Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Gra Pergamonem

  1. #11
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Podejrzewam, że te procenty się nie sumują przed odliczeniem od ceny tylko odliczają się po kolei.

  2. #12
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ta nacja podoba mi się najmniej z wszystkich greków. Tych jednostek Galackich jest mało i nie wiele wnoszą. Galackie miecze traktuje jako jednostkę szturmową.
    Niestety takie połączenie jednostek drastycznie rujnuje mój klimat tak dla samego Pergamonu jak i Galacji...

    Na multi nimi w ogóle nie gram (głównie przez miecze), zaś resztą greków bardzo często.

    Jeden z najlepszych bonusów w grze. Do tego zaczynamy z znanym miastem (+20% do przemysłu lokalnie) i surowcem. Klimat rujnuje u mnie brak murów w mieście (podobnie mam z Syrakuzami) połączony z nie klimatycznymi jednostkami co daje bardzo duży negatywny efekt w moim przypadku.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  3. #13
    Podczaszy Awatar mackoff
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    773
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 116 podziękowań w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez ituriel32 Zobacz posta
    Ta nacja podoba mi się najmniej z wszystkich greków. Tych jednostek Galackich jest mało i nie wiele wnoszą. Galackie miecze traktuje jako jednostkę szturmową.
    Niestety takie połączenie jednostek drastycznie rujnuje mój klimat tak dla samego Pergamonu jak i Galacji...

    Na multi nimi w ogóle nie gram (głównie przez miecze), zaś resztą greków bardzo często.

    Jeden z najlepszych bonusów w grze. Do tego zaczynamy z znanym miastem (+20% do przemysłu lokalnie) i surowcem. Klimat rujnuje u mnie brak murów w mieście (podobnie mam z Syrakuzami) połączony z nie klimatycznymi jednostkami co daje bardzo duży negatywny efekt w moim przypadku.
    Są dwie fajne rzeczy w roosterze Pergamonu:
    a) praktycznie wszyscy ich hoplici/jednostki z włóczniami rzucają - daje to naprawdę śmiercionośny efekt jeżeli tylko przeciwnik pozwoli nam porzucać.
    b) Kawaleria elitarna Pergamonu - trochę krucha (b. mało pancerza - bodajże tylko 15 czy 25) ale za to świetny efekt szarży i pozostałę statystyki - może namieszać

    W kampanii jeszcze nie grałem Pergamonem.
    Dołącz do grupy steam totalwar.org.pl i znajdź osoby do wspólnej gry: http://steamcommunity.com/groups/TotalWarOrgPL

    Zapraszamy także na serwer TeamSpeak 3 portalu pod adresem 178.217.186.86:11796 (bez hasła)

    ...oraz do polubienia strony na Facebook: https://www.facebook.com/totalwarorgpl

  4. #14
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    a) "Jeśli" pozwoli nam porzucać to i owszem. Jest to plus bo nawet zapomniana jednostka przez chwilę będzie coś robić (znaczy miotać oszczepami).
    b) Jakoś nie jestem zwolennikiem jazdy szturmowej, chyba dla tego że słabo taką gram.

    Pergamon to taka armia średniego kontaktu (odległości). Tylko że większość nacji walczy dobrze albo w zwarciu albo w dużej odległości.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  5. #15
    Megas Basileus / Młoda Gwardia Awatar Polemajos
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Za horyzontem
    Postów
    2 469
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    251
    Otrzymał 374 podziękowań w 290 postach
    Według mnie jedna z łatwiejszych nacji w grze dzięki położeniu i bonusom,droższa armia aż tak nie koli w oczy.Sam przeszedłem nimi kampanię dwa razy.
    ,,Vae Victis"


  6. Użytkownicy którzy uznali post Polemajos za przydatny:


  7. #16
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ja właśnie rozpoczynam więc będzie okazja przyjrzenia się.

    Co do bonusu to wolę ten od Epiru (bo działa cały czas), gdyż ten Pergamonu ułatwia początek rozgrywki (koszt rozbudowy i przyśpiesza rozwój miast) ale z upływem czasu traci na znaczeniu. W beta paczu nie ma tych ujemnych linijek.

    Jakoś dziwnie mi się ta kampania zaczęła. Zaatakowałem Sardes by mieć muru i zdobyłem, co spowodowało wojnę z Selkami S.A. i powinno w teorii utrudnić dyplomacje. A bez problemu zawarłem sojusze wojskowe z Rodos i Bitymią a obronny z Pontem. Do tego dobre relacje z Cyprem (który ciśnie równo Monarchię).
    Tak więc udałem się do Tracji w poszukiwaniu terenów.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  8. #17
    Megas Basileus / Młoda Gwardia Awatar Polemajos
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Za horyzontem
    Postów
    2 469
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    251
    Otrzymał 374 podziękowań w 290 postach
    Seleucydów jest również łatwo podbić,masz masę potencjalnych sojuszników do wsparcia.
    ,,Vae Victis"


  9. #18
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Selkowie mają problemy dyplomatyczne z innymi Hellenami na starcie, więc z kolei teraz Ty powinieneś mieć ułatwioną dyplomację z pobratymcami, gdy już masz wojnę z Selkami i spółką.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  10. #19
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Najnudniejsza kampania grecka dobiegła końca. Na koniec więcej działała dyplomacji niż wojsko, ale za to lubię greków (jak poczuje zmęczenie to sojuszników się szuka). Jedna lub dwie bitwy i robi się nowy protektorat.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  11. Użytkownicy którzy uznali post Ituriel32 za przydatny:


  12. #20
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Samick odkopuje po roku!

    Dzisiaj zacząłem grać Pergamonem... 8 i pół godziny później (czyli parę chwil temu) skończyłem. Nacja niczym nie wyróżniającą się... Może poza brakiem jakiejkolwiek wojny na początku. Łatwy start z uwagi na położenie w środku hellenistycznego świata, więc zawsze będzie ktoś chętny do podpisania umów handlowych, a podboje nie będą wymagać całkowitego przebudowania zdobytych regionów. Jedyny twardszy przeciwnik, który stawił mi opór to Rzym (końcowa faza gry), ich miecznicy robią rzeźnię z pergamońskich hoplitów, więc musiałem się troszkę nagimnastykować.

    Żadne fajne jednostki na starcie (może poza galackimi chłopakami z mieczami) i brak dostępu do portu to takie odczuwalne wady. Co prawda można szybko zająć Efez, dla portu, stolicy regionu oraz cudu, ale to wymaga wypowiedzenia wojny satrapii Seleucydów, którzy mają raczej wiele innych zmartwień.
    Szybkie wyeliminowanie Galatów, którzy do czasu sięgnięcia po swoje miecze, są słabi, znacznie ułatwi nam życie.



Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •