Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Najsilniejsza jednostka piechoty i do ataku z dystansu

  1. #11
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 841
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Wystarczą dwie balisty na armię. Jak grasz kampanię, nie rezygnuj z różnorodności.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  2. #12
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2014
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Wystarczą dwie balisty na armię. Jak grasz kampanię, nie rezygnuj z różnorodności.
    Gram na VH/M z modem Divide et Imperia i nie jest łatwo, żeby jeszcze bawić się w estetykę i multikulti

  3. #13
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach
    Najlepsza jednostka? Argyraspidoi (srebne tarcze) Seleukidów (mówię i o falandze i o szermierzach), a z łuczników Syryjczycy lub lekkozbrojni Persowie (jak ja ich nie cierpię!).
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  4. #14
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Cytat Zamieszczone przez adriankowaty Zobacz posta
    Najlepsza jednostka? Argyraspidoi (srebne tarcze) Seleukidów (mówię i o falandze i o szermierzach), a z łuczników Syryjczycy lub lekkozbrojni Persowie (jak ja ich nie cierpię!).
    Czemu ich nie cierpisz? Zgadzam się, że Seleukidzi mają moc, ale chyba też kohorta evocati (koszt 950) w Rzymie jest bardzo dobra...
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 12-02-2015 o 23:58
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  5. #15
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach
    Czemu nie cierpię Persów? Bo szarpią moje szyki jak jacyś partyzanci! Sam ich bym wykorzystywał, ale nie dorobiłem się infrastuktury!
    A co do Rzymu: ich armia to czyste oddziały szturmowe. Przerażająco skuteczne, łatwe w modernizacji, i do tego stosunkowo tanie. Grałem czasem Rzymem i nie narzekam.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  6. #16
    Asuryan
    Gość
    Ja w singlu używam 4 balist, 4 oddziały łuczników kreteńskich, ze 2 jazdy (tylko do rozwalania wrogich machin i wycinania uciekinierów) 4-6 pikinierów i 4-6 silnej piechoty. Rzadko atakuję piechotą, przeważnie po artyleryjskim ostrzale po prostu nie mam kogo.

  7. #17
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Cytat Zamieszczone przez AnotherWorld1207 Zobacz posta
    Gram Egiptem, Asuyran w kilku postach wcześniej mówił , zebym sobie darował łuczników i budował zamiast nich katapulty/balisty , co o tym sądzisz ? W multi sa one najczęściej zabronione (pewnie nie bez powodu )
    Jak chcesz to graj balistami, potrafią zadać spore straty zanim przeciwnik podejdzie i dają dużą przewagę podczas oblężeń, ale problem może się pojawić na mapach zalesionych lub górzystych, gdzie wrogie jednostki mogą się ukryć a wtedy nici z twojej przewagi zasięgu, poza tym gdy chcesz wycofać się z pola bitwy to ciężko uciec artylerią i czasem trzeba ją zostawić, a wtedy przejmuje ją wroga armia. Na multi artyleria jest najczęściej zabroniona bo sprzyja pasywnej grze, a poza tym koszt balist w bitwach multi jest chyba 3x wyższy niż w kampanii więc nie opłaca się ich brać.

  8. #18
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2014
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Tylko zauważyłem taki dość poważny problem - oddziały balist w armii znacznie skracają jej zasięg na mapie kampanii :/ Jakieś 50% chyba zostaje, przy tak rozległym państwie jak Egipt to jest masakra.

  9. #19
    Asuryan
    Gość
    Dlatego do takiej armii konieczny jest champion, spryt u dowódcy i wszystko co tylko wydłuża jej zasięg.

  10. #20
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2014
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    A pier...le , zaczynam od nowa Partią i 20/20 łuczników konnych z refleksyjnymi + tech. 25% do ammo Trup człapaczy będzie ścielił sie gęsto XD

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •