Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Prophesy of Pendor

  1. #11
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach
    Po jednostkach? Jeśli do likwidacji, to najlepszy jest D'Shar. Szczególnie w obronie/obleganiu twierdz są słabi. A do służby polecam Imperium - mają ciekawy wybór piechoty i strzelców oraz klimat Ces. Rzymskiego.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  2. #12
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    A jak u nich jazda wygląda?

  3. #13
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach
    Jazda? Średnia, ale rycerze imperialni są wystarczający, choć lepiej radzą sobie pieszo. Generalnie, armia nastawiona na piechotę i formacje, przydatna w szturmach na zamki, a w polu raczej defensywna. Dobrze wyważone i uzbrojone wojsko.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  4. #14
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Hmm, ich armia rzeczywiście wygląda ciekawie. A jakie proporcje stosowałeś? Wykombinowałem że na każdą 10 żołnierzy:2 jeźdźców, 3 kuszników,5 pieszych. A w każdej 5 pieszych: 1 gladiator,2 piki i 2 legionistów. Choć nie wiem czy ma to jakikolwiek sens bo zielony w prophecy jeszcze jestem .

  5. #15
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach
    U mnie zasada jest jedna - biorę 180 ludzi (tak, by zapasów i morale starczyło), z czego 3/4 sotni to kusznicy, kwarta sotni legioniści, cztery dziesiątki jeźdzcy imperialni, a kolejne cztery dziesiątki - rycerze. Ale naprawdę, polecam ci powołanie królestwa i wybranie u ministra kultury imperium. Wtedy masz i wojsko dobre, a radość z bycia królem.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  6. #16
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    W ogóle nie korzystasz z pikinierów i gladiatorów? Nie masz wtedy za mało pieszych? I czy jeźdźcy imperialni nie padają jak muchy?

  7. #17
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach
    Stawiam na siłę ognia, prowadzę szarżę rycerzami, a piechota pilnuje tylko, by żaden wróg nie związał walką moich kuszników. Nie korzystam z włóczników, zresztą kusznicy imperialni w zwarciu mają pałasze i włócznie, a jazda, jako oddział szturmowy, skutecznie łamie wrogą piechotę i trzyma na dystans wrogą jazdę.
    W szturmach kusznicy i rycerze w praktyce są nie do powstrzymania, ponadto każdy piechur i rycerz ma dość dobre oszczepy.
    Włócznicy i pikinierzy są wg mnie zbyt słabi w walce z piechotą i strzelcami, od walki z jazdą mam rycerzy i legionistów.
    Ponadto, jeśli mogę, to zamiast legionistów biorę Imperialnych Nieśmiertelnych, a ci (z racji dobrego pancerza oraz posiadania zarówno Zweihanderów, jak i pałaszy i mocnych tarcz) po prostu masakrują wroga (lepsi wg mnie są tylko Noldorowie).
    A co do jeźdźców imperialnych - używam im ich jako dragonów lekkokonnych: na polu bitwy mają szarpać wrogie szyki bełtami albo zostają spieszeni i wspierają kuszników, a w szturmach ostrzeliwują obrońców tak jak kusznicy.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  8. #18
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Spróbuję w takim razie jak to w praktyce mi wyjdzie. Dzięki za pomoc.

  9. #19
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Postanowiłem zaciągnąć się na służbę do Imperium jako najemnik aby wspomóc ich w kilku bitwach i zobaczyć jak to wygląda w praktyce bez podejmowania zobowiązujących decyzji. Imperium ma wojnę z D'Shar, i uczestniczyłem póki co w jednej dużej bitwie. Niestety armia mojego pracodawcy trochę mnie zawiodła. Jeźdźcy przeciwnika zbierali krwawe żniwo w jednostkach(głównie piechocie imperialnej). Może wynika to z tego że jak mówiłeś Imperium jest defensywne a komp jest za głupi na stosowanie rozsądnej taktyki. Kilku zabitych jeźdźców/pieszych i już rusza wszystkim oprócz kusznikami do szarży a ci pozostawieni bez wsparcia zostają wycięci(dodam że komp ani razu nie wpadł na to aby ich na wzniesieniu ustawić....). Nie zniechęciłem się jeszcze kompletnie bo jedynie nieliczne jednostki były jako tako ulepszone ale mimo wszystko narodziły się wątpliwości. Myślałem poważnie nad Ravensternem z racji świetnych konnych i pieszych łuczników ale nieudolność tego państwa jest porażająca(stracili Senderfall i kilka zamków, do tego po ich terytorium panoszą się 4 armie Mystmountain i jedna Jatu i ani razu nie wpadli aby zebrać na nich wyprawę wojenną nawet w czasie pokoju....)

  10. #20
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach
    Generalnie zauważyłem, że AI w modzie jest durne - nasi quasi-Khergici de facto powtarzają swe ruchy z podstawki. Z moich obserwacji wynika, że najskuteczniejszy jest D'Shar, bo gra agresywnie i bawi się w prowokowanie do pościgu. Moja taktyka nań to tylko salwa. Potyczkowcy idą spać, a ich piechotę (poza asasynami i szermierzami, bo ci to tacy fechmistrze) zarzynam kolejną salwą, bo to nieporadni włócznicy. Na Asasynów i szermierzy biorę jazdę, rozdzielam ich, sam na koniu pozwalam się gonić i jednego po drugim drania ścinam.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •