Strona 24 z 27 PierwszyPierwszy ... 142223242526 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 267

Wątek: EBII 2.3 Dyskusja ogólna

  1. #231
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Jest spolszczenie do tego moda?

  2. #232
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach
    Nie ma i raczej nie będzie. Nie ma chętnych do tłumaczenia tej tony tekstu

  3. #233
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Zawsze możecie skorzystać z uniwersalnego, w którym jest 17 przetłumaczonych plików To już znaczna część tekstu.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  4. #234
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Mam kilka pytań
    Gram związkiem Hellenów i czy będzie można z czasem uzyskać dostęp do lacedemońskich aka spartańskich hoplitów( rozumiem ze nie dało sie dać, na początku choćby spartańskich hoplitów dla generałów z cechą spartata, chociaż jeden z generałów startowych epiru mas owych spartańskich hoplitów)
    Czy można jakoś objeść problem ctd gdy uruchamiam wielka bitwie( wcale nie jakaś giga, wywala juz przy circa 4 pełnych a nawet czasem 3 armiach) dostaje komunikat ze na mój sprzęt bitwa jest za duza i lipa, w innych modach nigdy nie miałem tego problemu, odpalałem bitwy i po 15 tys luda, fakt ze na początku było 10 klatek na sekundę, póki się nie powybijało nieco żołnierzy, aczkolwiek bitwa zawsze się odpalała bez problemów.

  5. #235
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach
    Jak zwykle powiem że nie wiem. Ja to zwykły modelarz i tapeciarz jestem . Najlepiej by było gdybyś zadał to pytanie na TWC, Quintus lub ktoś inny kto siedzi w tych sprawach na pewno Ci odpowie. Ja to nawet porządnej kampanii w EB nie zagrałem. Albo się robi jednostki, albo sie gra
    Co do CTD, to hmmm, na ostatniej stronie naszego poradnika jest jest rozdział Old Software. Przeczytaj sobie go na spokojnie, może to będzie odpowiedź na Twój problem.

  6. #236
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Tak jak niegdyś zapowiadałem, zainstalowałem w końcu EB2 w wersji 2.3 Wybór padł w mym przypadku na jedynie słuszną nację czyli Rzym . Gra się bardzo przyjemnie mimo, że gra jest ciągle rozwijana. W ciągu 200 tur kilkakrotnie wywalało mnie do pulpitu ale na szczęście nie były to błędy krytyczne i po ponownym wgrani zapisu wszystko było ok. Sama rozgrywka jest tym, czego oczekiwałem, od rozwoju postaci naszych generałów, po system urzędów w Rzymie i skomplikowane zależności między miastem wilczycy, a pozostałymi regionami ,co zrzeszą świetnie symulują w tej grze twórcy moda. Legiony rekrutujemy jedynie w samej Italii, po za nią posiłkujemy się wojskami państw klienckich. Tu nie ma szans na wygranie całej kampanii w 140 tur. Tu mozolnie zdobywamy kolonizujemy i rozbudowujemy poszczególne regiony. W jednych regionach narzucenie kultury Rzymskiej przychodzi nam łatwiej w Innych trzeba się nieco namęczyć, aby lud zaakceptował jedynie słuszną kulturę. Twórcy zadali sobie sporo trudu w tworzenie opisów na kartach budynków, jednostek czy, też kolejnych reform, gdzie oprócz użytecznego opisu na potrzeby gry zawarto sporą dozę opisów historycznych mających walor edukacyjny. Jednostki są na naprawdę wysokim poziomie jeśli chodzi o wygląd i sprawy merytoryczne tu wielkie słowa uznania dla twórców moda. Uważne oko zaobserwuje wiele smaczków , typu animacje podbiegających legionistów przy rzucie pilium. Jedynie system bitewny jakoś mi specjalnie nie leży, tu chyba człowiek się przyzwyczaił do świetnego systemu z DeI stworzonego przez naszego KAMA brakuje mi troszkę tej epickości i rozmachu z DeI.
    Kończąc, jestem pełen podziwu dla twórców tego moda ,za ogrom pracy włożony w niego oraz efekty jakie uzyskali do tej pory , jednocześnie pamiętając, iż jest on ciągle rozwijany. Mnie on zapewnił i nadal zapewnia wiele godzin świetnej rozgrywki i pewnie jeszcze wiele ich przede mną, tym bardziej, ze nowe tytuły ze stajni CA raczą coraz bardziej prostą i płytką rozgrywką, niestety mającą coraz mniej wspólnego z grami strategicznymi.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  7. Następujących 3 użytkowników podziękowało marko1805 za ten post:


  8. #237
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach
    Dłuuugo czekałem na wydanie tego moda i ostatecznie dopiero teraz się za niego wziąłem. Póki co jestem ledwie na początku kampanii 'jedyną słuszną nacją', ale już widzę, że będzie to produkcja równie udana co pierwsza odsłona ^^ Nieporównywalnie przyjemniej pogrywa mi się w zmodowanego medka2 niż w nowsze odsłony serii. To co stworzyli autorzy EBII jest niesamowite. Niby to stara dobra Europa Barbarorum z Roma, ale na silniku medka2 jakoś to wszystko... fajniejsze. Swoją droga warto przed zabraniem się do gry przejrzeć sobie poradnik zarządzania prowincjami oraz wymagania co do reform wojskowych dla poszczególnych frakcji (niektóre są co najmniej... mało intuicyjne).

  9. Następujących 2 użytkowników podziękowało Kyuzo za ten post:


  10. #238
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Jezeli mam wczesniejsza wersje EUII v.2.1, to mogę normalnie instalowac wersję 2.3, czy najpierw wywalic 2.1, a dopiero później 2.3?

  11. #239
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach
    Usuń wcześniejszą wersję. Inaczej możesz mieć spooooooore problemy z działaniem nowej.

  12. Użytkownicy którzy uznali post Kyuzo za przydatny:


  13. #240
    Chłop
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    46
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cześć, mam takie ot pytanie: wiele, wiele lat temu natknąłem się na aplikacje 4gb patch która to miała w założeniu umożliwiać silnikowy gry (czy może po prostu grze?) korzystać z obecnie dostępnych, więc domyślnie zdecydowanie większych, zasobów danego komputera. Spotkał się ktoś może z rozwinięciem tego pomysłu lub czy orientuje się ktoś czy istnieją podobne programy umożliwiające starszym grom/modom wykorzystanie pełnego potencjału sprzętu? Przyznaje że jest to nawiązanie do instrukcji instalacji moda mówiącej "There are 3rd party utilities which can address this problem, but there might be legal ramifications and any software modification is potentially problematic, so users should do their own research and make their own independent decisions. Note, it's strongly encouraged that users do their own research!" (wybaczcie ale ograniczenia językowe trochę mnie nie puszczają ale rozumiem z dotyczy to właśnie takich programów jak ww.). No i przede wszystkich Nazgool gratuluje całości tej produkcji w której miałeś udział! Cały Mod jest świetny a niektóre jednostki są wręcz zachwycające
    Ostatnio edytowane przez Polemajos ; 18-05-2018 o 15:23

Strona 24 z 27 PierwszyPierwszy ... 142223242526 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •