Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Literatura uniwersum S.T.A.L.K.E.R.

  1. #1
    Podczaszy Awatar Mopek
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Turek
    Postów
    694
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 12 podziękowań w 10 postach

    Literatura uniwersum S.T.A.L.K.E.R.

    Myślę, że można tutaj założyć osobny wątek.
    Na moje szczęście jest wydawanych coraz więcej książek z tego uniwersum. Sam jestem wielkim fanem gier z serii STALKER a książki świetnie uzupełnią to czego w grach nie było.
    Osobiście uważam, że książki Noczkina sa fajniejsze niż naszego rodaka Gołkowskiego ale fajnie, że gościu też pisze coś swojego.
    Do tej pory przeczytałem Ołowiany Świt, Ślepą Plamę i Czerep Mutanta. Kolejne dwie (Drugi Brzeg i Droga Donikąd) czekają na zakup.
    W Rosji niestety jest dużo więcej książek z tego uniwersum, może z czasem zostaną przetłumaczone na polski.

    W Czerepie Mutanta bardzo podobało mi się to, że było wiele nawiązań do gry STALKER: Cień Czarnobyla. Nazwiska bohaterów, lokacje czy nawet teksty, które można było usłyszeć w grze. Bardzo lubię tego typu zagrania dlatego tym bardziej mi się lepiej czytało tę książkę.

    A Czy Wy macie jakieś zdanie na temat tego co robi Fabryczna Zona?

  2. #2
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Zacząć by wypadało od Pikniku na skraju drogi. Szczególnie zainteresował mnie fragment, w którym wyjaśniono tytuł książki.

    Czytałem jedną z nowych wznowień, może ktoś znalazł siły by porównać pierwotny tekst z tym wydawanym w ramach Stalkera? Domyślam się, że pierwszy rozdział jest inny, ale to tylko domysły.



  3. #3
    Łowczy Awatar Saruman555
    Dołączył
    Aug 2014
    Postów
    178
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 12 podziękowań w 12 postach
    Trochę to nie na temat,ale jeśli już jesteśmy przy ,,Pikniku..." wypadałoby również wspomnieć o świetnej ekranizacji:,,Stalker".Zwłaszcza ,że bracia Strugaccy pisali do niego scenariusz.
    https://www.youtube.com/watch?v=JYEfJhkPK7o
    Wersja jest w 100% legalna wydawca wytwórnia(kinokompania) Mosfilm sama wstawiła swoje filmy na You Tube. Książki nie czytałem(muszę ją jak będzie czas w bibliotece znaleźć),ale jak ktoś czytał niech nie spodziewa się pełnego odwzorowania książki,dlatego ,że film wybiera kilka motywów dla swojej fabuły.
    Uznałem ,że warto wspomnieć o filmie,gdyż jeśli mamy temat poświęcony uniwersum,wypadałoby o jednym z jego filarów wspomnieć.Film jest w j. rosyjskim z napisami angielskimi.Mam nadzieje ,że nie powstaje,za duży offtop,ale jak ktoś np. zainteresuję się uniwersum zawsze będzie mógł od razu zobaczyć jeden z jego pierwszych elementów.Jeśli ktoś już oglądał to jak ocenia film w porównaniu do reszty uniwersum?

  4. #4
    Podczaszy Awatar Mopek
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Turek
    Postów
    694
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 12 podziękowań w 10 postach
    Dawno temu oglądałem ten film i nie ukrywam, zbyt dobrze go nie rozumiałem. Jest on dość specyficzny i trudny moim zdaniem. Książka też jakoś mnie nie porwała. Bardziej podobają mi się obecne książki, którym bliżej do klimatu gry.

  5. #5
    Podstoli Awatar Wespazjan
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    488
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    278
    Otrzymał 173 podziękowań w 111 postach
    W tym temacie polecam serię "Fabryczna zona" zapoczątkowaną przez Michała Gołkowskiego, do którego dołączyli inni pisarz, w tym polscy. Niezależnie od tego polecam serię "Metro" w tym klimacie.

  6. #6
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Obie serie znakomite,choć niektóre książki z uniwersum metra uważam za nieco przekombinowane

  7. #7
    Chłop Awatar Luty
    Dołączył
    Apr 2016
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 5 podziękowań w 1 poście
    Posiadam i żałuję zakupu. Zbyt wiele oczekiwałem dlatego tak bardzo się zawiodłem, nie przepadam za stylem jakim posługuje się Gołkowski. Taką samą nienawiścią obdarzam wszystkie dziwaczne nazwy w stylu prypeć-kabanów, bandosów, krew-kamień.... Zdecydowanie wolę klimatyczne Metro.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •