Strona 260 z 267 PierwszyPierwszy ... 160210250258259260261262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 591 do 2 600 z 2664

Wątek: Dyskusja ogólna o Total War: Warhammer

  1. #2591
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    1. Z magami w tej grze mam problem taki że wydają mi się oni po prostu za słabi.
    2. Tu jest sprawa jasna, nawet sami przyznali że część jednostek jest zostawiona na potrzeby dlc. Czyli salamandry i jeszcze coś z kolcami. Podobnie będzie z pozostałymi rasami, po prostu nie będzie czegoś co fajnie wygląda.
    3. Co do jednostek to to się sprawdza, natomiast u bohaterów czy lordów to już nie koniecznie. Przy czym mi nawet tych zdolności/wierzchowców nie chce się ogarniać.
    4. Jaszczurki wyjaśniłem w punkcie 2 (czyli wycięte na potrzeby dlc). Przy czym w dużych rasach tworzenie nowych jednostek to raczej na końcu. Mi bardzie rozchodzi się o pod rasy czy nacje mniejsze gdzie niektóre są tylko opisane i może 1-2 jednostki i to tyle. Np. taki Kislev ma chyba jako całość coś koło 8-12 (jednostek, bohaterów i lordów) więc dorobienie jeszcze 4-5 to nie będzie aż tak odczuwalne.
    Ale już w przypadku Estalii czy Księstw to właściwie jesteśmy skazani w całości na inwencję CA. Przy czym bardzo podoba mi się myśl o Księstwach bo to taka ziemia obiecana lub dziki zachód. Założona? wywalczona przez Bretończyków teraz jest miejscem gdzie udają zbiegli chłopi i mieszczanie, szlachta której się nie udało w domu i cała banda oszołomów. Powinien być to miks imperium i bretki + lokalne dziwności.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  2. Użytkownicy którzy uznali post Ituriel32 za przydatny:


  3. #2592
    Asuryan
    Gość
    Wracając do artylerii, moim zdaniem jest optymalnie rozwiązana i nie wymaga poprawek, pamiętając o tym co pisałem wcześniej - że należy tą grę traktować jako próbę konwersji turówki na strategię czasu rzeczywistego. Artyleria nie jest OP i nie powinna taką być - pamiętajmy o tym, że w oryginale artyleria była zawodną (przynajmniej w 4 edycji) - w total war zaś nie ma w ogóle niewypałów czy znoszenia pocisków. Nie ma też wspominanej przeze mnie funkcji wysokiego lotu, dzięki której można było ją stracić już w drugiej turze przeciwnika (pierwsza tura wzbicie się w wysoki lot, jeśli nie została skontrowana tym samym u drugiego gracza z podjęciem walki w przestworzach, to w następnej turze spikowanie na wrogą machinę i wybicie jej obsługi).

  4. #2593
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Moim zdaniem również artyleria w Warhammerze jest świetnie zoptymalizowana. Ten kto grał w Rome doceni ten fakt podwójnie. Oby tylko nie zepsuli tego balansu w kolejnej odsłonie, przy okazji dodania kilku nowych ras.

  5. #2594
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Artyleria w bitewniaku op nie była ale przy większości jej typów trzeba jednak było mieć pecha żeby wybuchła(chyba,że to były skaveny,tam szanse na niewypał były większe ). Jej skuteczność zależała w głównej mierze od umiejętności i dobrego oka gracza. Wysokiego lotu nie ma odkąd zacząłem interesować się bitewniakiem czyli co najmniej od 6 edycji. Co do gry to też uważam,że artyleria jest w niej całkiem nieźle wyważona,nie obawiałbym się o zmianę tego stanu rzeczy wraz z wychodzeniem kolejnych części.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  6. #2595
    Cześnik Awatar ares354
    Dołączył
    Feb 2015
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    227
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 13 podziękowań w 11 postach
    Co do artylerii, czemu wszyscy unikają szerszego spojrzenia na tą sprawę?

    W bitewniaku dotrzeć do artylerii lub zabić jej załogę by trudniej niż jest w grze. W grze, Wampiry mogą bardzo szybko wyłączyć na chwilę artylerię nawet przywołując zombie, i trzeba oddelegować jednostki do zabicia ich, i wtedy dają sobie czas by na tyły krasnali wysłać wilki i jazdę. Rzucenie czarów jest zupełnie inne w TWW niż w bitewniaku.

    To samo Bretonnia, Pegazy są w stanie wyłączyć artylerię z gry szybko jeśli jest źle broniona, a że piechota Bretonni zła nie jest, szybkie pokonanie ich tak proste nie jest.

    Najbardziej cierpi artyleria która nie może strzelać na głowami sojuszników bo się po prosty nie spłaci bez sprzyjających okoliczności. W tej grze jest bardzo dużo możliwości kontrowania artylerii poza paroma wyjątkami a nie ma kompletnie szans na kontrowanie spamu przyzywanych jednostek;/ I o ile spam pająkami u orków został ukrócony przez długi czas oczekiwania, to Wampiry mają możliwości przyzywania i leczenia jednocześnie...Bohaterowie Wampirów są po prostu bardzo mocni.

  7. #2596
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Przeniesiono. A na przyszłość. O nowych jednostkach, DLC, FLC, LL'ach, którzy dojdą, piszemy w temacie DLC/FLC/LL. A o jednostkach i balansie tutaj.
    Ostatnio edytowane przez Arroyo ; 29-05-2017 o 19:07

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  8. Następujących 3 użytkowników podziękowało Arroyo za ten post:


  9. #2597
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Co do artylerii to Ituriel używa tylko takiej jak: trebusze, katapulty, głazociski.

    Z bardziej zaawansowanych to tylko moździerze, ale to tylko dlatego że Ituriel prawie zawsze wybiera Gelta kiedy gra imperium. A ten mag zaczyna z 1 oddziałem i przyzwyczaiłem się do tej jednostki. No i bardzo lubię ten deszcz ognistych pocisków (przy 4 jednostkach). Szkoda że sprawdza się to tylko podczas walki z goblinami, zombi i czasami z norsmenami (do czasu aż przesiądą się na pełną konnice i rydwany).

    Jeśli chodzi o bardziej zaawansowaną artylerie, to wyniki Ituriela są zerowe. Nawet jak wstawi oddział lub dwa to nic nie potrafi nim zabić.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  10. #2598
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Fajerwerki też sprawdzają się przy Leśnych Elfach. Słabo opancerzone jednostki są idealnym celem dla tego rodzaju artylerii.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  11. #2599
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Nie wiem gdzie to dać.
    Wreszcie zmodowałem sobie młotak tak że jestem prawie zadowolony (do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze mada dodającej nacje).
    - Podstawa mod na kompozycje. http://steamcommunity.com/sharedfile...46&searchtext=
    Uwaga ten mod był wyłączony podczas robienia tych obrazków, ponieważ mod na agresywność ma własny jego odpowiednik.
    - Mod na 8 slotów w miastach (stolice nacji głównych mają 10)http://steamcommunity.com/sharedfile...ot+settlements
    - Mod na agresywność (dodam pod wieczór) http://steamcommunity.com/sharedfile...text=Better+AI
    Ja korzystam z wersji gdzie dodatkowo narfią norsmenów (osobny submod) i drugi na mniejszą liczbę agentów.

    I armie wyglądają ta:


    A inwazja kompa wygląda tak:


    Jak teraz widzę to mod na kompozycje jest wyłączony, bo w tym na trudność jest już jakaś wersja podłączona.
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 31-05-2017 o 07:37

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  12. Następujących 2 użytkowników podziękowało Ituriel32 za ten post:


  13. #2600
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Panowie, czy te krasnoludy z torpedami są do czegoś przydatne? Potraficie znaleźć dla nich jakieś zastosowanie w armiach na multi czy to w kampanii?

Strona 260 z 267 PierwszyPierwszy ... 160210250258259260261262 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •