Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 105

Wątek: BELLUM CRUCIS 7 SZYBSZA BUDOWA i INNE

  1. #31
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Pitera 3.8 ma bug z wasalami. Wg mnie to z Megasubmoda V jest lepsze niż 3.8 Pitera zrobione do BC 7.0.
    Ale mogę się mylić.

    Edit: Wino, masz na PW plik z dobrym linkiem i wyjaśnieniem co zmienia każdy z 5 plików, jakie Ci wysłałem do Megasubmoda do BC 7.0.
    W razie wątpliwości pisz na PW.

  2. #32
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Araven Zobacz posta
    Pitera 3.8 ma bug z wasalami. Wg mnie to z Megasubmoda V jest lepsze niż 3.8 Pitera zrobione do BC 7.0.
    Ale mogę się mylić.
    Wasale na obu wersjach działają akurat tak samo.

  3. #33
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Trudno to w obu jest bug z wasalami, ale ogólnie Twoje ai z Megasubmoda V jest wg. mnie lepsze od Twojego ai 3.8 do BC 7.0. Bo 3.8 jest o wile bardziej zdradliwe i chaotyczne nawet na Medium niż oryginał ai z BC 6.3. Dodatkowo Twoja dyplomacja z Megasubmoda jest dużo sensowniejsza od tej z 3.8 wg mnie.

  4. #34
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Araven Zobacz posta
    Trudno to w obu jest bug z wasalami, ale ogólnie Twoje ai z Megasubmoda V jest wg. mnie lepsze od Twojego ai 3.8 do BC 7.0. Bo 3.8 jest o wile bardziej zdradliwe i chaotyczne nawet na Medium niż oryginał ai z BC 6.3. Dodatkowo Twoja dyplomacja z Megasubmoda jest dużo sensowniejsza od tej z 3.8 wg mnie.
    Zmiany między ai z megasubmoda, a 3.8 były naprawdę niewielkie, może akurat tak Ci się kampanie potoczyły, że miałeś takie złudzenie. W jakim sensie dyplomacja z megasubmoda jest sensowniejsza?

    Edit: Główną zmianą w 3.8 było to, że AI wcześniej zawierało sojusze również przeciwko "niezależnym królestwom"/buntownikom, jako, że sojusze zawierało od 15 tury gdy już większość tych niezależnych była podbita to nie miało to dużego znaczenia, a w najnowszym już w ogóle nie bierze ich pod uwagę. Może o wasalizację trochę łatwiej i w tym problem.
    Ostatnio edytowane przez Piter ; 09-11-2014 o 14:51

  5. #35
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    3.8 jest ekstremalnie agresywne, nawet na Medium. Węgrami miałem wszystkich sojuszników dookoła, plus Ruś i Bizancjum i wszystkie gnidy mnie zdradziły.

    Może i niewielki różnice, ale źle wspominam kampanie na 3.8. Ze 3 grałem. I ciężko coś ponegocjować. Ai oryginalne z Bellum jest całkiem ok, też robi ciekawe manewry. Dyplomacja jest sensowna. Przynajmniej na Medium. Na VH to różnie.
    W Megasubmoda V grałem dużo więcej na Twoim starszym ai i dyplomacji i było sensownie, dało się prowadzić jakąś dyplomację. Na 3.8 ciężko.

  6. #36
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Araven Zobacz posta
    3.8 jest ekstremalnie agresywne, nawet na Medium. Węgrami miałem wszystkich sojuszników dookoła, plus Ruś i Bizancjum i wszystkie gnidy mnie zdradziły.

    Może i niewielki różnice, ale źle wspominam kampanie na 3.8. Ze 3 grałem. I ciężko coś ponegocjować. Ai oryginalne z Bellum jest całkiem ok, też robi ciekawe manewry. Dyplomacja jest sensowna. Przynajmniej na Medium. Na VH to różnie.
    W Megasubmoda V grałem dużo więcej na Twoim starszym ai i dyplomacji i było sensownie, dało się prowadzić jakąś dyplomację. Na 3.8 ciężko.
    Jak negocjacje na moim są łatwiejsze niż na oryginale z Bellum, a oryginał ma tylko dwa cele ataków- czyli atakuj gracza jeśli nie masz wrogów i masz z nim gorsze relacje niż 8/10 albo atakuj najsłabszego sąsiada. Grałeś na niemal identycznym i zupełnie inne oceny miałeś Zawsze jak testowałeś moje AI to marudziłeś, że za łatwo, bo AI rzadko gracza atakuje. Nie wiem skąd ten atak na moje AI, jak Ci się znudziło, to trudno.

  7. #37
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    3.8 jest o wiele za agresywne jak dla mnie (wbrew logice, wszystko co żyje na człowieka jako gracza, wbrew sojuszom i wspólnym interesom często). Nic nie poradzę, takie mam odczucia po kilku kampaniach. To nie atak, a wrażenia z gry, oczywiście subiektywne, trudno mi o inne.
    Dyplomacja na oryginale jest sensowna, jak się zna moda i czyta poradniki.

  8. #38
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Po prostu kiedyś grałeś dużo, więc miałeś dużą wprawę, miałeś duże wymagania jeśli chodzi o trudność, a teraz po przerwie grasz gorzej i wydaje Ci się to przesadzone. Akurat agresję w AI przeciwko graczu miałem początkowo znacznie mniejszą zaplanowaną ale ze względu na twoją opinię ją zwiększałem i ten poziom agresji jest bez zmian od dawna, ustawiony na podstawie twoich recenzji.

  9. #39
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    To przesadziłeś bardzo. Było testy porobić, a nie dawać taki poziom agresji. 3.8 się nie nadaje do gry jak dla mnie.
    Gram sporo mniej, co nie znaczy, że gorzej. 6 frakcji na jedną na Medium przy masie sojuszy, co to ma być?

  10. #40
    sadam86
    Gość
    Nie znam się więc może walnę gafę, ale może po prostu AI 3.8 nie hula z Bellum 7.0 ze względu na skrypty, może włosi zrobili takie swoje AI dedykowane do Bellum 7.0. Bo muszę przyznać, że AI 3.7 śmigało aż miło z megasubmodem, a 3.8 w Bellum 7.0 potrafi czasem niemile zaskoczyć zmasowanym atakiem, choć jak nie wycina takich numerów, to całkiem fajnie się na nim gra.

Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •