Strona 6 z 16 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 158

Wątek: Where West meets with East 3.0 - dyskusja

  1. #51
    Chłop Awatar waldii0203
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Roztocze
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Dzięki Piter za linki już wszystko pobrane i zainstalowane wczoraj troszkę przetestowałem moda przed wielką rozgrywką i mod jest rewelacyjny, z tym że grając oczywiście Polską zająłem całe pomorze 3 prowincje i popadłem w długi, z Litwą od samego początku miałem na pieńku nawet nie chcieli ze mną handlować więc męczyłem papcia papierza o krucjatę na Wilno mając dużo pkt uznania u papcia i wojska utrzymanie miałbym za darmo ale papcio uparty się nie godził , także z przymusu ekonomicznego postanowiłem rozwiązać większość wojska juz wychodzłem na prostą a tu w 9 rundzie zaatakowała mnie Litwa, podobno jest pakt o nieagresji do 15 rundy a może słabą armią ich pokusiłem ok dzisiaj popróbujemy nową taktykę tylko sprawdzę czy Litwa cały czas jest anty wtedy cała kasa w wojów i na Litwę inwazja pełną parą. ps tylko raz mnie wywaliło przy bitwie oblężonego szczecina, a co robi Zbigniew przy Krakowie bez pkt ruchu w sanatorium wypoczywa?(he żart),no i widzę dyplomacja jest ciekawa oj będzie się działo.....

  2. #52
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Grost Zobacz posta
    Pograłem wczoraj (właściwie dziś w nocy) parę tur i takie refleksje:
    Grałem Maurami.
    - jak na polski mod to strasznie dużo rzeczy jest po angielsku (niemal cale zarządzanie miastem - oprócz nazw budynków, dyplomacja, nazwy agentów itd)
    Mam nadzieje, że nie przeszkadza to zbytnio w grze. Skupiałem się na tym żeby w moda dało się grać, opisy i spolszczenie wszystkiego nie było priorytetem (główną robotę przy debugowaniu zrobili Hellvard i Zyndam)

    Cytat Zamieszczone przez Grost Zobacz posta
    - ekonomia głupcze! (że posłużę się takim cytatem) - ekonomia to jakaś masakra [łatkę z 2 postów wyżej wgrałem]
    - z "sakiewki króla" jest 0 (słownie: zero)
    Jeśli chodzi o sakiewkę króla to jest to zamierzone. Osobiście uważam, że taka ekonomia jest znacznie lepsza niż tworzenie potem kar za posiadanie zbyt dużej liczby prowincji by ograniczać spam armii AI i gracza.

    Cytat Zamieszczone przez Grost Zobacz posta
    - dyplomacja też jest hardkorowa - sąsiedzi (Hiszpania, Aragonia) nie chcą słyszeć nawet o umowie handlowej, co moim zdaniem jest nienormalne - jest napisane, że oferta jest hojna (prawa handlowe) lub bardzo hojna (handel + mapa) i tak się nie godzą; Sycylia i Papa się zgodzili na handel
    - kasa od kupców - zanim kasa spadła mi na minus zdążyłem zrekrutować 3, w Pn Afryce wyciąga 190$ na turę i Pd Hiszpanii wyciągają ok. 90$ więc szału nie ma
    Zwróć uwagę na cele kampanii, ciężko będzie współpracować z frakcjami, które mają za cel zniszczyć Ciebie lub Ty ich. Poszukaj lepszych miejsc dla kupców, im typ towaru jest dalej od stolicy tym jest cenniejszy.


    Cytat Zamieszczone przez Grost Zobacz posta
    - i na koniec gwóźdź programu: jednostka Konni Łucznicy Berberów dosiada ... Wielbłądy

    Na razie tyle

    hehe, no nieźle. Już sobie tworze jakiś plik, w którym będę spisywał takie bugi.


    Cytat Zamieszczone przez waldii0203 Zobacz posta
    Dzięki Piter za linki już wszystko pobrane i zainstalowane wczoraj troszkę przetestowałem moda przed wielką rozgrywką i mod jest rewelacyjny, z tym że grając oczywiście Polską zająłem całe pomorze 3 prowincje i popadłem w długi, z Litwą od samego początku miałem na pieńku nawet nie chcieli ze mną handlować więc męczyłem papcia papierza o krucjatę na Wilno mając dużo pkt uznania u papcia i wojska utrzymanie miałbym za darmo ale papcio uparty się nie godził , także z przymusu ekonomicznego postanowiłem rozwiązać większość wojska juz wychodzłem na prostą a tu w 9 rundzie zaatakowała mnie Litwa, podobno jest pakt o nieagresji do 15 rundy a może słabą armią ich pokusiłem ok dzisiaj popróbujemy nową taktykę tylko sprawdzę czy Litwa cały czas jest anty wtedy cała kasa w wojów i na Litwę inwazja pełną parą. ps tylko raz mnie wywaliło przy bitwie oblężonego szczecina, a co robi Zbigniew przy Krakowie bez pkt ruchu w sanatorium wypoczywa?(he żart),no i widzę dyplomacja jest ciekawa oj będzie się działo.....


    W pierwszym poście pisze, pakt o nie agresji jest pewny w 70% czyli od czasu do czasu AI go lekceważy. Jest to zrobione po to by nie móc sobie beztrosko podbijać rebelii i zostawiać pustych granic


    Zauważyłem, że nikt nie pisze o poziomie trudności na jakim gra Nie polecam gry na VH, już na H gra powinna być sporym wyzwaniem, na normalnym też nie powinno być banalnie łatwo, a na łatwym gracz ma bonusy do rzadszego wybierania go jako celu inwazji

  3. #53
    Cześnik Awatar Reznow45
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Lublin
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    11
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    Rozumiem imperialne tradycje Moskwy,ale ta armia stojąca pod Marrakeszem to nie lekka przeginka?

    Oraz skąd w Niżnym Nowogrodzie 90 kilka % katolików?
    "Masz pan tyle demona w sobie, co trucizny w zapałce"

  4. #54
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Reznow45 Zobacz posta
    Rozumiem imperialne tradycje Moskwy,ale ta armia stojąca pod Marrakeszem to nie lekka przeginka?

    Oraz skąd w Niżnym Nowogrodzie 90 kilka % katolików?
    Dodałem nowe instrukcje dot. gry w temacie pobierania:

    Uwagi dot. gry:

    1. Dochód z kopalń w opisie nie odpowiada temu co naprawdę dają (należy to dokładnie sprawdzać w szczegółowych danych o osadzie, tam pokazują się przyszłe dochody z zaplanowanych do budowy inwestycji), gra czasami lubi wyrzucić do pulpitu przy przewijaniu tury, więc jeśli wygramy jakąś bitwę w czasie jej przewijania to radzę od razu zapisać grę, jeśli nas wywali to należy próbować ją przejść następny raz, czasem nawet kilkukrotnie (zdarza się to rzadko),
    2. Wygląd zamków na mapie pokazuje się jeden poziom wyżej niż jest to naprawdę.
    3. Na początku funkcjonuje pewny w 70% pakt o nieagresji, czyli zazwyczaj nikt nas nie zaatakuje przez pierwsze 15 tur ale należy zachować ostrożność podczas podboju "niezależnych" prowincji.
    4. W pierwszej turze AI dostaje 3-4 pełne armie i bonus pieniężny na ich utrzymanie by wyrównać choć trochę szanse przy podboju niezależnych prowincji. Zazwyczaj do 15 tury AI wytraca większość z tych armii. Nigdy później AI nie dostaje darmowych oddziałów, a bonusy pieniężne dla AI nie są większe niż w większości innych modów.
    5. Mod to zaawansowana beta więc proszę o wyrozumiałość dla drobnych błędów, które mogą się pojawić.

  5. #55
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Mod ciekawy, miło się gra. Problem z wywalaniem jest u mnie jednak dość częsty. Zauważyłem, że dzieje się gdy zbyt długo przeglądam okienka statystyk lub informację o budynkach w mieście. Zaczynają potem wariować ikonki. Chodzi głównie o te które można kliknąć w oknie statystyk lub turowe raporty. Oczywiście staram się eliminować ich używanie ale do końca się nie da i tak co 15 tur wywala ;/ Mam nadzieję że naprowadzę na jakiś błąd. Bitwy rozgrywają się bez przeszkód.

  6. #56
    Cześnik Awatar Reznow45
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Lublin
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    11
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    Od wczoraj bardzo często wywala mi bitwy, praktycznie w każdej podczas szarży jazdy, gdy wroga armia leci na pysk, nagle koniec zabawy. Mam nadzieje że pojawi się łatka poprawiająca to.
    "Masz pan tyle demona w sobie, co trucizny w zapałce"

  7. #57
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Reznow45 Zobacz posta
    Od wczoraj bardzo często wywala mi bitwy, praktycznie w każdej podczas szarży jazdy, gdy wroga armia leci na pysk, nagle koniec zabawy. Mam nadzieje że pojawi się łatka poprawiająca to.
    Jako pierwszy skarżysz się na taki bug. Jaką frakcją grasz, może jakieś nowe jednostki zacząłeś używać? Ktoś ma jeszcze takie problemy? Od wczoraj? To znaczy od której tury np. może napisz.

  8. #58
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    Cytat Zamieszczone przez Reznow45 Zobacz posta
    Od wczoraj bardzo często wywala mi bitwy, praktycznie w każdej podczas szarży jazdy, gdy wroga armia leci na pysk, nagle koniec zabawy. Mam nadzieje że pojawi się łatka poprawiająca to.
    Ludzie, ale podawajcie z łaski swojej więcej szczegółów, bo z takich ogólników niewiele da się wywnioskować Jaką frakcją grasz? Jakich jednostek używasz podczas tej szarży? Zdarza Ci się to w walce z różnymi frakcjami czy tylko z jedną?

  9. #59
    Łowczy Awatar Grost
    Dołączył
    Jun 2012
    Lokalizacja
    Białystok
    Postów
    148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 10 podziękowań w 4 postach
    Kolejne kilka tur za mną.
    Zaatakowała mnie Kastylia, Aragonia się czai bo mają z nimi sojusz. Wszystkie ataki odparłem, 4armie kastylijskie rozbite, 2 doszczętnie.
    Aż tu bum: krucjata na Grenadę i chyba z 12 państw od razu zareagowało.
    A w budżecie wielki kanion, choc w podsumowaniu tur pokazuje mnie na 3 albo 4 miejscu jeśli chodzi o kasę.
    Aha, gram na poziomie średni/średni czy tam normal/normal jak to się tam zwie nie pamiętam

  10. #60
    Intrygant Awatar Rapsod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 271
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Ja również apeluję o sensowne posty:

    - które dokładnie jednostki nie mają przypisanych tekstur (oddziały duchy);
    - które prowincje nie mają połączeń drogowych a mieć powinny;
    - które nacje mają za słabą/za mocną armię/infrastrukturę na starcie;
    - które jednostki/okienka powodują wyrzucanie gry do pulpitu;
    - którzy kupcy, w którym miejscu i na jakim surowcu przynoszą za małe/duże dochody;
    - które nacje zachowują się dziwnie pod względem taktycznym czy dyplomatycznym.

    Ciężko będzie opracować łatkę bez takich informacji.

    Na parametry jednostek proszę nie zwracać uwagi - te bowiem tworzę od nowa.

Strona 6 z 16 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •