Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 105

Wątek: BELLUM CRUCIS 7 SZYBSZA BUDOWA i INNE

  1. #41
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    67
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Popieram zdanie Aravena, próbowałem grać z AI Pitera w wersji 3.8 dwie kampanie, w pierwszej Wenecją na medium miałem w 25 turze wojnę z Węgrami, Genuą, Pisą, Sycylią i Cesarstwem. W następnej ustawiłem na najniższy poziom trudności i zagrałem Polską - w 15 turze zaatakowała Litwa, a w 20 turze Niemcy (z którymi miałem sojusz) mimo, że mogli zdobyć dla siebie zbuntowaną Pragę, w 30 turze uderzyła na mnie jeszcze Ruś, mimo, że miała wojnę z Węgrami i była ode mnie oddzielona jedną prowincją, do tego Dania zgromadziła znaczne siły przy Szczecinie i pewnie też by uderzyła. Na megasubmodzie pod BC 6.3 grało się fajnie, a tutaj to jest istna rzeźnia.

  2. #42
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Może Włosi doładowali grę skryptami, które dają AI darmowe dobrej jakości armie znikąd, które im się pokazują jak hordy mongołów, bo ich AI robiło wojska bardzo słabej jakości i przez to głupieje dyplomacja, bo na początku wychodzi na to, że gracz to zawsze najsłabsza frakcja.

  3. #43
    sadam86
    Gość
    Różnicę robi też 15, a 30 tur PON w 15 ciężko się rozwinąć, ale 30 już daje jakąś szansę i na rozwój i na podbój. A skoro Piter twierdzisz, że teraz gracz to najsłabsza frakcja to nic dziwnego, że inne chcą naszym kosztem szybko coś podbić już w 15 turze.

  4. #44
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Oryginalne ai, robi teraz dobre jakościowo armie o zróżnicowanym składzie, przynajmniej na submodzie romanoi 3.1 z ograniczoną rekrutacja jako opcją. Ai nie dostaje spamowych wojsk, poza eventami historycznymi, które są rzadki i nie we wszystkich nacjach.
    Sadam86 ma rację, za niski okres nieagresji w ai 3.8 plus większa agresywność powodują ataki na relatywnie słabego gracza, bo w 15 tur cudów nie narobisz, zwłaszcza, że nie ma w BC 7 free_upkeep, a jest money script. Na Hard i VH ai mają dodatkowo bonus do sakiewki króla i stać ich na więcej wojsk.

  5. #45
    Wojski Awatar Keramex
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    49
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Araven - Wspomniałeś o submodzie romanoi w którym nie występuje spam armii czy mógłbyś wkleić mi linka do pobrania tego submoda, spam armii to chyba jedyna poważnie odpychająca rzecz w total war.

  6. #46
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Jam nie Araven, ale zerknij tu... http://forum.totalwar.org.pl/showthr...ncjum-i-Gruzji


    Niech żyje Gwardia!

  7. #47
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Ale jeśli Ty grasz zgodnie z poradnikami do AI z Bellum to się nie dziwię, że Cię atakują. Jeśli chodzi o sojuszników, to na poziomie normalnym wcale Cię nie traktują wyjątkowo, masz identyczne priorytety ataku jak ich każdy inny sojusznik. Każdy twój wróg zwiększa priorytet ataku na Ciebie, każdy stopień gorszych relacji itp. Aby uruchomiły się priorytety inwazji musisz być albo słabym sąsiadem, łatwym łupem, albo imperium przeciwko któremu mają zawierać i walczyć zagrożone kraje. Opis mojego AI jest w moim temacie. Przypominam, że sojusznicy nie zdradzają od relacji 9/10, a jeśli sami zaczniemy wojnę gdy nasi sąsiedzi nie mają wrogów to automatycznie stajemy się kuszącym celem, bo możemy walczyć na dwóch frontach gdy nas zaatakują. Jeśli jesteśmy otoczeni jakąś koalicją i potencjalnie jesteśmy celem kilku sojuszników to priorytet ataku na nas gwałtownie wzrasta, wrzuciłem nową wersję ze zmniejszonym priorytetem ataku na gracza.

    Jeśli piszesz, że nawet na normalnym wszyscy zdradzają to jest to tylko jakieś twoje wrażenie, bo na normalnym nie ma żadnych poleceń ataku na gracza, sojusznika. Gracz jest traktowany jak każda inna frakcja. Czyli nie atakują Cię dlatego, bo jesteś graczem tylko dlatego, że prowadzisz kampanię tak jak prowadzisz, gdyby AI sterowało twoją frakcją też by było zaatakowane. Za to jeśli toczysz wojnę na kilku frontach to sąsiedzi to będą chcieli wykorzystywać i to logiczne. Czyli np. dajesz dary wszystkim sąsiadom, stosujesz różne triki żeby każdy zawarł z tobą sojusz nawet jeśli nie jest on sąsiadom zbyt potrzebny, a potem śmiało ruszasz na podbój i zostawiasz puste granice to się nie dziw, że zdradzą, tutaj trzeba grać ostrożnie.

    Jak się naczytałeś poradników do Bellum i robisz te relacje 8/10 i Cię nie atakują, a potem oczekujesz tego samego od mojego AI to nie wiem o co chodzi. To AI jest w 100% inne, to nie jest jakaś modyfikacja, ulepszenie AI Bellum, to jest wszystko napisane od zera i działające zupełnie inaczej. Poprawiłem też sprawę wasali, nieagresja jest 15 turowa, a to że gracz nie ma 15 tur nieagresji to bardzo dobrze, to ogromne ułatwienie nie mające na celu wymazanie z mapy rebelii, u mnie i tak rebelie znikają i nie muszę iść na łatwiznę dając takie ograniczenia dla AI by mogło podbić buntowników.

  8. #48
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Piter.
    Ty coś nie ogarniasz. Granie wg poradnikó z Bellum oznacza poznanie moda, fkoty handlowe, specjalni agenci, skrypty. Wg poradników moda gra się na każdym ai. Ale na Twoim nie obowiązuje nieagresja do 30 tury i nieatakowanie Gracza przy relacjach 8 i wyższych. To każdy wie i nie wpieraj ludziom, ze jest inaczej.

    Ai 3.8 jest o wiele za agresywne nawet na Normal, nie szukaj winy za to w tym, ze Ktoś gra wg. poradników, bo bez nich ciężko grać dobrze w Bellum. Wina jest w ai 3.8, ja na nim nie zagram już. 3.7 z Megasubmoda V jest o wiele sensowniejsze od 3.8. Oba mają bug z atakowaniem lennika przez suwerena, ale w 3.7 można to przeżyć.

    Relacje 9/10 to zapomnij zwłaszcza na początku. Po 15 turze cła mapa się rzuca na Gracza na 3.8. Porażka.

    Piter. Pisz w ostatnim poście tematu o swoim ai, ze jest nowa wersja, w tym przypadku 3.9.
    Skąd ludzie to mają wiedzieć?. Ze w poście nr 1 jest nowa wersja? Wzmainka w innym temacie niż tym o Twoim ai, nie załatwia sprawy.

  9. #49
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Araven Zobacz posta
    Piter.
    Ty coś nie ogarniasz. Granie wg poradnikó z Bellum oznacza poznanie moda, fkoty handlowe, specjalni agenci, skrypty. Wg poradników moda gra się na każdym ai. Ale na Twoim nie obowiązuje nieagresja do 30 tury i nieatakowanie Gracza przy relacjach 8 i wyższych. To każdy wie i nie wpieraj ludziom, ze jest inaczej.

    Ai 3.8 jest o wiele za agresywne nawet na Normal, nie szukaj winy za to w tym, ze Ktoś gra wg. poradników, bo bez nich ciężko grać dobrze w Bellum. Wina jest w ai 3.8, ja na nim nie zagram już. 3.7 z Megasubmoda V jest o wiele sensowniejsze od 3.8. Oba mają bug z atakowaniem lennika przez suwerena, ale w 3.7 można to przeżyć.

    Relacje 9/10 to zapomnij zwłaszcza na początku. Po 15 turze cła mapa się rzuca na Gracza na 3.8. Porażka.

    Piter. Pisz w ostatnim poście tematu o swoim ai, ze jest nowa wersja, w tym przypadku 3.9.
    Skąd ludzie to mają wiedzieć?. Ze w poście nr 1 jest nowa wersja? Wzmainka w innym temacie niż tym o Twoim ai, nie załatwia sprawy.

    Ty coś nieogarniasz człowieku. Dlaczego piszesz, że wmawiam ludziom, że obowiązuje nieagresja do 30 tury i nieatakowanie od relacji 8/10?! Obudź się człowieku. Tego nie ma i nie będzie. Ty mówisz, że poczytałeś poradniki i z nimi dobrze Ci się gra na oryginalnym AI więc wnioskuję, że grasz z jakimiś poradami dot. AI, bo są tam takie, też go przeglądałem. Przecież wiadomo, że floty handlowe itp trzeba ogarnąć i nie ma na to wpływu AI. Nie zmieniłem poziomu agresji AI od wersji 3.0, zrozum to człowieku, agresja jest tak wysoka by Ty wciąż narzekałeś, że jest za łatwo. Jak chcesz grać na oryginalnym to graj, a nie rób problemów. Nie będzie nieagresji do 30 tury i nieatakowania od relacji 8/10, koniec. Nie będzie tak statycznej i baśniowej rozgrywki, dyplomacji jak na oryginale, to jest średniowiecze. Komp nie zdradza bezsensu, nie ma tu bugów, to tak działa i niech każdy gra na czym chce, nie będę upodabniał swojego AI do tego z Bellum, bo po co komu dwa takie same AI? Poprawiłem bug z wasalami, zmniejszyłem trochę agresję AI i takie jest to AI, graj w to na którym Ci się bardziej podoba. Moim zdaniem, nie biorąc pod uwagę mojego AI, to AI z Bellum jest najlepsze ze wszystkich modów, a moje może z nim konkurować, bardzo wielu pisało, że jest lepsze ale nie każdy musi tak uważać. Było już dużo dyskusji na temat dyplomacji i opinii i nie chcę ich zaczynać od nowa, od dawna poprawiam już tylko drobne bugi, nie mam czasu bawić się w jakieś rewolucyjne zmiany. Może rzeczywiście w 7.0 coś zmienili, że odczucia są inne, może. Ja rozegrałem kampanię Polską na h/h na swoim AI i byłem zadowolony z jego działania. Może po prostu jak nagrałeś się na oryginale, które działa na innych zasadach musisz się przestawić i nauczyć inaczej kombinować, nie grać tak samo?

    Jak chodzi o sojusze to największy sens mają te z sąsiadami sąsiadów, bo jeśli masz sojusz z takim klientem, to jego priorytet ataku na twojego sąsiada znacznie rośnie, bo to potencjalny cel ataku koalicji.

  10. #50
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Spokojnie panowie, bo widzę, że się nerwy wzbierają

    Niech żyje Gwardia!

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •