Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Gra Scytami Królewskimi

  1. #1
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach

    Gra Scytami Królewskimi

    Bonusy kulturowe:
    Horda: +2 do maksymalnej liczby werbowanych oddziałów w rodzimej prowincji
    Maruderzy: +10% do przychodów z łupienia i plądrowania

    Bonusy frakcyjne:
    Scytyjskie rzemiosło: +10% do przychodów generowanych przez budynki przemysłowe
    Niechęć do Hellenów: Duża kara do stosunków dyplomatycznych z frakcjami helleńskimi (niechęć kulturowa)
    Mistrzowie łucznictwa: +1 do rangi werbowanych oddziałów łuczników


    Scytowie są pozornie najgorszą frakcją z tego DLC, jednak jak wytrzymamy początek gry, to wrażenie powinno się zmienić.
    Bonus kulturowy jest u Scytów dość przydatny. Zwiększenie werbunku pomaga zarówno na początku gry, jak i w przypadku wybuchu wojny domowej około stolicy. Jego drugą część też prawdopodobnie wykorzystamy, z racji, tego że te czynności są potrzebne do ukończenia kampanii.
    Bonusy frakcyjne są słabe. Dochody z przemysłu sprawdzą się tylko w kilku prowincjach, gdyż nie opłaca się na nim opierać gospodarki. Kara do dyplomacji z Hellenami jest dość uciążliwa, jako że bardzo dużo frakcji posiada tą kulturę. Utrudnia nam to znacznie zawiązywanie umów handlowych i naraża na ataki z ich strony. Doświadczenie dla łuczników jest najlepsze z tego zestawu, co nie znaczy, że wykracza poza przeciętność.
    Armia początkowo jest bardzo słaba, jednak po odkryciu kilku technologii prawie dorównuje Roksolanom. Scytowie mają największy wybór konnych miotaczy ze wszystkich nomadów, jednak na starcie brakuje im zarówno jazdy szturmowej, jak i walczącej w zwarciu, co wymusza inwestycję w piechotę i skierowanie podboju na zachód unikając walki z innymi frakcjami wędrownymi. Jedyna konnica walcząca w zwarciu jest jednostką elitarną i nie opłaca się odkrywać technologii odpowiedzialnej do jej rekrutacji, jednak harcownicy scytów królewskich bardzo dobrze uzupełniają ten brak. Jest to jednostka konnych oszczepników z bardzo dobrymi statystykami bojowymi, także można bezproblemowo używać jej do walki bezpośredniej. Dostępna jest z trzeciego poziomu budynku konnicy, więc nie trzeba na nią długo czekać. Co prawda ich cena jest wysoka, ale są jej warci. Jadę szturmową także dostajemy na tym etapie i także jej skuteczność jest wystarczającą.

    ****************************





    Grałem parędziesiąt tur Scytami, ale przy okazji formata sejwa mi wcięło . Wydali mi się najfajniejsi, bo mają najlepszych i chyba najwięcej strzelaczy z nomadów, poza tym chyba tylko oni mają oszczepników. Pamiętam, że w miarę szybko udało mi się namówić tych Greków z Krymu na sojusz i 2-3 plemiona na koalicję. Same bitwy dają większą frajdę nawet niż granie Partami, dopóki nie trzeba podbijać miast. Osobiście wolę bawić się kawalerią w kilku miejscach na mapie niż przepychać się falangą czy legionem. Poza tym bonus +2 do miejsc rekrutacji jest niezły.
    Jak będę zaczynał nową kampanię to chyba na którychś z nich się zdecyduję, może na Roksolanów, bo ich sarmackie jednostki i bonusy do podbojów mi się podobają.
    Ostatnio edytowane przez Samick ; 07-09-2014 o 13:28

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  2. #2
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach

    Re: Gra Nomadami

    Z tego co pamiętam najlepsze jednostki i najlepsze drzewko technologii mają Massageci. Sakijscy katafrakci są najsilniejszą jazdą w grze i są stosunkowo szybko dostępni. Do wszystkich potrzebnych jednostek massagetów potrzebne są tylko kolejne poziomy stadniny. W pozostałych 2 frakcjach nomadów do najlepszej jazdy potrzebny jest chyba któryś budynek kulturowy i bardzo długo trzeba czekać aż się opracuje wymagane technologie.

  3. #3
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach

    Re: Gra Nomadami

    U Scytów do najlepszych jednostek potrzeba było chaty wodza (albo jakoś tak) na ostatnim poziomie. Co do Massagetów to brakuje im chyba takiej zwykłej, nie szturmowej kawalerii.

    edit:
    Sprawdziłem i sakijscy katafrakci ustępują zarówno hellenistycznym i partyjskim odpowiednikom. Partowie mają najlepsze statystyki, helleni mają prawie identyczne jak nomadowie, z tym, że tym ostatnim brakuje umiejętności "Romb" oraz "Dyscyplina". Do tego Massageci do swojej najdroższej (i chyba lepszej od katafraktów) jazdy też potrzebują tego budynku kulturowego.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  4. #4
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach

    Re: Gra Nomadami

    Pamiętam, że gdy po wydaniu dlc z nomadami porównywałem katafraktów sakijskich, partyjskich i helleńskich to ci stepowi wydawali mi się najmocniejsi. Najwidoczniej któryś patch pozmieniał trochę statystyki jednostek od tamtego czasu, albo to mi się coś powaliło . Mimo wszystko uważam, że sakijscy katafrakci nadal są w ścisłej czołówce, a szybki dostęp do nich według mnie z nawiązką rekompensuje odrobinę słabsze statystyki. Wystarczy opracować 5 podstawowych technologii z drzewka militarnego i już mamy dostęp do nich. Nie chce mi się sprawdzać i liczyć dokładnego czasu potrzebnego na badania ale na oko widzę, że na greckich i sakijskich katafraktów czeka się tyle samo, a u partów chyba z 2-3x dłużej, przy czym budynek do werbunku sakijskich katafraktów jest jednocześnie budynkiem gospodarczym, dającym dochód z hodowli, więc nie trzeba robić osobno prowincji militarnych i osobno ekonomicznych. Wszędzie robimy hodowlę bydła i koni, dzieki temu mamy dużo żarcia, duży dochód z hodowli i przy okazji w każdej prowincji możemy werbować ciężką jazdę. Dodam jeszcze, że po opracowaniu technologii do sakijskich katafraktów, mamy już dostęp do wszystkich wartościowych jednostek i możemy skupić się na technologiach kulturowych i gospodarczych, a grając Baktrią, Selucydami i partią, mamy kilka osobnych gałęzi technologii i albo z czegoś zrezygnujemy albo opracowanie wszystkiego zajmie nam tyle czasu że jak już skończymy to się okaże, że większości typów jednostek wcale nie użyjemy bo będziemy mieć już wygraną kampanię.

  5. #5
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: Gra Nomadami

    Ja miałem fajną kampanie Scytami, do momentu wejścia na tereny prowincji Tracji. Tam Macedończycy i Odrysowie takie lanie mi sprawili, że odechciało mi się grać. Nomadowie tak samo jak Partia nie są dla wszystkich. A mój poziom klikania jest o dużo za wolny.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  6. #6
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Jako, że kampania Aten idzie w najlepsze, to postanowiłem zrobić aktualnie małą przerwę. Teraz jadę jedną z frakcji nomadów i może być ciekawie. O ile wszystko będzie szło git.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  7. #7
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach

    Gra Scytami Królewskimi

    Bonusy kulturowe:
    Horda: +2 do maksymalnej liczby werbowanych oddziałów w rodzimej prowincji
    Maruderzy: +10% do przychodów z łupienia i plądrowania

    Bonusy frakcyjne:
    Scytyjskie rzemiosło: +10% do przychodów generowanych przez budynki przemysłowe
    Niechęć do Hellenów: Duża kara do stosunków dyplomatycznych z frakcjami helleńskimi (niechęć kulturowa)
    Mistrzowie łucznictwa: +1 do rangi werbowanych oddziałów łuczników


    Scytowie są pozornie najgorszą frakcją z tego DLC, jednak jak wytrzymamy początek gry, to wrażenie powinno się zmienić.
    Bonus kulturowy jest u Scytów dość przydatny. Zwiększenie werbunku pomaga zarówno na początku gry, jak i w przypadku wybuchu wojny domowej około stolicy. Jego drugą część też prawdopodobnie wykorzystamy, z racji, tego że te czynności są potrzebne do ukończenia kampanii.
    Bonusy frakcyjne są słabe. Dochody z przemysłu sprawdzą się tylko w kilku prowincjach, gdyż nie opłaca się na nim opierać gospodarki. Kara do dyplomacji z Hellenami jest dość uciążliwa, jako że bardzo dużo frakcji posiada tą kulturę. Utrudnia nam to znacznie zawiązywanie umów handlowych i naraża na ataki z ich strony. Doświadczenie dla łuczników jest najlepsze z tego zestawu, co nie znaczy, że wykracza poza przeciętność.
    Armia początkowo jest bardzo słaba, jednak po odkryciu kilku technologii prawie dorównuje Roksolanom. Scytowie mają największy wybór konnych miotaczy ze wszystkich nomadów, jednak na starcie brakuje im zarówno jazdy szturmowej, jak i walczącej w zwarciu, co wymusza inwestycję w piechotę i skierowanie podboju na zachód unikając walki z innymi frakcjami wędrownymi. Jedyna konnica walcząca w zwarciu jest jednostką elitarną i nie opłaca się odkrywać technologii odpowiedzialnej do jej rekrutacji, jednak harcownicy scytów królewskich bardzo dobrze uzupełniają ten brak. Jest to jednostka konnych oszczepników z bardzo dobrymi statystykami bojowymi, także można bezproblemowo używać jej do walki bezpośredniej. Dostępna jest z trzeciego poziomu budynku konnicy, więc nie trzeba na nią długo czekać. Co prawda ich cena jest wysoka, ale są jej warci. Jadę szturmową także dostajemy na tym etapie i także jej skuteczność jest wystarczającą.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  8. #8
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    http://cloud-4.steamusercontent.com/...86BA9DE0999DE/
    Czy mi się wydaje, czy jednak Scytowie mają piechotę? Ktoś byłby w stanie mi to wyjaśnić, co to się dzieje? Nawet znajomy grający Kartaginą na multi ma połączoną armię z Rzymem.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  9. #9
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Jak się jest sprytnym to można mieć piechotę nomadami, ale nie powiem jak to zrobić bo zaraz wszyscy zaczną lecieć w kulki.

  10. #10
    Megas Basileus / Młoda Gwardia Awatar Polemajos
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Za horyzontem
    Postów
    2 469
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    251
    Otrzymał 374 podziękowań w 290 postach
    Pewnie trzeba grzebać w plikach,zresztą co w tym interesującego,zawsze na singlu można zrobić protektorat z państwa helleńskiego.
    ,,Vae Victis"


Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •