Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Przycinająca mapa kampanii - laptop windows 7 64-bit

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    32
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Przycinająca mapa kampanii - laptop windows 7 64-bit

    Witam drodzy forumowicze !
    Chciałbym poruszyć temat który niejednokrotnie był poruszany jednak nie przyniósł on rozwiązania mojego problemu a nawet zmusił mnie do reinstalacji gry.
    Problem gry : Gra strasznie klatkuje i przycina się na mapie kampanii mimo najniższych możliwych ustawień grafiki. Co prawda mapa bitwy chodzi stosunkowo płytko na niskich ustawieniach to te wyniki nie bardzo mnie zadowalają porównując wymagania gry a moje osiągi. Kolejny problem to niemożność powrotu z windowsa do gry gdy tą zminimalizowałem.
    Specyfikacja sprzętowa :
    Lenovo g510
    I-3 4200 procesor 2 x 2,4 GHZ
    grafika AMD M8500 HD 1gb ddr 3
    Ram : 4gb
    Windows 7N z SP1, 64-bitowy.
    Mówimy o grze RTW: Antologia która na 3-letnim komputerze chodzi b.dobrze. Oczywiście oryginał.
    Tak wiem że temat był poruszany ale żaden nie wykazywał w pełni moich symptomów i żaden też nie pomógł za bardzo
    Liczę na was

  2. #2
    Podczaszy Awatar Mopek
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Turek
    Postów
    694
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 12 podziękowań w 10 postach
    Mam takiego samego laptopa. Jak wrócę do domu i znajdę Rome to zainstaluje i sprawdzę czy u mnie jest taki sam problem.

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2015
    Lokalizacja
    Bielsko - Biała
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam!
    To ja może odświeże temat, znalazł ktoś już rozwiązanie problemu? Dodam jeszcze, że Medieval 2 chodzi mi na max detalach i liczebności wojsk (tylko bez cieni). Na mapie kampanii nic się nie tnie a w Rome? Bitwy chodzą jak najbardziej płynnie ale mapa kampanii to porażka. Czy ten problem występuje na innych systemach niż W7 64 bit?
    Dzięki i pozdrawiam!

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    32
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Odświeżam problem

  5. #5
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Formalne uruchomienie gry w oknie, pozwala znormalizować funkcjonowanie silnika RTW. Dodaj do .exe RomeTW( RomeTW-window ). Tylko tyle.
    Swego czasu na własną rękę poszukiwałem odpowiedzi na ten paradoks. Kuriozum, jakim była niezrozumiale niska wydajność w stosunku do możliwości CPU i GPU. Tytularne uruchomienie gry w oknie jak się później okazało po rozlicznych próbach, przywraca stabilność. Jednocześnie gra nadal będzie z pozoru funkcjonować w trybie pełnego ekranu.
    Koniecznie zmniejsz jakość tekstur oddziałów z maksymalnej dostępnej opcji, ku tej niższej.
    Ostatnio edytowane przez Idill`a (MZ) ; 29-10-2015 o 16:33

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    32
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Na samym początku dziękuję za odpowiedź.
    Z góry przepraszam że nie do końca ogarniam całą terminologię itp ale już od dłuższego czasu nie jestem na bieżąco z PCtami.
    Co do uruchamiania gry w oknie - w skrócie gry zmieniłem element docelowy na
    "D:\Program Files (x86)\The Creative Assembly\Rome - Total War\RomeTW.exe" -window
    Nie jestem pewien czy dokładnie o to chodziło ?
    Jeśli tak to niestety - nie dało to zbyt wiele (bo ani nie widzę gry w oknie ani jakość rozgrywki się nie zmieniła.
    Co do jakości tekstur - już mam je ustawione nisko (nawet bardzo) a efektu nie ma. Co ciekawe - gra przycina mniej podczas bitew (oczywiście jeśli nie walczą przeciw sobie pełne armie).
    Liczę na odpowiedź

    EDIT : dodanie -window nie dało nic ale dodanie -ne już dało mi grę w oknie. Jednakże efektu brak

  7. #7
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Ta metoda działa na 100%. Na różnych konfiguracjach sprzętowych. Miałem 15-30 fps - niegrywalna wydajność, mam stabilne 60. Możliwe, że w specyficznych warunkach sposób, nie przynosi dostrzegalnych rezultatów.
    Robiłem testy nawet na maksymalnej liczbie jednostek na polu bitwy, i tutaj okazało się że tylko potencjał karty graficznej ogranicza wydajność.
    Pobierz: http://www.speedyshare.com/qUHnJ/RomeTW-window.exe
    - zaktualizowałem exe, posługując się patchem umożliwiającym zagospodarowanie więcej aniżeli 2gb przez silnik gry ( limit 2gb )
    - korekta pod tryb w oknie

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    32
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Drogi Idillu.
    Porałem plik który wstawiłeś. Nie uruchamiał jednak on gry w oknie więc stworzyłem skrót pliku i dodałem odpowiednią końcówkę. Niestety efektu brak. Ustawienia grafiki zjechałem mocno w dół. Być może jest to istotne że RTW jest częścią trylogii (TW,BI i Alexander).
    Poniżej zamieszczam screeny. Popełniłem błąd w którymś miejscu, źle coś zrozumiałem czy może jakiś inny jeszcze powód?
    Liczę na odpowiedź i pozdrawiam
    a.jpgb.jpg

  9. #9
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Celem nie jest uruchomienie gry w oknie. Dodanie tej komendy wpływa natomiast na sam silnik. Różnica w klatkach powinna być ewidentna.
    Kombinowałem swego czasu tak długo, aż okiełznałem ten niepozorny sposób. Silnik działał tak siermiężnie, że się nie dało grać. Teraz jest OK, przy maksymalnych ustawieniach ( za wyłączenie jakości tekstur oddziałów )

    - zaktualizowałem exe, posługując się patchem umożliwiającym zagospodarowanie więcej aniżeli 2gb przez silnik gry ( limit 2gb )
    Miałem tutaj na myśli oczywiście pospolite RAM-y

    Podmieniłeś plik .exe i uruchomiłeś grę? Wczytałeś kampanie? Testowałeś różnice na polu bitwy? Powinien być natychmiastowy skok. Testowałem wydajność nawet przy 20 tysiącach żołdaków - mam mocarny procesor i stosunkowo kiepską kartę graficzną, która TYLKO i WYŁĄCZNIE mnie ogranicza.

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    32
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Kolego jak pisałem wcześniej problemem nie jest tnąc mapa bitewna tylko tnąca mapa kampanii tutaj nadal jest tragedia
    EDIT : Mapa bitewna chodzi rzeczywiście płynniej.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •