Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 614151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 163

Wątek: Historyczne bitwy scenariuszowe

  1. #151
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    I dlatego Pont jest taki słaby by Partia mogła przełamać dany odcinek - zobaczymy jak to będzie.
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  2. #152
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Zapraszamy na głosowanie na kolejną bitwę:
    http://sonda.hanzo.pl/sondy,258943,D9u1.html

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  3. #153
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Bitwy historyczne nie są moją ulubioną częścią czwartków, ale dla odmiany proponuje historyczne bitwy bez tła.

    4vs4.
    W każdej drużynie wybierany jest wódz naczelny (dalej zwany hetmanem).
    Bierze on tylko generała.
    Normalne armie układają pozostali (dalej zwani pułkownikami).
    Hetman wydaje rozkazy poszczególnym pułkownikom (niekoniecznie będąc w innym pokoju) za pomocą strzałek i komend głosowych.
    Pułkownicy nie mogą szafować swoim wojskiem jakby byli jego właścicielami, ich dowodzenie na własną rękę ogranicza się do wydawania rozkazów na małą skalę, bardzo lokalną. Do czasu śmierci hetmana.
    By nie było przekrętów fajnie byłoby gdyby hetman nagrywał bitwę, bądź żeby bitwa była nagrywana.


    Tło wymyśli się potem.



  4. Następujących 3 użytkowników podziękowało Samick za ten post:


  5. #154
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Ja nie nadaję się do organizowania takich wydarzeń, może pod moją nieobecność Arroyo by coś takiego ogarnął, w miarę możliwości czasowych?

  6. #155
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Bitwy historyczne na Czwartkach były raz w miesiącu. Było przygotowywane starcie, strony, proporcje sił, był rys historyczny, testy. Nie odbiegałoby to w żaden sposób od normalnej bitwy, poza w/w założeniami. Do zorganizowania na każdym Czwartku, pod warunkiem znalezienia 8 chętnych. Bo przy mniejszej ilości takie słabe się to wydaje.



  7. #156
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Ja nigdy nie byłem fanem bitew historycznych, w przeważającej większości przypadków nie były zbalansowane. Poza tym nie przepadam za ustawionymi z góry armiami. Dlatego ja nie podejmuję się organizowania takich bitew, ale oczywiście jeżeli ktoś będzie do tego chętny, droga wolna.

  8. #157
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Pirx, jak wrócisz do domu, położysz dzieci spać, pozmywasz naczynia, wymkniesz się żonie to jeszcze raz przeczytaj co napisałem. Podpowiem:

    4vs4.
    W każdej drużynie wybierany jest wódz naczelny (dalej zwany hetmanem).
    Bierze on tylko generała.
    Normalne armie układają pozostali (dalej zwani pułkownikami).
    Hetman wydaje rozkazy poszczególnym pułkownikom (niekoniecznie będąc w innym pokoju) za pomocą strzałek i komend głosowych.
    Pułkownicy nie mogą szafować swoim wojskiem jakby byli jego właścicielami, ich dowodzenie na własną rękę ogranicza się do wydawania rozkazów na małą skalę, bardzo lokalną. Do czasu śmierci hetmana.
    By nie było przekrętów fajnie byłoby gdyby hetman nagrywał bitwę, bądź żeby bitwa była nagrywana.
    Kluczowe tutaj jest:
    Normalne armie układają pozostali (dalej zwani pułkownikami).
    ^^

    Cały aspekt historyczny ogranicza się do jednego dowódcy-hetmana, który wydaje rozkazy pozostałym dowódcom-pułkownikom, którzy realizują idee hetmana tak jak je zrozumieli. Bitwy nie wyglądały tak jak w TW, byli gońcy, dowódcy różnych szczebli, o różnych zadaniach i poziomach autonomii. Rozkaz mógł dotrzeć, ale nie musiał, mógł przyjść później niż późniejszy, mógł zostać źle zinterpretowany itd.

    Więcej! Można jeszcze bardziej utrudnić grę i sprawić by hetman wydawał rozkazy tylko pisząc i marząc po mapie, bo byłby na innym kanale tsa. Ogólny plan bitwy byłby przygotowywany przed nią, a potem już tylko owi "gońcy".



  9. #158
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Jeżeli będą chętni żeby to organizować to ok ale ja jestem zwolennikiem bitew z losowymi nacjami. Wyśmienita zabawa gwarantowana i liczę że dzisiaj coś takiego będzie

  10. #159
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Ilu ludzi, tyle stanowisk hehe

    Samick, pomysł ciekawy, trzeba by do tego zatrudnić dwóch YT-uberów. I dać im hetmana hehe

    Ale ja teraz nie mam do tego głowy, w niedzielę lecę na 2 tygodnie na wakacje. Po powrocie możemy coś takiego zorganizować. Nie widzę problemu. Chyba że wcześniej się Wam uda - w sam raz Arroyo dużo bardziej tutaj może być pomocny. Ale wiadomo, że on ma teraz mnóstwo obowiązków w związku z W:TW.

  11. #160
    Podkomorzy Awatar Remix
    Dołączył
    Aug 2014
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    1 266
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    108
    Otrzymał 92 podziękowań w 75 postach
    Może być w sumie zabawnie Gdy hetman będzie napieprzał tymi strzałeczkami po mapie a reszta będzie się zastanawiała o cholerę mu chodzi
    Jedyną przeszkodą w osiągnięciu sukcesu jesteśmy my sami

    Zapraszam osoby które lubią gry strategiczne na mój kanał na yt póki jest tam głównie total war ale również coś innego się będzie pojawiać
    https://www.youtube.com/user/MsRemix1992

Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 614151617 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •