Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 157

Wątek: Dostępność broni w Polsce

  1. #1
    Cześnik Awatar NexaT
    Dołączył
    Jan 2014
    Lokalizacja
    okolice Olsztyna
    Postów
    200
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 9 podziękowań w 8 postach

    Dostępność broni w Polsce

    Przeniosłem cały ten offtop do nowego tematu. Pampa





    Nauczę? Uciekałbym z takiego chorego kraju... jeśli jakiś nieznany mi osobnik wchodzi do mojego domu, to ja powinienem mieć prawo do obrony. Nie mówię od razu o zabiciu takiego kogoś, ale o postrzeleniu w nogę/rękę w celu unieszkodliwienia go.

    Oczywiście, że gdybym zabił z premedytacją jakiegoś bezbronnego włamywacza tylko dlatego, że wszedł do mojego domu sąd miałby prawo skazać mnie na więzienie.

    edit:
    Ostatnio edytowane przez Pampa ; 24-08-2014 o 20:58
    Wytrzymujcie Polaków natarcia w jak najgęstszym szyku, albowiem luźni niezwłocznie ich natarcia nie wytrzymacie. Niechaj zaś żaden z was w ucieczce ratunku nie szuka, albowiem nic nie jest w stanie ujść przed nadzwyczajną koni polskich rączością i wytrzymałością.

    W bitwie pod Chocimiem szarża 700 husarzy spędziła z pola 10.000-15.000 Turków, na widok czego młody osmański dowódca popłakał się z żalu i bezsilności.

  2. #2
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach
    Powtórzę pytanie chochlika - na co ci to? Większe bezpieczeństwo zapewni nam policja i sądy. Jedyne - na logikę - co zostaje, to możliwość (czytając demotywatory wiem, że jesteście do tego zdolni) wywołania kontrrewolucji i obalenia demokracji w jej współczesnym zakresie. Nigdy nie pozwolę, by ktokolwiek (poza państwem) miał powszechny dostęp do broni, bo nie chcę tutaj rewolucji prawicowej. Nigdy.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  3. #3
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez NexaT Zobacz posta
    Jak grochem o ścianę. Nie mówię tutaj o walce przeciwko całej armii rosyjskiej, tylko podkreślam fakt, że takie wojsko nie mogłoby się bezpiecznie poruszać po takich terenach, bo większość osób miałaby broń i mogła przeprowadzać różne akcje.
    W Twoim przypadku to bardziej jak kulą w płot. Po to aby armia mogła się spokojnie poruszać po danym terenie są oddziały tyłowe oraz wywiad, który ma za zadanie spacyfikować dany teren, a Ruskie jakby odkryli u Ciebie broń zastrzeliliby Cię na miejscu.

    Cytat Zamieszczone przez NexaT Zobacz posta
    Bo złodziej przychodzi do naszego domu, żeby zacząć strzelać i narazić się na policje z całego miasta, a nie nas okraść... niech ma nawet dwa kałachy ze sobą, ważne, że my też mielibyśmy broń i bylibyśmy w stanie go powstrzymać. Co w tym niejasnego?
    Hardy jest człowiek zawsze jak coś mówi, jak przyjdzie do czynów przeważnie wymięka. Już widzę jak każdy człowiek gotowy jest strzelić do drugiego człowieka, życie to nie gra komputerowa człowieku.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  4. #4
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Powtórzę pytanie chochlika - na co ci to? Większe bezpieczeństwo zapewni nam policja i sądy. Jedyne - na logikę - co zostaje, to możliwość (czytając demotywatory wiem, że jesteście do tego zdolni) wywołania kontrrewolucji i obalenia demokracji w jej współczesnym zakresie. Nigdy nie pozwolę, by ktokolwiek (poza państwem) miał powszechny dostęp do broni, bo nie chcę tutaj rewolucji prawicowej. Nigdy.
    Lepsze rewolucje komunistyczne
    W Twoim przypadku to bardziej jak kulą w płot. Po to aby armia mogła się spokojnie poruszać po danym terenie są oddziały tyłowe oraz wywiad, który ma za zadanie spacyfikować dany teren, a Ruskie jakby odkryli u Ciebie broń zastrzeliliby Cię na miejscu.
    Rozumiem, że jak oddziały rosyjskie byłyby blisko to byś pistolet czy tam strzelbę wystawił na widoku - genialne
    Hardy jest człowiek zawsze jak coś mówi, jak przyjdzie do czynów przeważnie wymięka. Już widzę jak każdy człowiek gotowy jest strzelić do drugiego człowieka, życie to nie gra komputerowa człowieku.
    To skoro jesteś taki pewien, że każdy to taka miękka pałka, żeby nie strzelił to dlaczego nie pozwolić na większy dostęp do broni?


    Stary nick:kujon333


  5. #5
    Cześnik Awatar NexaT
    Dołączył
    Jan 2014
    Lokalizacja
    okolice Olsztyna
    Postów
    200
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 9 podziękowań w 8 postach
    Cytat Zamieszczone przez adriankowaty Zobacz posta
    Powtórzę pytanie chochlika - na co ci to? Większe bezpieczeństwo zapewni nam policja i sądy. Jedyne - na logikę - co zostaje, to możliwość (czytając demotywatory wiem, że jesteście do tego zdolni) wywołania kontrrewolucji i obalenia demokracji w jej współczesnym zakresie. Nigdy nie pozwolę, by ktokolwiek (poza państwem) miał powszechny dostęp do broni, bo nie chcę tutaj rewolucji prawicowej. Nigdy.
    Nieźle się uśmiałem.

    W Niemczech przypada 30 broni na 100 osób, jest ogólnie łatwiej dostępna, a jakoś nie słyszałem o rewolucji neonazistów/zwolenników Hitlera. Po prostu te argumenty są tak puste, że nie wiem czy z nimi w ogóle dyskutować. Zarzuciłem jak na tacy obszernym tekstem, który pokazuje, że posiadanie broni w rzeczywistości zmniejsza przestępczość. (m.in. po to warto ją wprowadzić)

    Dlaczego chce wolnego dostępu do broni? Bo czułbym się bezpieczniej, ile razy mam to powtarzać?

    Większe bezpieczeństwo zapewni nam policja i sądy.
    Jakie sądy, jaka policja? Masz oczy człowieku? Widziałeś niedawno akcje, gdzie dwoje policjantów oddało ok. 10 strzałów, żeby powalić jednego mężczyznę? W tym kilka kul poleciało w okna, gdzie ktoś mógł siedzieć. (ba... kamerzysta nagrywający akcje siedział w oknie, jest filmik na yt) O "wyrokach" polskich sądów nie wspominam. Zresztą... jeśli uważasz, że obecne sądownictwo i policja nie wymaga reform, to ja nie zamierzam dawać podstawowych faktów na temat ich działania.

    Nigdy nie pozwolę, by ktokolwiek (poza państwem) miał powszechny dostęp do broni, bo nie chcę tutaj rewolucji prawicowej.
    W Ameryce broń posiada 88% społeczeństwa, albo 88 osób na 100 (nie pamiętam), ale jakoś nie widzę rewolucji murzynów, którzy chcieliby się mścić za historie. (nie przytaczaj Ferguson, to śmieszne...)

    Po to aby armia mogła się spokojnie poruszać po danym terenie są oddziały tyłowe oraz wywiad, który ma za zadanie spacyfikować dany teren, a Ruskie jakby odkryli u Ciebie broń zastrzeliliby Cię na miejscu.
    Dobra, przyznaje racje. W końcu uzbrojona ludność i nieuzbrojona... nie ma żadnej różnicy. Jeśli ty tutaj też nie dostrzegasz różnic i możliwości, to ja również nie zamierzam tłumaczyć oczywistości. Uznajesz bezpieczeństwo szwajcarskich obywateli i polskich na tym samym poziomie? Uznawaj dalej.

    Hardy jest człowiek zawsze jak coś mówi, jak przyjdzie do czynów przeważnie wymięka. Już widzę jak każdy człowiek gotowy jest strzelić do drugiego człowieka, życie to nie gra komputerowa człowieku.
    Jeszcze raz... mam broń i mam większe szanse, niż gdybym jej nie miał. Co w tym skomplikowanego do zrozumienia?
    Wytrzymujcie Polaków natarcia w jak najgęstszym szyku, albowiem luźni niezwłocznie ich natarcia nie wytrzymacie. Niechaj zaś żaden z was w ucieczce ratunku nie szuka, albowiem nic nie jest w stanie ujść przed nadzwyczajną koni polskich rączością i wytrzymałością.

    W bitwie pod Chocimiem szarża 700 husarzy spędziła z pola 10.000-15.000 Turków, na widok czego młody osmański dowódca popłakał się z żalu i bezsilności.

  6. #6
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pomorze
    Postów
    1 109
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 30 podziękowań w 21 postach
    @Nexat
    Twoja logika powala....rozumiem, że skoro ludności damy broń to równie dobrze możemy pozbyć się armii bo wg Ciebie bez problemu będą w stanie nawiązać walkę z wyszkolonym militarnie przeciwnikiem(ba, jakie oszczędności ). Już to widzę, jak taki Kowalski łapie za broń i pruje w nieprzyjaciela. ^_^ Poważnie myślałeś, że jak ktoś złapie broń w rękę to jest żołnierzem i zdolny do walki jak elitarne oddziały?

    Po co Ci broń na ostrą amunicję? Tak Ci śpieszno żeby posłać kogoś do piachu? Skoro chcesz obezwładnić to jest np. pałka teleskopowa, różnego rodzaju bronie gazowe, paralizatory, broń hukowa a nie broń na ostrą amunicję żeby gościa do końca życia okaleczyć lub spowodować trwałe kalectwo.

    Dobra, przyznaje racje. W końcu uzbrojona ludność i nieuzbrojona... nie ma żadnej różnicy. Jeśli ty tutaj też nie dostrzegasz różnic i możliwości, to ja również nie zamierzam tłumaczyć oczywistości. Uznajesz bezpieczeństwo szwajcarskich obywateli i polskich na tym samym poziomie? Uznawaj dalej.
    Bo nie ma różnicy? Co z tego, że taki Kowalskiemu kupi sobie broń skoro z niej nie strzeli bo go ze strachu zamurowało lub strzeli Panu Bogu w okno zamiast w cel?
    Jeszcze raz... mam broń i mam większe szanse, niż gdybym jej nie miał. Co w tym skomplikowanego do zrozumienia?
    A no to, że twardzielem za klawiaturą to pierwszy lepszy potrafi być. Jestem pewien, że spuchniesz gdyby przyszło co do czego. Skończ Waść grać w GTA, czas wrócić do rzeczywistości.

    Rozumiem, że jak oddziały rosyjskie byłyby blisko to byś pistolet czy tam strzelbę wystawił na widoku - genialne
    Rozumiem, że jakbyś zobaczył idącą wspomnianą armię rosyjską to byłbyś pierwszy do walki z pistolecikiem vs karabiny automatyczne, wyszkolone oddziały wojskowe i pojazdy opancerzone?
    Szanuj swój język - Mów po POLSKU!

  7. #7
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach
    W przypadku działań zbrojnych oczywiście cywile uzbrojenie w broń mieliby małą wartość. Ale wojna to także maruderzy i to z obu stron, a wówczas w czasach kiedy prawo idzie w odstawkę warto byłoby mieć broń. Praktyka wygląda w końcu tak że przestępcy jeżeli chcą broń posiadać to ją zdobędą. No ale na wojnę się nie zapowiada więc i nie ma co posiłkować się takimi argumentami.

    Skoro chcesz obezwładnić to jest np. pałka teleskopowa, różnego rodzaju bronie gazowe, paralizatory, broń hukowa a nie broń na ostrą amunicję żeby gościa do końca życia okaleczyć lub spowodować trwałe kalectwo.
    Tylko jak te bronie sprawdzają się w walce z uzbrojonym napastnikiem? Przecież normalny człowiek nie miałby większych szans obronić się pałką teleskopową przed "napakowanym" napastnikiem. Idea że widząc człowieka z nożem grożącemu naszej rodzinie człowiek ma do niego podejść z paralizatorem jest śmieszna.

    Hardy jest człowiek zawsze jak coś mówi, jak przyjdzie do czynów przeważnie wymięka. Już widzę jak każdy człowiek gotowy jest strzelić do drugiego człowieka, życie to nie gra komputerowa człowieku.
    A no to, że twardzielem za klawiaturą to pierwszy lepszy potrafi być. Jestem pewien, że spuchniesz gdyby przyszło co do czego. Skończ Waść grać w GTA, czas wrócić do rzeczywistości.
    Tak bo zwolennikom broni chodzi o to żeby zabijać niewinnych przechodniów . Traktowanie akurat Polaków jak idiotów którzy będą używali broni jak zabawki jest samo upokarzaniem się. Matka w obronie swojego dziecka jest gotowa rzucić się na napastnika z gołymi rękami, no ale oczywiście jak mniemam wymiękłaby gdyby miała użyć broni .

    Jak się czyta waszą krytykę dostępu do broni to aż strach co wam w głowach siedzi, wychodzi na to że to Wy macie jakieś mordercze zapędy tak że obawiacie się że gdyby was przeszkolić i dać broń do ręki to byście zaczęli strzelać do Jehowych. Mnie perspektywa że mój sąsiad będzie miał broń nie przeraża bo i nie planuję mu się włamywać w środku nocy do domu. Dostęp do broni w miejscach publicznych to już inna sprawa.

  8. #8
    Cześnik Awatar NexaT
    Dołączył
    Jan 2014
    Lokalizacja
    okolice Olsztyna
    Postów
    200
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 9 podziękowań w 8 postach
    @Dagorad, w pełni cię popieram w tej kwestii.

    Twoja logika powala....rozumiem, że skoro ludności damy broń to równie dobrze możemy pozbyć się armii bo wg Ciebie bez problemu będą w stanie nawiązać walkę z wyszkolonym militarnie przeciwnikiem(ba, jakie oszczędności ).
    Jeśli to wywnioskowałeś z moich wypowiedzi, to coś jest nie tak z twoim myśleniem. Nie mówię, że ludność cywilna zastąpi wojsko, ale że będziemy do cholery niebezpieczni dla obcych armii. Zawsze będziemy mogli użyć takiej broni przeciwko oprawcy, będziemy mieli coś więcej niż kij od miotły.

    Zresztą, kto mówi o dawaniu broni dla zwykłego Janusza? Mowa tutaj o osobach które przejdą testy i fizyczne, i psychiczne. W dodatku mają nie być karani. Trochę logicznego myślenia...

    Już to widzę, jak taki Kowalski łapie za broń i pruje w nieprzyjaciela. ^_^
    No ja właśnie tego nie widzę. To wy macie w głowie sytuacje, w której jedna osoba, w dodatku nieprzeszkolona miałaby strzelać do wroga. Ja nawet o czymś takim nie wspomniałem, ba... nie pomyślałem.

    Poważnie myślałeś, że jak ktoś złapie broń w rękę to jest żołnierzem i zdolny do walki jak elitarne oddziały?
    Tak, na wojnie cały czas mamy do czynienia z totalnie elitarnymi jednostkami. Bo I wojna światowa, gdzie na froncie walczyło kilka milionów wojsk wcale nie zrzeszała zwykłych ochotników.

    Po co Ci broń na ostrą amunicję? Tak Ci śpieszno żeby posłać kogoś do piachu? Skoro chcesz obezwładnić to jest np. pałka teleskopowa, różnego rodzaju bronie gazowe, paralizatory, broń hukowa a nie broń na ostrą amunicję żeby gościa do końca życia okaleczyć lub spowodować trwałe kalectwo.
    A co mnie obchodzi jakiś bandyta, który napadając mój dom na pewno nie robi tego pierwszy raz. Niech się męczy nawet i do końca życia, i tak pewnie wegetowałby z podatków uczciwych ludzi. Na prawdę tak się o takiego skurczybyka martwisz? (żeby nie użyć mocniejszych stwierdzeń, nie wiem na ile rygorystyczny jest tutaj regulamin)

    Bo nie ma różnicy? Co z tego, że taki Kowalskiemu kupi sobie broń skoro z niej nie strzeli bo go ze strachu zamurowało lub strzeli Panu Bogu w okno zamiast w cel?
    W Szwajcarii obywatel, który chce dostać broń przechodzi przeszkolenie. Dlaczego sugerujesz, że większość zesrałaby się w gacie? Masz z tym jakieś doświadczenia?

    A no to, że twardzielem za klawiaturą to pierwszy lepszy potrafi być. Jestem pewien, że spuchniesz gdyby przyszło co do czego. Skończ Waść grać w GTA, czas wrócić do rzeczywistości.
    Śmiecham.

    Rozumiem, że jakbyś zobaczył idącą wspomnianą armię rosyjską to byłbyś pierwszy do walki z pistolecikiem vs karabiny automatyczne, wyszkolone oddziały wojskowe i pojazdy opancerzone?
    On byłby co najmniej zdolny do walki, (mam gdzieś argumenty, że nie trafiłby w żołnierza. byłby zdolny do walki) a ty byś się kulił w domu i barykadował drzwi.
    Wytrzymujcie Polaków natarcia w jak najgęstszym szyku, albowiem luźni niezwłocznie ich natarcia nie wytrzymacie. Niechaj zaś żaden z was w ucieczce ratunku nie szuka, albowiem nic nie jest w stanie ujść przed nadzwyczajną koni polskich rączością i wytrzymałością.

    W bitwie pod Chocimiem szarża 700 husarzy spędziła z pola 10.000-15.000 Turków, na widok czego młody osmański dowódca popłakał się z żalu i bezsilności.

  9. #9
    Asuryan
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez NexaT Zobacz posta
    On byłby co najmniej zdolny do walki, (mam gdzieś argumenty, że nie trafiłby w żołnierza. byłby zdolny do walki) a ty byś się kulił w domu i barykadował drzwi.
    Powiedział cywil, który w reku nigdy nie miał kałacha, do weterana (żołnierza będącego swego czasu na polu walki czyli w tzw "misji pokojowej"). Teraz to ja śmiechłem i to potężnie.

  10. #10
    Cześnik Awatar NexaT
    Dołączył
    Jan 2014
    Lokalizacja
    okolice Olsztyna
    Postów
    200
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 9 podziękowań w 8 postach
    To tym bardziej przerażające, że takie poglądy głosi osoba, która była na wojnie i widziała to piekło.

    Powiedział cywil, który w reku nigdy nie miał kałacha
    Tak dobrze mnie znasz. Jutro piwko?
    Wytrzymujcie Polaków natarcia w jak najgęstszym szyku, albowiem luźni niezwłocznie ich natarcia nie wytrzymacie. Niechaj zaś żaden z was w ucieczce ratunku nie szuka, albowiem nic nie jest w stanie ujść przed nadzwyczajną koni polskich rączością i wytrzymałością.

    W bitwie pod Chocimiem szarża 700 husarzy spędziła z pola 10.000-15.000 Turków, na widok czego młody osmański dowódca popłakał się z żalu i bezsilności.

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •