Strona 157 z 203 PierwszyPierwszy ... 57107147155156157158159167 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 561 do 1 570 z 2027

Wątek: Co aktualnie czytacie?

  1. #1561
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach


    Właśnie skończyłem. Tytuł trochę myli bo na 400 stronach czytamy także o: innych operacjach które były ich chlebem powszednim po 1941, organizacji, uzbrojeniu, wyposażeniu, szkoleniu. Wszystko bogato ilustrowane zdjęciami i grafikami. Polecam gorąco. Dla takich pozycji wciąż warto zaglądać na stronę Bellony mimo coraz częstszej obecności pozycji dla miłośników turbosłowian. Znak czasu
    No a teraz biorę się za:


    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  2. #1562
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Zwykle alpinistyką się nie zajmuję, ale książka napisana tak ciekawie, że przeczytałem z przyjemnością. Polecam.
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  3. #1563
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Polemaios - przeczytałem "Arabowie" Daneckiego - informacji sporo, jednak podane typowym nudnym stylem - średnio strawna. Z waszych propozycji to chyba tylko na beletrystykę Komudę się zapiszę. Historię zaś wojskowości i wojen uważam za rakotwórczy trend historyczny, który powinien moim zdaniem zniknąć z lekcji historii - tym rakiem zarażał Anonim, Kadłubek, Długosz - więc nie ma się co dziwić co się bezsensownie eksponuje na lekcjach. Choć przyznam że teraz to się już zmienia, choć myślę, że jeszcze zbyt powoli.

  4. #1564
    Podczaszy
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    507
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 35 podziękowań w 30 postach
    Cytat Zamieszczone przez Apocryficum Zobacz posta
    Polemaios - przeczytałem "Arabowie" Daneckiego - informacji sporo, jednak podane typowym nudnym stylem - średnio strawna. Z waszych propozycji to chyba tylko na beletrystykę Komudę się zapiszę. Historię zaś wojskowości i wojen uważam za rakotwórczy trend historyczny, który powinien moim zdaniem zniknąć z lekcji historii - tym rakiem zarażał Anonim, Kadłubek, Długosz - więc nie ma się co dziwić co się bezsensownie eksponuje na lekcjach. Choć przyznam że teraz to się już zmienia, choć myślę, że jeszcze zbyt powoli.
    Historia wojskowości jak dla mnie jest potrzebna, ale w innej formie niż to co się serwuje w starych książkach, które czytając odnosi się wrażenie, że ta wojskowość jest oderwana od całej reszty i nie ma żadnych połączeń z nią.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Stary nick: Drakensang

  5. #1565
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Może dlatego że ja się wychowałem na starych książkach, Mnie osobiście mocno wkurzyło, że ok 70% dat do zapamiętania to były bezsensowne wojny i nic pożytecznego, na co mi ta wiedza, że wiem w którym roku była bitwa pod Grunwaldem, że przeczytałem sensacje Dwudziestego wieku, a nie wiem kto na polu edukatorskim, pedagogicznym osiągał sukcesy, nie znam jego pism, nie znam zupełnie nazwisk pierwszych tłumaczy, którzy zaszczepili czy przynieśli do naszej kultury wartościowe pisma. Nie mam na przykład pojęcia kto wynalazł zapałki "tak przecież wartościowe", za to wiem kiedy była bitwa pod Płowcami. Czy czujesz różnicę. Tak kiedyś wyglądała historia w szkołach, i może teraz też w niektórych tak wygląda. Czy nie uważasz, że powinni historycy stosować pewne proporcje, gdzie 90 procent materiału to coś naprawdę pożytecznego, a reszta do odstawki, jak właśnie historia wojskowości, wojen.
    Ostatnio edytowane przez Polemajos ; 19-03-2018 o 23:03

  6. #1566
    Podczaszy
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    507
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 35 podziękowań w 30 postach
    Dla mnie podejście jest takie - historia wojskowości oderwana od reszty i nawalona datami - zła.
    Historia wojskowości jako główna oś narracji oparta na społecznych i ekonomicznych czynnikach w połączeniu z kulturą ma sens. Musi to być połączone w jedno i sensownie napisane.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Stary nick: Drakensang

  7. #1567
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Historia wojskowości jako główna oś narracji
    - czy czasem nie prowokacyjnie się wyraziłeś. Mówisz serio? Chyba odwrotnie to powinno zabrzmieć Historia kultury i społeczeństw... jako główna oś. Mam czasem wrażenie że historycy to duże dzieci którzy się lubią zabawiać w wojnę jeżeli takie proporcje stosują

  8. #1568
    Megas Basileus / Młoda Gwardia Awatar Polemajos
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Za horyzontem
    Postów
    2 469
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    251
    Otrzymał 374 podziękowań w 290 postach
    Trochę uciekacie od tematu. Wróćcie na właściwe tory lub wykorzystajcie odpowiedni istniejący wątek w Skryptorium albo Agorze, czy też załóżcie nowy. Proszę też o prowadzenie kulturalnej dyskusji i przypominam, że przekleństwo wykropkowane nadal traktowane jest jako przekleństwo, Apocryficum. No i nie pożryjcie się nawzajem


    @Apocryficum - nie pamiętam, gdzie dobrnąłem w ,,Arabach", ale dalej już nie czytałem.
    ,,Vae Victis"


  9. #1569
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Gdyby nie historia wojskowości i wojen, to nie mielibyście obecnie gdzie wypisywać swoich żali. W końcu piszecie na forum poświęconemu wojnie totalnej.

  10. Następujących 3 użytkowników podziękowało Pyrrus89 za ten post:


  11. #1570
    Zbanowany
    Dołączył
    Oct 2017
    Postów
    146
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    93
    Otrzymał 31 podziękowań w 16 postach
    Gdyby nie wojskowość i wojny, to nie było by dużej ilości wynalazków - poczynając od strzemion, a kończąc na rakietach.

  12. Następujących 3 użytkowników podziękowało Jutrzenka za ten post:


Strona 157 z 203 PierwszyPierwszy ... 57107147155156157158159167 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aktualnie gracie w ????
    By Wezo in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 21:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •