Cytat Zamieszczone przez falchion Zobacz posta
Co do mapy;

Przesuńcie Lublin bo to jest śmieszne, że leży nad Wisłą

Widzę już ładniej narysowane polskie prowincje, choć wciąż dziwnie wygląda prowincja chyba Mińska taka podłużna.

Dziwnie też trochę wygląda prowincja Brandenburgii jako jednolita.

Myśleliście nad ściągnięciem tutaj fortyfikacji bastionowych np. z moda 1648? (zarówno na mapie kampanii jak i na mapie bitewnej). Jest kilka elementów, które czynią tamtego moda bardzo klimatycznym; są to zarówno te fortyfikacje bastionowe oraz dym z salw broni palnej.

Macie może w planach jakieś "odnowienie" kontynentu amerykańskiego jaki pozostał z podstawki? Mam na myśli narysowanie go od nowa, np uwzględniając więcej Ameryki północnej.

Nad zaimplementowaniem murów miejskich z 1648 będę w najbliższym czasie pracował, mamy pozwolenie na ich wykorzystanie...

Jeśli udało by mi się kiedyś rozszerzyć mapę na północ to nie ukrywam, że miałem w planach dodać Nowy Amsterdam (i chyba tylko ta osada by była godna istnienia). Póki tego nie uda mi się zrobić to zostanie tak jak jest. Samo narysowanie kontynentu od podstaw nie jest zbyt trudne, patrząc na mapę to w zasadzie Ameryka powinna się rozciągać od Florydy po płw. Labrador, ale to Ameryka Środkowa i Brazylia pełniła w tym czasie istotniejszą rolę dla ich posiadaczy. Kolonie w Ameryce Płn. dopiero się rozwijały, osada Jamestown utrzymała się tylko 30 lat i Anglicy przenieśli się dużo dalej na północ (~Kanada), Luizjana powstała dopiero w 1682 roku... Za to bogactwo Meksyku pozwoliło finansować Hiszpanii jej potężną flotę i armie. Sporo Portugalczyków emigrowało do Brazylii...