Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: Zmiany na mapie

  1. #21
    Stolnik Awatar ordenus22
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    831
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 42 podziękowań w 23 postach
    k.m. a jak tam przerzucanie jednostek z OiM2?

  2. #22
    Cześnik
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    250
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    44
    Otrzymał 51 podziękowań w 38 postach
    ordenus22 - a to w końcu ja mam to zrobić? ok, mogę, ale później. W pierwszej kolejności chce dokończyć mapę.
    Różnorodność zastosowań fortów jako miast (tak jak obecnie), fortec, cytadel czy małych miasteczek daje ogromne możliwości
    Teraz pracuję nad dodawaniem i poprawianiem przebiegu rzek, następnie poprawię/pododawam surowce. Na koniec będę modyfikował budynki i ilość populacji (zgodnie z prawdą historyczną, research mi jeszcze trochę czasu zajmie...) w prowincjach oraz zmieniał forty. Potrzebuje na to paru dni...

    EDIT: Zmieni się również położenie niektórych miast; rozkład żyzności gleb; lasy.
    Ostatnio edytowane przez k.m. ; 24-01-2015 o 17:01

  3. Użytkownicy którzy uznali post k.m. za przydatny:


  4. #23
    sadam86
    Gość
    Co do jednostek Artem też coś wspominał o jakiejś działalności, ordenus patrzyłeś na ostatni log w problemach technicznych?
    k.m. kawał dobrej roboty tworzysz

  5. #24
    Cześnik
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    250
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    44
    Otrzymał 51 podziękowań w 38 postach
    Wczesny map preview (przed właściwą obróbką descr_strat) - cz.1

    http://www.speedyshare.com/AXZv7/POT...REVIEW-p.1.rar

    PS. Druga część wkrótce...

  6. Następujących 3 użytkowników podziękowało k.m. za ten post:


  7. #25
    Stolnik Awatar ordenus22
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    831
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 42 podziękowań w 23 postach
    k.m. brawo i Bracław jest, super to wygląda, jak wrzucisz to dorobię brakujące urzędy, a i podmienię o. Kordeckiego na Lubomirskiego? Zastanawiam się czy nie wyrzucić Lanckorońskiego a w zamian dać Opalińskiego, bo dużo mamy przedstawicieli szlachty z Kresów, a z Polski jakoś mało.

  8. #26
    Cześnik
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    250
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    44
    Otrzymał 51 podziękowań w 38 postach
    Cytat Zamieszczone przez ordenus22 Zobacz posta
    k.m. brawo i Bracław jest, super to wygląda, jak wrzucisz to dorobię brakujące urzędy, a i podmienię o. Kordeckiego na Lubomirskiego? Zastanawiam się czy nie wyrzucić Lanckorońskiego a w zamian dać Opalińskiego, bo dużo mamy przedstawicieli szlachty z Kresów, a z Polski jakoś mało.
    Im więcej historycznych postaci tym lepiej zwłaszcza potężne rody magnackie powinny mieć swoich przedstawicieli (Lubomirscy). Lanckorońskich bym zostawił i Opalińskich też można dodać Obecnie coś mało jest postaci w centrum Polski...
    Co do Kordeckiego może mu dać jednostkę piechoty za jedn. generalską? Osobiście to nie pasuje mi przeor (?) na czele oddziału husarii...
    A jak tam Ukraina Wam się podoba - nie jest zbyt zalesiona? Przyjąłem, że: więcej lasów = więcej zasadzek = bardziej niebezpiecznie ...
    Ostatnio edytowane przez k.m. ; 23-02-2015 o 23:07

  9. #27
    Cześnik
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    250
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    44
    Otrzymał 51 podziękowań w 38 postach

  10. Użytkownicy którzy uznali post k.m. za przydatny:


  11. #28
    Stolnik Awatar ordenus22
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    831
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 42 podziękowań w 23 postach
    k.m. a jak z surowcami, nie pamiętam czy to Tobie wspominałem o faktoriach kupieckich gdzieś w okolicach Przylądka Zielonego, można by wrzucić tam drogocenne surowce jak kość słoniowa, przyprawy, tkaniny - coś na wzór faktorii, wiadomo że handlować z Indiami czy Chinami nie będziemy mogli, ale stworzenie czegoś na wzór faktorii kupieckich na zachodnim wybrzeżu Afryki jako punkcie tranzytowym z odległych krajów mogłoby być ciekawym pomysłem.

  12. #29
    Cześnik
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    250
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    44
    Otrzymał 51 podziękowań w 38 postach
    Cytat Zamieszczone przez ordenus22 Zobacz posta
    k.m. a jak z surowcami, nie pamiętam czy to Tobie wspominałem o faktoriach kupieckich gdzieś w okolicach Przylądka Zielonego, można by wrzucić tam drogocenne surowce jak kość słoniowa, przyprawy, tkaniny - coś na wzór faktorii, wiadomo że handlować z Indiami czy Chinami nie będziemy mogli, ale stworzenie czegoś na wzór faktorii kupieckich na zachodnim wybrzeżu Afryki jako punkcie tranzytowym z odległych krajów mogłoby być ciekawym pomysłem.
    Mapa sięga do połowy odległości między wyspami Zielonego Przylądka a Gibraltarem:/
    Na południu od Maroka jest prowincja Timbuktu (prawdopodobnie dodam ją na start dla Maroko, należało w jakimś czasie do "frakcji marokańskiej", ale z silnymi buntownikami). Oczywiście można do niego dotrzeć przez środek pustyni "ścieżką" (tak jak do tej pory) ale dopłynąć można tylko okrętami transoceanicznymi.
    Docelowo będzię się bardzo opłacać ją mieć... (kopalnie złota, kość słoniowa, itp....)

  13. #30
    Wojski Awatar falchion
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    42
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Co do mapy;

    Przesuńcie Lublin bo to jest śmieszne, że leży nad Wisłą

    Widzę już ładniej narysowane polskie prowincje, choć wciąż dziwnie wygląda prowincja chyba Mińska taka podłużna.

    Dziwnie też trochę wygląda prowincja Brandenburgii jako jednolita.

    Myśleliście nad ściągnięciem tutaj fortyfikacji bastionowych np. z moda 1648? (zarówno na mapie kampanii jak i na mapie bitewnej). Jest kilka elementów, które czynią tamtego moda bardzo klimatycznym; są to zarówno te fortyfikacje bastionowe oraz dym z salw broni palnej.

    Macie może w planach jakieś "odnowienie" kontynentu amerykańskiego jaki pozostał z podstawki? Mam na myśli narysowanie go od nowa, np uwzględniając więcej Ameryki północnej.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •