Strona 148 z 203 PierwszyPierwszy ... 4898138146147148149150158198 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 471 do 1 480 z 2027

Wątek: Co aktualnie czytacie?

  1. #1471
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Ukończyłem Bogów i Generałów. Książka naprawdę świetna, zżyłem się z każdym przedstawionym bliżej bohaterem ale najbardziej jednak ze Stonewallem. Znakomity żołnierz i dowódca, zawsze kiedy się pojawiał to czułem, że jest ostoją konfederackiej armii, że z nim muszą wygrać. I te nieliczne, ale wzruszające sceny z pięcioletnią Jane... Aż w końcu moment, kiedy uświadomiłem sobie, że już czytam o wydarzeniach pod Chancellorsville. Jego śmierć... Żal było też jego żony Anny, którą dotknęła kolejna tragedia.

    Teraz biorę się z marszu za Gettysburg no i nie mogę się doczekać, zwłaszcza że autor tutaj skupi się bardziej na Longstreecie i Armisteadzie


    Niech żyje Gwardia!

  2. Użytkownicy którzy uznali post Lwie Serce za przydatny:


  3. #1472
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Jest sporo prac o tej tematyce. Ta, wyróżnia się wartką narracją i zestawieniem wspomnień z obu stron... Polecam.
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  4. #1473
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    I tym razem na warsztat biorę "Jazdę Rzymską"

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  5. #1474
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2014
    Postów
    71
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    38
    Otrzymał 23 podziękowań w 17 postach
    "Ja, Klaudiusz " Gravesa

  6. #1475
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach
    A ja ciągle w klimatach bliskowschodnich, nie tak dobre jak rewelacyjne "Czarne flagi" Warricka, ale też niezłe
    Ostatnio edytowane przez PaskudnyPludrak ; 23-08-2017 o 18:31
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  7. #1476
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Znakomicie się czyta. Wspomnienia polskiego uciekiniera, z Syberii i Mongolii.
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  8. #1477
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach
    Kolejny tytuł na czasie, świetnie opisany fenomen ISIS i tzw pop-dżihadu, przedstawione sylwetki wielu terrorystów odpowiedzialnych za najgłośniejsze zamachy ostatnich kliku lat w UE, jak i młodych, którzy decydują się wstąpić na drogę dżihadu i wyjechać do tzw kalifatu(mamy tu historię takich, którym się udało i robią tam 'karierę' jak i takich, którzy niedługo po przyjeździe zginęli w walce,samobójczym zamachu, czy z rąk samych mudżahedinów ISIS,sami uciekli, i takich, którym Europy nie udało się nawet opuścić, bo zostali zatrzymani przez służby) bądź siać terror tu na miejscu, co ciekawe ok 20-30% z nich to konwertyci rdzenni Europejczycy(również młode kobiety) mechanizmy działania tzw werbowników,logistyka, przerzut do Syrii itp itd.Do tego troszkę ISIS od środka, ale tu znacznie lepsza jest "ISIS-Wewnątrz armii terroru" Michael Weiss, Hassan Hassan.
    Ostatnio edytowane przez PaskudnyPludrak ; 03-09-2017 o 23:08
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  9. #1478
    Megas Basileus / Młoda Gwardia Awatar Polemajos
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Za horyzontem
    Postów
    2 469
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    251
    Otrzymał 374 podziękowań w 290 postach
    ,,Imperium i Barbarzyńcy" Peter'a Heather'a.
    ,,Vae Victis"


  10. #1479
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Ja, w końcu, wziąłem się za coś z fabułą i nawet na obrazki się załapałem.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  11. #1480
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Ciekawe spostrzeżenia. Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Tylko ostatnie strony trącą naiwnością Polecam.
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

Strona 148 z 203 PierwszyPierwszy ... 4898138146147148149150158198 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aktualnie gracie w ????
    By Wezo in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 21:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •