Strona 22 z 27 PierwszyPierwszy ... 122021222324 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 267

Wątek: EBII 2.3 Dyskusja ogólna

  1. #211
    Podczaszy Awatar buger13
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    690
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    37
    Otrzymał 34 podziękowań w 20 postach
    Cytat Zamieszczone przez Araven Zobacz posta
    Jak to jest z patchem najnowszym? Zainstalowałem podstawkę 2.2 b ktoś poradzi co na to wrzucić? Jaka jest różnica między militarną okupacją a allied kingdoms po podboju co się bardziej opłaca? Jak rozumiem to patch 2.2. q ? Z tego linku? http://www.twcenter.net/forums/forum...-Barbarorum-II
    Jeśli chodzi o militarną okupację, to po reformach wojskowych u niektórych nacji masz możliwość budowy kolejnych budynków administracyjnych(u części po prostu po paru turach od zbudowania MP). A allied kingdoms daje możliwość werbunku generała(sojuszniczego władcy) tak jak w EB pod Romka. Tak od razu 2.2. q.

    "Energia umysłu jest esencją życia". - Arystoteles

  2. Użytkownicy którzy uznali post buger13 za przydatny:


  3. #212
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2015
    Postów
    23
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Kiedy bardziej opłaca się zrobić militarną okupacje, a kiedy Allied Kingdom?
    Ostatnio edytowane przez MARCINEQ ; 12-06-2017 o 13:54

  4. #213
    Podczaszy Awatar buger13
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    690
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    37
    Otrzymał 34 podziękowań w 20 postach
    Cytat Zamieszczone przez MARCINEQ Zobacz posta
    Kiedy bardziej opłaca się zrobić militarną okupacje, a kiedy Allied Kingdom?
    To zależy jaką gramy nacją i czy była już jakaś reforma wojskowa. Po drugie jak daleko od stolicy znajduje się podbita prowincja i jakie są nastroje ludności(czy mamy bunty) np.

    *Grając Rzymem do reformy Mariusza jak chcę werbować jakieś oddziały po za Italią to wybieram Allied Kingdom.
    *W przypadku nacji Hellenistycznych Allied Kingdom buduję tylko w prowincjach odległych i zdecydowanie o odmiennej kulturze od mojej frakcji.

    "Energia umysłu jest esencją życia". - Arystoteles

  5. Użytkownicy którzy uznali post buger13 za przydatny:


  6. #214
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2015
    Postów
    23
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Dziękówka

    A wiesz może dlaczego grając Pergamonem podbije jakieś inne prowincje, to mam w nich możliwość wybudowania tylko kilku budynków, a potem nic? Np. mam tak w Bizancjum, albo w tej osadzie w Bitynii.
    Ostatnio edytowane przez MARCINEQ ; 30-06-2017 o 12:35

  7. #215
    Podczaszy Awatar buger13
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    690
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    37
    Otrzymał 34 podziękowań w 20 postach
    Cytat Zamieszczone przez MARCINEQ Zobacz posta
    Dziękówka

    A wiesz może dlaczego grając Pergamonem podbije jakieś inne prowincje, to mam w nich możliwość wybudowania tylko kilku budynków, a potem nic? Np. mam tak w Bizancjum, albo w tej osadzie w Bitynii.
    Musisz spełnić warunki niezbędne do reformy wojskowej Pergamonu.

    Pierwsza metoda wymaga pokonania rebelianckich armii Galatów (muszą mieć co najmniej 8 oddziałów) w chociaż 6 bitwach (dostaniesz info o poselstwie Celtów, odmawiasz zapłacenia trybutu i pojawia się horda pod Pergamonem). Musisz również zająć miasta Pergamon, Ephesos, Sardis, Ipsos.

    Drugi sposób, to posiadanie Pergamon, Ephesos, Sardis, Ipsos i Ankyry oraz całkowite wypchnięcie Seleucydów z Anatolii (tzn. nie posiadają żadnej osady w Azji Mniejszej). Musi również być po reformie Thureos (63 tura).

    To odblokuje wszystkie inne budynki rządów dla Pergamonu i mamy teraz do wyboru nie tylko administrację wojskową. Możemy wybudować Basilius Patris w osadach innych niż Pergamon. Pozwala nam, to także werbować Hetajrów.

    Reformy W EB II na TWC:
    http://www.twcenter.net/forums/showt...nts-as-at-2-2l

    "Energia umysłu jest esencją życia". - Arystoteles

  8. Następujących 3 użytkowników podziękowało buger13 za ten post:


  9. #216
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach
    Widzę że dobrze sobie radzisz z tą pomocą merytoryczną
    Dodatkowo grafiki przedstawiające rozwój budynków "rządowych" i ich bonusy. Nie dam gwarancji że w najnowszej wersji EBII jest tak samo jak na tych grafikach, ale jeśli nie to przynajmniej będziecie mieli jakieś rozeznanie
    http://www.twcenter.net/forums/showt...s-and-Colonies

  10. Następujących 2 użytkowników podziękowało nazgool za ten post:


  11. #217
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Jako weteran EBa 1 postanowiłem wreszcie, przygrać w drugą część moda - tym bardziej, że już trochę od premiery minęło i najwyższy czas solidnie przysiąść do tej modyfikacji Rozegrałem wczoraj 70 tur i żadnego wysypu do windy póki co - także optymalizacja bardzo na plus

    Na spróbowanie poszła Saba, która ma dosyć zrównoważony poziom trudności - zacząć łatwo, ale wyjście z Arabii może sprawić nieco problemów. Na chwilę obecną mam połowę półwyspu arabskiego (Dedan trzyma Nabatea, Gerrę Seleucydzi - z którymi tymczasowo zawarłem sojusz) i Aksum, próbuję przebić się do Meroe, ale rebelianci przechwycili moją armię i poniosłem dość poważne straty.

    Wrażenia z moda są bardzo pozytywne, choć brakuje mi tu paru jednostek. Na wielki plus idzie profesjonalne wykonanie - jakość jest tak wysoka, że EB II mógłby być osobną komercyjną grą strategiczną. Reszta to stare, dobre EB 1 - ulepszone, poprawione no i pięknie opakowane.

    Nazgool czy mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy (o ile nie jest to jakieś super-tajne ) i podzielić się wieściami czy Lugiowie dostaną kiedyś jednostkę z długimi mieczami (Kludda Lugiae), a Baktria Hetajrów-katafraktów (Hetairoi Kataphraktoi), którzy byli obecni w EB 1?

  12. #218
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach
    Cieszę się że się podoba. Niedługo wypuszczamy wersję 2.3 z całkiem pokaźną liczbą nowych rzeczy. Więcej można znaleźć na naszym twitterze.

    Co do tych jednostek to sprawa wygląda tak. Lugiowie dostaną jednostkę z mieczami w dwóch wersjach (wczesnej i późnej). Nie wiem czy będzie taka sama, część jednostek jest ostro przerabianych w stosunku do EB1.

    Co do Baktrów, to na liście "to do" jest na pewno gwardia generała. osobnej jednostki katafraktów nie ma, ale to nic nie znaczy. Lista była przygotowana na samym początku pracy nad modem i była już dziesiątki razy aktualizowana. Sprawa się wyjaśni przy okazji prac nad gwardią generała. W chwili obecnej mamy małe moce przerobowe jeśli chodzi o jednostki. Zarrr zrobił dość sporo modeli, ale nie mamy ludzi którzy zajęliby się teksturowaniem. W tej chwili przyuczam jedną osobę do kompleksowej pracy z jednostkami (2d i 3D) plus my weterani po wakacjach pewnie zabierzemy się za nowe rzeczy.

  13. Użytkownicy którzy uznali post nazgool za przydatny:


  14. #219
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Cytat Zamieszczone przez nazgool Zobacz posta
    Cieszę się że się podoba. Niedługo wypuszczamy wersję 2.3 z całkiem pokaźną liczbą nowych rzeczy. Więcej można znaleźć na naszym twitterze.

    Co do tych jednostek to sprawa wygląda tak. Lugiowie dostaną jednostkę z mieczami w dwóch wersjach (wczesnej i późnej). Nie wiem czy będzie taka sama, część jednostek jest ostro przerabianych w stosunku do EB1.

    Co do Baktrów, to na liście "to do" jest na pewno gwardia generała. osobnej jednostki katafraktów nie ma, ale to nic nie znaczy. Lista była przygotowana na samym początku pracy nad modem i była już dziesiątki razy aktualizowana. Sprawa się wyjaśni przy okazji prac nad gwardią generała. W chwili obecnej mamy małe moce przerobowe jeśli chodzi o jednostki. Zarrr zrobił dość sporo modeli, ale nie mamy ludzi którzy zajęliby się teksturowaniem. W tej chwili przyuczam jedną osobę do kompleksowej pracy z jednostkami (2d i 3D) plus my weterani po wakacjach pewnie zabierzemy się za nowe rzeczy.
    Dzięki wielkie za odpowiedź! Co do Hetairoi Kataphraktoi - w EB 1 oni chyba właśnie byli gwardią generalską, ale dopiero z czasem się ich otrzymywało (wcześniej była taka gwardia z liściem palmy na plecach {a'la skrzydła od husarii} którą później Creative Assembly bezwstydnie skopiowało do Roma II). Co do wersji 2.3 - wyjdzie, na pewno wypróbuję

    A co do zmian i przeróbek w jednostkach: rozumiem i mi to nie przeszkadza - w końcu i tak dochodzi masa nowych jednostek do regionów, gdzie w EB 1 można było zaciągnąć tylko dwa lub trzy typy unikalnych oddziałów. Można się tylko cieszyć, że modderzy jeszcze bardziej szczegółowo rekonstruują starożytną wojskowość

  15. Użytkownicy którzy uznali post Krwawy_Baron za przydatny:


  16. #220
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Czy od mojej ostatniej wizyty w tym wątku tj circa maj 2017 wyszedł jakiś nowy większy albo i nawet mniejszy pacz ?

Strona 22 z 27 PierwszyPierwszy ... 122021222324 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •