Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Pytania dotyczące Mistrzostw

  1. #1
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach

    Pytania dotyczące Mistrzostw

    Pytajcie a będzie wam udzielona odpowiedź.
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  2. #2
    Stolnik Awatar william/kaszanka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    1 188
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    128
    Otrzymał 134 podziękowań w 95 postach
    #1. Pytanie dotyczące kitingu. Czy moment w, którym widzę, że moje lewe skrzydło przegrywa i je wycofam jest kitingiem?
    #2. Czy w momencie, gdy posiadam 4 jednostki o zasięgu większym niż rywal i gram tylko w ten sposób, że wycofuje armię i używam tylko 125 jest kitingiem?
    #3. Czemu znowu tylko nudne płaskie tereny litości to jest męczące grać wokół jednego schematu...
    Spoiler: 


    Turniej o Buławę Marszałka NTW - II miejsce
    Drużynowe Mistrzostwa Rome 2 - II miejsce
    Jesień Średniowiecza IV - III miejsce
    Nocne Granie Warhammer - I miejsce
    Turniej o tytuł Czempiona Mrocznych Bogów TWW - I miejsce

  3. #3
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach
    1.Jeśli je po prostu wycofasz i nie będziesz nim co chwila strzelał gdy przeciwnik cię dogoni to nie.
    2.Jeśli przeciwnik swoimi jednostkami o krótszym zasięgu cię złapie kilkakrotnie a ty będziesz dalej cofał to tak.
    3.Mógłbym udzielać tutaj wykładu o tym jakie problemy sprawiają górzyste mapy np. przy definiowaniu atakującego i obrońcy, kampienia, zajmowania domów, kitingu i walki na środku pola bitwy, równości szans i jak to nikt nigdy nie narzeka na płaskość map na każdej innej odsłonie ale powiem tyle: to że około 80% wszystkich gier lądowych na Napoleonie jest na trawiastych równinach i to, że gdy przeprowadzałem ankietę wśród graczy, którzy aktywnie grają w Napoleona wszyscy po wysłuchaniu moich argumentów i głębokim zastanowieniu się jak to ma się do zasad opowiedziała się za trawiastymi równinami ma swój powód. Poza tym ostatni turniej na Napoleonie był na górzystych mapach więc teraz zdecydowaliśmy się przenieść na trawiaste równiny, zwłaszcza, że to Mistrzostwa Polski.
    4.Jeśli ktoś się chce zapytać o artylerię to uprzedzam od razu: to jest turniej gdzie bitwy mają wyłonić najlepszego a nie tego, komu się bardziej poszczęści i zniszczy artylerię przeciwnika zanim ten zrobi to samo. Nie wspominając już wcale o strasznym wydłużeniu czasu trwania bitwy co w przypadku relacji video psuje całą frajdę.
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  4. #4
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2010
    Postów
    81
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    3. Może i nudne ale na pewno najbardziej sprawiedliwe. W tej mapie liczą się tylko umiejętności graczy a nie ustawienie się na wzgórzu i czekanie

  5. #5
    Stolnik Awatar william/kaszanka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    1 188
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    128
    Otrzymał 134 podziękowań w 95 postach
    Ustawienie się na wzgórzu i czekanie to też rodzaj umiejętności, to tworzy grę strategiczną a nie zręcznościówkę.
    Spoiler: 


    Turniej o Buławę Marszałka NTW - II miejsce
    Drużynowe Mistrzostwa Rome 2 - II miejsce
    Jesień Średniowiecza IV - III miejsce
    Nocne Granie Warhammer - I miejsce
    Turniej o tytuł Czempiona Mrocznych Bogów TWW - I miejsce

  6. #6
    Chłop Awatar Pionier
    Dołączył
    Nov 2014
    Lokalizacja
    Polska, Dolnośląskie
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    Racja kaszanka, ale nie masz do końca racji. Przecież na trawiastych równinach też jest potrzebna taktyka, a na górzystych niby nie liczy się zręczność? Na każdej mapie liczy się podejście i umiejętności zręcznościowe, lecz akurat wypadło na trawiaste równiny i bądź co bądź trzeba się z tym pogodzić.

  7. Użytkownicy którzy uznali post Pionier za przydatny:


  8. #7
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach
    Wyobraź sobie dobrze zbalansowaną mapę jak Pruskie wzgórze lub Syryjski grzbiet. Co będzie jeśli atakujący zdobędzie górkę, okazał się lepszy i ma prawo jej bronić ale obrońca może się wycofać na dalszą, płaską część mapy i zniwelować przewagę przeciwnika. Więc w takim razie zlikwidujmy podział na atakującego i obrońcę - dobrze, jeśli obaj gracze poczują się do ataku to ok, gorzej jeśli obaj poczują się do obrony a mają przecież takie prawo. Na trawie nikomu to nie przeszkadza. Sam bardzo lubię te mapy, które wymieniłem czy inne równie popularne jak np. Włoskie pastwisko, płaskowyż Tabuk czy Sabaudzkie wzgórza ale tylko na luźnych grach z przyjaciółmi czy pojedynkach klanowych a nie turnieju o randze Mistrzostw Polski. I nie odmawiaj trawie taktyki bo wbrew pozorom jest tam więcej kombinowania niż w górkach gdzie wystarczy się porządnie okopać i widzielibyśmy prawie cały czas remisy w fazie grupowej bo obrońca ma tam nie oszukujmy się znaczną przewagę a na trawie po prostu takich problemów nie ma a i taktyk jest więcej bo liczy się bardziej to jakie jednostki weźmiesz a nie jaką pozycję zajmiesz jednostkami ze 125 zasięgu
    Czyli chyba jednak zrobiłem mini wykład
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  9. Użytkownicy którzy uznali post Wielki Mistrz Malborka za przydatny:


  10. #8
    Stolnik Awatar william/kaszanka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    1 188
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    128
    Otrzymał 134 podziękowań w 95 postach
    Wykładzik spoko i w 100% zaspokoił moje oczekiwania

    Pionier również masz rację

    Co do map tych, które wymieniłeś masz rację są wporządku pamiętam je jeszcze z turnieju o buławę marszałka (gdzie po zobyciu pruskiego wzgórza poległem, gdy Zibi z SB mnie po prostu zmiażdżył ), dlatego miałem nadzieję powtórkę z tamtych zmagań. Zagram tutaj i się zobaczy jak pójdzie.
    Ostatnio edytowane przez william/kaszanka ; 04-01-2015 o 15:25
    Spoiler: 


    Turniej o Buławę Marszałka NTW - II miejsce
    Drużynowe Mistrzostwa Rome 2 - II miejsce
    Jesień Średniowiecza IV - III miejsce
    Nocne Granie Warhammer - I miejsce
    Turniej o tytuł Czempiona Mrocznych Bogów TWW - I miejsce

  11. #9
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach
    Cieszę się, że jesteś z tych, do których docierają rozsądne argumenty
    Jeśli ktoś się zastanawia jak wygląda kiting:

    Jest to jednak ekstremalna odmiana
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  12. Użytkownicy którzy uznali post Wielki Mistrz Malborka za przydatny:


  13. #10
    Stolnik Awatar Piner
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    316
    Otrzymał 124 podziękowań w 97 postach
    Jaki jest przewidywany termin Rozpoczęcia turnieju?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •