Strona 155 z 203 PierwszyPierwszy ... 55105145153154155156157165 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 541 do 1 550 z 2027

Wątek: Co aktualnie czytacie?

  1. #1541
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Ogólnie Zychowicz robi za pośmiewisko w środowisku historycznym. Ma nawet swój temat na historycyorg. Temat lotny, książki łatwe w odbiorze dla ludzi, którzy nigdy z literaturą naukową się nie stykali, to można im sprzedawać takie rewelacje. A jak będę potrzebował świetnej i ponadczasowej publicystyki, to wystarczy mi zupełnie Stanisław Cat Mackiewicz.

  2. #1542
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Wasze uwagi są oczywiście słuszne. Ja czytam zarówno historyków poważnych, jaki i wywrotowych Zwracam jedynie uwagę, że co z tego, gdy dana praca spełnia wszelkie kryteria i jest pełna przypisów, ale napisana takim stylem, że oprócz fachowców nikt jej nie czyta...
    np. taka. Miłej lektury
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  3. Użytkownicy którzy uznali post szwejk za przydatny:


  4. #1543
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez Draken Zobacz posta
    Zgadzam się, porządny autor = jakąś bibliografia + przypisy + odniesienia do innych

    Sent from my SM-T815 using Tapatalk
    Z tym, że nie każda praca takiego autora jest dobra. Jeśli te informacje, z których korzysta, są prawidłowe, to wtedy mamy do czynienia z dobrą publikacją. Gorzej, jak ktoś fantazjuje i wyolbrzymia. A niestety ostatnio w choćby Historycznych Bitwach takich jest coraz więcej...
    Ale żeby nie robić tu offtopa:

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  5. #1544
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Cytat Zamieszczone przez szwejk Zobacz posta
    Wasze uwagi są oczywiście słuszne. Ja czytam zarówno historyków poważnych, jaki i wywrotowych Zwracam jedynie uwagę, że co z tego, gdy dana praca spełnia wszelkie kryteria i jest pełna przypisów, ale napisana takim stylem, że oprócz fachowców nikt jej nie czyta...
    W żaden sposób nie zepsułoby mojego odbioru książek p.Zychowicza, gdyby wstawił przypisy i bibliografię na końcu. Dlaczego? Bibliografia na końcu. Kto czyta napisy na koniec filmu zamiast wyjść z sali kinowej? Przypisy na końcu - patrz wyżej, choć mało wygodne (dla tych, którzy będą zainteresowani), to dałoby radę. Można? Można. Styl niech zostanie ten sam, mnie nie przeszkadza.



  6. #1545
    voitek
    Gość
    Żeby być precyzyjnym, to w tej chwili czytam pisanego przeze mnie posta na tym forum.

  7. #1546
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    "Dzieje starożytnych Chin" od M. Kuczyńskiego. Jego kolejnego HB-eka w Chinach chyba się nie doczekamy, ale taka alternatywa bardziej mi się podoba. Mam nadzieję, że jakaś mała seria z tego wyjdzie, bo książka dość szybko się kończy (w Epoce Walczących Królestw).


    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  8. Użytkownicy którzy uznali post Chaak za przydatny:


  9. #1547
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Cytat Zamieszczone przez Chaak Zobacz posta
    książka dość szybko się kończy (w Epoce Walczących Królestw).
    Kończy się z początkiem tych wojen, czy po? (dubluje HB "Wojna Czu z Han"?)
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  10. #1548
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Kończy się po Epoce, w 221 w p.n.e., czyli w momencie powstania Cesarstwa Qin. Także ewentualna, następna książka dopiero zdubluje HB-eka. W ogóle, autor kiedyś wspomniał, że "Wojnę Czu z Han" wyciął z większej pracy.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  11. #1549
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Skończyłem



    a zacząłem


    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  12. #1550
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Dobrze się czyta. Polecam.
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

Strona 155 z 203 PierwszyPierwszy ... 55105145153154155156157165 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aktualnie gracie w ????
    By Wezo in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 21:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •