nagle tworzy się pełna armia i atakuje moje miasto gdzie mam kilka jednostek to wiadomo że nie mam szans.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •