Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: Zmiany na mapie

  1. #31
    Cześnik
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    250
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    44
    Otrzymał 51 podziękowań w 38 postach
    Cytat Zamieszczone przez falchion Zobacz posta
    Co do mapy;

    Przesuńcie Lublin bo to jest śmieszne, że leży nad Wisłą

    Widzę już ładniej narysowane polskie prowincje, choć wciąż dziwnie wygląda prowincja chyba Mińska taka podłużna.

    Dziwnie też trochę wygląda prowincja Brandenburgii jako jednolita.

    Myśleliście nad ściągnięciem tutaj fortyfikacji bastionowych np. z moda 1648? (zarówno na mapie kampanii jak i na mapie bitewnej). Jest kilka elementów, które czynią tamtego moda bardzo klimatycznym; są to zarówno te fortyfikacje bastionowe oraz dym z salw broni palnej.

    Macie może w planach jakieś "odnowienie" kontynentu amerykańskiego jaki pozostał z podstawki? Mam na myśli narysowanie go od nowa, np uwzględniając więcej Ameryki północnej.

    Nad zaimplementowaniem murów miejskich z 1648 będę w najbliższym czasie pracował, mamy pozwolenie na ich wykorzystanie...

    Jeśli udało by mi się kiedyś rozszerzyć mapę na północ to nie ukrywam, że miałem w planach dodać Nowy Amsterdam (i chyba tylko ta osada by była godna istnienia). Póki tego nie uda mi się zrobić to zostanie tak jak jest. Samo narysowanie kontynentu od podstaw nie jest zbyt trudne, patrząc na mapę to w zasadzie Ameryka powinna się rozciągać od Florydy po płw. Labrador, ale to Ameryka Środkowa i Brazylia pełniła w tym czasie istotniejszą rolę dla ich posiadaczy. Kolonie w Ameryce Płn. dopiero się rozwijały, osada Jamestown utrzymała się tylko 30 lat i Anglicy przenieśli się dużo dalej na północ (~Kanada), Luizjana powstała dopiero w 1682 roku... Za to bogactwo Meksyku pozwoliło finansować Hiszpanii jej potężną flotę i armie. Sporo Portugalczyków emigrowało do Brazylii...

  2. #32
    Cześnik
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    250
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    44
    Otrzymał 51 podziękowań w 38 postach
    Co do Brandenburgii - to była by do rozważenia możliwość jej rozdzielenia - przez dodanie Słupska - kosztem np. Meklemburgii - stolica Schwerin. Meklemburgia była osobnym księstwem / państewkiem, na każdej mapie z 1648 istnieje wolna przestrzeń w tym miejscu. Nie wiem jaka jest wartość tej prowincji, nie znalazłem informacji co do populacji Schwerin ani Rostock w tym czasie, chciałem z niej zrobić fortecę z niskim poziomem rozwoju budynków - potencjalnie do zajęcia przez Brandenburgię...

    Brandenburgia w tym czasie była śmiesznie słaba, duże reformy w armii zaczęły się z tego co pamiętam dopiero w 2 połowie 17 wieku. Należała do tych "państw" które najbardziej ucierpiały w czasie wojny, populacje miast też były b.niskie - (4 tys. Magdeburg, 6 tys. Berlin (z 9 tys przed wojną)). Dla porównania Toruń na początku 17 wieku = 20 tys.; Erfurt spadek z 70 tys. na 20 tys.

    EDIT: nie Erfurt - tylko Augsburg
    Ostatnio edytowane przez k.m. ; 25-02-2015 o 17:40

  3. #33
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach
    Śmiesznie słaba? Miała najzasobniejszy skarbiec w tej stronie Europy. Poza tym odstąpiliśmy im Prusy Królewskie, po tym fakcie stali się dość silni.
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  4. #34
    Cześnik
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    250
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    44
    Otrzymał 51 podziękowań w 38 postach
    Cytat Zamieszczone przez EliminatorT Zobacz posta
    Śmiesznie słaba? Miała najzasobniejszy skarbiec w tej stronie Europy. Poza tym odstąpiliśmy im Prusy Królewskie, po tym fakcie stali się dość silni.
    Nie jestem historykiem, żeby jeszcze znać potencjały poszczególnych państw. Modyfikując mapę szukałem informacji tylko co do populacji i historii poszczególnych miast. Z całą pewnością określenie "słaba" nie jest tutaj dobre, ale nie da się ukryć, że pod względem liczby ludności (w poszczególnych miastach) Brandenburgia wypada blado na tle innych państw.

  5. #35
    Wojski Awatar falchion
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    42
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Kiedy planujecie udostępnić najnowszą wersję moda?

  6. #36
    Cześnik
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    250
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    44
    Otrzymał 51 podziękowań w 38 postach
    Dziwnie też trochę wygląda prowincja Brandenburgii jako jednolita
    Będzie dodana jedna nowa prowincja dla Brandenburgii - Kołobrzeg, forteca.

    Macie może w planach jakieś "odnowienie" kontynentu amerykańskiego jaki pozostał z podstawki? Mam na myśli narysowanie go od nowa, np uwzględniając więcej Ameryki północnej.
    Amerykę nakreśliłem całkowicie od nowa. Zasięg: od Płw. Jukatan i Karaibów po Nową Funlandię i Płw. Labrador
    Nie doceniłem znaczenia tego kontynentu w tym czasie- mój błąd. Nowy zasięg mapy będzie umożliwiał wplątanie w wojnę o kolonie: Anglię, Hiszpanię, Francję, Holandę i może Szwecję...
    Nagrodą pocieszenia dla Portugalii będzie kolonia w Afryce zachodniej - Dakar?


    EDIT: Preview Ameryki:
    http://www.speedyshare.com/X6YXa/Potop-TW-Ameryka.rar



    EDIT: 3.04.2015 - Preview:
    http://www.speedyshare.com/PYWyD/Preview-3.04.2015.rar

    lub ewentualnie tu:
    Ostatnio edytowane przez k.m. ; 09-05-2015 o 23:23

  7. Użytkownicy którzy uznali post k.m. za przydatny:


  8. #37
    Chłop
    Dołączył
    May 2015
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    A myśleliście kiedyś o systemie zastosowanym w Empire TW. Akcja moda to jest już końcówka wieku XV a wtedy już położenie miast i osad a także twierdz było wiadome (przynajmniej w Europie). Więc jeśli chcielibyśmy być historyczni to każde państwo na początku powinno mieć dostępne informacje o mapie innych frakcji. Nie wiem jednak czy możliwe jest zrobienie czegoś takiego.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •