Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Wątek: Gra Marsylią vel Massilia

  1. #21
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Podbiłem Galię i część Germanii, granica przebiega mniej więcej jak za podziału Cesarstwa rzymskiego na dwa. Inwazja na brytanie też idzie sprawnie. Łatwo zdobyłem przyczółek na głodujących Dumnonii. A następnie dopadłem dwie armie Icenów na forsownym marszu. Teraz zostały już tylko Szkocja i Irlandia.
    W mojej kampanii Arwenowie przenieśli się do Hiszpanii, a mam z nimi Pon, handel i dostęp. Grecy mnie kochają. Mam sojusze wojskowe z Syrakuzami i Knossos, a obronne z Spartą i Atenami.
    Problem mam tylko z Rzymem który ładnie przejął ziemię Kartaginy i blikuje mi aż 4 prowincje które muszę mieć: Cisalpina, Italia, Corsica... i Afryka. Problem ten polega na tym że Rzym mnie uwielbia (mam sojusz obronny, pon, dostęp i handel, walczę z większością ich wrogów) a wojskowego nie chce podpisać. Czekałem aż powinie mu się noga, a mimo to po stracie armii i 4 regionów na rzecz barbarzyńców nie chcą słuchać o sojuszu wojskowym. Mimo że proponowałem pomoc (dołączenie do wojny), kasę.
    Mapa dyplomatyczna jest tak bardzo zielona od ich uwielbienia że zrobi się czerwona. Nie będzie wyjścia i trzeba będzie wypowiedzieć wszystkie pakty i później dołączyć do wojny przeciwko nim. A 10 tur to tak mniej więcej idealnie tyle by zakończyć sprawy na wyspach i przerzucić wojska z stamtąd.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  2. #22
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    201
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 2 postach


    Mam coś takiego. Wy też tak macie?

  3. #23
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Zmień rozdzielczość.



  4. #24
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    201
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 2 postach
    Nie mogę, bo gram w oknie

  5. #25
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    I to tak teraz czy od kiedy grasz w oknie?

    Rozdzielczość w oknie też powinno się dać wyregulować.



  6. #26
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    201
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 2 postach
    Można, ale to nie jest tak że to jest bug i powinien zostać usunięty? Po za tym jest po angielsku na polskiej wersji językowej.

  7. #27
    Chłop Awatar arabwro
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    dolnośląskie
    Postów
    35
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 9 podziękowań w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez Tits Zobacz posta
    Można, ale to nie jest tak że to jest bug i powinien zostać usunięty? Po za tym jest po angielsku na polskiej wersji językowej.
    Nie wiem, czy o to Ci chodzi, ale kiedyś już był ten temat poruszany.
    Prawdopodobnie masz moda DeI ze spolszczeniem. Tylko coś pominąłeś.
    Usuń z folderu data plik ze starym spolszczeniem.
    Powinno pomóc.

  8. #28
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    201
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 2 postach
    Nigdy nie instalowałem DeI, gram na Radiousie.

  9. #29
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Uporałem się w końcu z tą kampanią. O ile początek i środek były bardzo fajne, to końcówka zmieniła się w katorgę. Militarnie spokojnie dawałem radę, bo miałem dużo armii i w dużej części złożonej z weteranów. O tyle dyplomatycznie zrobił się niezły bigos.
    Rzymowi wypowiedziałem wszystkie pakty i go zaatakowałem. Zabrałem mu 3 regiony północne i stolicę. Co szybko skłoniło go do zostania moim wasalem. Sojusz z Syrakuzami straciłem przez głupotę , zaatakowało mnie malutkie państewko w Hiszpanii, a ja kliknąłem wezwanie sojuszników. Musiałem postąpić z nimi tak samo jak z Rzymem. Tu wystarczyło zabrać Sycylią, aby przekonać ich do zostania moim protektoratem.
    Innym problem była postawa moich sojuszników/protektoratów: Tylis które podporządkowałem sobie podczas wojen z germanami nagle zaczęło przegrywać wszystkie wojny (z Pergamonem), mało tego rozpadało się od środka. Armie niewolników i odrodzenie się nacji (Anartes, Getów, Apulli).
    Ale to jest nic w porównaniu do tego co wyczyniał Rzym . Mając w prowincji 2,5 słupka gdzie byli Legioniści (floty nie liczę) dał się "prawie" (bo go ratowałem) wyprzeć z Afryki przez murzynów z dzidami (podstawowe jednostki) Nasamones które miało tylko 1 region czyli aż dwa słupki. Już myślałem że bardziej nie można się skompromitować, ale Rzym dzielnie mi pokazał że można. Kartagina wegetująca na małej wysepce wystawiła na lejcie 3 słupki i zabrała im wyspy. Flota Rzymska sobie ładnie omijała wrogie statki.

    Kampanie kończyłem mając coś koło 60 regionów gdzie normalnie Hellenami mam tak 40-55 reszta w sojuszach, ale tu się nie dało.
    Na koniec miałem aż 1 sojusz z Knossos. Reszta to protektoraty: Tylis 1 region z ponad dziesięciu co mieli, Kartagina 2, Rzym 4, Gallaeci 1, Syrakuzy 7, Nasamones 1, Egipt koło 7-8.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  10. #30
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2014
    Postów
    126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 15 podziękowań w 8 postach
    This is Rome!
    Jak mówi stare spartiańskie powiedzenie.

    Ale bitwy wygrywałeś przewagą militarną czy własną głową? Bo mi się jakoś wierzyć nie chce, że ot tak można coś z tym zdziałać (chociaż i tak lepiej jest niż u Kimmeri). Legioniści, Zaprzysiężeni i inni łowcy głó z rzezią czy szałem. Brrr....

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •