Strona 77 z 82 PierwszyPierwszy ... 27677576777879 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 761 do 770 z 819

Wątek: Bellum Crucis 7.0 - dyskusja ogólna

  1. #761
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Cytat Zamieszczone przez Zormar Rivaks Zobacz posta
    Wróciłem do tego moda i postanowiłem sobie pograć Królestwem Aragonii. Nie powiem kampania jest wymagająca (praktycznie od samego początku wojna z Maurami oraz Leończykami.

    Niemniej chciałem poruszyć inną kwestię. Dlaczego nikt nie chce zawrzeć ze mną sojuszu? Oferuję go Portugalczykom, Pizańczykom, Anglikom, Francuzom itd. i nic. Oferuję im złoto, mapę, przemarsz wojsk, co tylko się da, a ci nic... Macie jakieś rady co do sojuszów? Nie powiem, że jacyś sojusznicy by się przydali patrząc po ilości rozgrywanych potyczek, przez co muszę ciągle inwestować w nowe jednostki obronne, co strasznie zmniejsza dochody, a tym samym nie mam możliwości jakiejś sensownej rozbudowy, by zwiększyć zarobki.
    Jak masz słabą armię i gospodarkę to ciężko o sojusze, jak będzie wspólny wróg to sami mogą zaoferować sojusz. Przez mariaż łatwiej o sojusz i przez wysyłanie prezentów przed ofertą.

  2. #762
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2017
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Gram na normalnym, ale to AI zdecydowanie nie jest normalne. Już w 9 turze wojnę wypowiedzieli mi Niemcy, teraz w 41 turze mam jeszcze wojnę z Norwegią, Rosjanami i Danią. Dania zaproponowała mi sojusz, zaakceptowałam i w swoim kolejnym ruchu mnie zaatakowała... Niemcy nie chcą rozejmu, chociaż stracili Wiedeń, Magdeburg i Salzburg, ciągle atakują Pragę, gdzie ciągle przegrywają, ale w ogóle im to nie przeszkadza. Rosjanie cały czas wysyłają swoje wojska na Halicz, gdzie rozbijam wszystko co nadejdzie, ale oni zdaje się nie mają zamiaru przestać. Problem w tym, że cały czas muszę uzupełniać wojska w tych regionach. Uciekając przed wojskami duńskimi dotarłam do ostatniej prowincji Norwegów, może chociaż ich uda mi się pozbyć. Nie wiem co się stało, AI Pitera w 6.3 było spoko, a tutaj to jest jakiś rak, którego jedynym celem jest atakować gracza. I tak mam szczęście, że papież nie zwołał na mnie krucjaty, na razie musi wystarczyć mi ekskomunika.

  3. #763
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Cytat Zamieszczone przez Cytryna15 Zobacz posta
    Gram na normalnym, ale to AI zdecydowanie nie jest normalne. Już w 9 turze wojnę wypowiedzieli mi Niemcy, teraz w 41 turze mam jeszcze wojnę z Norwegią, Rosjanami i Danią. Dania zaproponowała mi sojusz, zaakceptowałam i w swoim kolejnym ruchu mnie zaatakowała... Niemcy nie chcą rozejmu, chociaż stracili Wiedeń, Magdeburg i Salzburg, ciągle atakują Pragę, gdzie ciągle przegrywają, ale w ogóle im to nie przeszkadza. Rosjanie cały czas wysyłają swoje wojska na Halicz, gdzie rozbijam wszystko co nadejdzie, ale oni zdaje się nie mają zamiaru przestać. Problem w tym, że cały czas muszę uzupełniać wojska w tych regionach. Uciekając przed wojskami duńskimi dotarłam do ostatniej prowincji Norwegów, może chociaż ich uda mi się pozbyć. Nie wiem co się stało, AI Pitera w 6.3 było spoko, a tutaj to jest jakiś rak, którego jedynym celem jest atakować gracza. I tak mam szczęście, że papież nie zwołał na mnie krucjaty, na razie musi wystarczyć mi ekskomunika.
    Może tak ta kampania się potoczyła. Wielu narzekało, że na normalnym bot jest mało agresywny.

  4. #764
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Ew. wypróbujcie to ai: https://www.easypaste.org/file/CKmaJ...ja.rar?lang=pl

    Po wypakowaniu plik z katalogu wrzucić do data moda i nadpisać. Usunąć map.rwm z Ufficiale. Nowa kampania zalecana ale na starej pójdzie, ale nie wiem na ile wtedy wpłynie na ai. Zrobić kopię pliku oryginalnego lub aktualnie używanego nim nadpiszecie. Raczej na VH kampania na tym ai ale można i niżej.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 27-06-2017 o 18:28

  5. #765
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2017
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Huh, już sobie poradziłam.

    Pozostałościami mojej armii zdobyłam ostatnie miasto Norwegii, jednocześnie pozwalając Danii zdobyć dwa moje zamki, odparłam nagły najazd wojsk węgierskich na Kraków i z zaskoczenia zajęłam im prowincję. Zauważyłam, że północna część Cesarstwa jest prawie pusta, więc wykorzystałam okazję i zdobyłam tam trzy miasta, co okazało się kluczowe, ponieważ kończyły mi się pieniądze... W tej sytuacji postanowiłam w ramach pokoju zaoferować Węgrom miasta Utrecht i Koln, uprzednio burząc wszystkie budynki jakie tam się znajdowały. Teoretycznie przegrałam wojnę z nimi, ale dzięki temu zarobiłam kilkanaście tysięcy bizantów, Węgrzy zgodzili się później na sojusz (wow), którego zawarcie natychmiastowo zakończyło moją wojnę z Rosjanami Niezłe combo, obecnie oblegam ostatnie miasto Danii, a Niemcom pozostały dwie prowincje.

    Z moich obserwacji wynika, że Polska ma strasznie biedne jednostki, jedynie konnica strzelecka nadrabia to jakoś.

    Mam jeszcze takie pytanie odnośnie Mongołów: ich armie będą iść na jakieś konkretne miasto, ignorując wszystkie osady napotkane po drodze?

  6. #766
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Mongołowie są mocno nieprzewidywalni. Mogą się długo kręcić albo zaczną podbijać ostro.

  7. #767
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2017
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Dlaczego tak wielu moich generałów dostaje cechę "Zadatki na buntownika"? Opis mówi coś o tym że "mądrze byłoby go doprowadzić pod osąd, ..., przywracając lojalnosć"- można zatem coś zrobić żeby ta cecha im zniknęła?

  8. #768
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    To losowe. Trzeba by efekt tej cechy zmienić w pliku od cech postaci. Tylko nie wiem czy to by działało na save. Zmniejszyć kary do lojalności.

  9. #769
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    41
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Gra ktoś jeszcze w Bellum? Po małej przerwie na Rome 2 (czyli jednej kampanii Rzymem) wróciłem do BC 7, ale kartonowe jednostki irytują mnie jak nigdy. Chyba wrócę do 6.3 ; )

  10. #770
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Ja się przymierzam do kampanii. Mam tylko BC 7.0 z Megasubmodem. Zagram pewnie na nim. Niektóre jednostki sa ok, inne słabe bywają. Trudno. Dużo bitew i tak robię z automatu.

Strona 77 z 82 PierwszyPierwszy ... 27677576777879 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •