Strona 5 z 16 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 159

Wątek: Propozycje zmian / Pomysły / Usprawnienia

  1. #41
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    114
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Propozycje zmian / Pomysły / Usprawnienia

    Witam wszystkich. Zaglądam na tą stronę i forum od bardzo niedawna po długiej przerwie, i cieszę się, że wszystko powoli odradza się po zapaści. Podoba mi się to, co już widzę i zaczynam wierzyć, że tym razem będzie lepiej. Poniżej piszę o paru rzeczach, które chciałbym podsunąć pod rozwagę.

    Pierwsza rzecz - dostosowanie treści strony głównej, a konkretnie same newsy, oraz wpisy na forum do wyświetlania na małych ekranach jak smartfony.
    Na dziś strona i forum dostosowane są tylko do pc. Wprawdzie można sobie za każdym razem powiększać, ale to mało profesjonalne i nie wygodne. Dodatkowo przy wpisach forum autoformatowanie tekstu ucina awatar osoby która robiła dany wpis na forum i mniej wiadomo, kto robił wpis. Może za jakiś czas warto przeprojektować stronę i forum pod kontem dostępności z różnych urządzeń, by mieć dostęp do nowości bez bycia zmuszonym do okazji siądnięcia przed pc. No i najlepiej z możliwością logowania się i dopisywania swoich komentarzy.

    Druga rzecz, też trochę w tym samym temacie - szkoda, że nie założyliście konta na Twitterze, tylko na FB. Twitter jest o tyle lepszy, że zapewnia anonimowość, a z FB i tak nie każdy korzysta lub bojkotuje - np ja
    Na tych dwóch rzeczach zależałoby mi najbardziej.

    Co do Youtube - niezły pomysł, a jeżeli tu czegoś brakuje, to dodania na stronie głównej elementu typu “najnowszy film na naszym kanale YT” z osadzonym filmikiem, coś analogiczne do ostatnich wpisów na forum.
    Zaznaczam, że nie wiem ile z tych pomysłów jest w ogóle wykonalnych, ale wiem że lepsze dostosowanie do wyświetlania w telefonach jest możliwe.

    Strona główna wydaje mi się nieco chaotyczna jak na dziś - różne odnośniki nawigacyjne są namnożone i często zdublowane z każdej strony - na górze, na dole, z lewej i z prawej. Moim zdaniem to dodaje za dużo chaosu.

    Widzę jakiś potencjalnie ciekawy gadżet kalendarza, ale on jakoś nic nie zawiera, i zgaduję, że nie jest z niczym zintegrowany -np z kalendarzem Google?

    Ostatnia rzecz, to to aby lepiej docierać od osób zajmujących się modowaniem gier TW na tym forum.
    Pamiętam z czasów funkcjonowania poprzedniego forum, ileż to zawsze było zachodu by znaleźć kogoś do zespołu żeby dany mod ruszył żwawiej do przodu. Albo ileż to było narzekań na słabość polskiej sceny TW, a jeśli już ktoś coś tworzył, to nie rzadko zakładał najpierw swój projekt na TW Center i tam szukał sobie ludzi zanim trafiał na org.pl - było tak z paroma osobami, bodajże to byli limes, trashing_mad, czy haeressiarh.
    Może przesadzam, ale może dobrym pomysłem byłoby pójście za przykładem TW Center, by wyróżniać profile moderów. Skoro na org.pl wyróżniani są uploaderzy, czy redaktorzy, to czemu także nie moderzy? Myślę, że warto byłoby dodać kilka stosownych pól do wypełnienia w edycji profilu (typu: specjalizacja moderska, jakie tytuły moduje, albo jak z aktualną dostępnością by modować przy nowym projekcie) - i żeby to było ładnie widoczne przy każdym wpisie takiej osoby na forum. Można byłoby też tworzyć zapytania w wyszukiwarce wg takich pól.

  2. #42
    voitek
    Gość

    Re: Propozycje zmian / Pomysły / Usprawnienia

    Z Twittera mało kto w Polsce korzysta.

  3. #43
    Salvo
    Gość

    Re: Propozycje zmian / Pomysły / Usprawnienia

    Może przesadzam, ale może dobrym pomysłem byłoby pójście za przykładem TW Center, by wyróżniać profile moderów. Skoro na org.pl wyróżniani są uploaderzy, czy redaktorzy, to czemu także nie moderzy?
    O ile twc uważam za jedno z lepiej zoragnizowanych forów, a przyjazną politykę wobec modderów chwalę to:
    1.Na twc nie każdy modder jest wyróżniany, tylko ten który coś osiągnął i zdobył uwagę i patronat kogoś kto takie wyróżnienie już ma. Jest pełno modderów bez takich wyróżnień.
    2.TWC jest wielkim międzynarodowym forum, my "małym, lokalnym". U nas jest nieporównywalnie mniej modderów, a aktywna scena modderska kończy się na medievalu2 i skupia wokół "kilku starych wyjadaczy".

    Myślę więc, że takie nobilitacje niewiele by dały, a nadanie takiej rangi mogłoby budzić trochę niesmaku. Każdy modder różni się przecież umiejętnościamii osiągnięciami.

  4. #44
    Podstoli Awatar Riko
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    378
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 12 podziękowań w 7 postach

    Re: Propozycje zmian / Pomysły / Usprawnienia

    Cytat Zamieszczone przez darius_d
    Pierwsza rzecz - dostosowanie treści strony głównej, a konkretnie same newsy, oraz wpisy na forum do wyświetlania na małych ekranach jak smartfony.
    Na dziś strona i forum dostosowane są tylko do pc. Wprawdzie można sobie za każdym razem powiększać, ale to mało profesjonalne i nie wygodne. Dodatkowo przy wpisach forum autoformatowanie tekstu ucina awatar osoby która robiła dany wpis na forum i mniej wiadomo, kto robił wpis. Może za jakiś czas warto przeprojektować stronę i forum pod kontem dostępności z różnych urządzeń, by mieć dostęp do nowości bez bycia zmuszonym do okazji siądnięcia przed pc. No i najlepiej z możliwością logowania się i dopisywania swoich komentarzy.
    Wersja mobilna portalu została przed chwilą uruchomiona.
    Druga rzecz, też trochę w tym samym temacie - szkoda, że nie założyliście konta na Twitterze, tylko na FB. Twitter jest o tyle lepszy, że zapewnia anonimowość, a z FB i tak nie każdy korzysta lub bojkotuje - np ja
    Na tych dwóch rzeczach zależałoby mi najbardziej.
    Konto Twitter zostało już założone tylko nie zostały podjęte żadne działania konfiguracyjne. Już powinno być ok, nasze konto to http://www.twitter.com/totalwarorgpl
    Co do Youtube - niezły pomysł, a jeżeli tu czegoś brakuje, to dodania na stronie głównej elementu typu “najnowszy film na naszym kanale YT” z osadzonym filmikiem, coś analogiczne do ostatnich wpisów na forum.
    Zaznaczam, że nie wiem ile z tych pomysłów jest w ogóle wykonalnych, ale wiem że lepsze dostosowanie do wyświetlania w telefonach jest możliwe.
    Planuje coś takiego zrobić, ale jeszcze nie teraz, bo nie mamy swoich filmików na koncie.
    Widzę jakiś potencjalnie ciekawy gadżet kalendarza, ale on jakoś nic nie zawiera, i zgaduję, że nie jest z niczym zintegrowany -np z kalendarzem Google?
    Kalendarz jest jak najbardziej konfigurowalny w przypadku turniejów będzie uzupełniany. Nie jest zintegrowany z kalendarzem google.
    "Choć nieraz mówię o durnej Polsce, wymyślam na Polskę i Polaków, to przecież tylko Polsce służę"
    J. Piłsudski.

  5. #45
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    114
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Propozycje zmian / Pomysły / Usprawnienia

    Cytat Zamieszczone przez Riko
    Wersja mobilna portalu została przed chwilą uruchomiona.
    Działa, i to jak!

    Niesamowicie szybko zachodzą tu zmiany. Dzięki Riko. Jest szansa żeby tak samo wchodzić na forum? Może gdzieś na górze, albo po otwarciu dowolnego wpisu byłby link do forum w wersji mobile?

    Cytat Zamieszczone przez Riko
    Konto Twitter zostało już założone tylko nie zostały podjęte żadne działania konfiguracyjne. Już powinno być ok, nasze konto to http://www.twitter.com/totalwarorgpl
    Mam nadzieję, że z twitterem zaskoczy, wydaje mi się że to wygodny sposób do bycia informowanym na bieżąco. Mam nadzieję, że macie jakiś automat na publikowanie wpisów i specjalnie nie macie z tym dodatkowej roboty.

    @Salvo
    Co do moderów, nie twierdzę, że coś trzeba zmieniać na forum. Ja sam nie moduję, chciałem jedynie zasygnalizować konstruktywny (w moim mniemaniu) pomysł z TWCenter.

  6. #46
    Salvo
    Gość

    Re: Propozycje zmian / Pomysły / Usprawnienia

    @Salvo
    Co do moderów, nie twierdzę, że coś trzeba zmieniać na forum. Ja sam nie moduję, chciałem jedynie zasygnalizować konstruktywny (w moim mniemaniu) pomysł z TWCenter.
    Wszelkie pomysłu są tu mile widziane

    Dodam, że dwa lata temu była tu debata na temat ruszenia polskiej sceny z udziałem zainteresowanych modderów, ale nic z tego nie wyszło

  7. #47
    Gość

    Re: Propozycje zmian / Pomysły / Usprawnienia

    Download forumowy
    czy tam ktoś działa? Riko sam tego nie ogarnie, a przydałoby sie trochę tych kolosów modów szczególnie pod Medka 2 powrzucać. W tej funkcji jest Andzia, kiedy będą wrzucane i na jakiej zasadzie to się robi?

  8. #48
    Podstoli Awatar Riko
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    378
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 12 podziękowań w 7 postach

    Re: Propozycje zmian / Pomysły / Usprawnienia

    Jest grupa uploader, która ma prawa do wrzucania modów, czekam tylko od serwisanta na zwiększenie nam w php.ini, wielkości plików podczas uploadowania.
    "Choć nieraz mówię o durnej Polsce, wymyślam na Polskę i Polaków, to przecież tylko Polsce służę"
    J. Piłsudski.

  9. #49
    Gość

    Re: Propozycje zmian / Pomysły / Usprawnienia

    Czy mógłbyś powiedzieć ile to ma być wagowo? Bo ja licząc modyfikacje pod tylko Medka 2 zastanawiam się czy udźwignie, bo wybiórcze wrzucanie to trochę nie za bardzo, widzimisię Andzi kryterium będzie?

  10. #50
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Propozycje zmian / Pomysły / Usprawnienia

    Pisałem Riko ws. uplodów modów i nie raczył mi odpisać. ;> Mniejsza z tym.

    Na poważnie chcecie wrzucić takie ETC, BC, TATW czy SS do downloadu? Przecież już te 4 mody to 10gb. :| A przecież mamy więcej gier z serii TW.

    Na dysku i cd mam P&M, XL i Napoleonic Mod pod Medka I. To tak jakbyście szukali.



Strona 5 z 16 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda
    By wino in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 259
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 15:32
  2. [Shogun 2] Usprawnienia trybu multiplayer
    By Amrod in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 00:17
  3. USPRAWNIENIA RTW - propozycje?
    By ottoman in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-05-2010, 18:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •