Strona 5 z 16 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 157

Wątek: Dostępność broni w Polsce

  1. #41
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez NexaT Zobacz posta
    Gdzie?! Powtarzam, że człowiek, który potrafi obsłużyć broń i z niej strzelał jest przydatniejszy od człowieka, który prawdopodobnie broni nie widział na oczy. (spytaj się na ulicy, kto widział prawdziwą broń) Nie dorabiaj sobie własnego zdania tylko czytaj co ja pisze, bo to robi się już cholernie nudne.
    Tak robi to się nudne, ponieważ Ty widzisz uzbrojonego cywila, który śmiga po polu walki stojąc ramię w ramie z wyszkolonym żołnierzem. Jeżeli tak bardzo chcesz się przysłużyć krajowi zgłoś się do wojska, bo tam prędzej zrobisz coś dobrego niż mając pistolet w domu.
    Zresztą Twoje argumenty sprowadzają się do tego, że jak ktoś lata awionetką i jest cywilem to przyda się w lotnictwie wojskowym bo będzie wiedział jak się obsługuje samolot.

    Cytat Zamieszczone przez NexaT Zobacz posta
    I będzie umiał odbezpieczyć broń i z niej strzelić, tylko oto mi chodzi. Nigdy nie pisałem, że ma iść w pierwszej linii, aby zająć jakieś miejsce.
    Jakbym słyszał popularne w pewnym okresie w ZSRR hasło z "traktorów na czołgi".

    Cytat Zamieszczone przez NexaT Zobacz posta
    Taką minę to ja mam, jak czytam te teksty.
    Skończmy już z tym wujkiem, nigdy tego nie pisałem. Tak będzie mi łatwiej. Oszczędź mnie.
    A ja mam taką minę jak czytam Twoje argumenty .

    Cytat Zamieszczone przez NexaT Zobacz posta
    I znowu sam dorabiasz sobie jakąś teorie. Nigdy nie pisałem o noszeniu broni na wierzchu, wystawianiu na oknie niczym snajper. Chodzi oto, aby każdy miał gdzieś w domu do niej dostęp i mógł użyć w sytuacji kryzysowej. ZAWSZE broń będzie lepsza od noża czy kija. Szanse wielokrotnie wzrastają, więc nie mów mi, że wzrosłaby przestępczość, bo przestępca miałby łatwiejszy dostęp. Trzeba być zidiociałym przestępcą, aby po zazwyczaj kilkukrotnym odnotowaniu na policji iść po broń, której nie dostaniemy, a jeślibyśmy dostali, to strzelać. Przecież ona jest rejestrowana.
    Przestępca z reguły kupuje broń na czarnym rynku lub kradnie ją podczas włamania. A potem tłumacz się człowieku gdzie podziała się Twoja broń.
    Co do włamania - broń byłaby Ci potrzebna jedynie wtedy gdy.... ktoś włamałby Ci się do domu jakbyś w nim był. Normalny włamywacz chyba poczeka aż lokator sobie pójdzie. Nawet jakby ktoś się zaczął do mnie włamywać to według Ciebie broń miałbym trzymać pod ręką. Ale gdzie? Pod poduszką, pod łóżkiem, w szafce nocnej?

    Cytat Zamieszczone przez NexaT Zobacz posta
    W dodatku KNP ma w programie postulat, który mówi o tym, aby policjanci otrzymali większe kompetencje, ale to podobno chytry plan podporządkowania sobie policji i zrobienie państwa policyjnego. Właśnie tak!
    gdzie ja pisałem o państwie policyjnym? Nawet jak zwiększymy prawnie kompetencje policji to i tak to nic nie da ponieważ.... służby mundurowe są źle dofinansowane. Policji nie stać na to by szeregowy policjant poszedł na strzelnicę i wystrzelał kilka magazynków. A policjanta nie stać albo mu się nie chce. Wystarczy sięgnąć po wydarzenia jakie miały miejsce jakiś czas temu. Wariat rzuca się na policjantów z nożem, rzuca w nich przedmiotami a Ci wystrzeliwują kilka razy nim postrzelą napastnika, który stoi kilka metrów przed nimi. O i to jest wyszkolenie policji.

    Cytat Zamieszczone przez NexaT Zobacz posta
    Kobiety powinny bezprecedensowo nosić broń przy sobie. Często słyszy się o gwałtach czy napaściach na kobietę. Sam widok broni dla gościa, który kradnie torebki byłby przerażający. (już nawet wiem co napiszesz - on też miałby wtedy broń! odsyłam cię więc do cytatu wyżej)
    Ty zdajesz sobie sprawę ile waży broń? Poręczniejszy jest już gaz pieprzowy i kop w określoną część ciała.

    Cytat Zamieszczone przez NexaT Zobacz posta
    Statystyk też nie sprawdzisz. Ktoś przeprowadził jakiś sondaż, ale nie masz 100% pewności, że jest prawdziwy, jeśli sam go nie zrobisz.
    Dobra, ja porzucam ten temat wujka, bo będziesz się z tym przepychać na kilka stron, jakby to był istotny temat.
    Statystyki kolego policyjne są ogólno dostępne:
    http://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki

    Cytat Zamieszczone przez NexaT Zobacz posta
    W którym momencie ja pisałem, że wymagam sejfu, aby trzymać w nim broń? To była wypowiedź osoby z tamtego forum, który mówił, że to wymóg policji, który jest właśnie śmieszny. Sam jeszcze ironizowałem, że przydałby się 10-cyfrowy kod, który "ułatwiłby" wyciąganie takiej broni w sytuacji zagrożenia.
    Jeżeli nie w sejfie to wskaż mi miejsce gdzie miałbym trzymać broń.

    Cytat Zamieszczone przez NexaT Zobacz posta
    Nie, to wy właśnie macie takie wyobrażenia. Ja się z tego śmieje.
    To nie ja podałem przykład zakładnika.

    Cytat Zamieszczone przez NexaT Zobacz posta
    Jeśli ktoś zostawił broń na wierzchu, załadował ją i była odbezpieczona, to się nazywa selekcja naturalna. Wcale nie byłoby mi żal człowieka, który zginął w taki sposób z rąk dziecka.
    HA HA HA zlikwidujmy szpitale, lekarzy, leki. Jak ktoś zachoruje i przeżyje to znaczy, że jest silny, jak umrze, no trudno selekcja naturalna.

    Cytat Zamieszczone przez NexaT Zobacz posta
    Przez długi czas bałem się użyć stwierdzenia "selekcja naturalna", bo pewnie wywoła kolejną fale śmiesznych postów.
    Śmiech to zdrowie, dłużej pożyję

    Cytat Zamieszczone przez NexaT Zobacz posta
    Nie! Byłaby szansa, że ktoś mający broń mógłby powstrzymać taką osobę.
    Zawsze również mógłby się znaleźć bohater, który próbowałby obezwładnić napastnika, ale, żeby nim być trzeba mieć pistolet.

    Cytat Zamieszczone przez NexaT Zobacz posta
    A na czym ma się opierać? Na tym, że fajnie byłoby mieć broń? Chodzi oto, aby wyrównać szanse między zwykłym obywatelem, a przestępcą. Sam widok broni odstrasza.
    Niektórzy się boją pająków i związku z tym mam chodzić z pająkiem?
    Zakładasz od razu, że napastnik nie będzie zdesperowany i nie oleje faktu, że ja mam broń.

    Cytat Zamieszczone przez NexaT Zobacz posta
    W słowie "napad" mieści się wiele innych definicji. Gwałt, pobicie, etc...
    Dlatego proponuje siłownie, kurs samoobrony lub jakiś sztuk walki.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  2. #42
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 841
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Nie chcąc wchodzić w następną dyskusję w Agorze, chciałbym tylko wszystkich zachęcić do obejrzenia mało znanego estońskiego filmu Klasa (Nasza klasa). Daje do myślenia tym bardziej że oparty na faktach (ponoć):
    http://www.filmweb.pl/film/Nasza+klasa-2007-433313
    Na YT jest nawet w całości z lektorem.
    https://www.youtube.com/watch?v=i_7_LuqRJUE
    Ponieważ ktoś bliski mi pracuje na co dzień z młodzieżą 16-19, potwierdza że takie zachowania będą tylko kwestią czasu w Polsce... A w tle dostępność broni w domu.
    Pozdrawiam!

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. #43
    Podstoli Awatar arcyżużel
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    360
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach
    troche off top, ale jakby komuś film się spodobał to jest jeszcze miniserial z polskimi napisami https://www.youtube.com/user/94tomecki/videos
    Co do selekcji naturalnej widzę ze przekonałeś się do poglądów niejakiego Erica Harrisa
    "Wielka Rzeczpospolita jest w stanie prowadzić 17 konfliktów światowych jednocześnie. Ale według nas, świat to za mało, dlatego słupki graniczne z Orłem Zwycięskim stoją już na Plutonie."

  4. #44
    Cześnik Awatar NexaT
    Dołączył
    Jan 2014
    Lokalizacja
    okolice Olsztyna
    Postów
    200
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 9 podziękowań w 8 postach
    Tak robi to się nudne, ponieważ Ty widzisz uzbrojonego cywila, który śmiga po polu walki stojąc ramię w ramie z wyszkolonym żołnierzem. Jeżeli tak bardzo chcesz się przysłużyć krajowi zgłoś się do wojska, bo tam prędzej zrobisz coś dobrego niż mając pistolet w domu.
    Wojna nie opiera się wyłącznie na walce wyszkolonych żołnierzy. Są rezerwiści, a czasami nawet ochotnicy. (bardzo powszechni w I i IIWŚ, ale oczywiście to czasy tak odległe, że zupełnie nie mają pokrycia z obecnymi)

    Nigdy nie pisałem o równości cywila z żołnierzem i nie uważam, że cywil nadałby się do zajmowania okupowanych terenów. Pisze wyraźnie i dosadnie, że uzbrojony cywil ma umiejętności, które pozwolą mu oddać strzał, odbezpieczyć broń i ją przeładować. W dodatku najprawdopodobniej byłby po szkoleniu, bo nie słyszałem o pomyśle dawaniu broni bez żadnego przeszkolenia.

    Szwajcaria jest najbezpieczniejszym krajem w Europie, bo każdy ma broń. Najlepszym określeniem będzie, że oni nie mają armii, tylko są jedno wielką armią.
    Żaden kraj w Europie nie jest tak rozbrojony jak nasz. Zapoczątkowano to po rozbiorach i mimo, że wyszliśmy spod okupacji, to nadal jesteśmy rozbrajani, bo niby to zapewnia bezpieczeństwo. (widziałeś zdjęcia? nie widzę paniki innych ludzi)

    A ja mam taką minę jak czytam Twoje argumenty .
    Przynajmniej nie przedstawiam swojego widzimisię, tylko dałem przykłady na liczbach i państwach, ale Polaki to bydło, które się powystrzela po zalaniu mordy.

    Przestępca z reguły kupuje broń na czarnym rynku lub kradnie ją podczas włamania. A potem tłumacz się człowieku gdzie podziała się Twoja broń.
    Skąd więc twoje obsesyjne pisanie o tym, że wzrosłaby przestępczość? Jeśli ktoś dokonuje morderstwa/napadu to stara się korzystać z nielegalnej i nierejestrowanej broni.

    Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby ktoś wszedł do mojego domu, w którym nigdy nie był i zdołał ukraść moją broń, którą przecież schowałem w "sejfie"...
    Znowu wymyślasz jakieś scenariusze, tylko teraz niby o możliwości ukradnięcia broni. Dobrze, że w Szwajcarii nie ma takich złodziejów, bo by się powystrzelali.

    Co do włamania - broń byłaby Ci potrzebna jedynie wtedy gdy.... ktoś włamałby Ci się do domu jakbyś w nim był. Normalny włamywacz chyba poczeka aż lokator sobie pójdzie. Nawet jakby ktoś się zaczął do mnie włamywać to według Ciebie broń miałbym trzymać pod ręką. Ale gdzie? Pod poduszką, pod łóżkiem, w szafce nocnej?
    Skąd więc znowu twoje obsesyjne pisanie o możliwości zastrzelenia "biednego" włamywacza, skoro on najczęściej robiłby to, gdyby nikogo nie było w domu?

    To gdzie ty trzymałbyś broń, to nie moja sprawa. Schowasz ją tam, gdzie ty sam uznasz to za słuszne. Jak dziecko ją znajdzie, odbezpieczoną i w dodatku naładowaną, to sam sobie będziesz winien.

    gdzie ja pisałem o państwie policyjnym? Nawet jak zwiększymy prawnie kompetencje policji to i tak to nic nie da ponieważ.... służby mundurowe są źle dofinansowane. Policji nie stać na to by szeregowy policjant poszedł na strzelnicę i wystrzelał kilka magazynków. A policjanta nie stać albo mu się nie chce.
    O państwie policyjnym pisała jakaś inna osoba, tak tylko nawiązałem.

    KNP zamierza również zwiększyć wydatki na wojsko i policje o połowę.
    http://www.nowaprawicajkm.pl/info/pr...-nowej-prawicy

    Ty zdajesz sobie sprawę ile waży broń? Poręczniejszy jest już gaz pieprzowy i kop w określoną część ciała.
    10 kilogramów. Jest tak ciężka, że biedna dziewczyna nie utrzyma tego w torbie... ona nie ma tam mieć kałacha tylko zwykłą, krótką broń.

    Gaz pieprzowy i kopanie masz dozwolone. Pomaga?

    Statystyki kolego policyjne są ogólno dostępne:
    Co z tego, skoro i tak nie mam 100% pewności według twojego toku myślenia?

    Ostatnio zresztą widziałem oficjalne papierki udostępnione przez rząd, w których PKB państwa było na minusie, a w mediach ciągle słyszałem o tym, że PKB wzrasta. Widzisz więc, jak można ufać polskim służbom.

    Oczywiście mogę podać te dane, jeśli zechcesz.

    To nie ja podałem przykład zakładnika.
    Śmiejesz się z zakładnika, a ojciec gwiazdy Juventusu Carlosa Teveza został niedawno porwany. (wzięty za zakładnika)
    http://sport.fakt.pl/pilka-nozna/ojc...ly,477886.html

    Na pewno większa szansa, że ktoś ci porwie rodzinę, niż kilkuletnie dziecko znajdzie pistolet. (chyba, że trzymasz go obok chleba)

    HA HA HA zlikwidujmy szpitale, lekarzy, leki. Jak ktoś zachoruje i przeżyje to znaczy, że jest silny, jak umrze, no trudno selekcja naturalna.
    Selekcja naturalna polega w tym przypadku na wymieraniu idiotów. Nie widzę sensu likwidować zdobyczy cywilizacyjnych...

    Zakładasz od razu, że napastnik nie będzie zdesperowany i nie oleje faktu, że ja mam broń.
    Jak oleje, to strzał ostrzegawczy. Jak nie pomoże, to w nogi albo głowę. (co kto woli)

    Dlatego proponuje siłownie, kurs samoobrony lub jakiś sztuk walki.
    Broń miałaby być dostępna na każdym komisariacie policji, a na pewno w małych miastach, a kurs samoobrony? Sztuki walki? Gdzie taki chłop ze wsi będzie miał czas na kilkugodzinne zajęcia walki? Nie mówiąc o dojeździe do większego miasta, gdzie ktoś taki kurs by oferował.
    Wytrzymujcie Polaków natarcia w jak najgęstszym szyku, albowiem luźni niezwłocznie ich natarcia nie wytrzymacie. Niechaj zaś żaden z was w ucieczce ratunku nie szuka, albowiem nic nie jest w stanie ujść przed nadzwyczajną koni polskich rączością i wytrzymałością.

    W bitwie pod Chocimiem szarża 700 husarzy spędziła z pola 10.000-15.000 Turków, na widok czego młody osmański dowódca popłakał się z żalu i bezsilności.

  5. #45
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach
    Do wszystkich, którzy w internecie (zwłaszcza na sadolu) wykrzykują hasła pokroju: "Rostrzelałbym ciapaka!" albo "Ja się nie boję szczelać, bo mnie tata wczoraj na strzelnice wziął i miałem same 10tki więc od razu zostanę snajperem!" zejdą na ziemie i poczytają ten artykuł:
    http://www.kresy.pl/kresopedia,histo...elac-do-ludzi#

    Życie to nie film, w który to oglądamy w przytulnym mieszkaniu. Właśnie dlatego, jestem spokojny co do zezwolenia na broń, bo wiem, że nawet przeszkolenie niewiele da .Dżihadżyści nie mają skrupułów do odcinania głów i strzelania. Dlaczego? Bo mają tzw. wyprane mózgi.


    Proponuję skończyć dyskujsę na temat: "Czy się odważę?" bo nie da się tego sprawdzić inaczej niż chrzest bojowy.
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  6. #46
    Cześnik Awatar NexaT
    Dołączył
    Jan 2014
    Lokalizacja
    okolice Olsztyna
    Postów
    200
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 9 podziękowań w 8 postach
    Czytając takie rzeczy to wszyscy teoretycy wojskowości pewnie przewracają się w grobie. Jakie szkolenie miałby przejść taki cywil? Wysłaliby go na poligon po to aby wiedział jak należy walczyć, jak obsługiwać różnego rodzaju broń?
    Zwykłe szkolenie, który umożliwi mu obronę przed napastnikiem. Cały czas mówię o tym, że uzbrojony wcześniej cywil ma większe umiejętności od nieuzbrojonego w posługiwaniu się bronią. Jakaś półkula w mózgu źle odbiera informacje, bo nie rozumiem?

    Tak, widziałem. Zwłaszcza podpis mówiący, że nie wiesz co to za kraj.
    Wiesz również jak ma się sytuacja z armią szwajcarska i co jest powodem dostępności broni w tym kraju?
    Jaki podpis?

    Powody nie są dla tej dyskusji istotne. Jak ci nie odpowiada Szwajcaria, w której broń była zawsze dostępna, to masz Niemcy, w których jest o wiele więcej broni niż u nas.

    Ale co się kryje za liczbami to już nie wiesz.
    Rzeczywistość.

    A gdzie ja Ci o tym piszę?
    Już nie wiem, być może ktoś inny o tym pisał. W końcu tyle osób się na mnie rzuciło, że nie pamiętam wszystkich nicków. Na pewno ktoś obawiał się o rzekomy wzrost przestępczości.

    A jakoś złodzieje znajdują schowane w skarpetach pieniądze, których też nikt nie zostawia na wierzchu.
    Jeśli właściciela nie ma w domu, to zazwyczaj i nie ma portfela. (a w tym przedmiocie obecnie się chowa pieniądze)

    Zresztą... sam nie wiem z czego ja się znowu tłumacze. Był jakiś multum sytuacji, że złodziej znajdywał broń i zabijał później właściciela? Tworzysz na siłę jakieś scenariusze.

    To po jakiego grzyba Ci broń, którą miałbyś użyć przeciwko włamywaczowi, skoro wszedłby on właśnie wtedy gdy Cię nie ma?
    Hmm... to może nosiłbym ją przy sobie? Na wypadek napadu na ulicy?
    Jak to dobrze, że wszystkie napady są przeprowadzone wyłącznie, gdy nie ma nas w domu. Ciekaw jestem ile rzeczy mi już ukradziono.

    Śmiał się ktoś, że to ja myślę kategoriami amerykańskich filmów, a tutaj widzę coś zmierzającego w podobnym kierunku. Właściciel mieszkający w bloku, rabuś ustala godziny wychodzenia i przychodzenia do domu, żeby następnie obliczyć czas jaki zajmie mu otworzenie drzwi, przeszukanie całego mieszkania i ucieczka.

    Pisałeś człowieku o sejfie... o tym jak ciężko byłoby wydostać z niego broń, a teraz nie możesz podać mi rozsądnego przykładu gdzie ma się ona znajdować.
    To ty mi podaj jakiś KONKRETNY argument, który przekona mnie, że wolny dostęp do broni jest zły i powoduje mniejsze bezpieczeństwo obywateli.

    Sam powinieneś znaleźć odpowiednie miejsce dla swojej broni. Czego bym nie napisał, to i tak by ci nie odpowiadało.

    A jak to Ci już pewna osoba odpisała Mikołaj dostał zawału.
    A mi się wydaje, że dużo na tym forum ignorantów.
    Plan KNP zna? NIE ZNA? To się nie udziela, że nie będzie nas rzekomo stać na podwyżkę płac dla tych sektorów.
    Wyjaśniać nie zamierzam, bo już to robiłem.

    Już widzę, jak dziewczyna nosi w torebce 10kg broń podobno kobieta ma w torebce wszystko, ale nie sądzę by chciało się jej targać dodatkowe 10kg jakby szła na zakupy.
    Widzę, że nie sprawdzasz informacji, które są tobie serwowane. Oczywiście, że broń nie waży 10kg, napisałem to ot tak. Równie dobrze mogłem napisać 20kg.

    Ile waży? Osobiście nie wiem, ale trzymałem kiedyś krótką broń i do dołu mnie nie pociągnęło.

    Kop pomiędzy nogi zapewne tak. Dostałem parę razy przypadkiem tam i wiem, że boli. A gaz pieprzowy jak widać na filmiku działa:
    Ten kop to za co? Za próbę napadu?! (żart. będę pisał teraz jakby co)

    Miałem na myśli, czy zniechęca przestępców do napadania na ludzi. Raczej nie sądzę.

    Takie rzeczy możesz iść sprawdzić udając się zapewne do Wojewódzkiej Komendy Policji. Nawet nie wiem o jakie dane Ci teraz chodzi, bo o żadne nie prosiłem w tym temacie.
    Ale jeśli tam nie byłem, to nie jestem pewny tych informacji w 100% - oczywiście idąc twoim tokiem myślenia.
    O żadne dane nie prosiłeś, to oczywiste. Dałem tylko przykład.

    I co związku z tym? Jakby miał broń przy sobie to by nim nie został?
    Czytaj ze zrozumieniem, to takie trudne? Pisałem wyraźnie, że śmialiście się z brania zakładników, a taka sytuacja jest jak najbardziej realna.
    Kto wie, może gdyby miał broń to mógłby się obronić? Na pewno miałby większe szanse, ale co ja tam gadam... bzdury same.

    Selekcje naturalną nie dostosowujesz do konkretnego przypadku, bo polega ona na śmierci osobników nie przystosowanych do danych warunków, słabych, chorych.
    Tak, na tym polega, ale zostawiając broń na wierzchu i dziwiąc się potem, że ktoś ją wziął dokonuje się samosądu. (sądu na sobie) Jak ktoś zginie przez to, to zupełnie mi go nie szkoda, bo to wyłącznie wyeliminowanie idioty ze społeczeństwa.

    Jak czytam Twoje argumenty to broń chcesz mieć tylko po to czuć się bezpiecznie równie dobrze możesz ja zastąpić łatwiejszymi sposobami, ale Ty nie chcesz. Wiesz jak trudno jest strzelić do człowieka nawet w obronie własnej?
    To fajnie, że czytasz moje argumenty. Ja takiej możliwości jeszcze od ciebie nie dostałem.
    Skończ gadać, "byłbyś w stanie? w rzeczywistości wygląda to inaczej...". Przecież już o tym pisałem - takie gadanie jest śmieszne.

    Jakby chciał to by znalazł czas, podobnie jak znalazłby czas aby udać się na strzelnicę i pojechać do miasta by kupić amunicję, ale jak widzę na wsi panuje taka bandyterka, że aż broń jest potrzebna do obrony.
    Aby sobie postrzelać, nie trzeba od razu jechać do miasta. (uwaga, nie mam na myśli strzelania do ludzi!)
    Wytrzymujcie Polaków natarcia w jak najgęstszym szyku, albowiem luźni niezwłocznie ich natarcia nie wytrzymacie. Niechaj zaś żaden z was w ucieczce ratunku nie szuka, albowiem nic nie jest w stanie ujść przed nadzwyczajną koni polskich rączością i wytrzymałością.

    W bitwie pod Chocimiem szarża 700 husarzy spędziła z pola 10.000-15.000 Turków, na widok czego młody osmański dowódca popłakał się z żalu i bezsilności.

  7. #47
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pomorze
    Postów
    1 109
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 30 podziękowań w 21 postach
    Zwykłe szkolenie, który umożliwi mu obronę przed napastnikiem. Cały czas mówię o tym, że uzbrojony wcześniej cywil ma większe umiejętności od nieuzbrojonego w posługiwaniu się bronią. Jakaś półkula w mózgu źle odbiera informacje, bo nie rozumiem?
    Jakie umiejętności? Życie to nie gra komputerowa, nabywanie umiejętności strzeleckich to kwestia wielu miesięcy trenowania, jak nawet nie lat. Szkolenie nic tu po prawdzie nie da.
    Jeszcze razy zapytam, jakie ma większe umiejętności?
    Czytaj ze zrozumieniem, to takie trudne? Pisałem wyraźnie, że śmialiście się z brania zakładników, a taka sytuacja jest jak najbardziej realna.
    Kto wie, może gdyby miał broń to mógłby się obronić? Na pewno miałby większe szanse, ale co ja tam gadam... bzdury same.
    Taaaak, broń schowana w sejfie za długim kodem na pewno zdoła się obronić . Chyba, nie wiesz co piszesz, takie wrażenie odnoszę. Napad, jak już tak na siłę przy tym stoisz, to nie kwestia tego, że bandyta sobie spokojnie poczeka aż ofiara wyciągnie broń, tylko od razu za chabety i do ściany. Po pierwsze szok, przerażenie, adrenalina a dopiero potem myślenie, na końcu broń, której już za późno na wyciągnięcie.
    Szanuj swój język - Mów po POLSKU!

  8. #48
    Podstoli Awatar arcyżużel
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    360
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gaius Julius Zobacz posta
    Taaaak, broń schowana w sejfie za długim kodem na pewno zdoła się obronić . Chyba, nie wiesz co piszesz, takie wrażenie odnoszę. Napad, jak już tak na siłę przy tym stoisz, to nie kwestia tego, że bandyta sobie spokojnie poczeka aż ofiara wyciągnie broń, tylko od razu za chabety i do ściany. Po pierwsze szok, przerażenie, adrenalina a dopiero potem myślenie, na końcu broń, której już za późno na wyciągnięcie.
    Kup ostrego psa, da ci czas na wyjecie toporka, czy kałacha spod poduszki,pod warunkiem ze mu zadka nie wyżre i nie bedzie potrzeba interwencja
    "Wielka Rzeczpospolita jest w stanie prowadzić 17 konfliktów światowych jednocześnie. Ale według nas, świat to za mało, dlatego słupki graniczne z Orłem Zwycięskim stoją już na Plutonie."

  9. #49
    Cześnik Awatar NexaT
    Dołączył
    Jan 2014
    Lokalizacja
    okolice Olsztyna
    Postów
    200
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 9 podziękowań w 8 postach
    Jakie umiejętności? Życie to nie gra komputerowa, nabywanie umiejętności strzeleckich to kwestia wielu miesięcy trenowania, jak nawet nie lat. Szkolenie nic tu po prawdzie nie da.
    Jeszcze razy zapytam, jakie ma większe umiejętności?
    Żadne. Cywil, który miał okazje strzelać z broni ma takie same umiejętności jak Janusz.

    Taaaak, broń schowana w sejfie za długim kodem na pewno zdoła się obronić . Chyba, nie wiesz co piszesz, takie wrażenie odnoszę. Napad, jak już tak na siłę przy tym stoisz, to nie kwestia tego, że bandyta sobie spokojnie poczeka aż ofiara wyciągnie broń, tylko od razu za chabety i do ściany.
    Czy ja chce, aby broń trzymano w sejfie z kodem? Gdzie tak napisałem, do cholery?
    Na innym forum, skąd wziąłem cytat już dawno tutaj przytoczony, osoba pisała, że to wymóg POLICJI. Ja tylko zażartowałem, że przydałby się jeszcze kod, aby "łatwiej" było się bronić.

    O tym właśnie pisałem. Lewicowcy nie znają chyba pojęć: przenośnia, sarkazm, ironia i żart.
    Wytrzymujcie Polaków natarcia w jak najgęstszym szyku, albowiem luźni niezwłocznie ich natarcia nie wytrzymacie. Niechaj zaś żaden z was w ucieczce ratunku nie szuka, albowiem nic nie jest w stanie ujść przed nadzwyczajną koni polskich rączością i wytrzymałością.

    W bitwie pod Chocimiem szarża 700 husarzy spędziła z pola 10.000-15.000 Turków, na widok czego młody osmański dowódca popłakał się z żalu i bezsilności.

  10. #50
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Nim odpowiem Ci NexaT na wcześniejszy post zacytuję Ci cytat z pewnej książki: "Dobre miejsce do umierania" Wojciech Jagielski
    Zimą w alei Rustawelego wybuchała wojna uliczna. Wyliczono potem, że toczyła się na obszarze jednego hektara i że w ciągu czternastu dni wystrzelono ponad dwa miliony pocisków. Zginęło stu pięćdziesięciu ludzi. Na jednego zabitego wypadało więc trzynaście i pół tysiąca pocisków".
    Twój pistolecik byłby więc niczym podczas wojny.
    Zacytowany fragment odnosi się do zamieszek ulicznych jakie miały miejsce w Tbilisi na początku lat dziewięćdziesiątych.

    Edit:
    Ja nawet nie wiem po co Ci odpisywać, skoro nawet nie wiesz jak jest z bronią w Szwajcarii, bo po co? Ludzie mają broń i to jest najważniejsze, ale w jaki sposób ją mają i czemu ją posiadają to już nie istotne (nie po to by się bronić przed napastnikiem, pragnę zauważyć). Masz takie możliwości do wyboru by się obronić, ale Ty potrzebujesz gnata, spluwy, klamki czyli PISTOLETU! Inne rodzaje czegokolwiek innego nie wchodzą do Twojej głowy. Program KNP i widząc Twoje podejście do wielu kwestii nie dziwię się o tym co mówią o wyborcach tego pana. Nie potrafisz podać sensownego powodu dla, którego w Polsce mielibyśmy zwiększyć dostępność broni palnej. Gdybym miał się obawiać włamania to zainstalowałbym lepsze zamki, kraty w oknach a nie kupował broni i czekał aż zastrzelę/postrzelę włamywacza. Dalej napad - Ty uważasz, że napastnik zaatakowałby Cię z przodu i miałbyś czas wyciągnąć pistolet (jak rozumiem masz taki refleks lub też potrafisz wypatrzeć napastnika z odległości np. 100m.). Porwanie - jesteś również na tyle bogaty, że warto Cię porwać. Osoby bogate zatrudniają "frajerów", którzy mają ich przed tym chronić by sami nie musieli tego robić. Na pytanie - gdzie jak nie w sejfie miałbym trzymać broń? Nie odpowiedziałeś, chociaż sam napisałeś, że wpisanie kodu do niego było by marnowaniem cennego czasu. Strzelanie na wsi jak rozumiem - stodoła, pole. las.
    I na tym zakończę pisanie w tym temacie, chyba, że pojawi się jakiś sensowniejszy rozmówca.
    Żegnam Waszmościów.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

Strona 5 z 16 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •