Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Zawieszanie się gry przy próbie zmiany detali.

  1. #1
    Cześnik
    Dołączył
    Jun 2012
    Postów
    310
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 7 podziękowań w 2 postach

    Zawieszanie się gry przy próbie zmiany detali.

    Tak jak w temacie, gdy próbuje to zrobić gra zazwyczaj się zawiesza przy ekranie ładowania po zmianie detali, czasami też po zmianie mam brak tekstur (tzn.czarny ekran z z widocznymi flagami). Problem pojawił się po wgraniu systemu i wymianie procka z Phenom x4 955 na i5 4690K przed wymianą problemu z tym nie miałem.

  2. #2
    Cześnik Awatar FireFighter
    Dołączył
    Jul 2013
    Postów
    284
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 19 podziękowań w 13 postach
    Sterowniki do karty graficznej masz zainstalowane mam rozumieć?

  3. #3
    Pampa
    Gość
    I jaka to karta? Radeon czy GF?

  4. #4
    Cześnik
    Dołączył
    Jun 2012
    Postów
    310
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 7 podziękowań w 2 postach
    Tak, instalowałem również najnowsze nic to nie dało, moja grafika to Radek HD 7850, właśnie robię reinstall gry może to pomoże.

    Ponowna instalacja jak i też usunięcie folderu Rome2 z The Creative Assembly nic nie dały, nie było by problemu bo z menu mogę zmienić detale ale czasami w czasie bitwy trzeba zmienić ustawienia bo gra laguje na ultra w ekstremalnych sytuacjach.


    Nie pisz postu pod postem. Jest coś takiego jak edycja. Pampa
    Ostatnio edytowane przez Pampa ; 22-01-2015 o 12:56

  5. #5
    Pampa
    Gość
    Jak grasz w FHD to ta karta graficzna jest i tak za słaba. Na Twoim miejscu grałbym na wysokich max.

  6. #6
    Cześnik
    Dołączył
    Jun 2012
    Postów
    310
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 7 podziękowań w 2 postach
    Do tej gry nie jest za słaba bo ta gra jeździ na procesorze a grafika się nudzi, przykład podkręcam grafikę w innych grach np. w Far Cry 4 albo AC4 mam 20 procentowy przyrost klatek a w Rome 2 praktycznie nic, a jak podkręcę swoją i5 z 3.5 GHz na 4.4GHz to mam wydajność lepszą o ok 20% w rome. Jak wspominałem wcześniej nie miałem tego problemu, niedługo zrobie formata to zobaczymy.

    A co do detali znalazłem najlepsze ustawienie nie tracąc przy tym zauważalnej jakości grafiki, ustawiam wszystko na ultra a jakość modeli jednostek na wysokie gra wygląda prawie tak samo jak bym ustawił wszystko na ultra a przy tym trzyma min 25 klatek w ekstremalnych sytuacjach podczas gdy w takiej samej bitwie z wszystkim na ultra mam spadki do 15. Mój wniosek jest taki, że mamy mniejsze spadki i ładniejsze jednostki przy wyższej jakości tekstur i niższej jakości modeli jednostek, niż przy odwrotnej sytuacji tzn. wyższa jakość modeli jednostek i niższej tekstur.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •