Strona 11 z 16 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 157

Wątek: Dostępność broni w Polsce

  1. #101
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pomorze
    Postów
    1 109
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 30 podziękowań w 21 postach
    Cytat Zamieszczone przez ituriel32 Zobacz posta
    Tak się zastanawiam o czym Wy piszecie. Zdecydowana większość ludzi ma opory przed atakiem/zabiciem innego człowieka. Więc o jakiejkolwiek przydatności bojowej mowy być nie może, początkowi żołnierze też muszą się wyrobić by być przydatni. Co nie zmienia faktu że ileś sztuk broni powinno być w narodzie (między ludźmi).
    No właśnie o tym wcześniej wspominałem, po co takiemu Kowalskiemu broń skoro jego zdolność do użycia broni na ostrą amunicję jest zerowa! Co innego policjant, żołnierz, oficer jednostki specjalnej. Płacimy podatki i z nich idzie kasa na policję i wojsko. To oni mają się zajmować ochroną bezpieczeństwa publicznego a Ty, Szanowny Obywatelu, pracować by móc im opłacić pensje. Kropka.

    Cytat Zamieszczone przez ituriel32 Zobacz posta
    Dla ogólnej pojętej obronności państwa: szybkość reagowania i "przyzwyczajenie do bronni".
    Odsyłam do tego co wyżej.
    Poza tym już widzę Kowalskiego jak bierze broń i reaguje na atak nieprzyjaciela...założę się, że pierwszy ucieknie z krają nawet jeśli miał broń pod ręką i wiedział jak jej użyć. Owszem, jednak się przyzwyczai, ale podkreślam jeszcze raz, na co mu się zda jak wyskoczy mu wyszkolony i uzbrojony przeciwnik?
    O tym też wspominałem, dużo większy pożytek dla państwa będzie gdy ów człek zgłosi się do jednostki wojskowej.

    Cytat Zamieszczone przez ituriel32 Zobacz posta
    Ja jestem raczej normalny i do nikogo bym nie strzelał. Do tego mieszkam w małym miasteczku gdzie jest w miarę bezpiecznie (włamania i kradzieże się zarażają, tak samo jak pobicia na festynach, ale raczej nic ponadto), więc nie widzę sensu w staraniu się by posiadać broń.
    Skoro nie widzisz sensu w staraniu się o broń to po co jesteś za?

    Cytat Zamieszczone przez Kobrax Zobacz posta
    Jeżeli w końcu zaczęły by się protesty, takie poważne to rząd by nie mógł ich spacyfikować bo każdy miałby broń i mógłby wybuchnąć nam polski majdan.
    W USA jakoś mają broń, tam wielokrotnie były ostre protesty (vide niedawne zastrzelenie afroamerykanina i wiele innych) jakoś nie zauważyłem tam majdanu.
    Wiesz dlaczego wojna domowa wybuchła? Właśnie dlatego, że zbrojne grupy prorosyjskie powstały przeciw rządowi w efekcie przejęcia władzy przez partie proeuropejskie. Natomiast to co się działo na majdanie to nic innego jak uliczne protesty o dosyć ostrym natężeniu, ale to nie była wojna domowa.

    Cytat Zamieszczone przez Kobrax Zobacz posta
    Tego się rząd boi, tego, że kiedyś Polacy się obudzą i oni będą mieli przechlapane za swoje rozkradanie kraju
    Z czego mamy się obudzić? Dlaczego to my mamy mieć przechlapane?
    Szanuj swój język - Mów po POLSKU!

  2. #102
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Dla ogólnej pojętej obronności państwa: szybkość reagowania i "przyzwyczajenie do bronni".
    Wstępna selekcja przy dołączaniu/zgłaszaniu się do wojska w razie najgorszego wariantu czyli pełnej inwazji.

    Ja jestem raczej normalny i do nikogo bym nie strzelał. Do tego mieszkam w małym miasteczku gdzie jest w miarę bezpiecznie (włamania i kradzieże się zarażają, tak samo jak pobicia na festynach, ale raczej nic ponadto), więc nie widzę sensu w staraniu się by posiadać broń.
    Bo mogę, tak po prostu. A tak na poważnie to tu gdzie mieszkam obecnie nie ma sensu bo: w miarę bezpiecznie, znam większość ludzi. Natomiast mogę przeprowadzić się do dużego miasta do złej dzielnicy i tam już mogę potrzebował.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  3. #103
    Podczaszy Awatar Kobrax
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    622
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 57 podziękowań w 38 postach
    Chodziło mi o polityków... Na prawdę nie interesujesz się choć w tak małym stopniu tym co się u nas dzieje, że się nie domyśliłeś Juliuszu, że chodzi o ten rząd, a nie Polaków?


  4. #104
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez ituriel32 Zobacz posta
    Wstępna selekcja przy dołączaniu/zgłaszaniu się do wojska w razie najgorszego wariantu czyli pełnej inwazji.
    Jeżeli mamy pełen wariant czyli inwazję to nawet nie będzie czasu na jakąkolwiek selekcję. Co najwyżej WKU może porozsyłać wezwania do wojska albo liczyć, że obywatele, którzy są obecnie w rezerwie sami się zgłoszą. Przydatność cywila podczas wojny jest zerowa, tylko przeszkadza, bo nie zna komend ani też nie potrafią współdziałać z innymi rodzajami broni. Cywil może się liczyć tylko w wypadku wojny partyzanckiej.

    Cytat Zamieszczone przez ituriel32 Zobacz posta
    Bo mogę, tak po prostu. A tak na poważnie to tu gdzie mieszkam obecnie nie ma sensu bo: w miarę bezpiecznie, znam większość ludzi. Natomiast mogę przeprowadzić się do dużego miasta do złej dzielnicy i tam już mogę potrzebował.
    To naprawdę musiałbyś mieć dużego pecha by trafić na taką dzielnicę, zresztą nie sądzę by w naszym kraju istnieją aż takie mordownie.

    Cytat Zamieszczone przez Kobrax Zobacz posta
    Chodziło mi o polityków... Na prawdę nie interesujesz się choć w tak małym stopniu tym co się u nas dzieje, że się nie domyśliłeś Juliuszu, że chodzi o ten rząd, a nie Polaków?
    Z reguły jest tak, że nawet jak obala się rząd złodziei to kolejni również nimi są, albo jeszcze większymi bo sięgają po pełnie władzy bo zdobyli ja przewrotem. Wychodziłoby na to, że politycy nie dadzą Polakom broni bo boją się przewrotu... A wojsko, policja

    Kilka artykułów:
    Obserwacja wydarzeń na Ukrainie i kryzysu, w jakim znalazła się Europa, nakazuje mi zwrócenie się do Pana z apelem o wprowadzenie zmian w ustawie o broni i amunicji, które w sposób radykalny podniosą stan bezpieczeństwa naszego kraju. Doświadczenia społeczeństwa szwajcarskiego pozwalają uznawać z pewnością, że nasycenie społeczeństwa w broń palną stanowi istotny czynnik odstraszania potencjalnych agresorów. Społeczeństwo Szwajcarii, licząc niespełna osiem milionów ludzi, posiada do trzech milionów egzemplarzy broni palnej. Ten fakt nie pozostaje obojętny dla stanu bezpieczeństwa tego kraju i jest to oczywiste.
    Totalnie się nie zgodzę z tym stwierdzeniem, że ilość broni, którą posiadają cywile jest czynnikiem odstraszającym. Broń krótka w żadnej mierze nie przesądza o zwycięstwie na polu walki. Chyba, że jakimś cudem ubijemy wrogiego dowódcę. Porównanie Polski do Szwajcarii jest bez sensu. Czemu? Proponuję zerknąć czemu Szwajcarzy mają broń i na jakiej zasadzie się to odbywa.
    - http://wgospodarce.pl/opinie/11118-w...y-swoich-domow

    Chęć dostępu do broni zwiększył się dopiero od tamtego roku, a dokładniej od inwazji Rosji na Ukrainę:
    http://jegostrona.pl/militaria/artyk...przepisow.html
    ,ale i tak Polacy są bardziej zainteresowani tworzeniem lokalnych grup paramilitarnych

    We wcześniejszych latach zdecydowana większość Polaków była przeciwna posiadaniu broni palnej:
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,tit...wiadomosc.html
    http://www.24.pl/sonda-polacy-przeci...iadaniu-broni/

    A tutaj mamy opracowanie Instytutu Spraw Publicznych:
    http://www.isp.org.pl/files/15086063...1206458979.pdf
    Już na pierwszej stronie mamy stwierdzenie, że lepszy rozwiązaniem jest dostęp do alternatywnych indywidualnych źródeł samoobrony.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  5. #105
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pomorze
    Postów
    1 109
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 30 podziękowań w 21 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kobrax Zobacz posta
    Chodziło mi o polityków... Na prawdę nie interesujesz się choć w tak małym stopniu tym co się u nas dzieje, że się nie domyśliłeś Juliuszu, że chodzi o ten rząd, a nie Polaków?
    Wybacz, ale konstrukcja zdania inaczej mi powiedziała. Tak czy inaczej, jak już bierzesz się za obalanie rządu drogą przewrotu to to jest czysty idiotyzm, kretynizm i co tam jeszcze do potęgi entej. Jak już musisz obalać rząd zrób to w ten sposób w jaki ten zły się dostał, czyli drogą wyborów parlamentarnych. Przewroty to też jakby nie patrzeć działanie przeciw Ojczyźnie.

    Poza tym Kobraxie interesuję się tym co się dzieje w kraju i naprawdę nie widzę nic co powodowałoby u mnie chęć wywołania przewrotu. Taką właśnie chęć jednak zauważam u konkretnych ludzi, którzy przegrali ente wybory z rzędu i wietrzą ciągle wszędzie spisek. Tego ostatniego zdania nie kieruję do Ciebie - żeby nie było tylko po prostu chciałem zaznaczyć pewną zbieżność
    Szanuj swój język - Mów po POLSKU!

  6. #106
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    66
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Brutusie posłuchaj przyjaciela:
    Jak już musisz obalać rząd zrób to w ten sposób w jaki ten zły się dostał, czyli drogą wyborów parlamentarnych. Przewroty to też jakby nie patrzeć działanie przeciw Ojczyźnie.
    Szekspir, nowa interpretacja.

  7. #107
    Asuryan
    Gość
    I Wy się dziwicie, że nie dostajecie pozwoleń na broń? Przy takich tekstach nigdy nie powinniście ich dostać

  8. Użytkownicy którzy uznali post Asuryan za przydatny:


  9. #108
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    To teraz tylko czekać aż służby zaczną pukać do drzwi w poszukiwaniu elementu wywrotowego.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  10. #109
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    66
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Widzę, że finezja i dowcip niektórych przerasta

  11. #110
    Stolnik Awatar Piner
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    316
    Otrzymał 124 podziękowań w 97 postach
    Żeby móc użyć broni, lub innej formy samoobrony to trzeba najpierw zmienić przepisy w prawie dotyczącej tejże kwestii. Dajmy na to taki przykład: wracam ze sparringu z szabelką u boku w pochwie niby nic. No i napada mnie ktoś z nożem ja dobywam szabli ( oczywiście dostrzegam margines błędu) i załóżmy poharatałem mu łapę. To jak się dowiedziałem kiedyś od funkcjonariusza, ja mogę być w takiej sytuacji ukarany ponieważ to ja miałem przewagę ( szabla i umiejętności posługiwania się nią). Efekt grzywna lub parę miesięcy w zawieszeniu. Zresztą kiedyś w Technikum mieliśmy pogadankę z policjantką na ten temat i przytoczyła nam sprawę chłopaka który trenował jakiś rodzaj sztuk walki.Napadło go dwóch kolesi i ich lekko mówiąc rozłożył.Oczywiści sprawa poszła na policję i to chłopak musiał zapłacić karę z tego powodu że miał ową przewagę a ci kolesie skończyli no dosyć nieprzyjemnie. Nie wiem czy rodzaj broni czy poziom umiejętności wskazuje winnego.
    Nie Talleyrand,napatrz się pan,nasłuchaj i nawąchaj aż do mdłości.Żeby pertraktować o pokoju,trzeba znać jego cenę.- Napoleon ( film z 2002 roku)

    - Czy to wystarczy?
    - Nie. Ale widok jest wspaniały
    .- (Napoleon 2002) Napoleon obserwujący początek wielkiej szarzy pod Eylau.

Strona 11 z 16 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •