Strona 101 z 203 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151201 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 2027

Wątek: Co aktualnie czytacie?

  1. #1001
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Ja czytałem jeszcze z inną okładką:


    a zaczynam się brać za

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  2. Następujących 2 użytkowników podziękowało Gajusz Mariusz za ten post:


  3. #1002
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Po skończonej książce "Przeklęta ziemia" w ,której autor Tony Wheeler odwiedza różna totalitarne kraje min. Arabie Saudyjską, która wydaje się bardziej nieprzyjazna od Iranu



    wziąłem się za coś luźniejszego, składając tym samym hołd jej autorowi, który już nic więcej nie napisze

    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  4. #1003
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Pratchett jest super. Trzeba tylko przywyknąć do jego skojarzeń i poczucia humoru.
    Ja sięgnąłem do wykopaliska z biblioteki. Antologia pisarzy SF NRD z lat 70. Wcześniej myślałem, że Niemcy piszą SF bez polotu, jakoś tak sztywno... Spotkało mnie miłe zaskoczenie. Poza pierwszym opowiadaniem, reszta jest dobra. Część w takim lemowskim stylu. Natomiast opowiadanie "Zaczarowany kot" - to perełka. Wizja kosmonauty uganiającego się po statku kosmicznym za nieznośnym kotem -świetna. Polecam.
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  5. #1004
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    To prawda, do Prachetta trzeba nie tylko przywyknąć, ale i się przekonać. Nie wiem czy ktoś czytał, ale Prachett oraz dwójka naukowców J. Cohen i I.Stewart stworzyła cykl czterech książek zatytułowanych "Nauka Świata Dysku" . Świetnie się je czytało zwłaszcza, że były napisane z humorem
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  6. #1005
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach
    Ja natomiast przeczytałem dwie książki Andrzeja Sapkowskiego, jedna "Coś się kończy, coś się zaczyna" a druga, "Świat króla Artura", jak ktoś już się naczytał jak to rycerze byli wspaniali i honorowi, to AS, w drugiej książce, szybko to ukróca . Używa do tego sporej ilości kronik i źródeł które zresztą wymienia, także naprawdę polecam.
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  7. #1006
    Zbanowany
    Dołączył
    Apr 2012
    Postów
    293
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 19 podziękowań w 15 postach
    Radomir F. Grabowski, Guzów 5 VII 1607, Zabrze 2005
    Pierwsza i jedyna monografia bitwy pod Guzowem, całkiem niezła moim zdaniem , wiele rzeczy można by zapewne doprecyzować ale z książki można się dużo dowiedzieć, oparta na dokumentach czyli pracy badawczej autora, a nie jakieś popłuczyny, absolutnie nie żal mi wydanych na nią 20 paru złotych

  8. #1007
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Ostatnia książka z cyklu zaczęta i pewnie szybko pokaże się tylna okładka bo czyta się rewelacyjnie!

    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  9. #1008
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach
    Podniebna Kawaleria
    W. A. Herbst
    Ciężko się oderwać
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  10. #1009
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach

    Sam z kolei czytam powyższą książkę. Autor (profesor uniwersytecki, który wziął sobie rok wolnego, by napisać to dzieło) zmieścił całą epokę (liczoną u niego chrologią "długą", od 1789 do 1919/1945) na zaledwie 1250 stronach. Tak jak u Herrin ("Bizancjum") mamy tu do czynienia z literaturą popularnonaukową, z opisywaniem całokształtu poprzez podzielenie go na rozdziały i subrozdziały (miasta europejskie, kolonialne i imperialne, niewolnictwo, industrializacja, postęp techniczny, etc.), ale jednocześnie autor używa zdecydowanie słownictwa profesjonalistycznego a także unika perspektywy monoeuropejskiej, starając się ją zastąpić perspektywą obu stron - w przypadku niewolnictwa chociażby autor ukazuje zarówno skalę zjawiska, wpływ niewolnictwa na kapitalizm, ale także wyniszczenia demograficzne, jakich dotknęła Afryka w samym wieku XIX, okresie największej intensywności handlu niewolnikami, ukazuje lokalne kraje uzależnione od niewolnictwa (jak kalifat Sokoto), etc. Książka (dla jednych obszerna, dla mnie raczej dość krótka) potrafi wciągnąć, chociaż wymaga odrobiny cierpliwości na początku, kiedy autor (w pierwszych dwóch rozdziałach) zajmuje się raczej wyjaśnieniem różnic między chronologią krótką a długą, polemiką z innymi historykami w sprawie epoki, etc. Można powiedzieć, że to taki dość obszerny wstęp do lektury.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  11. #1010
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Cytat Zamieszczone przez adriankowaty Zobacz posta
    Autor (profesor uniwersytecki, który wziął sobie rok wolnego, by napisać to dzieło) zmieścił całą epokę (liczoną u niego chrologią "długą", od 1789 do 1919/1945) na zaledwie 1250 stronach.
    Widzę, że nie tylko ja lubię obalać "cegły" Czytałem pozytywne recenzje o tej książce i pewnie też po nią sięgnę...

    Opis jednej z mało znanych (w Polsce) kampanii i bitwy Wojny Secesyjnej Autor nie szczędzi interesujących szczegółów. Pisze przystępnie i potoczyście. Wyczuwa się, że jest sercem po stronie Południa (podobnie jak ja) Dobrze się czyta. Polecam.

    .
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  12. Użytkownicy którzy uznali post szwejk za przydatny:


Strona 101 z 203 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151201 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aktualnie gracie w ????
    By Wezo in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 21:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •