Strona 25 z 27 PierwszyPierwszy ... 152324252627 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 267

Wątek: EBII 2.3 Dyskusja ogólna

  1. #241
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach
    Trafiłeś w "10". To jest właśnie to, ale nie pytaj się mnie dlaczego tak to musi być opisane . Regulamin TWC i jeden uczynny "sygnalista". Dlatego opis jest jaki jest.

    Dzięki od zespołu i ode mnie. Włożyliśmy i dalej wkładamy dużo pracy w modyfikację i jeszcze sporo przed nami. Ja ostatnio mam przerwę, ale zamierzam niedługo wrócić ze zdwojoną siłą.

  2. #242
    Chłop
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    46
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Wydaje mi się że rozumiem dzięki za odp i powodzenia!

  3. #243
    Podstoli Awatar arcyżużel
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    360
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach
    Panie nazgool, jak tam wyglądają prace nad modem od czasów zamknięcia forum, wyszedł jakiś duży nowy pacz? Czy chociaż jakiś użyteczny hot fix ?
    "Wielka Rzeczpospolita jest w stanie prowadzić 17 konfliktów światowych jednocześnie. Ale według nas, świat to za mało, dlatego słupki graniczne z Orłem Zwycięskim stoją już na Plutonie."

  4. #244
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach
    Ave,

    Wyszła wersja 2.35 z dość sporą nowa ilością jednostek i innych uzytecznych rzeczy. Wszystko można znaleźć pod tym linkiem.
    http://www.twcenter.net/forums/showt...-2-35-released!

    Ja ostatni rok mniej angażowałem się w moda ze względu na konieczność poświęcenia czasu na pogłębienie swoich zdolności w zakresie grafiki 3d i 2d. Dopiero od niedawna zajmuję się nową jednostką dla EB

  5. Następujących 2 użytkowników podziękowało nazgool za ten post:


  6. #245
    Podstoli Awatar arcyżużel
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    360
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach
    Czy możesz się pochwalić co zaplanowane jest na następny pacz ? Nowe jednostki, a jak tak jakie frkacje otrzymają je? Jakieś zmiany w skryptach? może nowa frakcja ?
    "Wielka Rzeczpospolita jest w stanie prowadzić 17 konfliktów światowych jednocześnie. Ale według nas, świat to za mało, dlatego słupki graniczne z Orłem Zwycięskim stoją już na Plutonie."

  7. #246
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach
    Planów jest dużo, miedzy innymi i zaimplementowanie nowej frakcji. Nowe jednostki są produkowane w miarę na bieżąco. Polecam obserwowanie naszego profilu na fB lub twitterze, gdzie regularnie staramy się prezentować to co przygotowaliśmy

  8. #247
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Przeszedłem krótką kampanię - Taksashila na M/M. I łatwo nie było, zwłaszcza, że sądziłem, że armie Mauryan Empire to armie rebelianckie, które kręciły się w pobliżu. Te przychodziły z eventów, jak się później zorientowałem. Pobiłem je, po czym rozpoczęła się powolna rozbudowa i podbijanie nowych prowincji aż do uzyskania liczby 20 i zniszczenie Baktrii i Saka Raukii.

    Spostrzeżenia, które nasunęły mi się podczas gry.
    Czemu procarze pomimo iż mają 9 ataku z dystansu są tacy słabi? W jednej z bitew zostali dosłownie rozstrzelani przez bodajże opancerzonych konnych łuczników zabijając może ze 2? W ogóle odniosłem wrażenie, że zwykli łucznicy też nie za dobrze sobie z nimi radzą (konnymi łucznikami).
    Nie wiem, czy to wina AI, ale komputer atakując konnicą miotającą (cavalry skirmisher) rzuca oszczepami, po czym szarżują na moje oddziały.
    Plus za odziały miotaczy, a konkretniej ich animację. Z jednej strony denerwująca przypadłość, a z drugiej strony ładne odzwierciedlenia rzeczywistości - gdy rzucają idą do przodu.

    Pytania, na które odpowiedzi mnie ciekawią.
    Halmalkot ha'Nabati stracił wszystkie prowincja po, czy przeszedł w hordę. Które jeszcze nacje mają taką możliwość? Saka nie przeszła, bo ubiłem przed zdobyciem ostatniego miasta wszystkich ich generałów w polu.

    Od, czego zależy, że nacja się odrodzi? Epir zniszczył Macedonie, a po kilkudziesięciu turach wyskoczył mi event o buncie w Pelli. Odsłaniam mapę, a tam pełna macedońska flaga przy mieście. Gdy zapisywałem grę Macedonia przejechała się po Epirze. I, czy w takim wypadku liczy się wcześniejsze zniszczenie do wygranej?

    Jak jest z kulturą? Aby zbudować - Minor Indo-Greek Guilds muszę mieć 15% Urban Tribal States i mieć poziom miasta, aby zbudować Phrourioi Loan muszę mieć 25% Eastern Imperial. O ile pierwsze procent dają mi budynki typu Governments to skąd nachodzi ta druga kultura?
    Zgodnie z poradnikiem Player Guide 2.35 po stoczeniu ręcznie 5 dużych bitew z Saka Rauka powinienem móc zreformować kawalerię. Warunki dopełniłem i guzik. Jedyny eventy, jakie miałem o najemnikach i bodajże o kupcach po zniszczeniu Saka Rauka. Akceptowałem, a mimo to nic się nie wydarzyło.

    Liczba crashy = 0

    Uwaga na sam koniec - poprawcie kapkę sprawę z lojalnością generałów. Z tego, co dostrzegłem to komp miał na ogół wysoką ich lojalność podczas, gdy moi to szkoda słów...

    Zgodnie z poradnikiem Player Guide 2.35 po stoczeniu ręcznie 5 dużych bitew z Saka Rauka powinienem móc zreformować kawalerię. Warunki dopełniłem i guzik. Jedyny eventy, jakie miałem o najemnikach i bodajże o kupcach po zniszczeniu Saka Rauka. Akceptowałem, a mimo to nic się nie wydarzyło.
    Pograłem sobie dalej i event pojawia się dopiero po jakimś czasie. Zamiast rydwanów dostałem konnicę.
    Ostatnio edytowane przez chochlik20 ; 08-08-2019 o 15:15
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  9. #248
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Uwaga na sam koniec - poprawcie kapkę sprawę z lojalnością generałów. Z tego, co dostrzegłem to komp miał na ogół wysoką ich lojalność podczas, gdy moi to szkoda słów...
    Doczytałem od czego jest ona zależna.

    Uwaga.
    Jeżeli wyjdzie nowa wersja poprawcie ikonkę i obrazek dowódców Svebozów. Teoretycznie powinni oni walczyć włócznią według tego, a okazuje się, że machają mieczem.
    Warto byłoby zwrócić uwagę na korektę statystyki szarży barbarzyńskich wojowników. Jeden punkt wartości to dość nisko zwłaszcza, że choćby oszczepnicy mają jego większą wartość.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  10. #249
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Modyfikacja prezentuje się naprawde doskonale, jest wypieszczona. Twórcom udało się wprowadzić mechaniki, które zaskakują na duży plus.
    Jedynym mankamentem który - nie ukrywam - boli, to mało dynamiczne AI na polu bitwy. SI nie manewruje kawalerią, bez sensu tłucze się przez całą bitwę z piechotą. Próbowałem zaimplementować AI Germanicusa, ale na razie mam problem z kompatybilnością oskryptowania.



    Zrobiłem małego submoda, który uważam za niezbędny jeśli chcemy mieć jakieś wyzwanie na polu bitwy:
    - podniosłem morale do poziomu gdzie oddziały wywieszają białą flagę z uzasadnionych powodów(duże straty i oflankowanie)
    - zwiększyłem zasięgi wszystkim oddziałom miotającym "oszczepy"
    https://drive.google.com/file/d/1IoBbHZ4nRGgQSn4vndN0sI3Hjku4LujE/view?usp=sharing

  11. #250
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Zrobiłem jeszcze kilka poprawek. Zmniejszyłem garnizony, zablokowałem możliwość rekrutacji jednostek przez rebeliantów(komputer nie jest w stanie zdobywać osad rebeliantów z pełnymi garnizonami, kiedy dla gracza na wartościach morale zaproponowanych przez twórców, przy dużej armii to kwestia strat na poziomie kilkudziesięciu żołnierzy). Dodałem nowe AI, szczególnie na polu bitwy jest duża różnica - SI jest aktywne, kawaleria manewruje i flankuje.

Strona 25 z 27 PierwszyPierwszy ... 152324252627 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •