Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 163

Wątek: Historyczne bitwy scenariuszowe

  1. #21
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Wrzucam screeny z wczorajszej bitwy pod Tigranocertą - za jakość nie odpowiadam, przy dużych starciach muszę zniżać grafikę do minimum.




    Historycznie wygrał Rzym, czyli w tym wypadku Armenia oszukała przeznaczenie

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. #22
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach
    Nie róbmy więcej przejść przez rzekę
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  3. #23
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Zależy od głosowań na bitwy
    Temer zdołał wrzucić już film z bitwy pod Tigranocertą:

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  4. #24
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    http://steamcommunity.com/sharedfile.../?id=318054892

    Co prawda po rosyjsku, ale język prosty, a tym łatwiejszy bo wiadomo o co chodzi.
    Autor opisuje jak tworzyć armie historyczne oraz rozkładówki dla przykładowych bitew.

    Swoją drogą można byłoby wprowadzić urozmaicenia, chociażby pod taką postacią: każdy gracz dowodzi osobnym rodzajem wojsk, tak jak było to niegdyś. Dowodzono piechotą, jazdą, czasem konkretnym rodzajem wojsk (np.: gwardia).



  5. #25
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach
    Może i język podobny do polskiego ale literki jakieś takie... Ja się nigdy rosyjskiego nie uczyłem
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  6. #26
    Sara Temer
    Gość
    W wolnej chwili przejrzę, choć rosyjski słabo znam, ale przynajmniej alfabet znam

    Pomysł by każdy dowodził konkretnym rodzajem wojsk jest według mnie bardzo fajny, można by spróbować czegoś takiego

  7. #27
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Pomysł niezły, ale znając ambicje niektórych nie doprowadziłoby to do powszechnych pretensji po rozegranych bitwach? Takie rozdrobnienie odpowiedzialności jest jednak zdaje się sporym minusem , ale spróbować myślę że warto. Na pewno kontrola w trakcie bitwy nad np. 8 jednostkami, a 20 to jednak różnica i mniej miejsca na przypadek.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  8. #28
    Podkomorzy
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Zamek w Lotaryngii
    Postów
    1 540
    Tournaments Joined
    7
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    164
    Otrzymał 112 podziękowań w 68 postach
    Jedyny minus który zauważył Gajusz to to, że drużyna potrzebowałaby dowódcy aby taką armią dowodzić, bo biegania samopas łucznikami nie jest zbyt "ok".

  9. #29
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Ja jestem i zawsze byłem za zwykłymi bitwami 4v4, 3v3, 2v2 i 1v1. Im bardziej staracie się odwzorować historyczne realia tym bardziej ograniczacie swobodę graczy przy wyborze frakcji, armii i taktyki, a także psujecie balans bitwy.

  10. #30
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Komentując pokrótce głos Wybobraka i doboru balansu, to powiem Tobie tak: pierwszy raz jak rozgrywałem taką bitwę z chłopakami to było starcie germańsko-rzymskie ze spamem evocatii po stronie czerwonych i ograniczeniami co do brania poszczególnych jednostek u German. Wynik był do przewidzenia i bez mojej fanatycznej armii kobiet. Z czasem jest lepiej, ale daleko tutaj do balansu.


    @Gajuszu,

    Oczywiście, masz rację. Zapewne pretensje będą. Mogłyby być nawet i bez tego.
    Chciałbym zauważyć że jeśli mamy balans to czemu nie spróbować w ten sposób odzwierciedlić ogólnego zamieszania panującego na polu bitwy? Kiedyś nie klikano i oddział szedł do natarcia. Słano umyślnego który przekazywał polecenie (a przecież mógł nie dotrzeć bądź coś przekręcić). Do tego znaki dźwiękowe bądź fizyczne. Nigdy nie było kolorowo, a dobrych dowódców średniego i niższego szczebla poznawano po elastyczności i inicjatywie.


    @Wald,
    Tak. Gracze mają do dyspozycji markery w grze do zaznaczania różnych rzeczy, jest mapa taktyczna. In genere i tak wszyscy są na tsie, więc nie powinno być aż tak historycznych problemów.


    Rzecz jasna to propozycje, a co się będzie działo to inna sprawa.



Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •