Strona 1 z 82 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 819

Wątek: Bellum Crucis 7.0 - dyskusja ogólna

  1. #1
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Bellum Crucis 7.0 - dyskusja ogólna



    To włoski mod, którego akcja rozgrywa się na terenie średniowiecznej Europy, Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki. Mamy do dyspozycji całe mnóstwo frakcji, a każda z nich ma wspaniale wykonane jednostki. Mod zawiera w sobie wiele innowacji jak np. floty handlowe czy inne usprawnienia, których próżno szukać w jakiejkolwiek innej modyfikacji do Medievala. Bellum Crucis w obecnej wersji 7.0 zalicza się do grona największych modów i zbiera bardzo wysokie oceny i uznanie graczy. Wymaga on posiadania dodatku Kingdoms.
    Dział Bellum Crucis na TWCenter


    De Bellum Crucis 7.0:
    - MediaFire
    - Torrent

    Bugfixer:
    - MediaFire


    - Pobierasz program 7zip, najnowszą wersję znajdziesz tutaj.
    - Pobierasz 12 część moda, muszą być w 1 folderze.
    - Wystarczy zaznaczyć Part. 001 i 7zipem dać Extract here i w około 2 minuty tworzy katalog instalacyjny 2.91 GB.
    - Jak 7zip wypakuje wszystko powstanie katalog BELLUM_CRUCIS_7_SETUP, wchodzisz do niego są 3 pliki w tym .exe - odpalasz go.
    - Instalatorowi podajesz swoją ścieżkę do mods (np. S:\Gry\Sega\Medieval II Total War\mods\BellumCrucis7 ).
    - Na koniec instalujesz bugfixer - rozpakowujesz go wewnątrz folderu moda i nadpisujesz pliki.


    - MediaFire
    - Usuwamy całą zawartość katalogu text (...\mods\BellumCrucis7\data\text).
    - Kopiujemy zawartość katalogu ze spolszczeniem do ...\mods\BellumCrucis7\data\.
    - DLA CHĘTNYCH: w podkatalogu opcjonalne, są 3 pliki: expanded.txt (nazwy frakcji bez tych nazw w nawiasach), export_vnvs.txt (cechy postaci bez znaczków > + - ! ) oraz export_units.txt (przywrócone nazwy kilku polskich oddziałów). Jeśli jesteście zainteresowani to wystarczy je (lub jeden z nich) nałożyć na te co są w katalogu wyżej.

    Gra będzie odpalać się dłużej, bo musi sobie odbudować pliki z tekstami oraz mapę, więc DON'T PANIC!
    Wątek spolszczenia.

    Spoiler: 
    Bellum Crucis
    Spoiler: 
    to włoski mod, którego akcja rozgrywa się na terenie średniowiecznej Europy, Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki. Mamy do dyspozycji całe mnóstwo frakcji, a każda z nich ma wspaniale wykonane jednostki. Mod zawiera w sobie wiele innowacji jak np. floty handlowe czy inne usprawnienia, których próżno szukać w jakiejkolwiek innej modyfikacji do Medievala. Bellum Crucis w obecnej wersji 7.0 zalicza się do grona największych modów i zbiera bardzo wysokie oceny i uznanie graczy.

    Download wraz z instrukcją instalacji:
    http://mtwitalia.freeforumzone.leona...scussione.aspx

    SPOLSZCZENIE do BC 7.0
    http://forum.totalwar.org.pl/showthr...lum-Crucis-7-0

    SUBMOD MUZYCZNY do BC 7.0
    http://forum.totalwar.org.pl/showthr...godny-z-BC-7-0

    OPIS INSTALACJI BC 7.0

    1- Download and install the latest version of 7zip: www.7-zip.org/

    2- Download into a folder of your preference all the 12 files from one of the mirrors previous listed. Remember that, with Mediafire, it's possible to download simultaneously all the 12 files, but remember to save them in the same folder.

    3- Once you have downloaded the files just right click on one of them and choose “7zip”, then click on “Extract here”. Wait untill the end of the process.

    4- At the end of the extraction process a folder named “BELLUM_CRUCIS_7_SETUP" will pop up in the same folder in wich you have downloaded the 12 files. Open this new folder and then double click on the .exe file (you can't fail in this due to the presence of only 3 files of wich only one is a .exe file)

    5- After the launch of the .exe just follow the instruction on the screen in order to complete the installation process. If you use an operating system subsequent to Windows XP and your Medieval 2 copy is installed into the default folder, pay attention to the default folder proposed by the installer because it's wrong! In this case, it's necessary to change the installation path in "C:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\mods\BellumCrucis7". Always remember that the mod must be installed into the "mods" folder that can be find in the main Medieval 2 folder.


    1. Pobierasz program 7zip, najnowszy jest darmowy z w/w strony najlepiej.
    2. Pobierasz 12 część moda z Mediafare, muszą być w 1 folderze.
    3. Wystarczy zaznaczyć Part. 001 i 7zipem dać Extract here i w około 2 minuty tworzy katalog instalacyjny 2.91 GB.
    4. Jak 7zip wypakuje wszystko powstanie katalog BELLUM_CRUCIS_7_SETUP, wchodzisz do niego są 3 pliki w tym exe. klikasz 2 razy na plik exe
    5. Instalatorowi podajesz swoją ścieżkę do mods , ja mam: D:\Gry2\SEGA\Medieval II Total War\mods\BellumCrucis7
    6. Potem bugfixer link: http://mtwitalia.freeforumzone.leona...scussione.aspx

    Konieczne zmiany w plikach i przydatne linki

    1. W pliku BellumCrucis7.cfg w katalogu głównym moda, jest linijka:

    [log]
    to = mods/BellumCrucis7/logs/system.log.txt
    level = * system (albo coś innego)

    zmieńcie na:

    [log]
    to = mods/BellumCrucis7/logs/system.log.txt
    level = * error

    2. Każdy może wgrać do moda po bugfixerze poprawkę dla Bułgarów, plik descr_sm_factions pobrać stąd z postu nr 1: http://forum.totalwar.org.pl/showthr...-BUDOWA-i-INNE

    3. Link dla tych co mają grę ze steam, porady: http://forum.totalwar.org.pl/showthr...a-wersji-steam



    Poradnik do moda, najnowsza wersja jest bardzo podobna:
    Po kilku tygodniach pracy ,udało mi się doprowadzić do końca tłumaczenie Oficjalnego Pełnego Poradnika Bellum Crucis 6.3 :!: :!:
    Dotychczas poradnik był dostępny w angielskiej ,hiszpańskiej i włoskiej wersji językowej twórców; Fabius Maximus Germanicus & The Housekeeper,
    Il Cavaliere Verde.
    Teraz dostępny dla polskiej społeczności total war, wraz z istniejącymi Poradnikami Aravena stanowić będą szerokie kompendium wiedzy na temat tego wspaniałego moda.
    LINK do Poradnika PL BC 6.3
    http://www.mediafire.com/file/7ncvb0...dniki.zip/file

    Zapraszam, do ściągania !!!
    P.S Poradnik może nie uwzględniać wszystkich zmian dokonanych przez Megasubmoda
    Ostatnio edytowane przez Piter ; 07-02-2021 o 22:01

    Niech żyje Gwardia!

  2. Następujących 5 użytkowników podziękowało Lwie Serce za ten post:


  3. #2
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Jak tam Chanat Bułgarów Nadwołżańskich?
    Roster ich głównie mi chodzi itd. Surowce coś pozmieniali? Wybór dziedzica frakcji działa?

  4. #3
    Stolnik Awatar ordenus22
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    831
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 42 podziękowań w 23 postach
    A właśnie coś czytałem że wprowadzili możliwość wybory następcy, to prawda?

  5. #4
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Wprowadzili, dlatego pytam czy działa. Proszę też o odpowiedzi o Bułgarach Nadwołżańskich, z mojego posta wyżej.

  6. #5
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2014
    Postów
    14
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    Wygląda fajnie, ale u mnie własne bitwy wyrzuca do pulpitu.
    No i pomimo tego, że wybrałem angielski mam wszystko po włosku.

  7. #6
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 489
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    TADAAAAAAAAAM!!!
    Skończyłem dostosowywanie spolszczenia z BC 6.3 do BC 7.0.

    http://www.sendspace.pl/file/67e2068...lszczenie-bc-7

    Opis instalacji:
    1. Skopuj obecny katalog text (...\mods\BellumCrucis7\data\text\) w bezpieczne miejsce.
    2. Usuń całą zawartość katalogu text.
    3. Rozpakuj pobrane spolszczenie i wrzuć je do katalogu text.
    4. Ciesz się polską wersją i plądruj!

    Uruchomienie gry potrwa dłużej, bo muszą się stworzyć nowe pliki z tekstem. Spolszczenie może zawierać błędy, może powodować CTD, niestety.

    Brakuje większości przetłumaczonych nowych rzeczy, czyli na pewno wielu rzeczy dotyczących nowych frakcji. Jest też całkiem nowy plik z nazwami i opisami jednostek, póki co w całości po Włosku. No ale przynajmniej da się normalnie grać.

    Enjoy!
    Ostatnio edytowane przez wino ; 19-09-2014 o 23:45
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  8. Następujących 5 użytkowników podziękowało wino za ten post:


  9. #7
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Vous gloire chevalier! Już uzupełniam pierwszą stronę tematu o spolszczenie.

    Niech żyje Gwardia!

  10. #8
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach
    3rzeczy skutecznie powstrzymuje mnie przed ściągnięciem BC 7.0: Mapa, obecna strona do pobierania, brak Megasubmoda . Dałoby radę te 3 rzeczy naprawić?
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  11. #9
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 489
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Po konsultacji z Aravenem nazwałem Bułgarów (nowa frakcja) Chanat Bułgarów Nadwołżańskich. Kim zaś powinien być władca? Włosi uznali, że powinien to być Kagan i ja najpierw tak też go nazwałem. Jednak szperając po necie wychodzi, że powinien to być car. Obecnie jest Chan. Jak powinno być?
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  12. #10
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    W kontekście władców Bułgarii Nadwołżańskiej najczęściej spotykałem się z określeniem Chan

Strona 1 z 82 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •