Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 80

Wątek: Bellum Crucis 5.1

  1. #21
    Stolnik Awatar exar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 16 podziękowań w 10 postach

    Re: Bellum Crucis 5.1

    Co do optymalizacji to raczej wszystko działa płynnie nawet tury kompa przechodzą bez problemu, wyskoków do pulpitu nawet nie pamiętam.

    Jeśli chodzi o utrzymanie wojsk i ogólnie finanse w początkowym stadium gry to trzeba liczyć się z każdym groszem.

  2. #22
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Bellum Crucis 5.1

    Dziękuje ci exarze za pomoc.
    Skoro nie ma wielkich armii pobiorę tego moda niezwłocznie. Będzie miłym dodatkiem do DLV i TA:TW.

  3. #23
    Gość

    Re: Bellum Crucis 5.1

    Bardzo dobry wybór Moim zdaniem, jest to jeden z najmniej docenionych modów w naszym kraju. Odwrotnie na Zachodzie, tam presja była tak silna na twórców moda, że go zangielszczyli, ciekawie opisywali to na swoim forum Oczywiście, do kwestii z Polską można się przyczepić, ale nie znam moda, który by oddawał w miarę poprawnie średniowiecze Polski i terenów na wschód od Bugu....
    Kamilcio, jakbyś mógł, screeny z tego moda podrzucić, te co były na starym forum...

  4. #24
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Bellum Crucis 5.1

    Mam takie pytanie... w sprawie pewnego drobiazgu...

    Otóż gdy odpalam Bitwę pojedynczą w single, klikam na godło frakcji... ustawiam dalsze parametry... przystępuje do wyboru jednostek... i tu jest właśnie pies pogrzebany - nie ma jednostek! Są tylko do wyboru katapulta i balista... myślałem, że to wina TA:TW i IB2... odinstalowałem moda i grę... zrobiłem porządek. Reinstalka... i dalej problem.

    Jedynie w szybkiej bitwie mogę zobaczyć kilka jednostek dla jednej frakcji...

    Pomocy. Mam zainstalowanego Medka II + Kingdoms + 1.5 path i tego moda z pathem, jeszcze bez zangielszczenia.

  5. #25
    Stolnik Awatar exar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 16 podziękowań w 10 postach

    Re: Bellum Crucis 5.1

    Są wszystkie jednostki, musisz tylko tam gdzie ustawia się te wszystkie parametry (pogoda, pora dnia) wybrać odpowiednią erę w zakładce period. ps ja mam z angielszczoną wersję

  6. #26
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Bellum Crucis 5.1

    Moje początkowe wrażenia z kilku bitew.

    Mod ładny, wiele różnorodnych jednostek (modele udane).



    Polscy rycerze.



    Od lewej: Katafrakci i łucznicy katafraktów.


    Muzyka świetna - ścieżki z "Conana", chyba z "Królestwa Niebieskiego" itp. Ciekawe efekty dźwiękowe np. brzdęk zbroi płytowej maszerującej ciężkiej piechoty. Strzały i oszczepy pozostające na stałe na polu bitwy, spora skuteczność strzelców...

    A teraz coś co mi się nie spodobało:



    To, o ile się nie mylę ma być Scutatoi... nie jestem tego pewny, gdyż noszą dziwną nazwę... po polsku brzmi ona "Spieszeni Bizantyjscy lansjerzy"... dodam, że w tym modzie nie ma tak nazywającej się jednostki... tarcze jak dla mnie ciut za bardzo różnorodne - jak na tą formację...

    Dla porównania scutatoi z innych modów:



    Brocen Crescent



    Submod do DLV i SS.

    Warto wspomnieć, o całkiem dobrym AI na polu bitwy, które często potrafi zaskoczyć jakimś nietypowym (dla CP) manewrem.

  7. #27
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bellum Crucis 5.1

    Dużym minusem tej modyfikacji jest bardzo niskie morale wojsk... Śmieszy mnie to jak konnica szarżuje od tyłu do 3 oddziałów łuczników, aby po chwili uciec. Zwłaszcza, że ów oddział ma niby dobre morale
    W tym modzie nie można nacieszyć się walką, bo zaraz oddziały uciekają jak sarenki
    Szkoda, bo jednostki naprawdę ciekawe...

    edit 15 listopada 2009


    Zmieniłem sobie sam morale jednostek. Może nie jest to zmiana taka jaka powinna być, bo z pewnością, niektóre jednostki mają za wysokie morale, ale chociaż można powalczyć tak samo jak to ma miejsce w modzie BC :]

  8. #28
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    414
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bellum Crucis 5.1

    Kiedy zainstalowalem gre razem ze wszystkimi poprawkami byl problem z odpaleniem bo zaraz po wlaczeniu kamp czy bitwy wyrzucalo gre na pulpit...Na szczescie mam kilka wersji medka na kompie i znalazlem problem.Okazalo sie ze ostatni patch 5.1.1 pomieszal w plikach.Bez szukania problemu odpalilem gre na patchu 5.1.Pierwsze wrazenia jak najbardziej pozytywne(mam nadzieje ze nie bedzie wyrzucac pozniej...),duzo ciekawych zmian wprowadza ten mod no i przedewszystkim zmiana muzyki na kawalki z filmow Krol Artur i Ostatni Mohikanin oraz gry Stronghold2.Jak narazie wszystko dziala bez problemow wiec szczerze polecam graczom znudzonym SS czy innych modow
    Otwarta rekrutacja do Sacred Company
    http://www.sacredcompany.byethost17.com/forum/
    Całe życie z wariatami!

  9. #29
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bellum Crucis 5.1

    dzała wam to Angielskie Tłumaczenie bo ja mam CTD kiedy zaczynam kampanie .Oryginalna włoska wersja działa ok

  10. #30
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    71
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bellum Crucis 5.1

    To sie ciesz .
    Ja mam czysta nowa intalke medka tzn mialem .
    Zassalem to dziadostwo , zainstalowalem i nic ! totalny brak reakcji klikam na plik wsadowy i tylko mi cos mignie i koniec ..... eghhh i na nowo instal medka bo tez cholera przestala dzialac( a smigalo az milo) co za gowno !

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bellum Crucis 6.3 dyskusja ogólna!!!
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 2449
    Ostatni post / autor: 09-01-2022, 20:03
  2. SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 210
    Ostatni post / autor: 05-02-2015, 14:36
  3. Bellum Crucis - Wychodzi z gry
    By panx225 in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 18:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •