Strona 20 z 27 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 267

Wątek: EBII 2.3 Dyskusja ogólna

  1. #191
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach
    Na pewno Baktria, KH, Kartagina, Rzym, Hindusi. Coś było robione prze Celtach. Ostatnio wprowadziliśmy unikalny system dla Kartaginy podobny do tego jaki ma Rzym. A najlepiej byłoby spytać kogoś kto gra w EB. Ja niestety jak siadam do EB to tylko aby zrobić nową jednostkę . Do tej pory grałem tylko w 2.1 chwilę Lugiami.

  2. Użytkownicy którzy uznali post nazgool za przydatny:


  3. #192
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2011
    Lokalizacja
    Łódź - Bałuty
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Problem z Ptolemeuszami

    Witam

    Zagrałem dziś w nową wersję - EB_2.2a (po raz kolejny, przekleństwo z tymi wersjami ) Ptolemeuszami - kampania i bitwy na Challenging.

    Grałem do 46 tury (jak ktoś grał, od początku przychody -13 000 na turę) - przy zbyt dużej armii i kasie w najgorszym momencie nawet na -190 000. Armia powoli wykruszała się w bitwach więc zajmując wrogie miasta, w trakcie zniszczyłem Pergamon i Nabatejczyków oraz poskubałem Seleucydów łącznie z zajęciem Antiochii, Ipsos i nawet Babilonu (a grałem tylko z bitwami automatycznymi).

    W końcu 45 tury miałem już mieć -29 000 minai (a schodziło po 5 i 6 tysięcy).
    Niestety po kliknięciu następnej tury pokazały się tarcze państw i "stop-klatka" - akurat na moim dyplomacie, szedł w stronę Kartaginy przez tereny Rzymu.
    Musiałem wyłączyć grę, wejść ponownie i próbować od ostatniego save'a (profilaktycznie często je robię na każdej wersji EB2).
    Ruszyłem dyplomatę ręcznie, puściłem następną turę i niestety, na 46 od razu po Ptolemeuszach "stop-klatka" na Kartaginie.

    Co to może być, jakiś błąd z Ptolemeuszami czy z Kartaginą ?

    (Grając Rzymem i Seleukidami ponad 50 tur nie było większych problemów).

    PS - pytałem kiedyś o podświetlenie własnych jednostek podczas bitwy, w tej wersji ponownie jest.

    PS2 - oczywiście to wersja 2.2b, mój błąd
    Ostatnio edytowane przez wojmir2 ; 18-07-2016 o 22:03

  4. #193
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach
    Ostatnią wersją EB jest ta oznaczona jako 2.2b
    http://www.twcenter.net/forums/showt...2b-is-released!

    Co do błędu to nie jestem w stanie pomóc. Nie moja działka. Najlepiej poszukaj tutaj
    http://www.twcenter.net/forums/forum...Technical-Help

  5. #194
    Chłop Awatar Nevon
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    25
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach
    Mam pytanie odnośnie reform. Czy coś jest nie tak z modem od strony technicznej czy tak sobie twórcy wymyślili. Otóż np. grając Sakami aby się osiedlić trzeba zdobyć na FL cechę "wants to settle", a mi przez 300 tur nie pojawiło się to na żadnej postaci. To samo grając Nabatejczykami. Grając Kartaginą do reformy potrzeba postaci z cechą "Barkid" i mianować go na War Leadera, na początku kampanii dostajemy jednego FM z tą cechą, a potem nie pojawił mi się żaden. Ja osobiście mam problem, że jedyny Barkida jest dziedzicem i nie może zostać WL. Mod mi się zabugował czy to po prostu idiotyczne pomysły twórców moda? Pytam bo to blokuje dostęp do jednostek z późnego okresu i szczerze powiedziawszy zaczynam być trochę zdenerwowany na ten mod.

  6. #195
    Podstoli Awatar Poliorketes
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    497
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 25 podziękowań w 14 postach
    Straszna posucha w temacie. Nikt nie gra? Ech, co za czasy, co za obyczaje! Ostatnio miałem nieco czasu i pograłem sobie w wersję 2.2b. Najnowsza odsłona przyniosła dużo zmian - pierwsze co się rzuca w oczy to kolorystyka ekranów ładowania, dodanych zostało wiele nowych jednostek, szczególnie podobają mi się rzymscy legioniści - brawo nazgool, świetna robota!
    Pograłem około 40 tur Rzymem i co mogę powiedzieć?
    - dodano armie buntowników które w liczbie 5 albo 6 atakują północ Italii, jest to dość kłopotliwe i zmusza do trzymania na północy pełnej armii do obrony, co z kolei opóźnia podbój południa półwyspu Apenińskiego.
    - wzmocniono również garnizony buntowników w Galii Przedalpejskiej, teraz już nie tak łatwo podbić tamten region.
    - Pergamon się ożywił, wojował z Egiptem, podbił Bizancjum i część Tracji, miła odmiana po statycznej rozgrywce tej frakcji w pierwszej odsłonie moda
    - wojowniczy zrobili się też Arabowie z Petry, zabrali nawet Ptolemeuszom Aleksandrię!
    - ponieważ ogólnie dokokszono buntowników komputer bardzo pomału podbija kolejne prowincje, jednak miło że wreszcie wszystkie frakcje rozwijają się na mapie
    - bardzo osłabiono Koinon Hellenoi, Grecy dostają łomot od Macedończyków, których bardzo wzmocniono w porównaniu z pierwszą wersją EB2
    - na mapie bitewnej komp stosuje jakieś dziwne manewry, odnoszę wrażenie, że we wcześniejszych odsłonach było lepiej
    - niestety gdy już rozbijemy agresywnie atakujące nas w pierwszych 10-15 turach armie buntowników robi się strasznie nudno, wyrzucenie Epiru z Tarentu jest łatwe, później zaś nikt nas nie atakuje aż do 40 tury. Znudzony budowaniem infrastruktury postanowiłem sam zagrać ofensywnie. W 264 roku p.n.e uderzyłem na Sycylię rozpoczynając pierwszą wojnę punicką. Niestety Kartagina jest kompletnie wyczerpana wojną z Numidią, na Sycylii trafiłem na słaby opór garnizonów w Messynie i Libayon (po 3-4 jednostki), nawet mi się nie chciało rozgrywać oblężeń, wszystko poleciało z automatu. Prawie cała wyspa już jest moja, ostały się tylko Syrakuzy, które obsadzone są potężną armią buntowników. Mnie to nawet pasuje, jest historycznie, Syrakuzy zajmę w 210 roku p.n.e

    Włączyłem sobie w 40 turze pogląd na mapie, żeby zobaczyć, jak się układa sytuacja i cóż:
    - panuje idealny klincz, państwa dobrały się w pary i pomalutku się wykrwawiają
    - większość frakcji nie ma dużych armii, jedynie Seleukidzi mają dwie pełne armie w polu, resztę rozjechałbym z marszu
    - frakcje które zaczynały z jedną prowincją pomału się rozrastają, co jest spowodowane wzmocnieniem buntowników

    Ogólnie to gra Rzymem jest fajna tak do 20 tury, niestety później kompletna nuda. Kartaginę, Epir, Macedonię rozjechałbym w 10 tur. Frakcje te mają bardzo małe armie. Z jednej strony dobrze że komp nie spamuje armiami z kapelusza, z drugiej brakuje wyzwania, tego co lubią najbardziej tygryski - wielkich bitew polowych.

  7. Użytkownicy którzy uznali post Poliorketes za przydatny:


  8. #196
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    Mam pytanie. Gram w wersji 2.1b. Grając Rzymem doszedłem do roku 98 p.n.e. I wciąz nie nastąpiła reforma Mariusza. A historycznie powinna. więc co u licha się dzieje? Czy jest mi w stanie ktoś wytłumaczyć o co tu chodzi? A może trzeba spełnić jakieś konkretne warunki? Powiem tak - staram się grać historycznie, więc do tej pory podbiłem Italię z Niziną Nadpadańską, Sycylię, Korsykę i Sardynie oraz Baleary, południowy pas Galii wzdłuż wybrzeży M. Śródziemnego, całą Hiszpanię, północną Afrykę ale bez posiadłości egipskich, Dalmację, Grecję, Kretę i Rodos, Trację (mam wszystko mniej więcej po Dunaj) oraz zachodnią część Azji Mniejszej. Teraz prowadzę wojnę z Pergamonem i właśnie zdobyłem Ankyrę, czyli mniej więcej cała zachodnia połówka Azji Mniejszej jest moja. W Italii miasta mam rozbudowane na ful. Więc co jest u licha?!

  9. #197
    Wojski
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    69
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam, czy EB 2 jest w polskiej wersji ? A może spolszczony ?

  10. #198
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Niestety nie, choć kiedyś były próby spolszczenia go.

    Niech żyje Gwardia!

  11. #199
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Odświezyłem sobie kampanie Macedonią. Porbuje zdobyc prowincje lezące w Jemenie(4 miasta lezące dosc blisko siebie). Zdobywam, bunt, znowu zdobywa, bunt i tak caly czas. Zanaczę, że w tych miastach ludnosci jest minimalnie, a wystawiaja multum jednostek podczas buntu. Tak sie zastanawiam, czy ma to sens te zdobywanie, czy odpuscic, albo moze jest jakis pomysl, zeby te bunty sie zmiejszyly. Zmienialem juz generalow, obnizalem podatki, budowałem budowle zmniejszajace niezadowolenie itd.

  12. #200
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2014
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach
    Hej, mam pytanko. Chciałbym ograć tego moda jednak powyżej przeczytałem, że w najnowszej wersji komputer na mapie kampanii nie jest zbyt dynamiczny. Czy ktoś mógłby mi doradzić, która wersja jest ostatecznie najbardziej grywalna i czy rzeczywiście w najnowszej komputer jest aż tak pasywny?
    Ostatecznie pobieram 2.2 więc pytanie nieważne

Strona 20 z 27 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •