Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Gra Roksolanami

  1. #11
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Wtedy grałem jeszcze słabo, nie miałem konkretnych pomysłów na grę Hellenami, teraz używam co najwyżej 1-2 oddziałów falangi - co innego przy bitwach 3vs3 lub 4vs4, gdy jestem na środku. Co do jazdy zwykle śmigam na 6 oddziałach konnicy (u Partów wychodzi to rewelacyjnie przy walce Katafraktami ze wschodu). Wtedy bardziej wolałem pójść ja oddziały dobre do obrony swoich sił.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. #12
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach
    Na jakich wy zasadach gracie na multi? Z art i bez limitu koni?

  3. Użytkownicy którzy uznali post Bronti za przydatny:


  4. #13
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Bronti, każdy gra na różnych - ja preferuję głównie brak artylerii, 6 jazdy jakiegokolwiek rodzaju, 1 słoń i 1 rydwan (to czasem zamieniam na 1 słoń lub 1 rydwan) i max 6 tych samych jednostek (np. 6 evocati i 6 hastati).
    W przypadku Nomadów jest brak jakiegokolwiek limitu jazdy. Ale artylerii i tak nie może wziąć

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  5. #14
    Asuryan
    Gość
    Bronti A to na multi koniecznie trzeba grać na jakichś zasadach?

  6. #15
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    W turniejach na ogół nomadowie mają limit konnych strzelców, ale zwykłą jazdę mają nieograniczoną. Tak czy siak, nomadowie na multi, zwłaszcza w bitwach 1v1 są bardzo słabi bo mają samą jazdę, więc przeciwnikowi bardzo łatwo to skontrować.

  7. #16
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    @Asuryan,

    W wielu przypadkach tak. Sytuacje: stanie na krawędzi planszy, ustawianie się na jedynej górce w okolicy, sami łucznicy konni, kombinacje ze słoniami, rydwanami czy tworzenie dziwnie wyglądających wielkich pikinierskich kwadratów z balistami w środku.

    @Wybobrak,

    Z drugiej strony przy starciach 2vs2 czy 3vs3 całkiem fajnie działają.



  8. #17
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Cytat Zamieszczone przez Samick Zobacz posta
    W wielu przypadkach tak. Sytuacje: stanie na krawędzi planszy, ustawianie się na jedynej górce w okolicy, sami łucznicy konni, kombinacje ze słoniami, rydwanami czy tworzenie dziwnie wyglądających wielkich pikinierskich kwadratów z balistami w środku.
    No właśnie problem w tym, że nie trzeba grać na żadnych zasadach, więc każdy troll może sobie robić co chce i jedyne co można zrobić to go zwyzywać, przeczekać 20 minut lub w skrajnych przypadkach po prostu wyjść z gry.

    Cytat Zamieszczone przez Samick Zobacz posta
    Z drugiej strony przy starciach 2vs2 czy 3vs3 całkiem fajnie działają.
    Z tym, że jazda nomadów, wbrew pozorom wcale nie jest taka mocna. Frakcje z katafraktami, jazdą kampańską czy hetajrami, pod względem konnicy wcale nie ustępują nomadom, a przy okazji mają dostęp do piechoty co daje im dużą przewagę.

  9. #18
    Podczaszy Awatar hdshovcase
    Dołączył
    Apr 2014
    Lokalizacja
    to jest gdzieś...tam
    Postów
    516
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    124
    Otrzymał 42 podziękowań w 30 postach
    A mnie się to podoba. Jestem imperatorem i sam wybieram armie. A i tak ktoś jak weźmie 8 oddziałów artylerii to i tak mnie nie pokona .Doskonałym przykładem jest jedna moje bitwa z Rome 1. Grałem Brytyjczykami i mogłem wziąć jeden oddział rydwanów, a ich jazda jest tylko najemna i bardzo słaba. Dodatkowo limit miotaczy głów plus słabsza piechota od kohort miejskich.
    Ostatnio edytowane przez hdshovcase ; 24-10-2015 o 17:56
    "Kto pierwszy wykół zabójcze ostrze musiał mieć duszę z twardej stali"
    Poprzedni nick: Idh

  10. #19
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Cytat Zamieszczone przez Idh Zobacz posta
    A mnie się to podoba.Jestem imperatorem i sam wybieram armie.A i tak ktoś jak weźmie 8 oddziałów altyleri to i tak mnie nie pokona.
    A jak weźmie 12 jednostek falangitów, 8 oddziałów łuczników i zrobi boxa w rogu mapy to co zrobisz?

  11. #20
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Znajduję jakieś ciekawe zajęcie na 20 minut i uzupełniam czarną listę.
    W sumie jak trafimy na takiego boxem, który jeszcze dodatkowo jest idiotą, a mamy trochę strzelców, to da się to przepchać.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •