Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 212

Wątek: Spolszczenie do Bellum Crucis 7.0 zgodne z bugfixerem

  1. #1
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 489
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Spolszczenie do Bellum Crucis 7.0 powstało przez połączenie spolszczeń do BC 6.3 z 15.11.2012 r., spolszczenia z megasubmoda od BC 6.3 i dwóch wersji poprawek dariusa_d. Posklejałem je do kupy tak, żeby z każdej wersji wycisnąć to co najlepsze i zacząłem je dostosowywać do BC 7.0. Pomógł mi sadam86.

    Zmiany w stosunku do tej wersji, która była w ostatnim megasubmodzie:
    Spoiler: 
    - zmieniona nazwa frakcji z Kalifat Maurów na Kalifat Almohadów (Kalifat Marów nie istniał) oraz Seldżucki Sułtanat Rum na Sułtanat Rumu bo tak jest poprawnie (Seldżucki to tak jakby pisać Piastowskie Królestwo Polskie, z kolei poprawnie jest nie Rum tylko Rumu) zaś nazwy jednostek na mapie strategicznej na Seldżukowie. Jeśli wolicie tak jak było, czyli Turcy, to mogę poprawić;
    - w megasubmodzie był stary export_vnvs.txt (zalety i wady postaci) – gigantyczny plik. Ta wersja w megasubmodzie jest delikatnie mówiąc uboga. Wykorzystałem wersję dariusa_d, znacznie lepszą i naniosłem drobne poprawki;
    - przywrócone wiele starych, dobrych opisów, czyli np. "Może używać palisad" zamiast poprzedniego "Może użyć parkanu wobec jazdy", "Morale" zamiast poprzedniego "wola walki", "Szybki ruch" zamiast "Umie poruszać się szybko", w oknie agentów przywróciłem nazwę "członek rodziny" zamiast "możny", zmieniłem opis frakcji oraz postaci "SLAVE" z "obcy" na "niezależny" (mogę zmienić na buntownicy jakby co, uznałem że niezależny będzie lepsze), "dwórka" na "młoda dama", "postrzegacz" na "infiltrator", "wysłannik" na "dyplomata", "umyślny" na "posłaniec", "mir" na "władza", "posłuszeństwo" na "lojalność", opis typu broni ze "standardowy atak bronią miotaną" na "strzelecka", żeby nie zajmował 3 linijek, "namiestnik" na "zarządca" (bo namiestnik się nie mieścił i było namiest...);
    - poprawione nazwy jednostek oraz uzupełnione ich opisy. Teraz na prawdę warto je czytać
    - uzupełnione opisy cech postaci (by sadam86);
    - uzupełnione opisy zalet i wad postaci (by sadam86);
    - uzupełnione i poprawione opisy historycznych bitew (były albo po Włosku, albo koślawe tłumaczenie z google translatora);
    - przetłumaczone nazwy budynków pojawiających się w bitwach;
    - poprawki w cytatach, dodanych kilka nowych;
    - dodane kwestie wypowiadane przez dyplomatów o akcentach szkockim, wschodnioeuropejskim i mongolskim (wcześniej zamiast ich tekstów podczas negocjacji dyplomatycznych były linijki typu SCOTTISH_DIPLOMAT_ANNOUNCE_COŚTAM). Włosi je pominęli;
    - poprawione nazwy i opisy budynków zgodnie z włoskim pierwowzorem;
    - poprawione wszystkie opisy frakcji w menu wyboru frakcji na zgodne z włoskimi;
    - przetłumaczone wprowadzenie do kampanii, wypowiadane przez doradcę zaraz po rozpoczęciu gry (opis działania tu: http://forum.totalwar.org.pl/showthr...l=1#post337952)
    - dodatkowo opcjonalnie dodałem dla chętnych 3 pliki: polskie nazwy frakcji bez dodatkowych nazw w jęz. lokalnym dopisanych w nawiasach; opis cech postaci bez znaczków > + - ! oraz przywrócone nazwy polskich jednostek.

    Do tego różne mniejsze poprawki literówek i innych błędów. No i najważniejsze - spolszczenie jest kompatybilne w 100% z BC 7.0

    Opis instalacji:

    1. Ściągamy spolszczenie stąd:http://www.mediafire.com/file/773g3bsaaoyl77b/spolszczenie+BC+7.zip
    2. Usuwamy całą zawartość katalogu text (...\mods\BellumCrucis7\data\text).
    3. Kopiujemy zawartość katalogu ze spolszczeniem do ...\mods\BellumCrucis7\data\.
    4. DLA CHĘTNYCH: w podkatalogu opcjonalne, są 3 pliki: expanded.txt (nazwy frakcji bez tych nazw w nawiasach), export_vnvs.txt (cechy postaci bez znaczków > + - ! ) oraz export_units.txt (przywrócone nazwy kilku polskich oddziałów). Jeśli jesteście zainteresowani to wystarczy je (lub jeden z nich) nałożyć na te co są w katalogu wyżej.

    Gra będzie odpalać się dłużej, bo musi sobie odbudować pliki z tekstami oraz mapę, więc DON'T PANIC!
    Ostatnio edytowane przez wino ; 14-02-2017 o 17:50
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin


  2. #2
    Cześnik Awatar T&D TWC
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Poland
    Postów
    253
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    22
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Normalnie lubię to!!
    Teraz musza ściągnąć belluma
    W najbliższym czasie zmieni mi sie nick z ,,Turumbar and death" na ,,T&D TWC"

    ,,Kibel nie jest dla zabawy!!!" Marian Paździoch
    http://demotywatory.com/i/w/7/3378.jpg

  3. #3
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Pytania do wszystkich:
    - czy wywalić dziwne znaczki z opisu cech postaci (np. > Biskup, - Wielce marnotrawny, + Łagodny jak baranek)?
    - czy usunąć podwójne nazwy frakcji, te co są w nawiasach? A może usunąć polskie nazwy a zostawić te lokalne?

    - Znaczki do zostawienia raczej, bo wskazują czy cechy są pozytywne + czy negatywne -, a to nie zawsze wynika z opisu.
    - Nazwy frakcji to albo wszystkie w oryginale, albo trzeba ustalić nazewnictwo, zwłaszcza kilku do jakich były zastrzeżenia.

  4. #4
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 489
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    A pamiętasz w ogóle o co chodziło z tymi "<"? Bo "+" i "-+ to wiadomo że cecha pozytywna lub negatywna, ale "<" co oznaczało?

    P.S. teraz po skończeniu się dokładnie przyjrzałem plikowi export_units.txt - nie będzie tragedii Od biedy można na dobrą sprawę dopisać tylko nowe jednostki jakie doszły i je przetłumaczyć (niewiele ich jest), zaś pozostałą część tylko przekopiować z poprzedniego spolszczenia. Oni widać teraz pozmieniali sporo nazw jednostek, a co ciekawe szczególnie Polska jest bardzo zmieniona pod tym względem, ewidentnie ktoś od nas tam lobbował i dlatego pliki się mocno różniły, ale głównie właśnie przez zmiany nazw i częściowo przez poprawione opisy, więc można to olać.

    UWAGA: poszukiwani chętni do przetłumaczenia nowych jednostek, jakie pojawiły się w BC 7.0. Chętni proszeni o zgłaszanie się tu w wątku lub do mnie na priv
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  5. #5
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Jeszcze pomyśl z tymi znaczkami (jednak bym zostawił), Darius_d to opisał chyba (znaczenie symboli) w temacie o spolszczeniu swoim, założył taki. To nawet nie jest złe te plusy i minusy.
    + dodatnia, minus cecha ujemna. Nawias to nie wiem co maił znaczyć.

    Map.rwm trzeba usuwać po zmianie descr_strat dopisz to w instrukcji, jako punkt 4 i nowa kampania konieczna raczej.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 21-09-2014 o 11:18

  6. #6
    sadam86
    Gość
    Ja głosuje za zostawienie + - od razu widać czy cecha pozytywna czy negatywna, co do frakcji to dać nazwy oryginalne.

  7. #7
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 489
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Tylko że jakby przy każdej cesze były znaczki to co innego, a one są nie wiem czemu przy niektórych. Więc imo albo przy wszystkich albo przy żadnej, a tak to wygląda jakby to jakieś błędy były po prostu
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  8. #8
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Bo tylko część cech Darius_d zmienił wprowadzając te plusy i minusy w cechach, potem zaprzestał dalszych prac.

  9. #9
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 489
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Ok, mogę zostawić, najwyżej dla siebie zrobię wersję bez tych znaczków, bo mi się nie podobają A jak ktoś jeszcze będzie chciał to dam dwie wersje do wyboru i już.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2014
    Postów
    14
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    Link do spolszczenia nie działa.

Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •