Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: PiterAI Królestwa(sztuczna inteligencja, kampanie królestw)

  1. #1
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

    PiterAI Królestwa(sztuczna inteligencja, kampanie królestw)

    Linki do pobrania

    https://drive.google.com/open?id=1H-...KPk0Exb1Efkbho

    Instrukcja instalacji

    1. Wypakować do folderu gry np. u mnie (D:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War)

    Wejść do np.

    D:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\mods\americas

    i odpalamy grę plikiem medieval2.americas znajdującym się w folderze gry, SEGA\Medieval II Total War\mods\americas, inaczej ne zadziała, analogicznie z innymi częściami.
    Dodatkowa czynność dla posiadających grę w wersji steam:

    Skopiować plik medieval2 z folderu gry u mnie: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Medieval II Total War gdziekolwiek np. na pulpit. Zmienić nazwę z medieval2 na kingdoms i wkleić z powrotem do folderu gry, u mnie: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Medieval II Total War
    Podstawowe zmiany:


    - gra jest trudniejsza i bardziej wymagająca, jednak nie poprzez dodatkowe bonusy dla frakcji "komputera" tylko przez jego rozsądniejsze działanie,
    - nowy sposób przemieszczania się wojsk na mapie, skuteczniejsze ataki,
    - komputer potrafi robić silne desanty,
    - agresywniejsze ataki,
    - lojalniejsi sojusznicy,
    - lepiej wykorzystuje agentów,
    - szkoli dużo więcej agentów,
    - skuteczniej lokuje wojska do obrony (wykorzystuje mosty, brody i inne sprzyjające uwarunkowania terenu),
    - dyplomacja oparta na dążeniu do zachowania równowagi przez frakcje "komputerowe", frakcje starają się zawiązywać sojusze przeciwko silniejszym wrogom,
    - komputer w pewnych okolicznościach sam poprosi o pokój, częściej niż w oryginale,
    - innowacyjne przygotowywanie wojny przez komputer, który zazwyczaj gromadzi jakiś czas siły na granicy zanim zdecyduje się uderzyć,
    - innowacyjna dyplomacja komputera oparta na kilkudziesięciu czynnikach (w oryginale oparta jest na kilku),
    - komputer tworzy lepsze jakościowo armie,
    - komputer potrafi brać twierdzę na głód dopóki nie będzie mógł wziąść murów szturmem (bierze pod uwagę wynik starcia automatycznego)

    Wszystkie frakcje mają mniej pieniędzy dzięki czemu nie mamy ciągle tyle funduszy, że nie wiemy co z nimi robić. Ogranicza również ilość armii krążących po mapie, gra jest trudna ale nie nużąca ze względu na zbyt wielkie ilości armii i zbyt wiele bitew.
    AI bitewne, zmodyfikowane przeze mnie AI Germanicu.




    Stara wersja

    Spoiler: 

    Instrukcja instalacji

    1. Wypakować do folderu gry np. u mnie (D:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War)

    2. stworzyć skrót od pliku "Launch Medieval II Total War Americas" i pozostałych 3 analogicznych plików, które można odnaleźć poprzez wejście do pasku start (lewy dolny róg monitora), włączając "wszystkie programy", odszukując "SEGA", "Medieval II Total War", "Medieval II Total War Americas", klikamy prawym na "Launch Medieval II Total War Americas", przesuwamy myszkę nad "wyślij do", pokazuje się nowa lista, z której wybieramy "Pulpit (utwórz skrót)".

    3. Wracamy na pulpit gdzie powstały nasze skróty, kliknąć prawym na skrót "Launch Medieval II Total War Americas" i dać właściwości,
    -wyskoczy okienko,
    -na górze będziemy mieli do wyboru widoki: ogólne, skrót, zgodność.
    - wybieramy skrót,
    - dodajemy polecenie w linijce element docelowy --io.file_first
    - tak to wygląda u mnie:
    "D:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\kingdoms.exe" --features.mod=mods/americas --io.file_first
    Z kolejnymi dodatkami postępujemy identycznie, u mnie wygląda to tak:
    "D:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\kingdoms.exe" --features.mod=mods/british_isles --io.file_first
    "D:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\kingdoms.exe" --features.mod=mods/crusades --io.file_first
    "D:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\kingdoms.exe" --features.mod=mods/teutonic --io.file_first

    Należy pamiętać o spacji przed tym poleceniem

    4. 3. Wykasować plik map.rwm z mods\americas\data\world\maps\base
    Analogicznie działamy z pozostałymi kampaniami (plik ten odtworzy się automatycznie przy uruchamianiu kampanii, to bardzo ważne by go wykasować).
    - odpalamy (ale tylko ze stworzonego skrótu, inaczej AI nie zadziała)
    Ostatnio edytowane przez Piter ; 10-05-2020 o 11:17

  2. #2
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Dodam, że AI jest dobrze dopracowane i przetestowane, sam chciałem wrócić do królestw, stworzyłem je dla siebie już dawno temu, dopiero potem pomyślałem, że wrzucę na forum. Powiem, że odczucia są świetne, jakby w ogóle inną grę się grało

  3. #3
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Piter to ai pójdzie na innym modzie? Pewnie tak. Przetestuję je może gdzieś jak tak zachwalasz.
    Szukam kolejnego ai, do Megasubmoda BC 7.0

  4. #4
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Araven Zobacz posta
    Piter to ai pójdzie na innym modzie? Pewnie tak. Przetestuję je może gdzieś jak tak zachwalasz.
    Szukam kolejnego ai, do Megasubmoda BC 7.0
    To są podobne AI, jest temat z moim AI do Bellum w dziale tego moda i jedynie to AI zalecam używać w tym modzie.

  5. #5
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Wrzuciłem nową wersję, łatwiejsza instalacja i delikatne zmiany w mechanice gry.

    Różnica w porównaniu do oryginału jest naprawdę diametralnie odczuwalna, polecam spróbować.

  6. #6
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 491
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 184 podziękowań w 118 postach
    A jakiś wykaz zmian wrzucisz? Chociaż ogólny.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  7. #7
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez wino Zobacz posta
    A jakiś wykaz zmian wrzucisz? Chociaż ogólny.
    No to jest


    Jak tam, grałeś?

  8. #8
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 491
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 184 podziękowań w 118 postach
    Niestety nie, ogrywając mody nie specjalnie chce mi się wracać do ascetycznej podstawki Jednak z chęcią bym wypróbował Twoje AI w jakimś modzie Niech pomyślę... o wiem! Może w jakimś o Wikingach?

    P.S. ściągnąłem i porównałem to AI z tym które obecnie jest w The Last Kingdom. Już nie pamiętam skąd tam się znalazło, w każdym razie jest podobne i widać w nim Twoją rękę. W pliku descr_campaign_ai_db.xml są identyczne podziały i słowa typu buntownicy, atakuj najsłabszych itp. Przy faction_ai_label name= jest słowo "battleaxe", kojarzysz to AI? To Twoje?
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  9. #9
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez wino Zobacz posta
    Niestety nie, ogrywając mody nie specjalnie chce mi się wracać do ascetycznej podstawki Jednak z chęcią bym wypróbował Twoje AI w jakimś modzie Niech pomyślę... o wiem! Może w jakimś o Wikingach?

    P.S. ściągnąłem i porównałem to AI z tym które obecnie jest w The Last Kingdom. Już nie pamiętam skąd tam się znalazło, w każdym razie jest podobne i widać w nim Twoją rękę. W pliku descr_campaign_ai_db.xml są identyczne podziały i słowa typu buntownicy, atakuj najsłabszych itp. Przy faction_ai_label name= jest słowo "battleaxe", kojarzysz to AI? To Twoje?
    Moje

  10. #10
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 491
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 184 podziękowań w 118 postach
    Dobrze się na nim gra, komp często atakuje i zawiera sojusze. Sporo się dzieje na Wyspie, bo tam jest kilka frakcji blisko siebie, więc się piorą, po czym godzą i tak w kółko Jak stare małżeństwo Jednak nie podglądam tego poprzez wyłączanie toggle_fow, więc nie znam szczegółów. Oczywiście AI to system naczyń połączonych, więc czy descr_campaign_ai_db.xml jest zgrany z innymi plikami mającymi wpływ na AI tego nie wiem.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •