Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokaż wyniki od 111 do 112 z 112

Wątek: Helikoptery śmigłowce

  1. #111
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    To samo, co pancernik zrobi okręt wyposażony w rakiety, czy nawet lotnictwo. A, co do walki na bliski dystans - to przecież nikt się już w to nie bawi. Okręty wyposażono obecnie w szybkostrzelne działka to zwalczania celów powietrznych i lekkich jednostek wroga.
    Zresztą fakt, że nikt już nie buduje tej klasy okręt świadczy, że odeszły one do lamusa.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  2. #112
    Łowczy Awatar Hannibal Barkas
    Dołączył
    May 2014
    Postów
    189
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    39
    Otrzymał 8 podziękowań w 4 postach
    Pytanie w w aspekcie historycznej ewolucji myśliwców (po 1945).

    Zastanawia mnie działanie lotnictwa w warunkach ograniczonej widoczności przy atakowaniu celów naziemnych jak i bliskim wsparciu powietrznym w czasach przed technologią IR lub przy braku technologi IR.
    wnioski do jakich doszedłem.
    Bombardowanie bombami niekierowanymi -> radar m.in. na podstawie filmu
    https://www.youtube.com/watch?v=8EvyPTZqbX0
    Czy na podobnej zasadzie cel bombardowały samoloty myśliwsko-bombowe?
    Czy stacje radarowe tych myśliwców wykrywały czołgi, zgrupowania piechoty etc?
    A co z bronią kierowaną?
    Czy można było jej używać warunkach ograniczonej widoczności? (np. maverick aż do wersji z IR nie mógł być używany w w.w. warunkach)

    Zastanawia mnie tez jak taki MiG-23BN czy MiG 27 radzą sobie bez radaru z odnalezieniem i zniszczeniem celu w warunkach ograniczonej widoczności?
    A samoloty używane przez Polskę, SU 22, jak one mogą bez radaru działać w w.w. warunkach?


    Co do technologii IR.
    Kiedy została ona zastosowana(wojna w Korei?)?
    W Przeglądzie Konstrukcji Lotniczych o F-111 autor zwraca uwagę na minus z powodu braku radaru i przez to trudności do atakowania w pewnych warunkach atmosferycznych, więc co umożliwia lepsze "pewniejsze" użycie broni lotniczej przeciw celom naziemnym? Radar czy IR? (oczywiście ze świadomością tego że najpierw ktoś wykrywa nasze fale radarowe a dopiero potem my go)

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •